IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    Най-малко пък в Западна Европа съм очаквал да има лакоми шарани, които кълват на гола кука. Ама те, наивници с лопата да ги ринеш по света.
    Има от всичко по-много и равномерно разпределено като бг шараните не правят изключение. Абсолютно в евро нормата за лакоми глупаци сме си всинца. Просто трябва да ни стане рефлекс да не вярваме на мейли и дм и всякакви други съобщения. Ей сега имам една испанка изгоряла с “квартира” на морето - схемата - ти пращай парите и аз ще ти пращам адреса. Уж да е по-евтинко …
    Last edited by Arana; 04.08.2023, 19:35.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

      Най-малко пък в Западна Европа съм очаквал да има лакоми шарани, които кълват на гола кука. Ама те, наивници с лопата да ги ринеш по света.
      Точно там шараните са много повече. Българите по принцип са недоверчиви и винаги очакват някой да ги прекара.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

        Ако ти искат парите в аванс без договор бягай. Че тука август на почивка не мога да изляза от работа по ей такива дивотии.
        Най-малко пък в Западна Европа съм очаквал да има лакоми шарани, които кълват на гола кука. Ама те, наивници с лопата да ги ринеш по света.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

          О да, определено доста народ изгърмя само, че с коли 2-ра ръка, които "поръчвали" през нета и щели да им ги докарат тука. Преведоха парите и до там. Мен ми стана интересен конкретния сайт, ама не разбирам немски и не им знам законите, та за това питах. Зор за кола нямам, ама ако са такива крайните цени, каквито видях, що да не си купя 1. Малко да се поглезя, па след година-две ще я разкарам на следващия гъзар.
          Ако ти искат парите в аванс без договор бягай. Че тука август на почивка не мога да изляза от работа по ей такива дивотии.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

            Внимавайте с тия сайтове с привидно привлекателни цени. Ей сега ми влезе една измама. Ламбата да ви свети ако нещо е прекалено атрактивно и то в нета.
            О да, определено доста народ изгърмя само, че с коли 2-ра ръка, които "поръчвали" през нета и щели да им ги докарат тука. Преведоха парите и до там. Мен ми стана интересен конкретния сайт, ама не разбирам немски и не им знам законите, та за това питах. Зор за кола нямам, ама ако са такива крайните цени, каквито видях, що да не си купя 1. Малко да се поглезя, па след година-две ще я разкарам на следващия гъзар.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

              Дано да не ме трийне модератора, ама съм заинтригуван. Това което ми излиза отдолу под снимката, когато селектирам кола, крайна цена ли е? И отстрани лизинговата схема може ли да се ползва от българи(които не са немски граждани)?
              Внимавайте с тия сайтове с привидно привлекателни цени. Ей сега ми влезе една измама. Ламбата да ви свети ако нещо е прекалено атрактивно и то в нета.

              Коментар


              • За жалост балона няма да се спука. Днес четох новина, че БНБ вдига лихвения процент. За голяма част от хората собсветно жилище ще остане само мечта за жалост.
                Повече от красива

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                  Докторе да не си взел колата от каката?
                  Не. Колата не е моя.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Колата е лизингова. Просто продължаваш лизинга, изкефи се на коли в този живот бе човек. И аз все отлагах и сега съжалявам. При прехвърляне на собственост се печели - няма нотариус, колата е собственост на лизинговата компания. Вземаш си от тях талона с твоето име и отиваш да пиеш кафе.
                    Докторе да не си взел колата от каката?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                      Дано да не ме трийне модератора, ама съм заинтригуван. Това което ми излиза отдолу под снимката, когато селектирам кола, крайна цена ли е? И отстрани лизинговата схема може ли да се ползва от българи(които не са немски граждани)?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                        Благодаря, колата изглежда супер, но ми идва с едно 25-30к над бюджета за кола. Иначе търся някаква по-"пенсионерска" кола, а не баварец.
                        Колата е лизингова. Просто продължаваш лизинга, изкефи се на коли в този живот бе човек. И аз все отлагах и сега съжалявам. При прехвърляне на собственост се печели - няма нотариус, колата е собственост на лизинговата компания. Вземаш си от тях талона с твоето име и отиваш да пиеш кафе.
                        Last edited by bulgarian lev; 23.07.2023, 22:29.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          https://www.cars.bg/offer/6475b68fb75d8e4550077282
                          Ето ти една двойка БМВ уникален автомобил на малко километри и нема 2 години и икономичен. Щото бих ти предложил и новата седмица.
                          Благодаря, колата изглежда супер, но ми идва с едно 25-30к над бюджета за кола. Иначе търся някаква по-"пенсионерска" кола, а не баварец.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Така е, каруца на 10 години струва точно 0 лева и всеки трябва да е доволен ако се отърве от нея. Изключение правят инвестиционните модели, като това например:

                            https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...499af6&ref=srp

                            Само ще му расте цената.
                            +
                            Има и доста запазени екземпляри на по 10г., дори да не са за инвестиция, но те рядко излизат на нашенския пазар. Мисълта ми беше, че се внасят коли незнайно откъде с 0 история. В голяма част от случаите със сериозен удар и в почти 100% с превъртян километраж. Всичко това би било оправдано, ако цената беше смехотворно ниска. А търгаша ти слага такава като в мобиле.де и вика - ем ние от Германия ги внасяме.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              Малко офф.

                              За колите след 2015г. определено може да се каже, че имат поне 10-20к видима надценка. Търсят по 50к за нещо 2018-2019г., което чисто ново е 70-80. Катакомби на незнайни километри на 20+г се продават за 10к. Че то толкова е входа за лизинг на бюджетен автомобил, на който ще му плащаш само вноските. Изобщо на тоя пазар конкретно са много гнили нещата в момента.
                              е, перат се пари, както по Велинград и морето 5***** хотели

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Ванка, дай координати на тоя сервиз, дето чарджва 300 кинта за смяна на масло за S63. Тоя 8мак събира 9 кила пълна синтетика. Виж, ако действате услуга за услуга, вече е друго
                                Точно така, 9 литра масло събира (4.0 V8 TT). Мобил 1 или друго премиум масло за осмака е по 20-25 лева литъра цена в сервиза, по 9 литъра =.грубо 200лв. Маслен филтър и рингове 20-30лв. И труд 50-100лв, все пак говорим за едно просто масло за 1 час Всичко над това е дране без причина. Обслужване на такава кола, колкото и странно да звучи, е 300 лева. Проблемите идват, когато се счупи нещо. Иначе аз посещавам Радков Моторспорт и не мога да се оплача, хората са точни и кадърни. За Силвър Стар (които са франчайз, а не официален сервиз) мога да кажа само негативни неща. Освен, че дерат кожи, също така и не разбират. Never again.

                                П.С. Ако ти се занимава и си купиш сам маслото, даже за 150лв ще минеш. Ето го маслото по каталог за 2018 S63 (229.5 5W-40): https://autobox.bg/bg/motorno-maslo-...w-40-229-5-5l/
                                Last edited by ivanvg93; 23.07.2023, 22:22.

                                Коментар

                                Working...
                                X