IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    Пестенето на средства и "нон стоп хранене" не са единствените възможности за почивка. Какво видя от историята по тези древни места? Под един час във всяка посока има чудеса. А природния резерват срещу Самос? Или 10 килиметров пуст пясъчен плаж? Или баровете и кръчмите по променадата? За разнообразие може да го съчетаеш с шопинг по някой от оутлетите за турци, а не да те водят организирано на туристически уловки.
    Осигуреното хранене ,ти дава възможност да не мислиш за него,никой не те кара да ходиш 16 пъти на ден да ядеш но знаеш че го имаш,нали така и като средства ти излиза в пъти по изгодно,а и контрола върху качеството на храната е по голям.
    Не съм ходил на организирана екскурзия,имаш съм опции да ходя където искам и сме се разхождали,не съм фен на екскурзиите на самата почивка,защото се става рано ,пак трябва да си губиш времето да търпиш,по пътища в жегите,в вместо да си почиваш,там съм бил за седмица ,и си починах достатъчно,всеки си избира..

    Коментар


    • Коментар


      • Първата копка на първата финансова пирамида у нас - "Град на мечтите
        Преди 28 години 309 измамени семейства останаха без покрив, а фараонът Соломон Анжел не влиза и за ден в затвора

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Ако живееш близко до границата с Гърция или Турция ,говорим за съвсем друг случай,по принцип говорех за общия случай.
          Всеки има възприятие ,а почивката си,но за мен не е почивка да отидеш някъде и да губиш време ,и средства да се чудиш какво ще ядеш,ти,децата ти,особено ако сте трима ,или четирима,е най удобно ол инклузив,това спестява и време и средства,хората са ти осигурили нон стоп хранене на различни точки в хотела,на плажа,навсякъде,ако не си гладен не яж,но не мислиш за това.
          Вече има и опции за 9 нощувки ако 7 са ти малко и други неща.
          За границите е и късмет,за мен най комфортно е да се ходи в началото и в края на сезона,защото е по свободно,и избягваш тълпите и стълпотворението,жегите също няма да са ти на главата.
          Пестенето на средства и "нон стоп хранене" не са единствените възможности за почивка. Какво видя от историята по тези древни места? Под един час във всяка посока има чудеса. А природния резерват срещу Самос? Или 10 килиметров пуст пясъчен плаж? Или баровете и кръчмите по променадата? За разнообразие може да го съчетаеш с шопинг по някой от оутлетите за турци, а не да те водят организирано на туристически уловки.
          Last edited by BONI; 20.06.2022, 08:25.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Ако живееш близко до границата с Гърция или Турция ,говорим за съвсем друг случай,по принцип говорех за общия случай.
            Всеки има възприятие ,а почивката си,но за мен не е почивка да отидеш някъде и да губиш време ,и средства да се чудиш какво ще ядеш,ти,децата ти,особено ако сте трима ,или четирима,е най удобно ол инклузив,това спестява и време и средства,хората са ти осигурили нон стоп хранене на различни точки в хотела,на плажа,навсякъде,ако не си гладен не яж,но не мислиш за това.
            Вече има и опции за 9 нощувки ако 7 са ти малко и други неща.
            За границите е и късмет,за мен най комфортно е да се ходи в началото и в края на сезона,защото е по свободно,и избягваш тълпите и стълпотворението,жегите също няма да са ти на главата.
            София е с уникално местоположение да е на 5 до 6 часа от най-чистата и красива плажна ивица в Европа, дори на 4:30 часа до района около Кавала за тези които не държат на недокосната природа. Чартърът София - Солун, ако има такъв, е 4 часа мотаене в двата града и то ако имате късмет, 40 минути летене, още 1:30 до първите плажове на полустров Халкидики или брега под Олимп с автобус или такси. Защо да си го причинява разумен възрастен човек? Всякакви други варианти - далеч в Гърция, Египет, Турция, Бали, Мали, На-Майната-Си, е продиктувано само от любопитството на туриста. Оставете чартърите на форумните емигранти, от София отиваме в Гърция през уикенда, защото можем.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

              И за какво да го правя всичко това, като най-близкия гръцки плаж ми е на 2 часа с колата, а за толкова не мога да стигна до летището? И не съм чакал по границите никога, освен миналата когато ми бъркаха в носа заради короната, но тогава освен нас имаше само още 2 коли за 15-те минути докато бях там. Че аз мога да отида сутринта на плаж, обяд и вечеря и да се прибера ако реша. Аз също не ходя по българското черноморие на почивка.
              Аз съм с бебе и не бих го повлякъл на самолет все още.
              Ако живееш близко до границата с Гърция или Турция ,говорим за съвсем друг случай,по принцип говорех за общия случай.
              Всеки има възприятие ,а почивката си,но за мен не е почивка да отидеш някъде и да губиш време ,и средства да се чудиш какво ще ядеш,ти,децата ти,особено ако сте трима ,или четирима,е най удобно ол инклузив,това спестява и време и средства,хората са ти осигурили нон стоп хранене на различни точки в хотела,на плажа,навсякъде,ако не си гладен не яж,но не мислиш за това.
              Вече има и опции за 9 нощувки ако 7 са ти малко и други неща.
              За границите е и късмет,за мен най комфортно е да се ходи в началото и в края на сезона,защото е по свободно,и избягваш тълпите и стълпотворението,жегите също няма да са ти на главата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Така е.Медицината е бизнес.
                Преди години сума ти гаджета съм водил по морето,нашето море,не съм имал проблеми но това беше много отдавна.
                От десетина години вече съм забравил всичко свързано с него.Нито знам хотели,места,пътища не искам и да знам.
                Сега за пореден път гледам репортажи по пътища и граници,висят като сополи в жегите,нарамили деца,багажи,куфари,някои тръгнали за по 3 дена до Гърция и като им сметнеш пътя и времето,ще виси половината по пътя но тръгнал на море.
                И още една торба с пари ще остави в сметките на ОМВ,Лукойл,Шел и т.н.
                Прост народ !
                Ми вземи си един пакет с чартър за едни поне 7 нощувки в Египет,в Турция,В Гърция,ако щеш в Албания иди ,ама иди като бял човек не мисли за храна,за път качи се на самолета и си направи кефа,но Ганьо си е мазохист и ще се трепе в най големия пек,ще се поти,ще драпа само и само до стигне до някой утрепан хотел или ще мъкне храна до някоя вила в Гърция или България и пак половината му време ще мине в готвене и влачене по пътищата като чергарите.
                Няма оправия.
                И за какво да го правя всичко това, като най-близкия гръцки плаж ми е на 2 часа с колата, а за толкова не мога да стигна до летището? И не съм чакал по границите никога, освен миналата когато ми бъркаха в носа заради короната, но тогава освен нас имаше само още 2 коли за 15-те минути докато бях там. Че аз мога да отида сутринта на плаж, обяд и вечеря и да се прибера ако реша. Аз също не ходя по българското черноморие на почивка.
                Аз съм с бебе и не бих го повлякъл на самолет все още.
                Last edited by pwise; 20.06.2022, 01:11.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Точно така.
                  Скапан,има още доста тумби дето ще ти го направят скапан.
                  Когато преди седмици бях на Егейско море,хотелите бяха почти празни ,плажовете простор,без туристи,тук,таме имаше някой,времето чудесно,морето приятно,напук на всички дето си мислят че било студено,без забележки,а и на финала даже си взех и някои лекарства на 50%от цените в България
                  Супер, много се радвам за теб Кавръче! Прекарал си си готино в Гърция. Не ти трябва на Черноморието от мечка ремичка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Така е.Медицината е бизнес.
                    Преди години сума ти гаджета съм водил по морето,нашето море,не съм имал проблеми но това беше много отдавна.
                    От десетина години вече съм забравил всичко свързано с него.Нито знам хотели,места,пътища не искам и да знам.
                    Сега за пореден път гледам репортажи по пътища и граници,висят като сополи в жегите,нарамили деца,багажи,куфари,някои тръгнали за по 3 дена до Гърция и като им сметнеш пътя и времето,ще виси половината по пътя но тръгнал на море.
                    И още една торба с пари ще остави в сметките на ОМВ,Лукойл,Шел и т.н.
                    Прост народ !
                    Ми вземи си един пакет с чартър за едни поне 7 нощувки в Египет,в Турция,В Гърция,ако щеш в Албания иди ,ама иди като бял човек не мисли за храна,за път качи се на самолета и си направи кефа,но Ганьо си е мазохист и ще се трепе в най големия пек,ще се поти,ще драпа само и само до стигне до някой утрепан хотел или ще мъкне храна до някоя вила в Гърция или България и пак половината му време ще мине в готвене и влачене по пътищата като чергарите.
                    Няма оправия.

                    Причината да се пътува с личен автмобил вместо самолет са безброй: свобода да се приберете когато прецените, дори при спешност - това е критично с деца; имате свободата за пътуване в самата страна и опознаването и отвъд шведската маса в хотела; позволява Ви да носите оборудване за съответното хоби; можете да отседнете в непопулярни части от съответната страна с по-малко хора...

                    Но да се върнем по темата за имотите, паричната политика и идващата рецесия - предлагате на българите да пътуват с чартъри до Египет и Турция? Интересно предложение точно преди рецесия, високи лихви и вероятно стагфлация? А имотите иначе са супер скъпи?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Скапан. Недейте изобщо да посещавате Черноморието! По- добре никой да няма там.
                      Точно така.
                      Скапан,има още доста тумби дето ще ти го направят скапан.
                      Когато преди седмици бях на Егейско море,хотелите бяха почти празни ,плажовете простор,без туристи,тук,таме имаше някой,времето чудесно,морето приятно,напук на всички дето си мислят че било студено,без забележки,а и на финала даже си взех и някои лекарства на 50%от цените в България

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение


                        Да още от сега започнаха опашките.
                        Интересно какъв сезон ще бъде по Черноморието тази година.
                        Скапан. Недейте изобщо да посещавате Черноморието! По- добре никой да няма там.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Така е.Медицината е бизнес.
                          Преди години сума ти гаджета съм водил по морето,нашето море,не съм имал проблеми но това беше много отдавна.
                          От десетина години вече съм забравил всичко свързано с него.Нито знам хотели,места,пътища не искам и да знам.
                          Сега за пореден път гледам репортажи по пътища и граници,висят като сополи в жегите,нарамили деца,багажи,куфари,някои тръгнали за по 3 дена до Гърция и като им сметнеш пътя и времето,ще виси половината по пътя но тръгнал на море.
                          И още една торба с пари ще остави в сметките на ОМВ,Лукойл,Шел и т.н.
                          Прост народ !
                          Ми вземи си един пакет с чартър за едни поне 7 нощувки в Египет,в Турция,В Гърция,ако щеш в Албания иди ,ама иди като бял човек не мисли за храна,за път качи се на самолета и си направи кефа,но Ганьо си е мазохист и ще се трепе в най големия пек,ще се поти,ще драпа само и само до стигне до някой утрепан хотел или ще мъкне храна до някоя вила в Гърция или България и пак половината му време ще мине в готвене и влачене по пътищата като чергарите.
                          Няма оправия.

                          Да още от сега започнаха опашките.
                          Интересно какъв сезон ще бъде по Черноморието тази година.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от manyyy Разгледай мнение

                            Ужасно за пациента! Рай за частните медицински центрове по морето не работещи с НЗОК!
                            Така е.Медицината е бизнес.
                            Преди години сума ти гаджета съм водил по морето,нашето море,не съм имал проблеми но това беше много отдавна.
                            От десетина години вече съм забравил всичко свързано с него.Нито знам хотели,места,пътища не искам и да знам.
                            Сега за пореден път гледам репортажи по пътища и граници,висят като сополи в жегите,нарамили деца,багажи,куфари,някои тръгнали за по 3 дена до Гърция и като им сметнеш пътя и времето,ще виси половината по пътя но тръгнал на море.
                            И още една торба с пари ще остави в сметките на ОМВ,Лукойл,Шел и т.н.
                            Прост народ !
                            Ми вземи си един пакет с чартър за едни поне 7 нощувки в Египет,в Турция,В Гърция,ако щеш в Албания иди ,ама иди като бял човек не мисли за храна,за път качи се на самолета и си направи кефа,но Ганьо си е мазохист и ще се трепе в най големия пек,ще се поти,ще драпа само и само до стигне до някой утрепан хотел или ще мъкне храна до някоя вила в Гърция или България и пак половината му време ще мине в готвене и влачене по пътищата като чергарите.
                            Няма оправия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Друго имах в предвид.
                              Албена си е Албена,но мръсотията,инфекциите,ниското ниво на хигиена и контрол по басейните са налице в цялото ни Черноморие без изключение,пак казвам готов съм да заведа всеки при шефа на УНГ в Пирогов.
                              Тогава се прибрах точно от Албена с възпаление на ушите и когато пих тежки антибиотици ,лекарите ми обясниха да избягвам изобщо БГ като дестинация за море
                              Нали се сещаш че те много добре знаят за какво иде реч,понеже през тях минават всички и са в час къде кой ходи.
                              Ужасно за пациента! Рай за частните медицински центрове по морето не работещи с НЗОК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                                Ако искаш да "жулиш" отиваш в Слънчака и живееш като в Трейнспотинг.
                                Това трябва да си го сложат за девиз и да го отпечатат на всички рекламни брошури.

                                Като цяло няма начин в България да има наистина развит международен туризъм. Чисто географски сме ощетени. От едната страна Гърция, от другата Турция. В допълнение българите просто не стават за обслужващ персонал.

                                Коментар

                                Working...
                                X