IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп

    Интересна работа, Селена всъщност се появи тук като част от едно трио...
    В комплект с още две феерии от т.н. нежен пол?

    Дали (не) намекваш за форумното явление "sockpuppet"?
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sockpuppet_(Internet)

    Интересна мисъл...
    Last edited by R1a1; 26.12.2018, 08:49.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Навремето точно така се разбрахме с жената че сме два вола впрегнати в общ впяг и всеки тегли колкото са му силите.Всякакви опити да се живее на чужд гръб всякакви опити да не се работи а да се мрънка за парцалки коли къщи и апартаменти и обещах да завършат с развод.Резултата е че днес се обичаме по силно от времената когато се оженихме и че наистина не можем един без друг.Тя понякога работи повече от мен и ми става жал но е такава и родителите и са такива...Ние двамата сме доказателство че когато двама човека имат обща цел когато се обичат и подкрепят може от най затънтеното село да стигнат върха...Пожелавам на всеки такова семейство и такива деца.В събота заклахме прасето такъв купон става че не искам Коледата да свършва...Тази година е направо приказка не е за вярване...Дай Боже всекиго.Имам чувството че когато човек е в правият път Господ му се радва и му помага във всичко.
      Вие сте доказателство как човек може да е впрегатен вол цял живот по собствен избор, нищо друго. Де го тоя връх - пак си на село, трепериш да не те изритат от държавна работа през половин България та оттатък.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
        “...Защо се случва така, защо има толкова много разводи? Хората не умеят да направят правилния избор на съпруг, съпруга?

        - Това се случва, защото хората са зле възпитани. Те не са се научили да мислят, не са се научили да си подбират мъжа или жената. Ние проведохме анкета на тема: кое от обясненията в любов ви е харесало най-много? Предложени бяха следните варианти: “Аз не мога да живея без теб”, “Аз никога не бих те обидил”, “Хайде заедно да теглим каиша на живота”. И ето какво се получи: 75% от жените избраха обяснението “Аз не мога да живея без теб”.

        Нима не е очевидно, че това обяснение е характерно за мъжа-дете или за алкохолика? А същинското, истинското обяснение в любов “Хайде заедно да теглим каиша на живота”, не се понрави на никого.”

        https://zdrave.to/semeystvo/psikhote...9xuP05DlLAifAc
        Навремето точно така се разбрахме с жената че сме два вола впрегнати в общ впяг и всеки тегли колкото са му силите.Всякакви опити да се живее на чужд гръб всякакви опити да не се работи а да се мрънка за парцалки коли къщи и апартаменти и обещах да завършат с развод.Резултата е че днес се обичаме по силно от времената когато се оженихме и че наистина не можем един без друг.Тя понякога работи повече от мен и ми става жал но е такава и родителите и са такива...Ние двамата сме доказателство че когато двама човека имат обща цел когато се обичат и подкрепят може от най затънтеното село да стигнат върха...Пожелавам на всеки такова семейство и такива деца.В събота заклахме прасето такъв купон става че не искам Коледата да свършва...Тази година е направо приказка не е за вярване...Дай Боже всекиго.Имам чувството че когато човек е в правият път Господ му се радва и му помага във всичко.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
          .......
          И един такъв инвеститорски въпрос , който мисля че е набъркан често в решенията по ражданията. Кое е по-добро за оцеляване на рода ? Едно дете и цялото наследство за него или 4 деца и наследството на 4 ?
          Децата не са наши. Те са деца на света.
          Не им оставяш наследство, оставяш им света. Той не се дели (ние само се мъчим да го разделим).
          Децата най-добре ще ти обяснят какво наследство сме им оставили. Като не можем да им отговорим на въпросите от малки още......

          Конкретно на въпроса. Ако си показал на детето си какво е семейство, как обичаш и уважаваш жената/мъжа до себе си, какво е справедливост, труд и подкрепа, дал си му образование... четвърт от наследството е напълно достатъчна. Тя ще остане екстра към това, което децата сами ще съградят нататък.

          От теорията и практиката на инвестирането: да вложиш всичко на едно място не е препоръчително.
          Last edited by Kildirim_Bei; 23.12.2018, 15:22.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
            Песимисте, уж всичко в името на човека, всичко за благото на човека...
            Само човека много не го виждам, освен като гласоподавател, данъчно задължен и допринасящ за нарастване на потреблението....
            Той още горкият Диоген с фенер го търсеше тоя човек преди две хиляди и кусур години.....
            абсолютна истина....

            Коментар


            • Песимисте, уж всичко в името на човека, всичко за благото на човека...
              Само човека много не го виждам, освен като гласоподавател, данъчно задължен и допринасящ за нарастване на потреблението....
              Той още горкият Диоген с фенер го търсеше тоя човек преди две хиляди и кусур години.....
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Всички пишете истини ...само Беят за многоженството греши...То ние с една жена не мое се опраим та с 4 къ шъ стане тая :-) Мисия невъзможна...
                По-често се задържам вкъщи и поради това виждам/тествам и знам колко натоварваща и отговорна е работата по гледането на децата. Поклон за всички домакини !
                Раждаемостта в целият ''цивилизован свят'' е ниска и данъчните стимули са задължителни. Имам бивш колега Руснак, който си направи 3-то дете...Помощта от държавата по спомен беше за десетки хиляди долари. Сигурен съм и че в Европа има разни стимули в тази насока...подобни...Уви нито там, нито в Русия нещата с раждаемостта работят добре...На запад дори мюсюлманските общности, които са поначало с други разбирания след 1-2 поколения влизат в Европейските раждащи коловози...Всъщност дори Иран е под 2 деца на жена вече /ислямска република !!!/ , Саудитска Арабия също е на път да отиде към отрицателен прираст. Според фондацията на Бил /която се стреми с всички средства да намали раждаемостта по света/ ОБРАЗОВАНИЕТО на жената е пряко свързано с намаляването и...Колкото по-образовани са жените токова по-малко деца раждат....и поради това има куп програми по изостаналите райони за повишаване на ОБРАЗОВАНИЕТО. Според това теорията за подкрепа на 3-то дете на Фреш при образовани жени е обречена на провал...Другият фактор е повишаването на продължителността на живота и по-качествено здравеопазване. Преди когато смъртността сред децата е била голяма и средно се живеело 50 години хората са действали яко и количествено...Сега си мислят че ще живеят по 100 години и могат да се правят деца на 50...по 1...което ще оцелее и ще бъде здраво и цар...Няма защо да се бърза. Фондацията и други подобни спонсорират такива благородни каузи също с цел....живейте до 100 години...ама без деца....Т.е стимулират са каузи свързани с НАМАЛЯВАНЕТО на раждаемостта по света където е нужно...и видно работи перфектно ! При нас и в Европейският модел са използвани други средства със страхотен успех като равноправието на жената....и марш равноправно на работното място ! Дори войници жени има...само дето мъжете не са равноправни и не могат да раждат...засега :-)....Т.е. хем по-малко деца се раждат хем се увеличава броя на работниците...когато е имало нужда от тях...Кое е по-важно за обществото една жена да работи 35 години и да плаща данъци и генерира добавена стойност за някого без деца или да е отгледала 3-4 деца ?
                Вероятно автоматизацията както Фреш казва идва /виждал съм го с очите си във фабрика броя на работещите по поточните линии е намален 12 пъти за 10 години със същият краен брой произведени продукти...а да и по-качествени при това....та може би няма да има нужда от толкова хора по земята след няколко десетки години... Вероятно и поради това тестват Безусловният Базов Доход , но какви са последствията от раждаемост по 1.5 деца ? Къде отиват пенсионните системи и всичко след тях ? Всъщност имаше някаква демографска теория по спомен според която когато се стигне до такива цифри вида изчезва....Та с намаляването на нуждата от работна ръка да не намалее и нуждата от вида ни...:-)
                Сега ако се окаже че е време да се обърне процеса с ражданията трябват огромни усилия...медийни и маркетингови за начало. Навсякъде сега върви като модел за жена анорексичка-фръцла очевидно БЕЗ ДЕЦА и покоряваща работните позиции смачквайки изджендърилите се мъжлета /това е част от проблема също/...Почти нямам спомен в какъвто и да е филм да е показван модел за подражание за домакиня с 4-5 крещящи чавета около нея...Такъв модел в момента е повод за срам а не за подражание....
                И един такъв инвеститорски въпрос , който мисля че е набъркан често в решенията по ражданията. Кое е по-добро за оцеляване на рода ? Едно дете и цялото наследство за него или 4 деца и наследството на 4 ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                  За разводите, например, г-н пруфсюналистът е далеч от реалността.
                  Увеличението им в съвременния западен свят (от Урал до Фриско) е в следствие на по-голямата материална и морална свобода на женския индивид, което е положително, и вследствие на по-ниската отговорност на мъжкия индивид към семейството.
                  Айде по-добре да дефинираме "хората са зле възпитани".
                  Личният пример липсва. Масово работата сега е причина за по-малко споделени моменти, семеен уют и внимание към децата.
                  Да, къщата е прекрасна, две коли в гаража, и всичко как си требе. Но няма време за човека до теб и за малките човечета. Децата израстват с каквото видят по всякакви информационни канали и на улицата, в училище да не говорим (с някои изключения). Масово отвсякъде се набива индивидуализма и всякакви подобни стереотипи. Селена говореше за "атомизация на обществото" - това значи индивидуализъм във висша форма.

                  Не се учудвам на хилядите оферти за коучинг и тренинг за работа в екип. Ами как не?
                  Работата в екип се учи в семейството. Това е първият екип, в който се вписва човека от раждането си. Този екип не работи добре сега и естествено, на младият човек му липсват уменията.
                  Е, как да създадеш семейство, като не знаеш как работи то? "Да теглим каиша заедно" = "работа в екип".
                  Не се учудвам на резултатите от теста. Ама хич.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                    - Това се случва, защото хората са зле възпитани. Те не са се научили да мислят,...

                    https://zdrave.to/semeystvo/psikhote...9xuP05DlLAifAc
                    ... и се водят в най-важните неща на живота от мнението на други хора, стига да са "специалисти" като горецитирания.
                    Аланкоолу, не ми требе некой пруфсюналист или гуру да ме учи къф е животът и как да го живея.

                    За разводите, например, г-н пруфсюналистът е далеч от реалността.
                    Увеличението им в съвременния западен свят (от Урал до Фриско) е в следствие на по-голямата материална и морална свобода на женския индивид, което е положително, и вследствие на по-ниската отговорност на мъжкия индивид към семейството.

                    Маани ги ти психотерапевтите, те могат да учат само психясали - такива, като тях самите.

                    Коментар


                    • “...Защо се случва така, защо има толкова много разводи? Хората не умеят да направят правилния избор на съпруг, съпруга?

                      - Това се случва, защото хората са зле възпитани. Те не са се научили да мислят, не са се научили да си подбират мъжа или жената. Ние проведохме анкета на тема: кое от обясненията в любов ви е харесало най-много? Предложени бяха следните варианти: “Аз не мога да живея без теб”, “Аз никога не бих те обидил”, “Хайде заедно да теглим каиша на живота”. И ето какво се получи: 75% от жените избраха обяснението “Аз не мога да живея без теб”.

                      Нима не е очевидно, че това обяснение е характерно за мъжа-дете или за алкохолика? А същинското, истинското обяснение в любов “Хайде заедно да теглим каиша на живота”, не се понрави на никого.”

                      https://zdrave.to/semeystvo/psikhote...9xuP05DlLAifAc

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                        Средно по две деца на семейство са малко за поддържане на постоянна бройка на населението. Чисто статистически.
                        Причини има много, поне 5% от населението няма да създадат наследник. А и жените статистически са по-голям брой от мъжете. Легално многоженство?
                        .
                        Хахаха, хайде холан, Кълдъръме, имам подозрения за произхода ти веке . Първо, разликата е минимална в бройката и второ, ако няма мъжове ще си ги внесем бе или, както в моя случай, ще си ги напазаруваме отвън. Туй да ти е проблемът. Тез телефонисти, дет ги набираме от цела Европа за кво са?

                        Кат си рекъл многоженство, та многоженство, ти знаеш ли, в кръга на майтапа, че някъде по тибетско е обратното. Една жена води по двама мъже, но те не се засичат. Единият ловува шест месеца, докато другият е в къщи и после се сменят. В зоната нямало много жени, поминъкът бил труден и изградили подобен обществен модел.

                        Чини ми се, чак от такива крайности нямаме нужда. .
                        Last edited by Selena; 23.12.2018, 11:00.

                        Коментар


                        • Истината е, че трябват мощни стимули за 2-о, 3-о и нагоре , но ОБРАЗОВАНИ деца.
                          И парични стимули и данъчни облекчения, и здравна и социална подкрепа (най-малкото пенсионен стаж на жената, както се писа по-горе).

                          И ако държавата не погледне рязко в тази посока ВЕДНАГА, то ни чакат много тежки години като нация.
                          Ето, от новата винетна система ще влезе милиард отгоре. Ми всичките ги дай в тази посока, че още 1 годишно намери. Ама пуста лакомия да се насочват потоците в лични джобове на управляващи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                            Средно по две деца на семейство са малко за поддържане на постоянна бройка на населението. Чисто статистически.
                            Причини има много, поне 5% от населението няма да създадат наследник. А и жените статистически са по-голям брой от мъжете. Легално многоженство?

                            Приемам стоенето вкъщи да се приема за трудов стаж. Уважението към жена, създала семейство и отгледала деца, е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Нека да не ѝ вреди на пенсията. Но да кажем, ако е отгледала поне 2 деца до пълнолетие и има поне 10-15 години трудов стаж. Както каза ти, възможности, особено сега, има бол.

                            Жената е свободна да си избере опцията да работи или не. Държавата може да я подкрепи с безплатно образование (всичко, влючително учебници и другите неща, за които сега се искат пари) и здравеопазване на децата ѝ до пълнолетие (или 19 г., както е сега за абитуриентите). Жената да има безплатно здравеопазване, при положение, че отглежда дете до навършване на пълнолетието му. Другото е нейна грижа и на партньора ѝ.
                            Децата да са завършили средно образование - условие за получаване на пенсията и другите споменати неща. Задължително.
                            Беят президент!.
                            Хареса ми, Бей. Особено това за многоженството. Подкрепям с две ръце. Всичко е добре, но трябва да питаме фин. Министър Влади има ли кинти за тези екстри. .
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                              Плутокрация, клептокрация и вариантите им още вършат работа, казваш.
                              Даже неравенството и всичко произтичащо от това се увеличава.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Задаваш най-трудните въпроси. Според мен нещата трябва да се гледат по държави глобално. Тези дни гледах таблиците за българския прираст. Ако да речем няма емиграция и две деца на семейство при двама работещи родители биха поддържали една постоянна бройка на населението.

                                .............................

                                При модел с над две деца и оставане на жената в извън трудовия пазар, за да ги отгледа. Първо следва тези години да се зачитат за трудов стаж и да не й се прецаква пенсионирането. Второ тя следва да е бъде уважавана. Тя създава бъдещата работна сила и насажда ценностната система, която в момента жестоко куца. Тя може да е и високообразован индивид и да има някаква временна заетост или да работи он лайн от вкъщи. Технологиите го позволяват.

                                Тя може да отложи леко ражданията във времето. Има варианти, стига до себе си да има стабилен партньор и двамата да гледат в една посока.

                                Какво става с еманципацията? Ами тя еманципацията е приключила с борбата на суфражетките през XIX век. Има постигнати равни права, има достъп до образование, има и опция да имаш по-малко деца и да работиш. Ако обаче при две + плюс деца държавата те подкрепя и партньорът те подкрепя, можеш да избереш опцията да си “домакиня”. Има и жени, които предпочитат тази опция.

                                При положение, че подобна опция е полезна а обществото и е вид саможертва от страна на жените, най-малкото подобни жени заслужават уважение, а не обиди.
                                Средно по две деца на семейство са малко за поддържане на постоянна бройка на населението. Чисто статистически.
                                Причини има много, поне 5% от населението няма да създадат наследник. А и жените статистически са по-голям брой от мъжете. Легално многоженство?

                                Приемам стоенето вкъщи да се приема за трудов стаж. Уважението към жена, създала семейство и отгледала деца, е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Нека да не ѝ вреди на пенсията. Но да кажем, ако е отгледала поне 2 деца до пълнолетие и има поне 10-15 години трудов стаж. Както каза ти, възможности, особено сега, има бол.

                                Жената е свободна да си избере опцията да работи или не. Държавата може да я подкрепи с безплатно образование (всичко, влючително учебници и другите неща, за които сега се искат пари) и здравеопазване на децата ѝ до пълнолетие (или 19 г., както е сега за абитуриентите). Жената да има безплатно здравеопазване, при положение, че отглежда дете до навършване на пълнолетието му. Другото е нейна грижа и на партньора ѝ.
                                Децата да са завършили средно образование - условие за получаване на пенсията и другите споменати неща. Задължително.
                                Last edited by Kildirim_Bei; 23.12.2018, 10:31.
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X