IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Това, червеничкото ме хвърли в потрес. Винаги съм мислел, че за да съм успешен,щастлив и удоволетворен, то трябва да съм наясно и напълно откровен със себе си. Чисто практично.Както с точките от матурата за седми клас. Живота е един и максималните точки са едни и времето е едно и също. Трябва да взема колкото се може повече точки. За да мога да взема макса, първо трябва да се запозная че точките ги дават от различни задачи и да избера да взема лесните точки. Прекалено много хора и различни видове баланси познавам. Много хора правят кинти,кинти кинти и така докато умрат и много хора са нон стоп на черешата и на ръба на оцеляването. Това са два различни живота. Предизвикателството е че ти имаш един и за него да успееш да изживееш и двата. Аз поне така ги виждам нещата.
    Ничия психика не може да понесе празнотата, липсата на смисъл и безсилието, до които човек стига, ако разглежда чисто рационално живота. За да си успешен и щастлив се налага да поддържаш здравословна дистанция с реалността, за което вече е необходимо достатъчно, но не прекалено, да познаваш себе си..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от HSBC Разгледай мнение
      Според мене не си чел Iv_max от 2016.

      Той самият казва, че е разбрал, че е бил в грешка и се е отказал да пише книгата.


      Спомням си много добре какво му казах тогава на лични съобщения. Не се съмнявах в успеха му. Съмнявах, се силно че този начин на постигане на успех, не може да бъде траен и постоянен. Когато играеш покер си трябва постоянна концентрация. Там играта е ва банк. Или обираш другите или те те обират. Можеш и да не играеш, както аз правя Това че неговата енергия е петорна на останалите, въобще не означава, че енергията му е безкрайна Цената на неговият успех е висока от моя гледна точка. Ето за това не искам да се уча от него. Не ме кефи да се будя посред нощите. Не искам бизнеса да ме води. Искам аз да го водя. Затова се опитвах да му разкажа за онази игра, но то е трудно да се обясни писменно. За мен номера е да взема лесните точки а времето, което бих загубил за вземане на трудните, да го прекарам наслаждавайки се на лесните. Естествено всеки разполага с различна енергия и трябва да се съобразява с това за да си направи собствената сметка добре.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • ...по принцип, паразитите ме харесват. Особено, когато се хранят с кръвта и труда ми. Ай сиктир!

        Коментар


        • Зависи за какви слаби страни става дума и дали наистина пречат за нещо.

          Ако постигнеш баланс както ravnovesie го дефинира - душевно спокойствие, една част от слабите страни автоматично ще изчезнат, а другите няма да имат особено значение. Което може би ти си направил.

          Във всеки случай, човек само със силни страни е голяма рядкост. Не съм сигурен, че познавам такъв (освен Iv_max, разбира се).

          Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

          Почти винаги е стечение на обстоятелствата. Аз част от моите натурално слаби страни съм ги хипертрофирал до степен, че сега са ми силните, а друга част ги неглижирам и се крия от тях, въпреки, че съзнавам, че е необходимо да ги поправя. Единствената разлика между двете групи, че определени житейски събития са провокирали активността ми спрямо първите..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Това, червеничкото ме хвърли в потрес. Винаги съм мислел, че за да съм успешен,щастлив и удоволетворен, то трябва да съм наясно и напълно откровен със себе си. Чисто практично.Както с точките от матурата за седми клас. Живота е един и максималните точки са едни и времето е едно и също. Трябва да взема колкото се може повече точки. За да мога да взема макса, първо трябва да се запозная че точките ги дават от различни задачи и да избера да взема лесните точки. Прекалено много хора и различни видове баланси познавам. Много хора правят кинти,кинти кинти и така докато умрат и много хора са нон стоп на черешата и на ръба на оцеляването. Това са два различни живота. Предизвикателството е че ти имаш един и за него да успееш да изживееш и двата. Аз поне така ги виждам нещата.
            „Да взема, за да съм успешен.”
            - Боже!
            А аз будалата, да вярвам, че успешен е този, който повече е дал.
            На другите, на обществото.

            -Ето затова не се разбираме ние. Различни сме.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              По Айнщайн: Не вярвам някой тук да си и въобразява, че Хеопс сам си е вдигнал гробницата, нито, че там махараджата лично е издигнал Тадж Махал... ама повтаряте, като стане дума, нали? Великият евреин е видял онова, което са му помогнали да облече във формули. Осъзнал е изводите, сдъвкал го е на простите като мен и вас. ТОВА е направил.
              Знайно е, не Маркони е открил радиовълните, не Едисон -електричеството, не братя Райт -летенето и т.н. Ама ги отбелязваме като Пионери . Питате ли се, защо?
              И , пак за Айнщаин. Като дете е смятан за бавно развиващ се , защото е страдал от дислексия. И учителите са казвали , ще това малоумно дете няма никакво бъдеще. Поздрави.
              Last edited by Todor Sabev; 25.05.2018, 12:46.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                Няма как да не лъжеш себе си. Всъщност има как, човек напълно откровен със себе си, ще е в постоянна депресия. Голяма част от психиката на човека, са реално слой след слой защити, които предпазват човек от това да гледа реално на нещата. Така наречения баланс става отгоре върху тези защити. При баланс, отричането е успешно, желанията са балансирани с възможностите и човек се чувства в равновесие. Но това равновесие е винаги в даден контекст, сменяш контекста и отричанията вече може да не са толкова успешни. Така човек търси успех защото някъде отричането не е постигнало голям успех, някой аспект от живота, от реалността, го тормози. И той се опитва да го засили, като подържа желания и действия, които ако се осъществуват създават нов слой защити.
                Това, червеничкото ме хвърли в потрес. Винаги съм мислел, че за да съм успешен,щастлив и удоволетворен, то трябва да съм наясно и напълно откровен със себе си. Чисто практично.Както с точките от матурата за седми клас. Живота е един и максималните точки са едни и времето е едно и също. Трябва да взема колкото се може повече точки. За да мога да взема макса, първо трябва да се запозная че точките ги дават от различни задачи и да избера да взема лесните точки. Прекалено много хора и различни видове баланси познавам. Много хора правят кинти,кинти кинти и така докато умрат и много хора са нон стоп на черешата и на ръба на оцеляването. Това са два различни живота. Предизвикателството е че ти имаш един и за него да успееш да изживееш и двата. Аз поне така ги виждам нещата.

                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Според мене не си чел Iv_max от 2016.

                  Той самият казва, че е разбрал, че е бил в грешка и се е отказал да пише книгата.

                  Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                  Сериозен проблем, е че всеки разбира лично чисто теоретични хипотези. Както стана с хъшовете. Всеки си пречупи нещата за себе си и още по-лошото беше че всеки ги разбра по различен начин. Ти си разбрал, че втч не работи а Ив е разбрал че работи. И двамата сте прави. Ив просто искаше да каже, че за момента движенията на пазара нямат връзка с фундамента и че пазара в момента е игра на покер и си е прав. Игра на покер в която едни играчи виждат всички карти а други не виждат дори и своите а камо ли чуждите карти. Та Ив е прав за мен, както и ти си прав. Неговият избор обаче беше да играе покера а моят беше да съм пас. Този избор беше разбираем, защото Ив имаше възможност да вижда много повече карти от нас. И вместо най-егоистично да обира парите на другите или да влезе и да каже на сънародниците си да не играят защото ги мамят, което му прави чест. Аз поне така разбрах цялата работа. Иначе как са се развили нещата с позициите на Ив не знам и не съм следил, защото не ме интересува. Когато става дума за пари ме интересува само това което мисля аз. Какво мислят другите ми е все тая.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                    Прочетах всичко в темата и ми се струва, че от началото липсва определението на това, какво е успех. И от тази липса на единна основа в обсъждането идва разнобой и неефективност в брейнсторминга

                    Осмелявам се да формулирам неявно изказаните дотук определения.

                    Е:
                    I. Субективно.
                    1. Успехът е чувство на доволство от себе си пред себе си.
                    1а. "Доволен съм от развитиете си досега".
                    1б. "Не ми пука, аз съм си аз".

                    2. Успехът е чувство на доволство от себе си пред другите.
                    2а. "Виждам, че съм над средното ниво".
                    2б. "Убеждавам себе си и другите, че са под моето ниво"

                    II. Обективно.
                    1. Според общоприетите норми, като пари, кариера, авторитет или влияние, семейство, (би трябвало да) съм признат за успешен.
                    2. Общоприетите норми са остарели или развалени, успешен съм, защото го разбирам.

                    III. Не ми пука и съм щастлив.

                    IV. Йордан Йовков! И никой да не мърда!
                    V. България над всичко.
                    VI. Да премахнем чалагата и да направим Моцарт задължителен и единствен.
                    VII. Не на циците и секса.
                    Е то затова, приехме че успех е да успееш да направиш или получиш това което искаш и решихме да игнорираме факта, че всеки разбира под "успех" различни неща. Тоест свеждаме понятието успех до по-практичната му страна. Как да направя 1, 5, 10, 100 ,милиона. Как да кача Еверест? Как да постигна нирвана? Как да си намеря умна и грижовна жена с големи цици и малко дупе, която да обича да прави секс, когато на мен ми се прави и да не ме занимава когато не искам? Как да си намеря романтичен, красив и богат мъж, който да е влюбен до полуда и да не ми изневерява? Както виждаш въпросите са много, но презумпцията е че отговора е единствен. Ако не е така, то излиза, че дискусията би била безсмислена, след като всеки разбира различни неща под успех?
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • По Айнщайн: Не вярвам някой тук да си и въобразява, че Хеопс сам си е вдигнал гробницата, нито, че там махараджата лично е издигнал Тадж Махал... ама повтаряте, като стане дума, нали? Великият евреин е видял онова, което са му помогнали да облече във формули. Осъзнал е изводите, сдъвкал го е на простите като мен и вас. ТОВА е направил.
                      Знайно е, не Маркони е открил радиовълните, не Едисон -електричеството, не братя Райт -летенето и т.н. Ама ги отбелязваме като Пионери . Питате ли се, защо?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от HSBC Разгледай мнение
                        По мои наблюдения повечето хора не търсят баланс, а развиват силните си страни (или това, което смятат за силно) и така стават още по-небалансирани.

                        (Коментарът ми е на първия ти пост.)


                        Почти винаги е стечение на обстоятелствата. Аз част от моите натурално слаби страни съм ги хипертрофирал до степен, че сега са ми силните, а друга част ги неглижирам и се крия от тях, въпреки, че съзнавам, че е необходимо да ги поправя. Единствената разлика между двете групи, че определени житейски събития са провокирали активността ми спрямо първите..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от HSBC Разгледай мнение
                          Абсолютно. На мене ми отне по-малко пет минути за да разбера, че няма как ВЧТ да надува цената на индекса S&P 500. На Iv_max му отне една загубена година, в която той написа книга по въпроса и после я хвърли в коша за боклук. А и спамеше NYSE с глупостите си.

                          Относно функционирането на парите дето ти обяснявах, мисля, че все още не си загрял. Смятам, че и една вечност няма да ти стигне просто защото там трябва малко по-абстрактна мисъл. Истинските неща не стават само с комбинативност. С комбинативност можеш да решваш бързо задачки или да играеш на тука има, тука нема.

                          Иначе, да, някой копа дупка с лопата за 3 часа, друг за 2 и половина, трети с багер за 30 минути, а четвърти разбира, че няма смисъл да се копае дупката. Има го и този момент. Има хора за всичко.


                          Сериозен проблем, е че всеки разбира лично чисто теоретични хипотези. Както стана с хъшовете. Всеки си пречупи нещата за себе си и още по-лошото беше че всеки ги разбра по различен начин. Ти си разбрал, че втч не работи а Ив е разбрал че работи. И двамата сте прави. Ив просто искаше да каже, че за момента движенията на пазара нямат връзка с фундамента и че пазара в момента е игра на покер и си е прав. Игра на покер в която едни играчи виждат всички карти а други не виждат дори и своите а камо ли чуждите карти. Та Ив е прав за мен, както и ти си прав. Неговият избор обаче беше да играе покера а моят беше да съм пас. Този избор беше разбираем, защото Ив имаше възможност да вижда много повече карти от нас. И вместо най-егоистично да обира парите на другите или да влезе и да каже на сънародниците си да не играят защото ги мамят, което му прави чест. Аз поне така разбрах цялата работа. Иначе как са се развили нещата с позициите на Ив не знам и не съм следил, защото не ме интересува. Когато става дума за пари ме интересува само това което мисля аз. Какво мислят другите ми е все тая.
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Абе моля ти се, някакъв тъп професор Айнщайн без кинти, най-много някаква мижава Нобелова награда да е взел
                            Интересното е, че Нобеловата премия му е присъдена НЕ за теориите му за относителността, мисля, че в 1923 година.

                            Коментар


                            • Прочетах всичко в темата и ми се струва, че от началото липсва определението на това, какво е успех. И от тази липса на единна основа в обсъждането идва разнобой и неефективност в брейнсторминга

                              Осмелявам се да формулирам неявно изказаните дотук определения.

                              Е:
                              I. Субективно.
                              1. Успехът е чувство на доволство от себе си пред себе си.
                              1а. "Доволен съм от развитиете си досега".
                              1б. "Не ми пука, аз съм си аз".

                              2. Успехът е чувство на доволство от себе си пред другите.
                              2а. "Виждам, че съм над средното ниво".
                              2б. "Убеждавам себе си и другите, че са под моето ниво"

                              II. Обективно.
                              1. Според общоприетите норми, като пари, кариера, авторитет или влияние, семейство, (би трябвало да) съм признат за успешен.
                              2. Общоприетите норми са остарели или развалени, успешен съм, защото го разбирам.

                              III. Не ми пука и съм щастлив.

                              IV. Йордан Йовков! И никой да не мърда!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Абе моля ти се, някакъв тъп професор Айнщайн без кинти, най-много някаква мижава Нобелова награда да е взел
                                Айнщайн е бил успешен и признат преживе. И е много характерно за това което говоря кой прави Айнщайн успешен и кой след това го съсипва?

                                Коментар

                                Working...
                                X