IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin

    Разбирачев, в Германия от 2020та вече вкараха схеми и за пенция на 59 - седи тук и гледай как ще я лапна и ще ви се хиля как блъскате на галерата 15 години след мене
    На 59 годин - бая неща може да лапнеш в Германия ,ама не и пенсия ,освен ако не си в Бундесвер -а ,или тежко инвалидизиран(второто не ти го пожелавам).
    Пенсията ще я вземеш на 67 години,в най- добрия случай може и на 63...Ама ако си я поискаш на 63,ще се разделиш с около 15 %(0,3 % за всеки месец по-рано поискана пенсия) от лелеяната пенсийка...
    Мога и съвсем грубичко да ти изчисля,колко ще ти е пенсията.....Предполагам ,че те осигуряват на около 3800 евро,което ще рече,че това ти носи по 1,2 точки на година...По мои скромни наблюдения дотук имаш около 5-6 години стаж,на около 48 години си ,т. е ти остават още 15 години до 63....Ако продължиш да се осигуряваш на подобна заплата ,естествено индексирана през годините,на 63 години ще си натрупал около 24 точки.Предполагаемата стойност на една точка след петнадесетина години ,ще е около 42-3 евра ....24 точки по 43 евра = 1032 евра минус 15 % за предсрочно пенсиониране = 877 Евро ....Тия 877 Евро ,мога да ти гарантирам ,че след 15 години ще имат покупателната способност на днешни максимум 500 евра., Ами - честито,за България -не е чак толкова зле....

    Коментар


    • https://www.dnes.bg/stranata/2020/09...o-u-nas.464160

      Е нали там ги печатат???

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

        Вероятно българските майстори, за да пестят пари, ползват отровни лакове.

        Иначе каза, че бил испански лак.

        Намират се майстори, ама всичките едни и същи номера правят и трябва контрол.

        Ще ти обере старите материали, ще ти представи фалшиви бележки, ако след 6 м му се обадиш, няма да дойде да си оправи нещата (ако има проблем), накрая може да ти завиши цената и да се хили, като се прави на луд.
        Старите серии реактивен лак са си такива, отрова за вдишване. Затова и са забранени тук.
        Туй дето го пишеш надолу е понеже майсторите в Б-стан не са квалифицирани и не работите с договори. Инак ще им пращят ушите да бачкат в гаранция по 2-3 пъти докато оправят всичко, ако се смее и се прави на луд - тук има бърза процедура да го фалирам с обезщетение за това, което е прецакал (в размер на разходите да го оправи фирма). То оттам идва и основната разлика с качеството (те затова и се смях един глупак тук като пишеше че ще дойда на зъболекар в Б-стан, да се учи някой на мен)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Епа Б-стан си ги произвежда ***на място, вносните дори не щат да останат на тая мизерия Далеч преди мен ще имаш щастието да пробваш точно тоя демографски аспект - то и в момента ти се случва хехехехе Апропо теб ако те пусна тук на немски терен, ще си по-зле и от талибан в общия случай - само в яденето на пражоли може да го изпревариш.

          Германия държи Европа, преглътни го. Никой тук не се интересува от лозунгите за превъзходство - интересува ги индустриалното развитие и силният износ, добрият стандарт на хората, реда и закона. Как не можахте да закачите едно от тия - а само мрънкяте? Че вие ползвате сума ти немски стоки, левът се спаси през немската марка, къде мислиш са ходели да учат едно време синчетата на богатите за инженери - в Банкя или в Германия?
          Е важното е че ги пращаме в Германия и стават индоарийци.
          Last edited by X_Y; 24.09.2020, 21:49.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            сега на дневен ред е да си оправят демографията със внос на къде що намерят талибан... времето ще покаже дали е добре всяко второ момченце да носи име от сорта на мохамед.... просто няма как да ме спечелиш да съм им фен на тия, които са 'изобретили' толкова много гадости за европа и една от причините САЩ да ни правят луди сега е точно немското чуство за превъзходство и величие ( двете войни доказаха ,че е грешно)... сега Меркел ни налага разни модели и ще видим докъде ще докара ЕС.
            Епа Б-стан си ги произвежда ***на място, вносните дори не щат да останат на тая мизерия Далеч преди мен ще имаш щастието да пробваш точно тоя демографски аспект - то и в момента ти се случва хехехехе Апропо теб ако те пусна тук на немски терен, ще си по-зле и от талибан в общия случай - само в яденето на пражоли може да го изпревариш.

            Германия държи Европа, преглътни го. Никой тук не се интересува от лозунгите за превъзходство - интересува ги индустриалното развитие и силният износ, добрият стандарт на хората, реда и закона. Как не можахте да закачите едно от тия - а само мрънкяте? Че вие ползвате сума ти немски стоки, левът се спаси през немската марка, къде мислиш са ходели да учат едно време синчетата на богатите за инженери - в Банкя или в Германия?
            Last edited by X_Y; 24.09.2020, 21:49.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram

              за момента за София - няма, но 2012-2015 беше момента да се вземат имоти, които са с под 15г възвръщемост.
              за всяко нещо си има момент и генерализирането не води до добри решения дългосрочно....

              иначе схеми се въртят навсякъде по света - ако си мислиш, че само тук има хора процъфтяващи от тях си в много голяма заблуда..в развитият ЕС има цели отрасли, които без върпосните 'схеми' не би следвало да ги има в този им вид.
              Тъй ама когато се правят решение - не се гледа грешната прогноза че Б-стан ще стане Швейцария на Балканите, а че става гето. Та един имот в София и през 2012 не е давал тая доходност, за майтап нещата вървят в посока наемите да са непосилни и народът да намалява - та сещай се какво се случва в бъдеще с доходността, оттам и дългосрочните решения. Ох да бе, ти си имал предвид логиката на БФБ инвеститор, забравих отде ти е мисленето - като заседнеш в кофти акция и стискаш т.е. инвестираш доживот

              Схеми има, ама баш ти да ме учиш кое и къде е леко смешно. Пиша, че в Б-стан схемите са начина, за разлика от цивилизования свят. Е това си сложи в бимберицата, да разбереш защо лесни неща се провалят и искат невероятни усилия на Територията - което продължава да гони бизнеса оттам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin

                Всичко с времето си - ти го каза Като са ги откривали - не са били проблем, по-късно се установява вреда (след 40-50 години) и оп - сега ги има само в гъза на географията Б0стан, дето не си цените здравето. Да започнем с това, че в Б0стан си демонтирате катализаторите... на тоя фон Фолкса имат наистина мега-чисти двигатели Българските кочини няма да могат да влязат дори в градовете в Германия - в текущото си състояние.
                сега на дневен ред е да си оправят демографията със внос на къде що намерят талибан... времето ще покаже дали е добре всяко второ момченце да носи име от сорта на мохамед.... просто няма как да ме спечелиш да съм им фен на тия, които са 'изобретили' толкова много гадости за европа и една от причините САЩ да ни правят луди сега е точно немското чуство за превъзходство и величие ( двете войни доказаха ,че е грешно)... сега Меркел ни налага разни модели и ще видим докъде ще докара ЕС.

                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Тук го оплеска - всеки немец ще се наведе да изхвърли празната бутилка където и е мястото. Тук никой не диша бои, защото по регулации отдавна са на водна основа И прочие глупости, дето си ги пишете с Евгото... апропо свободни електрони се намират изключително лесно и то от всякакви националности. Пиша от опит. Немски и гръцки опит.
                  Вероятно българските майстори, за да пестят пари, ползват отровни лакове.

                  Иначе каза, че бил испански лак.

                  Намират се майстори, ама всичките едни и същи номера правят и трябва контрол.

                  Ще ти обере старите материали, ще ти представи фалшиви бележки, ако след 6 м му се обадиш, няма да дойде да си оправи нещата (ако има проблем), накрая може да ти завиши цената и да се хили, като се прави на луд.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev

                    Ами виждаш как е по света. Нито британец, нито немец, нито арабин от богатите емирства ще си направи труд да се наведе да си вдигне изпусната бутичица вода, камо ли да ти реди паркет и диша боите. Внасят евтини работници и толкоз. Ще ти вземе там паркетаджията 1000 лв друг път. Първо работи в компания, собственост на някого. Тя ще ти вземе също, но има конкуренция в пазара и за тея пари ще трябва да ти наредят 2 апарта от-до. А редача ще вземе за цялата работа 100-200 лв. Толкоз.
                    А можеш и сам да си намериш, свободни електрони има, ще ти вземе тънко, не колкото компанията занимаваща се с този тип услуги.
                    Тук го оплеска - всеки немец ще се наведе да изхвърли празната бутилка където и е мястото. Тук никой не диша бои, защото по регулации отдавна са на водна основа И прочие глупости, дето си ги пишете с Евгото... апропо свободни електрони се намират изключително лесно и то от всякакви националности. Пиша от опит. Немски и гръцки опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Наистина се получи хубав разговор, а още по-хубаво е ,че и двамата сме го разбрали и сме доволни !
                      Прекрасен и успешен ден и на теб !!!

                      Ама, моля те, беее! Затова се получи разговорът, защото си на върха на стълбицата, като победител!

                      Но, ако беше на второто стъпало, след "победителя" - какво ли щяха да ми чуят ушите!

                      Най-малкото: "Довечера - никакъв секс! Тия дни ме боли глава!" ))

                      (всяка дама разполага с набор от инструменти за принуда на своя "спътник в живота") ; )

                      Благодаря!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                        И аз ти отговарям с най-добри, приятелски чувства (без опити да се заяждам!) - че, според твоите ориентири за кръговото - най много ми хареса въпросното селце, а за разпалване на мъжката фантазия много не е необходимо...

                        Защо да търся повече след кръговото? Това ми беше повече от достатъчно! Но ти пък знаеше, че ще попадна в "капана"! Хитруша!

                        .................

                        За да сме коректни, селцето Poussy - съществува, именно в тая - френскоговоряща част от света - и това в превод от френски е точно НАПОРИСТ.

                        Уникален виц се получи с възможността за превод и от английски език! Лошо няма!

                        Няма по-хубаво от това, Животът да си прави приятни и сполучливи вицове, които са част от действителността и съвпадат с настроенията и емоциите ни!

                        Хубав, усмихнат и успешен ден, Дъри!
                        Наистина се получи хубав разговор, а още по-хубаво е ,че и двамата сме го разбрали и сме доволни !
                        Прекрасен и успешен ден и на теб !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          безимен, не ми се пише за друго, само ще отбележа, че си сбъркал името на селцето Втората му част след светията не е Poussy ,a Pouilly
                          Не се заяждам ,а уточнявам
                          И аз ти отговарям с най-добри, приятелски чувства (без опити да се заяждам!) - че, според твоите ориентири за кръговото - най много ми хареса въпросното селце, а за разпалване на мъжката фантазия много не е необходимо...

                          Защо да търся повече след кръговото? Това ми беше повече от достатъчно! Но ти пък знаеше, че ще попадна в "капана"! Хитруша!

                          .................

                          За да сме коректни, селцето Poussy - съществува, именно в тая - френскоговоряща част от света - и това в превод от френски е точно НАПОРИСТ.

                          Уникален виц се получи с възможността за превод и от английски език! Лошо няма!

                          Няма по-хубаво от това, Животът да си прави приятни и сполучливи вицове, които са част от действителността и съвпадат с настроенията и емоциите ни!

                          Хубав, усмихнат и успешен ден, Дъри!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                            Стана ми интересно, какви са тия жокери, които даваш и защо само на колегата даваш директно името на селцето... Ама - що си толкова груба към него, Дъри? "Кретена"! Той, самият - дали пък нещо не ти е сърдит? Дали не иска да му обърнеш мааалко повече внимание? А ти - напротив: Кретена!

                            )) Много сте жестоки - това, дамите! Жестоки сте станали и безкомпромисни!!! Дори не се замисляте върху последствията за нечия психика! А ако нараниш някой поет! И това му остава за цял живот! Ще секне вдъхновението му и лирата му ще замлъкне /или обратното/! Много сте лоши - дамите, а трябва да бъдете романтични и да сте нашите Музи! Е, не! Не щете да ви лъготят вече!

                            .................................................. ......


                            Ми то - на различните езици вашето селце си има различно значение, бе Дъри!

                            От френски език /селцето е във Швейцария, но в граничещата с Франция - западна част/, "пуси" /Poussy/ - се превежда като "напорист"... Все пак - около Женева се говори преимуществено на френски, докато по-към Берн - над 60 % говорят немски, а в Цюрих ще са още повече...

                            Аааа, разбрах те: на него /както грубо го наричаш - Кретена/ му е харесал преводът от английски... ... Ми - имате си улица и училище с това име - напорист!

                            Иначе - разстоянието до най-западните квартали на Женева - е под километър, а до Женевското езеро и центъра на Женева /на снимката долу/ - има 4-5 километра/! /не си излъгала, Дъри! НЕОСНОВАТЕЛНО те заподозряхме!/

                            [ATTACH=CONFIG]n3652770[/ATTACH]
                            безимен, не ми се пише за друго, само ще отбележа, че си сбъркал името на селцето Втората му част след светията не е Poussy ,a Pouilly
                            Не се заяждам ,а уточнявам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Не, не е това Вече ,един път му написах името и Кретена , се очарова ,че е село
                              Този път ще ви дам други жокери пътуваш по Мера / Мейрин /, минаваш границата и когато стигнеш кръговото влизаш у наше село. Има един стадион ,аз съм близо до него Истината е ,че никога не съм го мерила до границата ,но аз влизам там където работя от входа на кръговото и затова грубо пиша 2 км.

                              Стана ми интересно, какви са тия жокери, които даваш и защо само на колегата даваш директно името на селцето... Ама - що си толкова груба към него, Дъри? "Кретена"! Той, самият - дали пък нещо не ти е сърдит? Дали не иска да му обърнеш мааалко повече внимание? А ти - напротив: Кретена!

                              )) Много сте жестоки - това, дамите! Жестоки сте станали и безкомпромисни!!! Дори не се замисляте върху последствията за нечия психика! А ако нараниш някой поет! И това му остава за цял живот! Ще секне вдъхновението му и лирата му ще замлъкне /или обратното/! Много сте лоши - дамите, а трябва да бъдете романтични и да сте нашите Музи! Е, не! Не щете да ви лъготят вече!

                              .................................................. ......


                              Ми то - на различните езици вашето селце си има различно значение, бе Дъри!

                              От френски език /селцето е във Швейцария, но в граничещата с Франция - западна част/, "пуси" /Poussy/ - се превежда като "напорист"... Все пак - около Женева се говори преимуществено на френски, докато по-към Берн - над 60 % говорят немски, а в Цюрих ще са още повече...

                              Аааа, разбрах те: на него /както грубо го наричаш - Кретена/ му е харесал преводът от английски... ... Ми - имате си улица и училище с това име - напорист!

                              Иначе - разстоянието до най-западните квартали на Женева - е под километър, а до Женевското езеро и центъра на Женева /на снимката долу/ - има 4-5 километра/! /не си излъгала, Дъри! НЕОСНОВАТЕЛНО те заподозряхме!/

                              Click image for larger version

Name:	20160801_184837.jpg
Views:	1
Size:	10.5 КБ
ID:	3652770

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от безимeн


                                [ATTACH=CONFIG]n3652679[/ATTACH]

                                Дъри, това ли е селцето? Супер е! Рибката - деликатес от Женевското езеро - хапваш ли често в крайбрежните ресторантчета? С хубавото им френско вино!
                                /ако това е селцето Yvoire - пропуснала си една нула - на около 20 км. от Женева - но всички имаме пропуски и грешим!/

                                Поздрави!
                                Не, не е това Вече ,един път му написах името и Кретена , се очарова ,че е село
                                Този път ще ви дам други жокери пътуваш по Мера / Мейрин /, минаваш границата и когато стигнеш кръговото влизаш у наше село. Има един стадион ,аз съм близо до него Истината е ,че никога не съм го мерила до границата ,но аз влизам там където работя от входа на кръговото и затова грубо пиша 2 км.

                                Коментар

                                Working...
                                X