IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
    Между другото, в момента се замислям да сменя старата кола... По принцип никога не съм бил фен на чисто новите коли, но като гледам в момента е по изгодно да си купиш нова кола от н-та употреба от мобилето....
    Гледам, че почнаха да изкачат и коли налични на склад за по-не атрактивните коли, а за най-търсените коли, срока на доставка драстично се съкрати от миналата година.

    С имотите как ще бъде за напред? Повече предлагане или търсене ще има?
    Точно така е. Действай! Сериозно ти говоря.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Между другото, в момента се замислям да сменя старата кола... По принцип никога не съм бил фен на чисто новите коли, но като гледам в момента е по изгодно да си купиш нова кола от н-та употреба от мобилето....
      Гледам, че почнаха да изкачат и коли налични на склад за по-не атрактивните коли, а за най-търсените коли, срока на доставка драстично се съкрати от миналата година.

      С имотите как ще бъде за напред? Повече предлагане или търсене ще има?
      Last edited by Traicho_80; 23.07.2023, 21:53.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better

        Според мен, тоя стек си е от амортизирана крава. Не вярвам някой наш ресторантьор, еле пък на морето, да брои 200 кинта за кило и да чака някой да се излъже. Ами ако никой не го поръча, тоя стек след 2 кой ще го яде?
        Дори истински да е (а той очевидно не е), пак е тоална измама тази цена.
        Ето ти меню на американски стекхаус в Мюнхен.

        https://static1.squarespace.com/stat...rte_230309.pdf

        400 грама Рибай - 60 Евро, значи 30 лева 100 грама. В Мюнхен, не във Варна.

        Ето и описанието:

        “Prime” is the highest designation awarded by the United States Department of Agriculture (USDA). Only 2-3% of the finest beef produced in the USA can be labeled “USDA Prime” beef. We carefully select individual cuts from Gold Standard Black Angus USDA Prime beef. Our selection is limited to prime beef produced by a very few selected farms in the Midwest where cattle are raised 100% naturally, which means high quality corn-based feed, hormone and antibiotic free and ethical treatment. At George, our steaks are hand picked, hand trimmed and aged in house for a minimum of 30 days. Our Montague Legend radiant steak broiler is finely calibrated to a temperature of 650° C on both upper and lower grills to create the “perfect” even sear that locks in all the natural juices and flavors on every one of our prime steaks.

        Хората си дали грамаж и цена на порция.
        А на цигането му цъкнали 1400 грама по 35 лева ей така от нищото. Ами те можеше и 1700 грама да му сложат - 100 лева отгоре ей така, и пак щеше да ги плати като поп.

        Това са абсолютни измамници и трябва да им тряснат една глоба от 50 хиляди лева поне, да се научат. БГ ресторантьор, БГ хотелиер, БГ строител, БГ брокер - тази пасмина е ненадмината по наглост. Трябва железни мерки с тези - едно прегрешение, петцифрена глоба и да го изтипосат с име като измамник по всички медии, да видим друг път ще мами ли.
        Last edited by ejonny2376; 21.07.2023, 15:22.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Приятен преход! Само, че хотел Копитото ми се струва малко далечко от Пирин, да не си скъсам дипломата по География .
          Мерси! Печатна грешка беше, знам, бяхме раздвоени между Кончето и Копитото за старт и трудноста на Пирин

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

            На Киосаки ,нали?И вестник Блиц.
            Остроумен изглеждаш, на вид обаче. Киосаки не съм чел от 10г. В момента настолни са ми: Globalization and its discontents на Joseph Stiglitz, Monetarist economics на Мilton Friedman & Save investing and other money matters на Charles Schwab.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Приятен преход! Само, че хотел Копитото ми се струва малко далечко от Пирин, да не си скъсам дипломата по География нормално е понижител на имоти да обърка две планини, Пирин и Витоша. Все пак и в двете има върхове над 2000м., простено е за човек, който е прочел хиляда книги. Аз в тийнеджърските си години ги бях преброил толкова... Хиляда книги, дъщеря ми няма 20, а е прочела толкова. На мен само инвестиционната ми литература са 120.
              Може би се чете по време ма бюджетното Ел Камино? Примерно Дългата разходка на Кинг. Бягащият човек за късите отсечки.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                На Киосаки ,нали?И вестник Блиц.
                Най-вече второто.

                Всяка страница я брои за отделна книга!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Това MAZU, предполагам, че така ще му се срине оборота, за сметка на "При Петър" в Равда, че няма да им е за вярване! Турският ром си е много прав, няма такова подвеждащо меню. Човекът сигурно се е разпрал от работа в Германия, за да нахрани семейството си и излезе с достойнство и си плати, като поп.
                  Защо с лошо към менюто? Със същия похват имотният пазар процъфтява - на стар коптор му се слага цена като нов, на 60 м2 му казват 100 м2 с общи части, защо не се приложи и за стековете - 36 лв за стек, ама за 100г, от които 30% са общи части - разбирай костта, ако има такава, иска довършителни работи като гарнитура, таксите отделно - няма напитки и т.н. Маркетингът на телешката пържола е едно към едно с този на имотите - купуваш нещо прескъпо и си мислиш, че си играч в деня на изяждането, респективно изповядването.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Приятен преход! Само, че хотел Копитото ми се струва малко далечко от Пирин, да не си скъсам дипломата по География нормално е понижител на имоти да обърка две планини, Пирин и Витоша. Все пак и в двете има върхове над 2000м., простено е за човек, който е прочел хиляда книги. Аз в тийнеджърските си години ги бях преброил толкова... Хиляда книги, дъщеря ми няма 20, а е прочела толкова. На мен само инвестиционната ми литература са 120.
                    На Киосаки ,нали?И вестник Блиц.
                    Last edited by nradev1111; 21.07.2023, 02:45.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                      [ATTACH=CONFIG]n4093455[/ATTACH]

                      ей тука е истината, не у Несебър или Равда
                      Приятен преход! Само, че хотел Копитото ми се струва малко далечко от Пирин, да не си скъсам дипломата по География нормално е понижител на имоти да обърка две планини, Пирин и Витоша. Все пак и в двете има върхове над 2000м., простено е за човек, който е прочел хиляда книги. Аз в тийнеджърските си години ги бях преброил толкова... Хиляда книги, дъщеря ми няма 20, а е прочела толкова. На мен само инвестиционната ми литература са 120.
                      Last edited by Bailor; 21.07.2023, 02:11.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Пирин до Толбухин, интересно е през коя точка ще пресечете Балкана в това пътуване през диагонал на страната?
                        Аз, кво да се хваля,едва други ден ми се удава възможност да си отида в Бургас и да ловя прясна риба и да посетя новия планетариум. Само за 5 дни за съжаление!

                        ПП Кой е изплискал са едни хейтърски изблици, а ти нали не си хейтър и си пичага, който никога "не завижда" на други, значи си рахат в съществуването ти, надявам се де....радвам се на физическите ти характеристики, които си описал, ако бях педал, веднага бих се влюбил в теб.
                        Click image for larger version

Name:	99.JPG
Views:	1
Size:	38.7 КБ
ID:	4093455



                        ей тука е истината, не у Несебър или Равда
                        Last edited by Бедният брoкер; 21.07.2023, 01:47.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение
                          От новините излиза че квадрата в София е 10 кг "рибай по варнески". Вярно е, че сме олигофрени като потребили по хоризонтала.
                          Това MAZU, предполагам, че така ще му се срине оборота, за сметка на "При Петър" в Равда, че няма да им е за вярване! Турският ром си е много прав, няма такова подвеждащо меню. Човекът сигурно се е разпрал от работа в Германия, за да нахрани семейството си и излезе с достойнство и си плати, като поп.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бедният брoкер Разгледай мнение

                            Tи си изплискал директно, никакъв понижител не съм,
                            (е, ако, метъра стане колкото наполеон-два, ще купя нещо),
                            във Нови Искър и във Кладница имам имоти, и във София апарт (по-голям от двустаен).
                            ЗЗ не ги броя,
                            в казарма съм ходил, имам поне +1000 книги прочетени, имам същата коса и цвят, която ми е била на 20 год,
                            корем нямам и очила не нося - плочки имам.
                            Другя месец тръгвам на поход за 20 дена, Пирин до Толбухин.

                            Чудя се, ти със какво ще се похвалиш, освен че си сте сте минали четири души със 70 лв за ядене и пиене на края на Слънчака.
                            Пирин до Толбухин, интересно е през коя точка ще пресечете Балкана в това пътуване през диагонал на страната?
                            Аз, кво да се хваля,едва други ден ми се удава възможност да си отида в Бургас и да ловя прясна риба и да посетя новия планетариум. Само за 5 дни за съжаление!

                            ПП Кой е изплискал са едни хейтърски изблици, а ти нали не си хейтър и си пичага, който никога "не завижда" на други, значи си рахат в съществуването ти, надявам се де....радвам се на физическите ти характеристики, които си описал.
                            Last edited by Andi11; 21.07.2023, 10:09.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              Това са митове. Продължителността на живота преди 100-150 години е била много по-ниска отсега.При първите преброявания са отчетени много столетници,защото просто не са знаели кога са родени,а не че са били на такава възраст.
                              Иначе за салами,кренвирши и тем подобни е ясно, че са пълни с боклуци.
                              За т.нар. "митове", си има причина: Като цяло, животът едно време, е бил по-чист, по-природосъобразен и с по-нисък стрес. Отделно, алкохолът, тежката фрустрация, масовите войни...
                              ​​​​​Освен това, мобилността: Най-странните епидемии зачестяват особено силно и косят населението особено страшно тогава, когато, хората се придвижват бързо и безконтролно. Чума, холера, тиф, грип, ебола...Та, колкото по-напредва светът, количеството и тежестта на предизвикателствата към човешкото здраве се увеличават. Не е проста цялата тази работа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                По принцип тестените храни са много вредни заради съдържащият се в тях глутен.Даже имам теория,че в България има такава висока смъртност, щото сме на първо място в света по количество изяден хляб на човек от населението.
                                Основното правило за здравословен живот, е мярата. Мяра във всичко. Другото, са залитания.

                                Коментар

                                Working...
                                X