IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Грую ,нямам желание да принизявам нашия живот с швабския ,студени ,мрачни и дисциплирани хора ,без грам такт ако хвърлиш хартишка край кошчето.....Но ти взе Берлин от една година там е страшно за Канцлера и наемите в момента падат В момента заради решения на правителството...
    Пример продаден двустаен апартамент в Западна софия 50 к в евро и прилична къща за 26 К в евро ,в западна германия малко градче и прилична работа ...всяко лято ме кани на гости месец , щото няма с кой да си измие парите...Щерката работи за 5 К икономист в кантора в Мюнхен тука 1000-1200 в лева...
    Монти, според мен, не държавата оформя характера и поведението на хората, а средата, в която живеят. Време е да се отърсим от тесногръдието и шаблоните, които ни заобикалят и моделират и да погледнем с по-широко отворени очи света около нас. И за пример. Имам бизнес партньор германец - весел, усмихнат и щедър човек, който се раздава. Като процент, оставя по-висок бакшиш от мен в кафето. Живее от четири години в България и започна да учи езика, при все че владее отлично английски. Живял на много места по света и възприемал най-доброто от хората, които срещал. Излез днес в София и виж колко бодри, усмихнати или позитивни хора ще срещнеш. Вероятността да се натъкнеш на унили и намръщени такива е много по-голяма. В крайна сметка, човек среща такива хора, каквито търси.

    Коментар


    • Ей Ретро, забрави да подкрепиш и министър Кралев като кажеш, че българският футбол е по- добър от германският..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Киро, ти говориш за минал период 1989 до 2016 когато, чисто икономически сметката с емиграцията излизаше. Retro_69 и Грую ти говорят към днес. Обикновено аз говоря не за състояние а за процес, който се случва. Тоест аз гледам към бъдещето. Тази различна нагласа към времевите периоди води до различни отговори. Никой не спори, че на емигриралите преди 2017 г. в преобладаващата си част ще им излезе сметката, но според мен всичко сочи, че повечето от емигриращите сега ще изкарат късата клечка при сравнение с това как би им се развил живота в България.

        Е 4д, чаках те да се появиш с твойте теории за икономически просперитет....
        Знаеш ли че си прав ,сегашните Имигранти ще отнесат късата клечка и то не защото тук ще се оправим а защото там ще стане мазало при следващата криза и те ще бъдат първите уволнени...... и като се върнат тук ще видят че тук пак ще е 20 пъти по зле за работещите а за тях 25 пъти щото нямат основа да се приспособят при никакви заплати и социална защита.....Да... вече сме в криза или пред криза....

        Коментар


        • Киро, ти говориш за минал период 1989 до 2016 когато, чисто икономически сметката с емиграцията излизаше. Retro_69 и Грую ти говорят към днес. Обикновено аз говоря не за състояние а за процес, който се случва. Тоест аз гледам към бъдещето. Тази различна нагласа към времевите периоди води до различни отговори. Никой не спори, че на емигриралите преди 2017 г. в преобладаващата си част ще им излезе сметката, но според мен всичко сочи, че повечето от емигриращите сега ще изкарат късата клечка при сравнение с това как би им се развил живота в България.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            Нормално е държавата да се намесва когато частниците разиграят прекалено коня си а не като при нас всичко до границите на
            социялна поносимост та дори и над тях и това води до бунт на потребителите.
            Помисли върху " 85 на сто от жителите на Берлин живеят в жилища под наем " ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

              Не, Кире,живея в България....Аз съм трол-чиновник ,натоварен от Боко Тиквата с тежката задача, да "бродя" из форумите и да обяснявам,че в България няма никакви проблеми и всичко е тип-топ...
              И върви ли агитацията ...сигурно падаш си малко мазохист да те краде Виола и Топлофикация да те води на отчет до живот .....
              Водата и въздухът и топлината са право а не привилегия.......Ще го кажеш ли в Мюнхен или Берлин....

              П.П. Плащам 90 кубика студена вода кубика .....като 32 кубика някаква обща част.... дали го има в Берлин....
              Last edited by Монти; 16.01.2020, 16:06.

              Коментар


              • Ретро . ти си знаеш какъв си и защо го правиш..Интересно е защо тогава си толкова компетентен в твърденията си..Да някои цифри са са ти верни, но чак пък да твърдиш, че там е по зле от БГ.. Ти как мислиш защо като е толкова зле има толкова хора там и напуснаха 2 милиона..Пак казвам не съдете по себе си и София за житието на българският народ..То и в София има бедни хора и с ниски пенсии..

                Коментар


                • Нормално е държавата да се намесва когато частниците разиграят прекалено коня си а не като при нас всичко до границите на
                  социялна поносимост та дори и над тях и това води до бунт на потребителите.

                  Коментар


                  • https://www.investor.bg/po-sveta/453...-grada-296533/


                    Статията е от преди 3 дни. Малък цитат и повод за размисъл :

                    Катрин Ломпшер, която е министър по жилищната политика в провинциалното правителство в Берлин, признава, че идеята за замразяване на наемите е „радикална“, но настоява, че е уместна реакция на жилищната ситуация, която тя определя като „драматична“. Никой друг германски град не е регистрирал толкова рязък ръст на наемите през последните десет години, а предвид факта, че 85 на сто от жителите на Берлин живеят в жилища под наем, жилищният въпрос става „взривоопасен“, казва Ломпшер.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Грую ,нямам желание да принизявам нашия живот с швабския ,студени ,мрачни и дисциплирани хора ,без грам такт ако хвърлиш хартишка край кошчето.....Но ти взе Берлин от една година там е страшно за Канцлера и наемите в момента падат В момента заради решения на правителството...
                      Пример продаден двустаен апартамент в Западна софия 50 к в евро и прилична къща за 26 К в евро ,в западна германия малко градче и прилична работа ...всяко лято ме кани на гости месец , щото няма с кой да си измие парите...Щерката работи за 5 К икономист в кантора в Мюнхен тука 1000-1200 в лева...
                      Обаче там си оставаш чужденец и никога няма да те приемат като равен и като приятел.

                      Освен ако не си голям професионалист в голяма фирма или концерн в Германия. Тогава ще те приемат.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Ретро, ти в Германия ли живееш ..Интересно ми е как обесняваш и си вярваш, че живота там е едва ли не по- лош от този в БГ..Аз съм живял преди време няколко години там, но освен многото работа и това, че си чужденец и ти е трудно не съм ги видял тези лоши работи..И в Италия съм живял, но и там не мога да кажа , че е по- лошо от сегашната БГ хубосия..Абе Вие изкарахте 2 милиона българи , че са малоумни и от глупост и простотия са напуснали..
                        Интересно ми е докъде ще стигнете..
                        Не, Кире,живея в България....Аз съм трол-чиновник ,натоварен от Боко Тиквата с тежката задача, да "бродя" из форумите и да обяснявам,че в България няма никакви проблеми и всичко е тип-топ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Монти, последно, че наистина оспамихме темата - има един сайт, предполагам, че си го чувал, ако не си, кликни на него - numbeo.com, там има сравнително точно сравнение за цената на живот в градовете по света. Та там ще видиш, че за да живееш в един същ стандарт в София и Берлин, то нетният ти доход в лева в София, следва да е същият, но в евро в Берлин (че нали столици гледаме). Средната заплата за Берлин, която е посочена, е 2300 евро чисти, като наемът е 1000 евро (средно, варира, но нали за семейство с деца говорим). Т.е. средностатистическо семейство би вземала средностатистическа заплата от 4600 евро в Берлин, като махнем 1000 евро наем, щото българин в Германия му остава да живее само под наем или да изплаща жилище, ма там става дебело, излиза, че едно семейство с две деца в Берлин би имало около 3600 евро след наема месечен доход. Казах вече, че цените там и у нас са 1:1 ама там в евро, тук в лева, т.е. средностатистическо семейство софиянци би следвало да взема по 1800 лева на човек (щото те си имат апартамент в София), за да има средностатистическия стандарт на средностатистическия немец. Ми мисля, че едно 70% от жителите на София имат възможността да поддържат стандарт не по-лош от този на средностатистическия берлинчанин.

                          Иначе съм говорил с много стоматолози и лекари - лекарите бягат, но стоматолозите - не, просто тук правят повече пари, отколкото в чужбина. Апропо, едно джипи в селски район, като хване 5-6 села, спокойно може да си докарва над 5К чист доход, но да не забивам в индивидуални примери. Спирам, че темата стана спам, макар и да си е уж по темата.

                          Тук не е кочина и се живее сравнително добре!
                          Грую ,нямам желание да принизявам нашия живот с швабския ,студени ,мрачни и дисциплирани хора ,без грам такт ако хвърлиш хартишка край кошчето.....Но ти взе Берлин от една година там е страшно за Канцлера и наемите в момента падат В момента заради решения на правителството...
                          Пример продаден двустаен апартамент в Западна софия 50 к в евро и прилична къща за 26 К в евро ,в западна германия малко градче и прилична работа ...всяко лято ме кани на гости месец , щото няма с кой да си измие парите...Щерката работи за 5 К икономист в кантора в Мюнхен тука 1000-1200 в лева...

                          Коментар


                          • Груйче, колко е според тебе инфлацията реално за 2019г..Според НСИ е 3,2%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Монти, последно, че наистина оспамихме темата - има един сайт, предполагам, че си го чувал, ако не си, кликни на него - numbeo.com, там има сравнително точно сравнение за цената на живот в градовете по света. Та там ще видиш, че за да живееш в един същ стандарт в София и Берлин, то нетният ти доход в лева в София, следва да е същият, но в евро в Берлин (че нали столици гледаме). Средната заплата за Берлин, която е посочена, е 2300 евро чисти, като наемът е 1000 евро (средно, варира, но нали за семейство с деца говорим). Т.е. средностатистическо семейство би вземала средностатистическа заплата от 4600 евро в Берлин, като махнем 1000 евро наем, щото българин в Германия му остава да живее само под наем или да изплаща жилище, ма там става дебело, излиза, че едно семейство с две деца в Берлин би имало около 3600 евро след наема месечен доход. Казах вече, че цените там и у нас са 1:1 ама там в евро, тук в лева, т.е. средностатистическо семейство софиянци би следвало да взема по 1800 лева на човек (щото те си имат апартамент в София), за да има средностатистическия стандарт на средностатистическия немец. Ми мисля, че едно 70% от жителите на София имат възможността да поддържат стандарт не по-лош от този на средностатистическия берлинчанин.

                              Иначе съм говорил с много стоматолози и лекари - лекарите бягат, но стоматолозите - не, просто тук правят повече пари, отколкото в чужбина. Апропо, едно джипи в селски район, като хване 5-6 села, спокойно може да си докарва над 5К чист доход, но да не забивам в индивидуални примери. Спирам, че темата стана спам, макар и да си е уж по темата.

                              Тук не е кочина и се живее сравнително добре!
                              Спам е Груйче спам е, поне според модераторите е такъв ! Миналия ден триха, явно не виждат по далече от носа си щом не виждат връзката между борса и икономически живот и състоянието на държавата !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                                Дали няма неква корелация между това кой къде живее и в България или извън нея и кой къде инвестира на БФБ или на външните развити пазари . СЕ си мисли че има такава връзка. За сега като ли нещата са равновесни относно живота в България и зад граница покрай скока на заплатите напоследък у нас , ама не се знае в дългосрочен план как ще се развият нещата. Тук що годе ми знаете мнението и да не се окаже че сме всъщност 2006- 2007 на БФБ ама за заплатите и стандарта на живот в момента и всичко да е един балон и последствие да се сгромоляса както 2008.
                                Живея в България и никога не съм излизал да работя на вън.
                                Скок в доходите има само на селяците, ъпър мидъл клас като мен са си на ниво 2008, само дето инфлацията е доста по-висока от тогава. Но понеже в основата на пирамидата има растеж, затова и всичко се вдига - имоти, услуги, храна, транспорт, вода и т.н. Само тока не го вдигат, щото има брожения, та няма кинта за дивидентче при чезките, ма пък знае ли човек
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X