IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
    Всички, особено лидерите, ако прочетете тази
    https://www.book.store.bg/p218111/li...myn-sinek.html
    книга, е много вероятно успеха сам да ви намери, без да го търсите дори. Поне до стр. 80 , до която съм, такъв извод си направих. Който я в прочел цялата, може да сподели възгледи и емоции, що не?
    Ни че то си има природен закон който гласи че ако за твоето развитие е необходимо да си богат богатството само идва при тебе ако не е и сто чифта цървули да скъсаш богат няма да станеш...

    Коментар


    • Всички, особено лидерите, ако прочетете тази
      https://www.book.store.bg/p218111/li...myn-sinek.html
      книга, е много вероятно успеха сам да ви намери, без да го търсите дори. Поне до стр. 80 , до която съм, такъв извод си направих. Който я в прочел цялата, може да сподели възгледи и емоции, що не?
      Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от The Matrix Разгледай мнение

        Искаме да кажем, че с тези припознавания всичко си има горна граница и праг на поносимост. Нищо повече.
        Ако имаш нещо да ни казваш или да предложиш, пиши ни на ЛС.
        Остани си със здраве

        THE MATRIX
        Уважаеми г-н The Matrix, Не мисля, че е удачно да се обръщате към мен, след като изобщо не ви споменавам. Ако така Ви се струва - ОК, не мога да помогна.
        Благодаря за здравето и хаповете - на тази преклонна възраст гледам да съм ... редовен. И внимавам.
        Хубав ден!
        И това ще мине ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
          Охохоооо и Криситу се обади! Сладур! Страх ме е, мола ти се недей......
          Искаме да кажем, че с тези припознавания всичко си има горна граница и праг на поносимост. Нищо повече.
          Ако имаш нещо да ни казваш или да предложиш, пиши ни на ЛС.
          Остани си със здраве

          THE MATRIX

          Коментар


          • Охохоооо и Криситу се обади! Сладур! Страх ме е, мола ти се недей......
            И това ще мине ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
              Гледам, нормално си върви разговорът - нали Матриктористът щеше да полазва и тук?
              Дядо Вълчо, баце, айде малко по-кротко, кво ще кажеш? Да вземеш да се спреш малко. Малкото ти име случайно да започва с 16-тата или 17-тата или 18-тата буква? Май 16-тата беше. Кротни се малко, стой на сянка и си пий аповете, иначе че ти изпратим агент Смит, много кофти личност е, да знайш. С другия дядо БЕЗИМЕН що не си направите една тема за 60-годишните + и там да си пишете и спомняте как е било на фронта и какви булки е имало преди 60 години?

              THE MATRIX

              Коментар


              • Гледам, нормално си върви разговорът - нали Матриктористът щеше да полазва и тук?
                И това ще мине ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение

                  Именно. Важна е нагласата ти за живота, както и желанието да бъдеш активен.
                  Ама разбира се.Друго си е да видиш някой слон с прилепнали дънки и задник два декара.Или пък на нудистки плаж някое 70 годишно бабе да представи гледка,от която на човек да му се повръща.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                    Хареса ми думичката "песто"... Вкусът - също.

                    Значи: нарязаните листа от левурда, настърган кашкавал, печени, белени фъстъци и това - обилно залято със зехтин... Да де, ама още преди това да стане на песто - реших да го опитам... Оказа се, че е готова салата... Крехка, вкусна... Хапнах, но крайната цел беше да излезе от ръцете ми това загадъчно - ястие, ли, подправка, ли - пестото...

                    И пестото излезе от блендера... Някъде го наричат "витаминна бомба", а аз го определих като добре засищащ /ме/ хранителен продукт... Намазва се върху филийка хляб, върху парче кашкавал... Като не му липсва на човек фантазия и желание да експериментира - нещата се получават /вкл. и със Старопрамен/...

                    Така, че - готовият продукт може да се разбие /миксира/ и повече, да му се налее още повече зехтин..., варианти...

                    КРАСОТА...

                    Филийката трябва да е препечена. А това песто също би вървяло с пица 4 сирена ,, нема да си кълчим езика на италиански,, и някое изстудено хубаво бяло вино.
                    Или пък с прясно сирене.

                    Наздраве на който не е обедвал.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Препечатвам едно мнение на фейсбук абонат. Дамата е 40+ и с много добра реализация във всичките смисли. Тя казва доста верни неща както за вътрешната, така и за външната закостенялост. Мнението не е мое. Ако има “критики” ще ѝ ги предам .

                      ”Не знам какво ми стана днес, че реших да отворя българските новини. Може би имаше нещо в сутрешния летен въздух, което ми напомни за едни безкрайни топли нощи, за бавни майско-юнски сутрини, леко студени, но обещаващи по-късна горещина. Та: в новините от България освен брадясали затлъстели политици, корупционни скандали и безмисмислици от типа коя говорителка с какво я изпратили- с метла или с цветя, една “новина” ме накара да се замисля. В нея се казваше, че в еди коя си болница излекували 75 годишната “леля” еди коя си. Нали всички разбираме НЕВЕРОЯТНАТА нежност и внимание, която бг печатарите (неподходящо в днешното електронно време) са проявили като са нарекли жената “леля”, а не обичайното “баба”.
                      И си представих Джейн Фонда. На 84 години. Тези с Нетфликс могат да я гледат в “Book club” (тези с пиратско теглене- айде стига вече!) В него филм Джейн е в компанията на Даян Кийтън- 74 г., Кандис Берген- 74г., Дон Джонсън -70г. и разни други, които са леко по-млади. Тези лели не са. Те са активни, добре облечени, пълни със силикон или не, поддържани жени и мъже. Защо в БГ хората се предават, в момента в който станат на 60? Да, заради пенсията. Обидна история. С нея силикон не можеш да си сложиш. Но живота продължава и с по-малко пари, и без силикон. Не си умрял, докато не си умрял. Не си се обездвижил преди да спреш да ходиш. Не си спрял да пиеш чаша вино с приятелки, преди да се заковеш пред телевизора, от който те облъчват леко замърсени хора, мисли и думи. И някой ви вменява че вече не сте годни за любов, а трябва да седите и да чакате... Годо.

                      И в този смисъл- носете си новите дрехи, момичета и момчета на по над 60 години. Все още ставате. Правете си косите, ноктите, правете гимнастика. Както в този филм се разказва- прочетете “50 нюанса сиво”- може и нещо друго да изкочи.
                      А лично възнамерявам на 74 г., по почина на майка ми и нейните приятелки, да съм наконтена, с бели дрехи, със слънчеви очила, с модерни обувки и чанта...
                      “Леля” няма да ставам, предупреждавам и заплашвам със съд всички начинаещи журналисти, които ще пишат, когато моето време дойде. “
                      Именно. Важна е нагласата ти за живота, както и желанието да бъдеш активен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                        Отговорът на въпроса, за основната разлика в начина на приготвянето на песто /дресинг/ и съхранението му от мъжа и жената - е следният:

                        Свързан е с последният етап - съхранението на продукта: докато мъжът намери подходящ съд /бурканче/, за съхранение в хладилника, продуктът свършва, с което изчезва необходимостта от съхраняването.

                        На дамите, вероятно им се отдава да съхранят пестото по-дълго време. Знаят как бързо да открият бурканчето..

                        Хареса ми думичката "песто"... Вкусът - също.

                        Значи: нарязаните листа от левурда, настърган кашкавал, печени, белени фъстъци и това - обилно залято със зехтин... Да де, ама още преди това да стане на песто - реших да го опитам... Оказа се, че е готова салата... Крехка, вкусна... Хапнах, но крайната цел беше да излезе от ръцете ми това загадъчно - ястие, ли, подправка, ли - пестото...

                        И пестото излезе от блендера... Някъде го наричат "витаминна бомба", а аз го определих като добре засищащ /ме/ хранителен продукт... Намазва се върху филийка хляб, върху парче кашкавал... Като не му липсва на човек фантазия и желание да експериментира - нещата се получават /вкл. и със Старопрамен/...

                        Така, че - готовият продукт може да се разбие /миксира/ и повече, да му се налее още повече зехтин..., варианти...

                        Коментар


                        • Оооо, Селена, няма място за забележки. Ако оставим настрана разните клишета за възраст, жабата и гьола, лице .... продава и т.н., човек винаги може да направи нещо повече - да прочете, да види, когато гледа, да чуе, когато слуша и ... мамка му, да отстъпи, дори и на милимунда. Да наречем някого с думата Леля може да има няколко, да не кажа и десет значения. Аз, лично, в тази дума мога да видя само приемливото добродушно-уважително-признателно обръщение. Ако трябва да обидя някоя жена, което просто няма как да се случи, се чудя дали ако икажа Лельо, ще успея да я обидя. Въпрос и на контекст вероятно. Иначе един здрав, изправен и усмихнат човек.... - какво му е. Аз си казвам за мен, че съм дедо - и когато някой тук се обръща към мен така, го приемам като добро отношение. Колкото и да е анонимен този форум. Просто за мен няма значение и мога да се представя по всяко време... Но... не е необходимо. Друго е като вземеш кило домати и ми звъннеш на вратата Който и да е!
                          Приказката ни тръгна от разказа за петте ракии. Чудесно написано, при това с непосредствеността на човек, който няма претенции да е върха на перото. И се е харесал от много хора, защото е просмукан с човещина, а както се вижда из тази територия, много, много хора им липсва това усещане - едни да го дарят, други да го получат.
                          Хубава вечер!
                          (При мен ракия винаги има, не само хапчета....)
                          И това ще мине ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

                            Може би искаше да кажеш СЪРЦЕвината?
                            Препечатвам едно мнение на фейсбук абонат. Дамата е 40+ и с много добра реализация във всичките смисли. Тя казва доста верни неща както за вътрешната, така и за външната закостенялост. Мнението не е мое. Ако има “критики” ще ѝ ги предам .

                            ”Не знам какво ми стана днес, че реших да отворя българските новини. Може би имаше нещо в сутрешния летен въздух, което ми напомни за едни безкрайни топли нощи, за бавни майско-юнски сутрини, леко студени, но обещаващи по-късна горещина. Та: в новините от България освен брадясали затлъстели политици, корупционни скандали и безмисмислици от типа коя говорителка с какво я изпратили- с метла или с цветя, една “новина” ме накара да се замисля. В нея се казваше, че в еди коя си болница излекували 75 годишната “леля” еди коя си. Нали всички разбираме НЕВЕРОЯТНАТА нежност и внимание, която бг печатарите (неподходящо в днешното електронно време) са проявили като са нарекли жената “леля”, а не обичайното “баба”.
                            И си представих Джейн Фонда. На 84 години. Тези с Нетфликс могат да я гледат в “Book club” (тези с пиратско теглене- айде стига вече!) В него филм Джейн е в компанията на Даян Кийтън- 74 г., Кандис Берген- 74г., Дон Джонсън -70г. и разни други, които са леко по-млади. Тези лели не са. Те са активни, добре облечени, пълни със силикон или не, поддържани жени и мъже. Защо в БГ хората се предават, в момента в който станат на 60? Да, заради пенсията. Обидна история. С нея силикон не можеш да си сложиш. Но живота продължава и с по-малко пари, и без силикон. Не си умрял, докато не си умрял. Не си се обездвижил преди да спреш да ходиш. Не си спрял да пиеш чаша вино с приятелки, преди да се заковеш пред телевизора, от който те облъчват леко замърсени хора, мисли и думи. И някой ви вменява че вече не сте годни за любов, а трябва да седите и да чакате... Годо.

                            И в този смисъл- носете си новите дрехи, момичета и момчета на по над 60 години. Все още ставате. Правете си косите, ноктите, правете гимнастика. Както в този филм се разказва- прочетете “50 нюанса сиво”- може и нещо друго да изкочи.
                            А лично възнамерявам на 74 г., по почина на майка ми и нейните приятелки, да съм наконтена, с бели дрехи, със слънчеви очила, с модерни обувки и чанта...
                            “Леля” няма да ставам, предупреждавам и заплашвам със съд всички начинаещи журналисти, които ще пишат, когато моето време дойде. “

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              В конкретния случай се боя, че дърветата не подлежат на ашладисване поради изтекъл срок на годност на дървесината .

                              Най-страшното нещо е да се закостенее.
                              Бързо съобразяваш...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                ....................................... поради изтекъл срок на годност на дървесината .

                                Най-страшното нещо е да се закостенее.
                                Може би искаше да кажеш СЪРЦЕвината?
                                И това ще мине ...

                                Коментар

                                Working...
                                X