IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

    Оптимистично си настроен. Лично мнение.
    Консумацията, издигана в култ, разбива мисленето и променя ценностите.
    Масово се забелязва робство на вещите и удоволствията. Направо ме утрепват банкерските реклами за потребителски кредити... примерно, "обещах ѝ Коледа на плажа"... WTF, ясно е, че плажът отива на 4-цифрена сума в горния диапазон. Без много екстри.
    Да взема кредит да ти покажа колко те обичам... баси, любов на кредит.
    Едно време са се продавали индулгенции, вкл. и да изкупиш убийство, грабеж и т.н.
    Тези реклами са малоумни и няма да постигнат таргета си. грешна рекламна камлания на банката.
    Българина поумнява. Бавно, но стабилно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      По тези критерии, циганите ще дойдат измежду най-успешните...
      Имах предвид нормални образовани хора, не някакви орки кривозъби.
      Нищо против нормалните цигани нямам, които си бачкат и гледат децата, лошото е, че са малък процент от етноса им, а големия процент са ................... паразити. Но то паразитите виреят където може, скоро опциите им ще намалеят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение

        Споко, нещата се обръщат. Нормалните семейни ценности се връщат на мода , където им е мястото. Скоро 2-3 деца в семейство няма да са рядкост и възрастта на раждене отново ще слезе.
        Оптимистично си настроен. Лично мнение.
        Консумацията, издигана в култ, разбива мисленето и променя ценностите.
        Масово се забелязва робство на вещите и удоволствията. Направо ме утрепват банкерските реклами за потребителски кредити... примерно, "обещах ѝ Коледа на плажа"... WTF, ясно е, че плажът отива на 4-цифрена сума в горния диапазон. Без много екстри.
        Да взема кредит да ти покажа колко те обичам... баси, любов на кредит.

        Възрастта на раждане ще слезе, когато жената има до себе си мъж, който може да гледа семейство. Причините ги обяснихме.
        Трагедията на жените днес е, че рискуват сами да си гледат децата. Затова искат първо да са независими (за себе си и за детето си), и тогава мислят за деца. Жертват най-удобните си години за раждане (23-30), за да постигнат независимост.
        Last edited by Kildirim_Bei; 22.12.2018, 22:37.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          По тези критерии, циганите ще дойдат измежду най-успешните...
          Да, тук те са по-успешни и по-задружни от българите с навирените нагоре носове. Звучи шокиращо за теб предполагам, но ако се позамислиш ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение

            Споко, нещата се обръщат. Нормалните семейни ценности се връщат на мода , където им е мястото. Скоро 2-3 деца в семейство няма да са рядкост и възрастта на раждене отново ще слезе.
            По тези критерии, циганите ще дойдат измежду най-успешните...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Там е работата, че нямах шанс да го прочета, вече го бяха изтрили . Нейсе.
              Ще ти го напиша на лични. Започвам
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                Селена, за да сме успешни трябва да бъдем по-разчупени, по-всеобхватни. Угаждането на скрупули и предразсъдаци е грешно. Писах ти и за ролята на жената и майчинството, засегнах и темата от правна гледна точка в изтрития пост. За жената и родилката, но не ми се повтаря, ще го обсъдим друг път.
                Там е работата, че нямах шанс да го прочета, вече го бяха изтрили . Нейсе.

                Коментар


                • Селена, за да сме успешни трябва да бъдем по-разчупени, по-всеобхватни. Угаждането на скрупули и предразсъдаци е грешно. Писах ти и за ролята на жената и майчинството, засегнах и темата от правна гледна точка в изтрития пост. За жената и родилката, но не ми се повтаря, ще го обсъдим друг път.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                    Семейството е най-големият индивидуален успех, когато се тегли чертата накрая.
                    Войната на половете е предизвикана от динамичното развитие на света през последните 100 години.
                    Все още сме в период на разрушаване на стереотипите. Хиляди години не се изтриват лесно.
                    Губещи са и двете страни.
                    Споко, нещата се обръщат. Нормалните семейни ценности се връщат на мода , където им е мястото. Скоро 2-3 деца в семейство няма да са рядкост и възрастта на раждене отново ще слезе.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
                      Много кофти си настроен към жените и то разбираемо, но.........................
                      Има истина в думите на Селена. Самият аз се сблъсках челно с родителството. В комбинация с никаква помощ от роднини, даже обратното (двама тежки инвалиди родители) направо си е драма.
                      И съм далеч от стандартното семейство, и се ползва чистачка и платен транспорт до градини и училища и пак времето е много кът.
                      При 3-4 деца просто не виждам вариянт жената да работи и да се гледат адекватно тези деца.
                      Гледането на деца си е професия и то много тежка.
                      Аз ходя в офиса да си почивам докато съм на работа.
                      +++

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                        Семейството е най-големият индивидуален успех, когато се тегли чертата накрая.
                        Войната на половете е предизвикана от динамичното развитие на света през последните 100 години.
                        Все още сме в период на разрушаване на стереотипите. Хиляди години не се изтриват лесно.
                        Губещи са и двете страни.

                        Ако по някакъв начин не овладеем гнева и конфронтацията, нещата могат да станат неконтролируеми.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          Спора е безмислен. Точно 3 пъти и то след като си сложи халката бившата ми жена, ми правеше намеци за събиране. Щото съм мухльо, затова. Аз обичам и уважавам жените. Но има жени и жени. Както и мъже и мъже. Но твоята теория е сбъркана. Точка. Затова сега испанеца се поти и е станал 120 кила, щото нашто момиче е forever извън пазара на труда, а той вече се чуди откъде да реже разходи, та чак смени кабеларката на Movistar, щото му идва нанагоре. Тепърва купона предстои, още едно гърло се задава и стават 3 , а той е един, а уж е семеен. Всички българки в Испания работят. Една не видях да си седи в къщи.
                          Мовистар е скъпа тъпа компания, това не е критерий. Става дума за друг манталитет, който ние уви сме забравили. Дон Педро и десет деца може да е изгледа, особено ако е от Бургос, а там са качествените испанци.

                          Говорех ти че има два семейни модела. Не казвам дали предпочитам даден модел.

                          Това е въпрос на личен избор.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Спора е безмислен. Точно 3 пъти и то след като си сложи халката бившата ми жена, ми правеше намеци за събиране. Щото съм мухльо, затова. Аз обичам и уважавам жените. Но има жени и жени. Както и мъже и мъже. Но твоята теория е сбъркана. Точка. Затова сега испанеца се поти и е станал 120 кила, щото нашто момиче е forever извън пазара на труда, а той вече се чуди откъде да реже разходи, та чак смени кабеларката на Movistar, щото му идва нанагоре. Тепърва купона предстои, още едно гърло се задава и стават 3 , а той е един, а уж е семеен. Всички българки в Испания работят. Една не видях да си седи в къщи.
                            Ще се върне при теб. Дон Педро ще е до време. Ще глътне въздух. Разбрах, и си прав, трябва ти жилище. Преценил си и това, премерил си го. Ако е така, уважавам позицията ти. Бъди мъжкар и не се оплаквай. Ще купиш, не купуваш за инвестиция, а за една друга инвестиция, по-важна.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                              Ще направя един опит да повдигна тази тема, тъй като в нея може да се води по-свободен разговор.

                              Неразрушеното семейство част ли е от успешното развитие на индивида?

                              Какво би помирило “войната на половете” в този наш век.

                              Кои са губещите от подобна конфронтация?
                              Семейството е най-големият индивидуален успех, когато се тегли чертата накрая.
                              Войната на половете е предизвикана от динамичното развитие на света през последните 100 години.
                              Все още сме в период на разрушаване на стереотипите. Хиляди години не се изтриват лесно.
                              Губещи са и двете страни.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Спора е безмислен. Точно 3 пъти и то след като си сложи халката бившата ми жена, ми правеше намеци за събиране. Щото съм мухльо, затова. Аз обичам и уважавам жените. Но има жени и жени. Както и мъже и мъже. Но твоята теория е сбъркана. Точка. Затова сега испанеца се поти и е станал 120 кила, щото нашто момиче е forever извън пазара на труда, а той вече се чуди откъде да реже разходи, та чак смени кабеларката на Movistar, щото му идва нанагоре. Тепърва купона предстои, още едно гърло се задава и стават 3 , а той е един, а уж е семеен. Всички българки в Испания работят. Една не видях да си седи в къщи.
                                Много кофти си настроен към жените и то разбираемо, но.........................

                                Има истина в думите на Селена. Самият аз се сблъсках челно с родителството. В комбинация с никаква помощ от роднини, даже обратното (двама тежки инвалиди родители) направо си е драма.
                                И съм далеч от стандартното семейство, и се ползва чистачка и платен транспорт до градини и училища и пак времето е много кът.
                                При 3-4 деца просто не виждам вариянт жената да работи и да се гледат адекватно тези деца.
                                Гледането на деца си е професия и то много тежка.
                                Аз ходя в офиса да си почивам докато съм на работа.

                                Коментар

                                Working...
                                X