IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Пак да напомня, твърде сме малки, че да знаем това.
    Ако, както твърдят много езотерици логиката е един от най-добрите инструменти спуснати отгоре, приложи я теоретично към този случай.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Какво то е “нужно” ако в ръцете са ти и ножа и хляба?
      Вземи инструмент в ръка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Какво то е “нужно” ако в ръцете са ти и ножа и хляба?
        Пак да напомня, твърде сме малки, че да знаем това.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          ...нима?
          Какво то е “нужно” ако в ръцете са ти и ножа и хляба?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            На Бог нищо не му е нужно. Той/тя/то си е изначално успешен. Успехът и неуспехът са човешки категории.
            ...нима?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

              Чакайте ся, че съвсем ме объркахте! Какво му е нужно на един Бог, за да е успешен - резултат, цел или инструмент?
              ...хЕле. Грасиас, че попита. Ама не знам, 'баси. Като се видим с Него, ще питам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                Чакайте ся, че съвсем ме объркахте! Какво му е нужно на един Бог, за да е успешен - резултат, цел или инструмент?
                На Бог нищо не му е нужно. Той/тя/то си е изначално успешен. Успехът и неуспехът са човешки категории.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                  А ако не са ? Логично е ако вярваш, че е Бог, да мислиш, че не са му нужни инструменти , за да твори. Ако мислиш, че е дърводелец - сигурно са му нужни .
                  Творението му, му е нужно, но не като инструмент!
                  Чакайте ся, че съвсем ме объркахте! Какво му е нужно на един Бог, за да е успешен - резултат, цел или инструмент?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Съжалявам. Първото е.
                    Няма нищо Ще си остане лично

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                      Сигурно дори ще "позная" , ама що трябва да губя време с ровене из теми, като първоизточникът може да ми каже с максимум две думи ? Освен това не те разбрах - просто констатираш, че и твоята цел я няма сред изброените или и тя може да увеличи мойте стинки ? Ако е първото, не ми е интересно
                      Съжалявам. Първото е.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Нека не разводняваме. Виж из последните 3-4теми, за,какво съм ъ.ъ.ъ.... „дуднал” и предположи.
                        Сигурно дори ще "позная" , ама що трябва да губя време с ровене из теми, като първоизточникът може да ми каже с максимум две думи ? Освен това не те разбрах - просто констатираш, че и твоята цел я няма сред изброените или и тя може да увеличи мойте стинки ? Ако е първото, не ми е интересно

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Ако приемем, че материята, материалният свят, в който живеем е образно казано един от най-долните и плътните светове, мисията на Христос е била в повдигането на вибрациите на цялото човечество на едно по-горно ниво. Ако прочетеш новия завет, той съществено се различава от стария завет. Принципът око за око и зъб за зъб се замества от приципите на алтруизма и грижата за ближния. Или, казано на съвременен език, той въвежда етиката сред хората.

                          Интересното е, че точно в този сайт, пряко свързан с парите, добре се усещат старозаветни и новозаветни “типажи”. Веднага ще ми кажеш, че това за етиката са празни приказки и аз веднага ще ти отговоря, че именно етиката във всяка една област на човешкия живот различава човекът от звяра.

                          Въпросът не е в това, че Христос след като е умрял е въкръснал. Въпросът е в пътя и страданията, които той изнася на гърба си в името на личния пример, който дава на цялото безпросветно човечество, точно, за да ги научи на някаква базова етика. Няма нищо по-силно от личния пример.

                          В по-съвременен план това е личният пример на хора като Мартин Лутър Кинг, Ганди, Че Гевара и маса други фигури.

                          За мен няма успех без етика. Живеем в уникална епоха, в която заблудени повярвали си “зверове” са се самозабравили гонейки фалшив успех без етика, без грижа за околните, без грижа за планетата. Пред очите ни те ще се сринат и ние ще сме присъствени свидетели на осъзнаването им, че това е фалшив успех.

                          Успехът е просперитет съчетан с грижа за ближния, с грижа за групата и с грижа за планетата. Другото не е успех, а чист заблуден първичен егоизъм.
                          Пред това поклон.И голям респектНямам какво да добавя. .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            бА, много им разбираме ние на Божиите работи. Ами, ако са му/й нужни, тогава?
                            А ако не са ? Логично е ако вярваш, че е Бог, да мислиш, че не са му нужни инструменти , за да твори. Ако мислиш, че е дърводелец - сигурно са му нужни .
                            Творението му, му е нужно, но не като инструмент!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                              Аз лично, не се чувствам инструмент . Да не говорим, че на Бог, като такъв, не са му нужни инструменти, за да създава цели вселени
                              Попадах на серия интересни текстове от различни религиозни течения. Изглежда на някакъв етап ни отделят от Бог/абсолюта/цялото, за да се върнем пречистени и помъдрели пак там, полират ни видиш ли в полеви условия. В този смисъл сме инструменти за собственото му пречистване.
                              Last edited by Selena; 04.11.2018, 17:44.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                                Ти ще споделиш ли?
                                Нека не разводняваме. Виж из последните 3-4теми, за,какво съм ъ.ъ.ъ.... „дуднал” и предположи.

                                Коментар

                                Working...
                                X