IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    Конкретния случай беше преди години и тогава повече се боравеше с кеш, отколкото сега. Отделно, че помощ за колега в нужда не е наивност, а човещина. Но винаги се намира някой такъв измекяр и после що се били увълчили хората.
    Тогава иде реч за заем, а не за измама. Погледни това по-долу:

    При съдебен спор как се доказва заемът ?

    За доказването на договора за заем и на факта на предоставяне на паричната сума важат общите правила на чл. 153 и сл. от Гражданския процесуален кодекс. Приложими са всички доказателствени средства без свидетелски показания (с оглед забраната на чл. 164 от ГПК).

    При наличие на частни документи, подписани от страните, които са ги съставили (договор за заем и предварителен договор, съдържащ изявление за реално получаване на предоставената сума), които не са оспорени, същите съставляват доказателство, че изявленията които се съдържат в тях са направени от посочените в тях лица и удостоверените в факти са се осъществили така, както са посочени (в този смисъл е Решение № 43 от 26.03.2015 г. по гр.д.№ 4638/2014 г. на ВКС, ІІІ г.о.).

    Съгласно чл. 164, ал. 1, т. 3 ГПК при доказване на договор за заем над 5000 лева не се допускат свидетелски показания освен ако са сключени между съпрузи или роднини по права линия, по съребрена линия до четвърта степен и по сватовство до втора степен включително.

    https://advokatatanasova.com/%D0%B7%D0%B0%D0%B5%D0%BC/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

      Ако има плащане по банков път, както е при последните ми две измами - измамени българи от мними испански фирми - определено да, защото имам за какво да се хвана. Ако е кеш - за Бога кой е още толкова наивен?
      Конкретния случай беше преди години и тогава повече се боравеше с кеш, отколкото сега. Отделно, че помощ за колега в нужда не е наивност, а човещина. Но винаги се намира някой такъв измекяр и после що се били увълчили хората.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Точно там шараните са много повече. Българите по принцип са недоверчиви и винаги очакват някой да ги прекара.
        ТОВА, по собствени ли наблюдения го казваш, или как?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

          И в такива случаи изобщо има ли смисъл да си търси правата по съдебен път?

          В една от предходните ми фирми имаше колега, който завлече от хората там близо 20к лв. Лъгал, че има болен родител и не му стигали средствата. После напусна и се изпари. Дочух, че една колежка му била заела 4к лв. Никой не успя да го осъди, защото са му дали парите кеш и явно не могат да докажат. Не съм сигурен дали изобщо и някой се е занимавал да си ги търси.
          Ако има плащане по банков път, както е при последните ми две измами - измамени българи от мними испански фирми - определено да, защото имам за какво да се хвана. Ако е кеш - за Бога кой е още толкова наивен?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

            Има от всичко по-много и равномерно разпределено като бг шараните не правят изключение. Абсолютно в евро нормата за глупаци сем си всинца. Просто трябва да ни стане рефлекс да не вярваме на мейли и дм и всякакви други съобщения. Ей сега имам една испанка изгоряла с “квартира” на морето - схемата - ти пращай парите и аз ще ти пращам адреса. Уж да е по-евтинко …
            И в такива случаи изобщо има ли смисъл да си търси правата по съдебен път?

            В една от предходните ми фирми имаше колега, който завлече от хората там близо 20к лв. Лъгал, че има болен родител и не му стигали средствата. После напусна и се изпари. Дочух, че една колежка му била заела 4к лв. Никой не успя да го осъди, защото са му дали парите кеш и явно не могат да докажат. Не съм сигурен дали изобщо и някой се е занимавал да си ги търси.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

              Най-малко пък в Западна Европа съм очаквал да има лакоми шарани, които кълват на гола кука. Ама те, наивници с лопата да ги ринеш по света.
              Има от всичко по-много и равномерно разпределено като бг шараните не правят изключение. Абсолютно в евро нормата за лакоми глупаци сме си всинца. Просто трябва да ни стане рефлекс да не вярваме на мейли и дм и всякакви други съобщения. Ей сега имам една испанка изгоряла с “квартира” на морето - схемата - ти пращай парите и аз ще ти пращам адреса. Уж да е по-евтинко …
              Last edited by Arana; 04.08.2023, 20:35.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                Най-малко пък в Западна Европа съм очаквал да има лакоми шарани, които кълват на гола кука. Ама те, наивници с лопата да ги ринеш по света.
                Точно там шараните са много повече. Българите по принцип са недоверчиви и винаги очакват някой да ги прекара.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                  Ако ти искат парите в аванс без договор бягай. Че тука август на почивка не мога да изляза от работа по ей такива дивотии.
                  Най-малко пък в Западна Европа съм очаквал да има лакоми шарани, които кълват на гола кука. Ама те, наивници с лопата да ги ринеш по света.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                    О да, определено доста народ изгърмя само, че с коли 2-ра ръка, които "поръчвали" през нета и щели да им ги докарат тука. Преведоха парите и до там. Мен ми стана интересен конкретния сайт, ама не разбирам немски и не им знам законите, та за това питах. Зор за кола нямам, ама ако са такива крайните цени, каквито видях, що да не си купя 1. Малко да се поглезя, па след година-две ще я разкарам на следващия гъзар.
                    Ако ти искат парите в аванс без договор бягай. Че тука август на почивка не мога да изляза от работа по ей такива дивотии.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                      Внимавайте с тия сайтове с привидно привлекателни цени. Ей сега ми влезе една измама. Ламбата да ви свети ако нещо е прекалено атрактивно и то в нета.
                      О да, определено доста народ изгърмя само, че с коли 2-ра ръка, които "поръчвали" през нета и щели да им ги докарат тука. Преведоха парите и до там. Мен ми стана интересен конкретния сайт, ама не разбирам немски и не им знам законите, та за това питах. Зор за кола нямам, ама ако са такива крайните цени, каквито видях, що да не си купя 1. Малко да се поглезя, па след година-две ще я разкарам на следващия гъзар.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        Дано да не ме трийне модератора, ама съм заинтригуван. Това което ми излиза отдолу под снимката, когато селектирам кола, крайна цена ли е? И отстрани лизинговата схема може ли да се ползва от българи(които не са немски граждани)?
                        Внимавайте с тия сайтове с привидно привлекателни цени. Ей сега ми влезе една измама. Ламбата да ви свети ако нещо е прекалено атрактивно и то в нета.

                        Коментар


                        • За жалост балона няма да се спука. Днес четох новина, че БНБ вдига лихвения процент. За голяма част от хората собсветно жилище ще остане само мечта за жалост.
                          Повече от красива

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            Докторе да не си взел колата от каката?
                            Не. Колата не е моя.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Колата е лизингова. Просто продължаваш лизинга, изкефи се на коли в този живот бе човек. И аз все отлагах и сега съжалявам. При прехвърляне на собственост се печели - няма нотариус, колата е собственост на лизинговата компания. Вземаш си от тях талона с твоето име и отиваш да пиеш кафе.
                              Докторе да не си взел колата от каката?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                                Дано да не ме трийне модератора, ама съм заинтригуван. Това което ми излиза отдолу под снимката, когато селектирам кола, крайна цена ли е? И отстрани лизинговата схема може ли да се ползва от българи(които не са немски граждани)?

                                Коментар

                                Working...
                                X