IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
    .....
    Т.е. преди да се гони някаква цел е добре да се осъзнаят предварително и последиците от постигането й, както и методите за постигането й.
    ама нали Хората тр. да търсят успех, имат силна нужда успешни да бъдат. Методите обаче не присъстват в дефиницията, което би могло да бъде и по-удобния изказ на "целта оправдава средствата", - не че не е било оценявано подобаващо в човешката история. - И с бодри крачки напред към .успеха. Винаги е имало гласове за и против, а първоначалноto струпване на капитал има нужда и от своите "гласове", за които , хипотезата за "бог" не е необходима, морални и етични принципи са под въпрос, за да е свободна и съвестта на успешните играчи. Капиталът има нужда и от консумация, не само прокламация, всяко време със своите хора (темпора-морес) и ....Доктор време
    Last edited by precakanoto; 05.11.2018, 12:09.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

      Ако искаш хубаво тяло, трябва да ходиш в залата всеки ден. Ако искаш щастие, също трябва да се грижиш за него всеки ден. Какво е нужно за щастието всеки знае. Всеки знае, но не всеки го прави. Ив беше написал тук нещо много готино. Нещо от рода, че всеки знае как трябва да мисли но в същият момент не го прави. Едно е да прочетеш готина мисъл и да я харесаш, съвсем друго е тази мисъл да си стане твоя мисъл и да те води през целият ти съзнателен живот. И понеже много често забравям някои неща се налага да си ги припомням по някакъв начин. Не е трудно защото те основните неща се броят на пръсти. Всяко учение ги разказва по различен начин. Важното е да си ги припомняш Освен това и трупам опит, защото не съм се отказал от идеята да си създам собствен семинар. Така хем ще правя това, което ме интересува, хем ще съм полезен на себе си, близките си и надявам се и на другите хора.
      Че какво толкова има да се грижиш за щастието...Достатъчно е,когато си на улицата,независимо накъде си тръгнал и те запука един проливен дъжд ,да можеш да се засмееш и да кажеш "Егати и якия дъжд",а не да се начумериш като облак и да кажеш "Да е"а и скапания дъжд,направи ме вир-вода"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        За това съм много съгласен. Светът е малък и ако нямаш етика, никой не ще да бачка с теб. Ако никой не ще да бачка с теб няма как да постигнеш каквото и да било защото всяка дейсност е свързана с взаимодействие с други индивиди. Доктор без етика няма да има пациенти и т.н Етика в смисъл на честност. Иначе за добро и зло не се наемам да давам определения, но подозирам че точно представите за добро и зло са ключови за постигането или непостигането на дадени цели...
        Това беше и тезата на Ив за “рамката” за добро и зло. Според мен рамката може и да е подвижна, но този който я разширява, за да си постигне целите следва добре да обмисли дали при това “разширяване” няма да си прещипе пръстите.

        Т.е. преди да се гони някаква цел е добре да се осъзнаят предварително и последиците от постигането й, както и методите за постигането й.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение



          Толкова за етиката. Тезата ми беше, че няма истински траен успех без някаква поне минимална етика.
          За това съм много съгласен. Светът е малък и ако нямаш етика, никой не ще да бачка с теб. Ако никой не ще да бачка с теб няма как да постигнеш каквото и да било защото всяка дейсност е свързана с взаимодействие с други индивиди. Доктор без етика няма да има пациенти и т.н Етика в смисъл на честност. Иначе за добро и зло не се наемам да давам определения, но подозирам че точно представите за добро и зло са ключови за постигането или непостигането на дадени цели...
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

            Ако искаш хубаво тяло, трябва да ходиш в залата всеки ден. Ако искаш щастие, също трябва да се грижиш за него всеки ден. Какво е нужно за щастието всеки знае. Всеки знае, но не всеки го прави. Ив беше написал тук нещо много готино. Нещо от рода, че всеки знае как трябва да мисли но в същият момент не го прави. Едно е да прочетеш готина мисъл и да я харесаш, съвсем друго е тази мисъл да си стане твоя мисъл и да те води през целият ти съзнателен живот. И понеже много често забравям някои неща се налага да си ги припомням по някакъв начин. Не е трудно защото те основните неща се броят на пръсти. Всяко учение ги разказва по различен начин. Важното е да си ги припомняш Освен това и трупам опит, защото не съм се отказал от идеята да си създам собствен семинар. Така хем ще правя това, което ме интересува, хем ще съм полезен на себе си, близките си и надявам се и на другите хора.
            Добре, ти казваш , че трупаш опит с повторенията. Ама също казваш, че въпросните повторения, вече не ти дават нищо ново . Тоест, според мен в момента , който са спрели да ти дават , те вече не са ти полезни и повторението им е безмислено. Както сам каза - знаеш готина мисъл, но не я прилагаш. Просто я знаеш. А за да постигнеш нещо, освен знание ти е нужно и действие. Аз не те карам да спреш да търсиш щастието, да мислиш за него и да го постигаш, а просто да смениш пътя до там - да потърсиш работещ и доближаващ те до целта начин , щом въпросният се е изчерпал. Наистина смятам, че си умен , но въпросната глупост, не мога да я разбера?!

            Коментар


            • Та понеже е инвестиционен форум и за етиката в инвестициите...
              Ако не направите вие инвестицията, това няма значение, защото друг ще я направи. Друг ще я направи, защото така е решил Бог и точка. Моят син ме пита дали не ми е кофти че купувам нещо евтино и че го продавам скъпо. Не ми ли е тъжно за отсрещната страна на сделките и дали мисля за тях. Обясних му, че Бог решава какви да са цените. Ако аз стискам кеша няма да купя и на продавача ще му се наложи да продаде на по-ниска цена. Съответно аз правя услуга на продавача и по същата логика правя услуга на купувача си. Тоест аз съм полезен защото създавам баланс. Без мен светът нямаше да е толкова балансиран, колкото със мен
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Въобще не става дума за печалби. Повярвай ми Според мен планетата се осира от прекалено многото хора, които искат да ядат и да почиват. Изглежда, че твоят Ханибал може и да има правилната етика, опитвайки се да въведе човекоядството и по-този начин да намали нуждата от пестициди и хотели на първа линия на морето Или пък онзи пич от сирените от титан ли беше. Рента за тента.......и хоп, няма хора, няма проблем
                Хаха ех, знаех си, че ще я докараме до Ханибал. Той си има особена “етика”. Яде точно горния тип хора. Филмът е култов. Препоръчвам го. Най-вече препоръчвам двете книги.

                Планетата се осира, защото има и предлагане, а и реклама на предлагането създала търсене в промитите мозъци на клиентите.

                Но мисля, че ме разбираш защо на етапа на осиране, който вече сме достигнали етиката е по-необходима от всякога, както при правенето на бизнес, така и при образоването на хората.

                Толкова за етиката. Тезата ми беше, че няма истински траен успех без някаква поне минимална етика.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Добър опит. Обаче:

                  Не всички хора умират да се бутат на първа линия в петзвездни хотели.

                  Именно етиката им помага да осъзнаят, че не винаги това е добро за тях и за останалите.

                  Когато постоянно събираш информация, съм убедена, че умееш да различаваш доброто и злото.

                  Не е необходимо Бог да си пие кафето с теб, за да знаеш, че както я караме след много малко време ще осерем тотално цялата планета ако не си самоозаптваме апетитите и оставим свободната воля (по Вонегът) да си развява байряка .

                  Етиката е “корсетът”, който ни помага да не осерем пейзажа само с петзвездни хотели и пестициди.

                  Е може пък дотогава да открием нови планети за осиране и да си караме все тъй галактика по галактика, докато накрая не си намерим майстора.

                  Обаче пък ако не ги открием и си останем тук долу с хербицидите ...

                  Та, етиката не спомага да увеличаваш безгранично печалбата, даже напротив, обаче без нея ти остава един прекрасен нов хербициден свят.

                  Найс нали?
                  Въобще не става дума за печалби. Повярвай ми Според мен планетата се осира от прекалено многото хора, които искат да ядат и да почиват. Изглежда, че твоят Ханибал може и да има правилната етика, опитвайки се да въведе човекоядството и по-този начин да намали нуждата от пестициди и хотели на първа линия на морето Или пък онзи пич от сирените от титан ли беше. Рента за тента.......и хоп, няма хора, няма проблем
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Малко да ме няма, и какви откровения,само.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение


                      Благодаря, че я сподели!


                      Няма да споря с това, ама не защото съм съгласна



                      Не изглеждаш глупав човек. Защо след като осъзнаваш, че по този начин не научаваш нищо ново, не го промениш и не потърсиш друг начин ? Или подцел с която да постигнеш основната - щастието?
                      Нали знаеш клишето, че едно и също действие , води до един и същи резултат ?
                      Ако искаш хубаво тяло, трябва да ходиш в залата всеки ден. Ако искаш щастие, също трябва да се грижиш за него всеки ден. Какво е нужно за щастието всеки знае. Всеки знае, но не всеки го прави. Ив беше написал тук нещо много готино. Нещо от рода, че всеки знае как трябва да мисли но в същият момент не го прави. Едно е да прочетеш готина мисъл и да я харесаш, съвсем друго е тази мисъл да си стане твоя мисъл и да те води през целият ти съзнателен живот. И понеже много често забравям някои неща се налага да си ги припомням по някакъв начин. Не е трудно защото те основните неща се броят на пръсти. Всяко учение ги разказва по различен начин. Важното е да си ги припомняш Освен това и трупам опит, защото не съм се отказал от идеята да си създам собствен семинар. Така хем ще правя това, което ме интересува, хем ще съм полезен на себе си, близките си и надявам се и на другите хора.
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Мани я възвращаемостта. На онзи свят, както знаеш нищо не се взема. Ще избера, това, което иска да направя Бог А какво иска Бог, мога само да гадая. Ако не дойде лично да пием кафе и да ми обясни какво точно е добро и зло, ще се наложи аз да гадая какво смята Той за добро и зло. Та за съжаление Бог не идва всеки ден да пием кафе и да ми обяснява какво да правя. Налага се постоянно да събирам информация и да я анализирам за да мога да вземам адекватни решения. В природата, както знаеш нищо не се унищожава. Само се видоизменя. Едни унищожават хотели за да ги видоизменят в чисти плажове а други унищожават плажове за да създават хотели. Защо така се получава няма идея. Или си имат различни Богове или пък е един и същ ама е бил на различен кеф когато им е говорил или пък той си им говори едно и също ама те разбират различно......Хората незнайно защо се бутат по петзвездните хотели и все искат да са на първа линия. Защо са такива хората. Те ли решават или Бог ги е направил такива, че да искат това? Ако Бог е създал такива клиенти, защо да не си в услуга на Бог, като създаваш такива обекти?
                        Добър опит. Обаче:

                        Не всички хора умират да се бутат на първа линия в петзвездни хотели.

                        Именно етиката им помага да осъзнаят, че не винаги това е добро за тях и за останалите.

                        Когато постоянно събираш информация, съм убедена, че умееш да различаваш доброто и злото.

                        Не е необходимо Бог да си пие кафето с теб, за да знаеш, че както я караме след много малко време ще осерем тотално цялата планета ако не си самоозаптваме апетитите и оставим свободната воля (по Вонегът) да си развява байряка .

                        Етиката е “корсетът”, който ни помага да не осерем пейзажа само с петзвездни хотели и пестициди.

                        Е може пък дотогава да открием нови планети за осиране и да си караме все тъй галактика по галактика, докато накрая не си намерим майстора.

                        Обаче пък ако не ги открием и си останем тук долу с хербицидите ...

                        Та, етиката не спомага да увеличаваш безгранично печалбата, даже напротив, обаче без нея ти остава един прекрасен нов хербициден свят.

                        Найс нали?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Сега усложнявам и леко изменям ситуацията.

                          При проектите този, който унижощава чистата плажна ивица ще ти донесе десет пъти по голяма възвръщаемост от другия.

                          Кой ще избереш?

                          Пестидите и те ти носят десет пъти повече рееколта, но ... след пет години земята вече ще е тотално неизползваема.

                          Кой тор ще избереш?
                          Мани я възвращаемостта. На онзи свят, както знаеш нищо не се взема. Ще избера, това, което иска да направя Бог А какво иска Бог, мога само да гадая. Ако не дойде лично да пием кафе и да ми обясни какво точно е добро и зло, ще се наложи аз да гадая какво смята Той за добро и зло. Та за съжаление Бог не идва всеки ден да пием кафе и да ми обяснява какво да правя. Налага се постоянно да събирам информация и да я анализирам за да мога да вземам адекватни решения. В природата, както знаеш нищо не се унищожава. Само се видоизменя. Едни унищожават хотели за да ги видоизменят в чисти плажове а други унищожават плажове за да създават хотели. Защо така се получава няма идея. Или си имат различни Богове или пък е един и същ ама е бил на различен кеф когато им е говорил или пък той си им говори едно и също ама те разбират различно......Хората незнайно защо се бутат по петзвездните хотели и все искат да са на първа линия. Защо са такива хората. Те ли решават или Бог ги е направил такива, че да искат това? Ако Бог е създал такива клиенти, защо да не си в услуга на Бог, като създаваш такива обекти?
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                            Моята лична цел не би следвало да те обогати по какъвто и да е начин. Това защото тя си е МОЯ лична цел и очевидно си е само моя. Това че някой си искал да лети в космоса или да кара ферари по никакъв начин не може да промени моята лична цел и моята карма И все пак, щом те интересува ще споделя. Откак се помня се стремя само към едно нещо. Към щастието. Дори днес приключих поредния курс за щастие. Отдавна не научавам нещо ново, но все пак това е моята мания и съответно не пропускам нищо свързано със щастието. Тоест измежду всичките проекти ще избера да направя това, което ще ме накара да се чувствам добре от самото правене на нещото. Причините обаче няма да са етиката. По-скоро осъзнаването че даден избор на проект, влияе директно на моето щастие. Ако правя нещо, което не смятам че е добро няма да се чувствам добре заради собствената си съвест.

                            Благодаря, че я сподели!

                            Моята лична цел не би следвало да те обогати по какъвто и да е начин. Това защото тя си е МОЯ лична цел и очевидно си е само моя.
                            Няма да споря с това, ама не защото съм съгласна

                            Дори днес приключих поредния курс за щастие. Отдавна не научавам нещо ново, но все пак това е моята мания и съответно не пропускам нищо свързано със щастието
                            Не изглеждаш глупав човек. Защо след като осъзнаваш, че по този начин не научаваш нищо ново, не го промениш и не потърсиш друг начин ? Или подцел с която да постигнеш основната - щастието?
                            Нали знаеш клишето, че едно и също действие , води до един и същи резултат ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                              Харчи си парите в Аруба, където пестициди май много-много не ползват.
                              Доколкото още Х броя като него не се опитват да направят същото, тъй като Аруба е останала единствената безпестицидна зона на планетата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                                А какво прави след Х години, когато е съсипал всичко и детето му закусва хербицид?
                                Харчи си парите в Аруба, където пестициди май много-много не ползват.

                                Коментар

                                Working...
                                X