IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

    И на теория и на практика, ти си по богат от Рокфелер и по-умен от Айнщайн. защото те са мъртви а ти си жив. Та на практика си право, че не съществува успех или по-точно, че всеки успех е временен, защото накрая всички умираме. ОК, обаче какво от това? Какво да правим сега? Да лягаме и да умираме ли или пък просто да чакаме часа на смъртта си?
    О не, не - Недей така, не исках това да кажа - нито съм по-богато матрялно от Рокфелер, нито да се изкарам по-умно от Айнщайн. Просто забелязах, че множеството на състоянията на понятието не е пълно и се пропуска нищожната вероятност за липсата на някакъв по-конкретен смисъл, (щото и досега нямаше задоволителни дефиниции за него) нищо повече. Сори.Не искам да причинявам смут в душите на тълкувателите. Гледаме напред, съзерцаваме вселената, живота е шарен, учим се
    Дай нещо по-житейско, сподели, колко изкара синът на матурите. Аз помогнах малко на едно тинейжърче и що годе имаме някакава успеваемост - макар и за краткото време, с няколк задачи, имахме 86 точки, но детето си беше с "мая" т.е. умничко
    Last edited by precakanoto; 10.10.2018, 20:25.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      Аз обяснавах дробите на сина си с портокал. Голямо белене, разделяне и похапване след осмисляне на обясненията падна
      А ако трябва да го обясниш на голям човек какво ще направиш? С интеграли по-лесно ли ще ги разбере дробите? Често се срещам с вишисти, неумеещи да правят по-прости сметки от дроби. Без майтап...
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        сетих се за за една илюстрация на дробното смятане при японците (с клечки )
        А не мога да я намеря всичко ми се губи напоследък
        Имам едно приятелче, което е доцент по ядрена физика и от време на време ходи да гледа от къде изгрява слънцето. Той ми е разказвал, че японските математици били много впечатлени от учебника на Брадистилов по висша математика. Ти, вероятно си го разлиствало това помагало за бъдещите инженери?
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          Много готин въпрос! А защо трябва да залагаме на твърдението, че успех непременно съществува, може би не трявба да се изключва и вероятността да е ... празно понятие, една химера ...не е препоръка
          Сакън, бре!!! Гледай сега как ме хвърляш в едни подозрения... Почвам да се чудя, да продължавам ли да се фаля в Кръчмата, че съм успешна или да си замълча за кратко
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

            Много готин въпрос! А защо трябва да залагаме на твърдението, че успех непременно съществува, може би не трявба да се изключва и вероятността да е ... празно понятие, една химера ...не е препоръка
            И на теория и на практика, ти си по богат от Рокфелер и по-умен от Айнщайн. защото те са мъртви а ти си жив. Та на практика си право, че не съществува успех или по-точно, че всеки успех е временен, защото накрая всички умираме. ОК, обаче какво от това? Какво да правим сега? Да лягаме и да умираме ли или пък просто да чакаме часа на смъртта си?
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Аз обяснавах дробите на сина си с портокал. Голямо белене, разделяне и похапване след осмисляне на обясненията падна
              сетих се за за една илюстрация на дробното смятане при японците (с клечки )
              А не мога да я намеря всичко ми се губи напоследък

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                Ми кажи ми конкретно какво мислиш за успеха? Какво е успех? Как се постига?
                Много готин въпрос! А защо трябва да залагаме на твърдението, че успех непременно съществува, може би не трявба да се изключва и вероятността да е ... празно понятие, една химера ...не е препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                  Нямам представа как върви комуникацията на високо ниво и как се разбират хората там. Аз няма как да отида на неговото ниво, защото ми липсва много информация. Оправям се и на ниво първолак. Вече дали на него му е проблем да слезе на моето ниво не знам. Моята вяра е че са важни простите неща и в бизнеса и в живота. Не гледам сложни коефициенти и сложни сметки. Гледам дали продукта или услугата на дадена компания е ОК и дали има бъдеще и мисленето ми е до там. Кефя се например на човека измислил двоичната система. Да представиш всички числа с две цифри. Ето как опростяването води до велики неща. Без двоичната система нямаше да има компютри, нет и много други неща. Пресен пример от едно от най-най училищата в България. Уж са умни деца и уж директора им преподава обаче нещо от три седмици имат проблем да схванат що е то вектор и как така сбора от две страни в триъгълник е равен на третата страна. Обясних го по моя си първолашки начин на сина си. Вектора е колко крачки се придвижваш и в каква посока. Колкото и разходки да правиш е важно колко си се придвижил. Ето как може с едно изречение мога да обясня какво е вектор и най-вече какъв е смисълът на този вектор. Трудно е да се опитвам да уча нещо в което не виждам нито смисъл, нито полза. Моят син го обяснил така на съучениците и сега целият клас нямат грижи с векторите и с решаването им.
                  Аз обяснавах дробите на сина си с портокал. Голямо белене, разделяне и похапване след осмисляне на обясненията падна
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Посочи някой конкретен копи/пейст и ще ти го обясня

                    Иначе те признавам за форумен цар на задачите за 7-ми клас...

                    Пирамидко обече не е... Трудно му е да прави дори и бакалски сметки (виж темата да соца и капа)


                    Ми кажи ми конкретно какво мислиш за успеха? Какво е успех? Как се постига?
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Посочи някой конкретен копи/пейст и ще ти го обясня

                      Иначе те признавам за форумен цар на задачите за 7-ми клас...

                      Пирамидко обече не е... Трудно му е да прави дори и бакалски сметки (виж темата да соца и капа)

                      Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                      Имам желание да те разбера, но докато не споделиш собствени мисли и теории не виждам как да стане. Отстрани изглежда по друг начин с тези копи-пейст. Това че мислим различно не е лошо. То ако мислехме еднакво, нямаше да има какво да обсъждаме с теб. Та кое е това което ти си мислиш, пък аз не разбирам в крайна сметка? Обясни ми го като на първолак?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Изглежда, понякога, за да си в състояние да обясниш нещо като на първолак, се иска да си поне - ако не и повече от - професор. Как беше...„ -сто пъти вече им обяснявам, вече аз самият го разбрах, а те...” Та, Михалаки се увлича. Простимо.
                        Нямам представа как върви комуникацията на високо ниво и как се разбират хората там. Аз няма как да отида на неговото ниво, защото ми липсва много информация. Оправям се и на ниво първолак. Вече дали на него му е проблем да слезе на моето ниво не знам. Моята вяра е че са важни простите неща и в бизнеса и в живота. Не гледам сложни коефициенти и сложни сметки. Гледам дали продукта или услугата на дадена компания е ОК и дали има бъдеще и мисленето ми е до там. Кефя се например на човека измислил двоичната система. Да представиш всички числа с две цифри. Ето как опростяването води до велики неща. Без двоичната система нямаше да има компютри, нет и много други неща. Пресен пример от едно от най-най училищата в България. Уж са умни деца и уж директора им преподава обаче нещо от три седмици имат проблем да схванат що е то вектор и как така сбора от две страни в триъгълник е равен на третата страна. Обясних го по моя си първолашки начин на сина си. Вектора е колко крачки се придвижваш и в каква посока. Колкото и разходки да правиш е важно колко си се придвижил. Ето как може с едно изречение мога да обясня какво е вектор и най-вече какъв е смисълът на този вектор. Трудно е да се опитвам да уча нещо в което не виждам нито смисъл, нито полза. Моят син го обяснил така на съучениците и сега целият клас нямат грижи с векторите и с решаването им.
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Изглежда, понякога, за да си в състояние да обясниш нещо като на първолак, се иска да си поне - ако не и повече от - професор. Как беше...„ -сто пъти вече им обяснявам, вече аз самият го разбрах, а те...” Та, Михалаки се увлича. Простимо.
                          Last edited by Pyramid; 10.10.2018, 04:55.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Всъщност нищо не приемам освен това, което самият аз разбирам. Това е и причината ти и Ив Макс да не можете да ме убедите във вашите емоционални залитания. Няма начин да оборите нещо, ако пъво не сте разбрали какво оборвате

                            Имам желание да те разбера, но докато не споделиш собствени мисли и теории не виждам как да стане. Отстрани изглежда по друг начин с тези копи-пейст. Това че мислим различно не е лошо. То ако мислехме еднакво, нямаше да има какво да обсъждаме с теб. Та кое е това което ти си мислиш, пък аз не разбирам в крайна сметка? Обясни ми го като на първолак?
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Всъщност нищо не приемам освен това, което самият аз разбирам. Това е и причината ти и Ив Макс да не можете да ме убедите във вашите емоционални залитания. Няма начин да оборите нещо, ако пъво не сте разбрали какво оборвате

                              Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              За същото говоря и аз. Хората се различават по това, което смятат за доказано и по доказаното, което не приемат за доказано Например съм забелязал, че ти приемаш за доказано почти всичко, стига да го е казало някое "светило" в икономиката. Та хората постигат успех или неуспех спрямо вярата си. Вярата за кое е доказано и кое не е доказано. Примерно за теб може и да е доказано че е имало голям взрив, защото го е казал светилото Хокинг, ама за мен въобще не е доказано, защото аз не виждам никаква логика в твърденията му. Надявам се изказът ми да не ти звучи малко или много оплетен и да ме разбереш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                                Сега воят е много по голям. Със Spacex унищожи гордостта им - Роскосмос, с Тесла обаче е на път да срине разкапаната им сатрапия
                                За SpaceX - съгласен, ама за теслАта, как ти хрумна? Щяла да „срине”.'Меко казано, нямаш идея какви са пазарите на злите рашки както по обем, така и по структура. Дерзай.

                                Коментар

                                Working...
                                X