IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
    О, това е елементарно! Само трябва да си отговорим на няколко прости въпроса: "Кой съм аз, откъде идвам и къде отивам?" И тогава ще си изясним как и какво ни приляга.

    Правилната вълна за Алонсо, може да е тотално-неправилна за теб. И обратно. Causa perduta.
    Именно. Което си е допълнителен проблем. Демек процесът минава през дигностика кой какво точно иска, какво го прави щастлив и как да си постигне целите, а и тези цели не могат да нараняват или по някакъв начин да накърняват интересите на околните.

    На теория подобен семинар може да се изтипоса. Доколко ще е успешен вече е божа работа и въпрос до майсторлък на водещия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
      О, това е елементарно! Само трябва да си отговорим на няколко прости въпроса: "Кой съм аз, откъде идвам и къде отивам?" И тогава ще си изясним как и какво ни приляга.


      Правилната вълна за Алонсо, може да е тотално-неправилна за теб. И обратно. Causa perduta.
      ОК. И как да разбера кой съм аз, откъде идвам и накъде отивам? Това са философски въпроси на които науката не е дала отговори?
      Правилната вълна, очевидно е тази, при която се чувстваме щастливи. По-точно въпросът е как да премахнем неправилните вълни , които ни карат да се чувстваме нещастни? Селена, го е обяснила чудесно в поста си
      Въпроси към Селена:
      А какво е щастието?
      Как да разбера дали съм щастлив?
      Откъде да знам, че ако съм щастлив, няма начин да бъда още по щастлив?
      Ако сега съм щастлив, но знам, че мога да бъда още по-щастлив, то това не значи ли че всъщност съм нещастник, мислещ се за щастливец?

      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        А как да разберем какво наистина ни приляга според теб?
        О, това е елементарно! Само трябва да си отговорим на няколко прости въпроса: "Кой съм аз, откъде идвам и къде отивам?" И тогава ще си изясним как и какво ни приляга.

        Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
        Малко съм песимист, че насила можеш да най-образно казано да настроиш нечие съзнание на правилната вълна.
        Правилната вълна за Алонсо, може да е тотално-неправилна за теб. И обратно. Causa perduta.
        Last edited by Ender; 17.09.2018, 01:03.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          Ми то там Дънов беше казал че трябва да вярваме че има начин. Демек ако вярваш че има начин значи трябва да смениш подхода...
          То това с думите бял кахър. По-големият проблем че под всяка една дума от даден език, всички говорещи този език разбират различни неща. Например думите "мечта", "любов", "успех" и т.н. Както предполагам сама си забелязала и е видно от тази тема, повечето участници имат различни разбирания за значението на тези думи.
          ПП: И аз се радвам че съм тук и че ти си тук и че въобще сме живи, здрави и щастливи. Поне се надявам да е така
          Малко съм песимист, че насила можеш да най-образно казано да настроиш нечие съзнание на правилната вълна. Т.е., да го накараш да има вяра. Поповете продължават да опитват. То това е работата на всеки свещенослужител независимо от култа. Ако имаме тук някой поп инвеститор или бивш семинарист нека се обяви. Няма какво да измисляме топлата вода.

          Въпросът е всъщност щастлив ли е индивидът или не. После какво го прави щастлив? Ако не е щастлив как да му помогнеш да стане щастлив и ... внимание, това негово “щастие” да не пречи на щастието на околните . Щото помниш примера за дедо Ханибал.

          Коментар




          • Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              Ако самопознанието е промяна, то тогава е възможно. Но само толкова. Относно зоната на комфорт, наистина има проблеми с дефиницията и терминологията. За някои, това означава вървене по утъпкани пътища, а за други - динамика и предизвикателства. Независимо от различията в определението, смятам че всеки трябва да прави това, за което е роден и което му е по сърце. И няма друг начин да е по-ефективен. Единстения проблем е да разберем, какво наистина ни приляга и че трябва да правим точно това, а не нещо друго, което обществото очаква от нас.
              А как да разберем какво наистина ни приляга според теб?
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Зависи от хората. Както виждаш тук по-долу се мъча с един лабораторен екземпляр. Ако от маймуната стане човек, то значи да, променят се. Това в кръга на майтапа. Иначе, според мен зависи от човека. Има хора, които могат да се променят и хора, които са застинали като сталагмити в пещера на милиони години.

                По отношение на езика има нещо още по-интересно. Не всички изрази на един език имат точен и еквивалентен превод на друг език.
                Ми то там Дънов беше казал че трябва да вярваме че има начин. Демек ако вярваш че има начин значи трябва да смениш подхода...
                То това с думите бял кахър. По-големият проблем че под всяка една дума от даден език, всички говорещи този език разбират различни неща. Например думите "мечта", "любов", "успех" и т.н. Както предполагам сама си забелязала и е видно от тази тема, повечето участници имат различни разбирания за значението на тези думи.
                ПП: И аз се радвам че съм тук и че ти си тук и че въобще сме живи, здрави и щастливи. Поне се надявам да е така
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                  Верно бе, как не се сетих докато писах дългото писмо ти си дала автора, а го усещах, че не е алонсо ... ама все пак е добре когато се цитира некой, да се указва и кой Аз например когато се бъзикам чрез Костолани винаги упоменавам че е от него
                  Всъщност той Алонсо сам го каза по-долу. Подозирах, че е негов текст. Стилът е специфичен.
                  Last edited by Selena; 17.09.2018, 00:44.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Променят ли се хората или не и ако се променят, сами ли се променят, или е възможно да бъдат променени чрез семинари или игри?
                    Ако самопознанието е промяна, то тогава е възможно. Но само толкова. Относно зоната на комфорт, наистина има проблеми с дефиницията и терминологията. За някои, това означава вървене по утъпкани пътища, а за други - динамика и предизвикателства. Независимо от различията в определението, смятам че всеки трябва да прави това, за което е роден и което му е по сърце. И няма друг начин да е по-ефективен. Единстения проблем е да разберем, какво наистина ни приляга и че трябва да правим точно това, а не нещо друго, което обществото очаква от нас.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Alonso, май не са само твои мисли това а вероятно и некой голем падре дал насоки всичко е чудесно, имам усета дори, че си записал някои неща от по-широки мисли или теми които обаче извадени като сентенции, не подсказват точно най-правилния смисъл вложен в тях. Моят падре усеща че са мисли на особено силен дух и би било по-добре да не се вадят като изречения а да са оставени и четени цялостно в темите в които са поставени, за да не се разбира превратно техния смисъл. А смисълът им е важен. Иначе всичко може да е верно, но не от всяко ниво може да се осъзнае правилния смисъл вложен в тях, а оттам и интерпретациите на оделните изречения могат да са грешни Изглежда има някакви йерархии в мирозданието , за чиито степени трябва да съобразяваме когато се опитваме да разберем какво наричат успех, щото подозирам, че за всяка йерархия успехът може да е различно осмислен Дано не го казвам сложно, но за високите йерархии "успех" е много по-различно като смисъл от низшите йерархии поради това имаме нужда от по-конкретна дефиниция на успеха от най-високо ниво и ако твоят падре го е споменал - би било чуденсно да го прочетем, въпреки, че подозирам, че бидейки от доста висока йерархия, вероятно няма да го разберем веднага или точно не защото не знаем смислъла на отделните думички а защото (предположениие - ) ще даде силен превес на духовното над материалното, което не е съвсем присъщо на нашия форум
                      https://vihrogon.bg/%D1%83%D1%87%D0%...A%D0%B1%D0%B8/

                      Да ме прощават модераторите, ама няма да се събере цялото в един пост иначе.
                      А ти защо мислиш. че има разлика между материален и нематериален успех?
                      За мен успех означава да направя каквото искам да направя, да постигна каквото искам без значение дали това което искам е материално или не.
                      Просто казано, независимо дали искам да си купя самолет или да се науча да левитирам, то ще ми трябва подходяща мотивация и най-вече подходящ начин на мислене, който за мен е универсален Начин на мислене извън науката а по-скоро във философията. Всеки знае че 2 и 2 е 4 ама по въпроса за морала , ценостите и Бог, очевидно е че колкото са хората, толкова са и мненията. Тоест следва да заключим че хората се различават по мненията си по филосовските въпроси и това очевидно е основната причина за успеха или неуспеха им
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Познах, че е Дънов. Иди обаче и се опитай да обясниш на съвременния питекантроп ... разбирай средностатистически озверял индивид грижата за ближния. Добре дошъл отново. Радвам се, че си тук.
                        Верно бе, как не се сетих докато писах дългото писмо ти си дала автора, а го усещах, че не е алонсо ... ама все пак е добре когато се цитира некой, да се указва и кой Аз например когато се бъзикам чрез Костолани винаги упоменавам че е от него

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Напипа ми болното място Пак да си кажа въпроса и към теб Е ли възможно да се обясни и да се повлияе някакси на хората, така че те да се променят и да си постигнат собствените представи за успех. За един приятел питам, че той си е въобразил, че може да направи такива семинари, в които да учи хората на щастие
                          Да, но само на определена група хора, според мен. От всяко дърво свирка не става. Давам прост пример: защо има стари моми и стари ергени? Това в личен план. Или защо от някои хора се получават прекрасни мениджъри, а от други идеални изпълнители? И друго - успехът за едни може да е пълен провал за други. Как да го измерим?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            От цялата работа разбрах едно. Под едни и същи думи, хората разбират различни неща. И не само това, ами и едни и същи думи означават противоположни неща. Хората разбират това което им отърва към даденият момент. Например това с излизането от зоната на комфорт. Ако текущата зона на комфорт е да си губим времето е добре да се напънем да излезем от това състояние. Ако пък сме намерили зона на комфорт, която ни носи развитие и успех, то това е чудесно. Все пак да повторя основният въпрос. Променят ли се хората или не и ако се променят, сами ли се променят, или е възможно да бъдат променени чрез семинари или игри?
                            Зависи от хората. Както виждаш тук по-долу се мъча с един лабораторен екземпляр. Ако от маймуната стане човек, то значи да, променят се. Това в кръга на майтапа. Иначе, според мен зависи от човека. Има хора, които могат да се променят и хора, които са застинали като сталагмити в пещера на милиони години.

                            По отношение на езика има нещо още по-интересно. Не всички изрази на един език имат точен и еквивалентен превод на друг език.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Познах, че е Дънов. Иди обаче и се опитай да обясниш на съвременния питекантроп ... разбирай средностатистически озверял индивид грижата за ближния. Добре дошъл отново. Радвам се, че си тук.
                              Напипа ми болното място Пак да си кажа въпроса и към теб Е ли възможно да се обясни и да се повлияе някакси на хората, така че те да се променят и да си постигнат собствените представи за успех. За един приятел питам, че той си е въобразил, че може да направи такива семинари, в които да учи хората на щастие
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                                Явно при теб е различно. Аз съм по-успешен в нещата в които съм по-добър и по-сигурен. А опита ми показва, че прилагане на подобно клише (като излизане от "зоната"), в една добре работеща система, обикновено води до влошаване на производителността (и ситуацията изобщо).
                                От цялата работа разбрах едно. Под едни и същи думи, хората разбират различни неща. И не само това, ами и едни и същи думи означават противоположни неща. Хората разбират това което им отърва към даденият момент. Например това с излизането от зоната на комфорт. Ако текущата зона на комфорт е да си губим времето е добре да се напънем да излезем от това състояние. Ако пък сме намерили зона на комфорт, която ни носи развитие и успех, то това е чудесно. Все пак да повторя основният въпрос. Променят ли се хората или не и ако се променят, сами ли се променят, или е възможно да бъдат променени чрез семинари или игри?
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X