IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Това ми хареса.Дали да не вляза и аз, че да проверя?
    А пирамидов недей щото мое да разбереш че досега си пропилявал живота си хи хи хи

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

      Реално погледнато в твоят пример не си се променил много. И в двата случая, заемаш лагер и решаваш проблемите, чрез агресия. Просто тогава си бил в единият лагер а сега си в другия. Просто се е сменила камбанарията от която наблюдаваш. Аз имах предвид промяна от типа, например до едно време да се обиждаш и в един момент да спре да ти пука, кой какво приказва. И ако се сетиш за подобна промяна в себе си, бих те запитал, дали тази промяна е променила живота ти от този момент
      Ми тука може би не съм се променил в смисъл никога не ми е пукало кой какво говори за мен най малкото щото не мога да му затворя устата.Всеки е свободен да си говори каквото иска а кой ще му се върже е друг проблем.Няма как всички да ме харесват.Така че всеки е свободен да си говори какво му дойде на езика.Са за решаването на проблеми с агресия не съм съгласен...Има проблеми които се решават без агресия и такива при които е задължително да си агресивен.Смятам че тъпака разбира само от груба сила и то приложена веднага.Веджъж учиво молиш после предупреждаваш и накрая стоварваш върху него каквото имаш сопа тръба бушник.Не си мисли че съм фен на агресията но има ли заплаха за любими хора става лощо за тоя който заплашва.Никога не реагирам с агресия срещу кротки и свестни хора.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Тогава откъде идва лафът, че в затвора ставаш човек ? Шегичка.
        Това ми хареса.Дали да не вляза и аз, че да проверя?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Че кой беше шампионът на перченето тука?

          Хем и накрая се обиди даже


          Как кой ти и кретена.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Тогава откъде идва лафът, че в затвора ставаш човек ? Шегичка.
            Не е лаф. А част от велико стихотворение . На Вапцаров

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Въпреки, че е очевидно, че май съм единственият, считащ, че хората могат да се променят, то аз ще продължавам да си вярвам, докато някой не ми докаже обратното. Още повече че лично за себе си смятам че съм доказал и то нееднократно твърденията си в личният живот
              Значи... тук недоразумението идва от дефиницията за промяна. Примерно, можеш да промениш тялото си в известни граници, можеш да си направиш дори пластична операция /ако това те влече/. Ама няма как да станеш блондин, висок 210см. Та аналогията между физиката и психиката е абсолютна - можеш да промениш разбиранията си, но не и възприятията си за света. Това е, което твърдя.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Не го изключвам . Включвам го в първата група. Тази на самоусъвършенстващите се. Мислех, че се подразбира. Аз поразширих и редактирах началния пост. Виж го сега.

                Относно стабилната психика йога е добър вариант. Имам предвид да се култивира този мироглед. Която и да е източна философия помага. Както и древното учение на стоиците. Психиката се тренира както и тялото се тренира.
                Значи, ако правилно разбирам се връщаме в началото за Дънов и мислите му относно това, че не трябва човек да си губи времето. Да не си губи времето, за мен означава да живее с мисълта прави полезни неща за себе си и околните. Със ставането си от сън да мисли какво да създаде а не какво да изяде. Това би следвало да изгради положителното мислене и съответно върху избора му, дали да се обиди от някакви си думи в случай че са истина разбира се, или да избере да намери положителното в тях и да се промени например.
                Това с йогата и източните философии не че не ми допада, но ми прилича повече на сляпо заучаване. За мен промяна на психиката, означава тотално прозрение по даден въпрос. Не просто тотално прозрение а тотално прозрение, за това че за човека и околните му е полезно да мисли и действа по даден начин. Разбира се не отхвърлям възможноста при теб йогата и източните философии да действат. Просто аз не мога да повярвам сляпо в нещо. Винаги ще се съмнявам дали е истина. Трябва да го пробвам и ръка да пипне и око да види че дадена промяна в мисленето е за добро. Вярата може и да е всичко, както казваше Ив, обаче за мен вярата се определя само на базата на доказателства.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                  Алкохол и да си подбираш тълпи, с които имате поне нещо общо
                  тълпи няма , но ...
                  поне половин час се опитвам да ти кажа благодаря, :d ) чв ме разбра от polowin изречение, пък и дарбата имаш и се , radwam, че има и други в отбора ))(фен съм ))) - страхотен афинитет към краткият изказ.) (за ужаст на "спихолозите") А и почти 2/3 бутилка превъзходно испанско вино ..., незнам как го усети, но и нямах голям избор, тенкс. не само тенкс. и отгоре ))) н
                  пс. Качеството е от потресаващо значение .. пред количеството (без препоръка и лично мнение)(y)
                  Last edited by precakanoto; 27.09.2018, 17:28.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    А аз съм съгласен с Алонсо, че човек не само може, ами и най-често, СЕ променя. Въпросът е, при какъв процент от хората, промените остават на стабилно количествено ниво а при какъв, по-
                    лесно, преминават в качествени. Илюстрирам веднага : Количествени: Много ял, много спал, много чел и много запомнил, много пил и т.н.
                    Качествени: Сменил резбата, станал алкохолик или (или ѝ ) действително, без много-много да запомня детайли, се научил да вади качествени емпирично-аналитични изводи...
                    Все промЕни. Една промяна, обаче, някак не успявам да детектирам: Досега, не съм видял някой, от „качествен” негодник, да е взел и да е станал свестен. Такъв преход, оше не съм наблюдавал.
                    Тогава откъде идва лафът, че в затвора ставаш човек ? Шегичка.

                    Коментар


                    • А аз съм съгласен с Алонсо, че човек не само може, ами и най-често, СЕ променя. Въпросът е, при какъв процент от хората, промените остават на стабилно количествено ниво а при какъв, по-
                      лесно, преминават в качествени. Илюстрирам веднага : Количествени: Много ял, много спал, много чел и много запомнил, много пил и т.н.
                      Качествени: Сменил резбата, станал алкохолик или (или ѝ ) действително, без много-много да запомня детайли, се научил да вади качествени емпирично-аналитични изводи...
                      Все промЕни. Една промяна, обаче, някак не успявам да детектирам: Досега, не съм видял някой, от „качествен” негодник, да е взел и да е станал свестен. Такъв преход, оше не съм наблюдавал.

                      Коментар


                      • Че кой беше шампионът на перченето тука?

                        Хем и накрая се обиди даже

                        Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                        Да не се перчиш да не обиждаш да не избиваш комплекси за превъзходство.Типичен пример е кретена нагло просто и арогантно същество.Такива по форумите ги псувам а в реалния живот ако посмее така да ми говори с един бушник му сменям личната карта без да ми пукне окото...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          А защо изключваш, възможността, човек да се промени в резултат на книга или на базата на разсъждения или на някакви семинари например?
                          Ти сама казваш, че ако човек е изложен на тежко изпитание, то това изпитание може едновременно да доведе, до две противоположни промени в човека. Тоест логиката е, че зависи какъв е бил човека преди изпитанието и съответно начина му на възприемане на самото изпитание и съответно ефекта ще бъде противоположен. А как да стане, че да изградим въпросната "по-стабилна психика" според теб?
                          ПП: Аз също обожавам да ям и да се възпроизвеждам, обаче за разлика от масата ме кефи и да се натоварвам
                          Не го изключвам . Включвам го в първата група. Тази на самоусъвършенстващите се. Мислех, че се подразбира. Аз поразширих и редактирах началния пост. Виж го сега.

                          Относно стабилната психика йога е добър вариант. Имам предвид да се култивира този мироглед. Която и да е източна философия помага. Както и древното учение на стоиците. Психиката се тренира както и тялото се тренира.
                          Last edited by Selena; 26.09.2018, 23:30.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                            Мани, не ми е толкоз важно да съм интелигенто колкото да съм същество, искам да съм част от тълпата, ама не ми се получава ((( (не е препоръка)
                            Алкохол и да си подбираш тълпи, с които имате поне нещо общо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Не точно. Обазно казано има две групи. Едните можем да ги кръстим постоянно самоусъвършенстващи се люде, а при другите, каквото се вкара в хардуера до 18 години това е. Точка. Има и една трета много рядка група. Преживелите много сериозно житейско изпитание. Тогава чипът се сменя.

                              Масата желая да яде, да се възпроизведжда и да не се натоварва. Селфстартърите са около 15-20% от населението. Именно те дърпат обществото напред.

                              Възрастта също е фактор. Естественото помъдряване с годините понякога помага. Не винаги то е налице за жалост.

                              Около 10-15 % са преживелите много трудно житейско изпитание, които са променили себе си към по-добро без да се озлобят или пречупят.

                              Под много тежко житейско изпитание слагам преодоляването на много тежка болест, загуба на близки, преживяване на природни катаклизми, не на последно място емигрирането, което не е за всеки.

                              От подобни изпитания или излизаш по-качествен и добър човек, или се озлобяваш спрямо всички и всичко. Последното се случва с по-слабите натури. Визирам хора с по-лабилна психика. Дори в този форум вероятно имаме цяклата палитра. Притесняваме набъбването на негативизма и простотията. Дано е временно явление.
                              А защо изключваш, възможността, човек да се промени в резултат на книга или на базата на разсъждения или на някакви семинари например?
                              Ти сама казваш, че ако човек е изложен на тежко изпитание, то това изпитание може едновременно да доведе, до две противоположни промени в човека. Тоест логиката е, че зависи какъв е бил човека преди изпитанието и съответно начина му на възприемане на самото изпитание и съответно ефекта ще бъде противоположен. А как да стане, че да изградим въпросната "по-стабилна психика" според теб?
                              ПП: Аз също обожавам да ям и да се възпроизвеждам, обаче за разлика от масата ме кефи и да се натоварвам
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                                За теб впечатленията ми са, че си интелигентно същество. Гледай филма. Няма да съжаляваш! Може и да си промениш мнението за соц. филмите
                                Мани, не ми е толкоз важно да съм интелигенто колкото да съм същество, искам да съм част от тълпата, ама не ми се получава ((( (не е препоръка)

                                Коментар

                                Working...
                                X