IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
    Въпросът, Алонсо, от семинара на съпругата ти е безсмислен и отговорът, по същество, неинформативен. Предполагам, че не цели измерване жертвоготовността на масите - "За Родину, за Сталина!", а нещо друго.
    За какво ми е да избирам някого, извън себе си и близкото си обкръжение, след крах на моята вселена?!
    Т.е., някой друг би могъл избора на смъртта да определи като „връх на егоизма”. Тъй де, що да се мъчи и да гледа а, после, и да живее там, дето няма да има с кого да си мери „достоинствата”?
    ...Както казало котето, преди да се оближе под опашката, „върос на избор”.
    ​​​​
    Last edited by Pyramid; 02.06.2018, 10:57.

    Коментар


    • Въпросът, Алонсо, от семинара на съпругата ти е безсмислен и отговорът, по същество, неинформативен. Предполагам, че не цели измерване жертвоготовността на масите - "За Родину, за Сталина!", а нещо друго.
      За какво ми е да избирам някого, извън себе си и близкото си обкръжение, след крах на моята вселена?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Това, че липсва съзвучие е добре за мен. Иначе няма да има дискусия. Липсата на аргументи, относно липсата на съзвучие е причината да приключа темата. И тази тема е дълга и там нямам отговори. Кой защо пише в този форум
        Опозицията. Онази, която е скептична към твоите доводи. Също, честолюбието и амбицията да отстоиш възгледите си. Похвално е...и главоболно тоже.
        Last edited by Pyramid; 02.06.2018, 10:51.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          По-скоро, липсва съзвучие на обратната връзка с мисълта на лиричния герой и, доколкото възприемането и осмислянето на чужди идеи натоварва, същият решава да се извини пред себе си със заявления за „ нулев интерес” и „липса на обратна връзка”. От електриката, напомням: обратната връзка, според фазата си, е положителна или отрицателна. Самият факт, че тече дискусията, Е обратна връзка.
          Това, че липсва съзвучие е добре за мен. Иначе няма да има дискусия. Липсата на аргументи, относно липсата на съзвучие е причината да приключа темата. И тази тема е дълга и там нямам отговори. Кой защо пише в този форум
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • По-скоро, липсва съзвучие на обратната връзка с мисълта на лиричния герой и, доколкото възприемането и осмислянето на чужди идеи натоварва, същият решава да се извини пред себе си със заявления за „ нулев интерес” и „липса на обратна връзка”. От електриката, напомням: обратната връзка, според фазата си, е положителна или отрицателна. Самият факт, че тече дискусията, Е обратна връзка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
              А, дали, тези скромни хорица биха направили същия избор, ако бяха затворени - реално, на място, хайде да не е космически кораб, а най-обикновена камера или херметически затворена стая?
              По темата мога да пиша до утре сутринта, но не виждам смисъл. Интереса е нулев и липсва обратна връзка. А мен също ме интересува обратната връзка.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                Не бери грижа за анализа)) Добър съм)) Пък и има кой да ми помага...

                Аз мисля че това което аз правя точно не е направено....но...
                ...а неточно?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iva66 Разгледай мнение

                  Основната мисъл е правилна,но наистина не добре се е изразил..объркващо е..
                  С поглед отгоре / и отдолу на написаното от него не винаги се справям. Преминават смущаващи /ме/ нотки. Но, никой -в т.ч. и аз, не е съвършен, няма да се изпокараме точно затова, я.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
                    Въпросът с добрините е по-коректен от хипотезата с милиона и шапката невидимка. В анкета тип:"какво бихте...ако..." , където отговорите са проекция на "как бихме желали да ни възприемат", а не какво реално ще направим.

                    Този въпрос има други цели....от предния.

                    "как бихме желали да ни възприемат" - това говори много за човека...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iva66 Разгледай мнение

                      Първото,което всеки от нас напише, като желана добрина,вероятно е нещото ,което желае и което му липсва/ако и не го признава/.Мое мнение,не твърдя,че съм права...мисля,водени подсъзнателно ,хората правят точно това...
                      Вълнува те кво имам пред вид.....не е това идеята. )))

                      Ако почерпиш ще ти кажа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iva66 Разгледай мнение

                        Така ми звучи по добре Но кой и от какво да изключиш,не разбираш ли,че колкото хора- толкова и мисли,чувства,разбирания...да,може да се систематизира по някакъв начин ,но до голяма степен ,това вече е направено-не откриваш топлата водаИ понеже възможността да се изразиш добре в рамките на чата е малка,има вероятност да не бъдеш макс разбран
                        Не бери грижа за анализа)) Добър съм)) Пък и има кой да ми помага...

                        Аз мисля че това което аз правя точно не е направено....но...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                          .
                          Та за егоизма. Наскоро жена ми беше на един семинар. Задачата била да си представиш че си на космически кораб. Въздуха свършва. Могат да се спасят 5 човека от 50. Трябва да се гласува. Забележителното е че само 4 от 50 са гласували за себе си. Това са само 10 процента егоисти. Егоизма е когато обичаш себе си. Излиза, че само 10% от хората обичат себе си. Да обичаш себе си по начина да си любимата си и най-важна звездичка от цялото небе. Това че си любимата си звездичка, не означава, че се мислиш за повече или за по-малко от другите звездички. Просто си обичаш тази звездичка. Може да обичаш каквото и да било само ако го харесваш. Тоест ако сам не се харесваш, няма как да се заобичаш и да си егоист. Всеки човек може да намери какво да хареса в себе си. Тоест целта е да се концентрираме върху това което харесваме а не върху това което не харесваме. Егоцентризма се наблюдава при останалите 90% неегоисти. Всеки може да намери нещо което не харесва в себе си и ако се концентрира върху това съответно не харесва цялостният си образ. Понеже не харесват и не обичат себе си, при тях се появява амбиция на мястото на мечтите. Те не се харесват и съответно не се обичат. Те знаят че са лоши или грозни или некадърни и се опитват да доказват че не са такива. Почват да смятат че не са звезда а слънцето около което всички са длъжни да се въртят. Тези които се смятат за грозни например се стараят да завоюват максимален брой представители на другия пол за да докажат че не са грозни и така нататък в зависимост какъв им е комплекса
                          А, дали, тези скромни хорица биха направили същия избор, ако бяха затворени - реално, на място, хайде да не е космически кораб, а най-обикновена камера или херметически затворена стая?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            В такъв случай от хищник, става тревопасно. От глутницата преминава в стадото.

                            П.П. За по-голяма прецизност, ние като прасИтата сме всеядни.
                            Ей все ми взимаш думите от устата , ще те съдя за плагиатство. Айде наздраве.

                            Click image for larger version

Name:	IMG_2471.jpg
Views:	1
Size:	22.4 КБ
ID:	3342608

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                              Не. Не вадя никакви изводи от тази анкета.

                              Защото за да мога да използвам резултатите е необходимо да знам за човека социалния му статус, доходите му ...и заниманията му.
                              А целта на резултатите е дали въпросите са подходящи за получаване на картина за начина на мислене на даден човек или трябва да се коригират или изключат.

                              Това не са въпроси към анонимни хора щото целта на мен не ми е да анализирам човека нито да давам оценка за него.


                              Поради тази причина това че ви питам е просто да има кво да прайме и върху кво да мислим...)) Отдих и развлечение.

                              Въпросът с добрините е по-коректен от хипотезата с милиона и шапката невидимка. В анкета тип:"какво бихте...ако..." , където отговорите са проекция на "как бихме желали да ни възприемат", а не какво реално ще направим.


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iva66 Разгледай мнение
                                Основната мисъл е правилна,но наистина не добре се е изразил..объркващо е..

                                Коментар

                                Working...
                                X