IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

    Говорим за комунизъма, не какво ти се е случило 1990г.

    Бабини деветини не ми разправяй на мене. Заплата на млад инженер специалист през 1981-1987г. е 155 лв. Факт.

    В чистотата около 100лв. Това е положението

    Не изнаглявайте....
    Започвам коментара си с уговорката, че в рода си имам партизанин и човек, разстрелян от Народния съд. В смисъл, при мен нещата са на кантар - дали е щяло да е социализъм или капитализъм, все от някъде са щели да изникват проблеми. Затова нямам да вземам страна по този въпрос. Но за заплатите не си прав - младите инженери са вземали над 250 лв, а тези във военните заводи - над 300 лв.

    За друго ми е думата. Докато ние тук / а и в реалния живот/ спорим къде и кога сме били по-добре, идващото след нас поколение въобще не се интересува за това, какво е било преди 1990 година. То е мобилно, информирано, с възможност да събира впечатления извън България и да прави заключения на база личен опит. И това, което вижда у нас никак, ама никак не му харесва. И иска промяна.

    Само че, тези от които зависи да се променят нещата, харесват постигнатото статукво и така се влиза в един омагьосан кръг, от който за съжаление изхода е напускане на страната. А младите обичат да рискуват и резултата вече е на лице - демографската криза е очевидна. Оказва се, че с действието или бездействието си нашето поколение /моето и твоето/ е на път да затрие хилядолетна държавност ...




    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

      Говорим за комунизъма, не какво ти се е случило 1990г.

      Бабини деветини не ми разправяй на мене. Заплата на млад инженер специалист през 1981-1987г. е 155 лв. Факт.

      В чистотата около 100лв. Това е положението

      Не изнаглявайте....
      Малко требва да повърнеш от 1990 ........ - това първо
      Второ - никакви '' бабини деветини '' не са , нито '' третини '' ........
      Трето - не разказвам '' какво ми се е случило '' , хей , тъй , а точно в контекста за да покажа че твоето изказване за времето преди '89 е грешно .............
      Четвърто - '' фактът '' ти не е никакъв ФАКТ !!!! Млад инжинер 1981-1987 , въобще не е с 155 лв.
      Цитирам точно такъв човек : 1981/1983 -240лв 1983/1986 - 260 1986/1900 - 280 лв ............ФАКТ !!!!
      160-170 - пак казвам ...........в ''Чистотата'' , индианците със 5 -ти клас.................

      пп. Последното изречение .............не го разбрах ........... ( или се правя )

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
        Издиганото в култ през последните стотина години консуматорско поведение подкопа окончателно устоите на семейството и морала, което от своя страна доведе до тотален разпад на съвременното общество в почти целия свят.

        Вследствие на това навсякъде постоянно се проявяват най-грозните разновидности на
        • алчността (оттам и корупцията),
        • страха (а оттам - агресивността) и
        • егоизма (останал само като инстинкт за самосъхранение)
        Спокойно, и това ще мине....рано или късно, но ще мине. Всички ще се излекуваме ако не доброволно, то ще бъде доброзорно. Тук сме, за да се учим.
        Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Много са.Аз си мисля че Бог ще ги вразуми мак до 4 г.Ще разберат че папото не пада от небето в кауфланд и била
          Виждаш, пиша по-късничко, видял съм и следващия пост на Мишото та... ТОЧНО ТЕЗИ, едва ли и Времето ще вразуми. Бог дал- Бог взел.
          Що да му разправям, че тогава,
          1.Данъците с удръжките бяха значително по-поносими като прооцент.
          2.Той гледа само „Заплата”. А имаше, и то редовно, т.нар.„премиални”, често, по-видоки от самата основна заплата.
          и,
          3.Хората, тогава, ядяха истинска храна, ако пиеха, пиеха повече истински питиета и т.н.
          4.Току-що, се връщам със старата си и болна майка от пазар. Ходя, гледам, не вярвам на очите си: ПОЧТИ ВСИЧКИ, на и над 50 -60 години, всеки трети - с бастун. Само 2(ДВЕ!) деца. ТЕЖКА ДЕМОГРАФСКА КАТАСТРОФА. Тези хора,
          4.1. Никога повече, няма да имат деца
          4.2. В обозримо бъдеще, ще се преселят на Онзи свят
          4.3. Малкото по-млади, я родят 1-макс 2 деца, я-не...
          ЙЕБЕМ ТИ „Качеството на живот за1000 лв, ти йебем, когато страната и хората изчезнат.
          - Особено, което, е на фона на световно пренаселване.
          Та, елементарните консуматори НЯМА ДА ИЗРАСТНАТ.
          По-добре, отсега, да учат турски и китайски, диванетата. С техния „мозък”, държава България няма да остане. И не „Бог да пази„, ами „Бог да прости!”.
          Last edited by Pyramid; 14.09.2018, 11:42.

          Коментар


          • Издиганото в култ през последните стотина години консуматорско поведение подкопа окончателно устоите на семейството и морала, което от своя страна доведе до тотален разпад на съвременното общество в почти целия свят.

            Вследствие на това навсякъде постоянно се проявяват най-грозните разновидности на
            • алчността (оттам и корупцията),
            • страха (а оттам - агресивността) и
            • егоизма (останал само като инстинкт за самосъхранение)
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

              160 лв заплата ???????
              Ако си бил у ''Чистотата'' със 5 клас - може .......................
              На лятна ученическа бригада за 15 дена , в консервен комбинат , взех 170 лв .
              10 дена , разцепихме с приятели ''Златните '' - квартира , всека вечер '' мешани скари '' , какички - чехкини и полякини - въобще , никакво лишение ,.....................

              По синьото -
              Въпроса е неуместен .............
              Би ли си купил колело ''Балканче '' , ролери с 4-те железни колелета или видео '' БетаМах ''.......................
              И трите , бяха супер ............... но за времето си ........................
              Не смесвай периодите ...............

              пп. А , да ........... мръсниците бяха скрили и Интернета .... и жиесемите ............ тогава ........... тцтцтцтцтцттцтцтцтцт
              Говорим за комунизъма, не какво ти се е случило 1990г.

              Бабини деветини не ми разправяй на мене. Заплата на млад инженер специалист през 1981-1987г. е 155 лв. Факт.

              В чистотата около 100лв. Това е положението

              Не изнаглявайте....
              Last edited by RUBLA; 14.09.2018, 10:41. Причина: Спазвайте добрия тон!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kondora Разгледай мнение

                160 лв заплата ???????
                Ако си бил у ''Чистотата'' със 5 клас - може .......................
                На лятна ученическа бригада за 15 дена , в консервен комбинат , взех 170 лв .
                10 дена , разцепихме с приятели ''Златните '' - квартира , всека вечер '' мешани скари '' , какички - чехкини и полякини - въобще , никакво лишение ,.....................

                По синьото -
                Въпроса е неуместен .............
                Би ли си купил колело ''Балканче '' , ролери с 4-те железни колелета или видео '' БетаМах ''.......................
                И трите , бяха супер ............... но за времето си ........................
                Не смесвай периодите ...............

                пп. А , да ........... мръсниците бяха скрили и Интернета .... и жиесемите ............ тогава ........... тцтцтцтцтцттцтцтцтцт
                Тато даваше по 10 кинта стипендия секи месец на всеки ученик....Земаме стипендията и у механа Дунав мешана скара винце каберне цела седмица купон след даскало с моите авери Пинко и Митака..Мале мале кви убави години бяха безгрижие....днешните не могат ни да ядат ни да пият ни по жени ходят на триесе годин са безпомощни без мама.Иде на братчедка синът на гости на село и го водя за риба на реката.по едно време гледам го взе да се пристисква викам Саше кво има а он ака ми се викам му ми акай а он ми нема тоалетна нема тоалетна артия..нема мама нема баба,,Направо онемях....Викам му имаш два избора да се насереш или сваляй гащите и клякай във водата....Сашето клекна и вика с какво да се изтрия,,,,а аз му викам измии се ...За съжаление това е днес.Ако спре тока за 24 часа тия ще измрат....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Остави го за малко, не го атакувай. Нека видим реакцията му на моя пост. Горещите днес глави, ще ги охладят обективни фактори. Даже по-бързо, отколкото предполагаш. Максимум 15 години.
                  Много са.Аз си мисля че Бог ще ги вразуми мак до 4 г.Ще разберат че папото не пада от небето в кауфланд и била

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Извинявай ама ти глупав ли си??Или се напъваш да изглеждаш така?И може ли да разбереш че живота не е маратонки касетофон телефон и дваесе годишна трошка.Не сравнявай живота от преди 40-50г с днешния по този начин.Можеш ли да разбереш че има по хубави неща от маратонките и телефоните...По хубаво е да имаш семейство деца да живеете заедно да ходиш на работа със служебен транспорт да има училища детски градини за всички лекарите да са лекари а не търговци.По ония години Доган беше в затвора а не си купуваше тецове за 3500 лева.Разбери и проумей че тоя ламтеж да материални работи затрива живота на земята...Вашето поколение е с промити мозъци на 30 г изглеждате като жени ходите по улиците все едно сте извънземни въртите дупарите играете си на компютърни игри жените не ви интересуват още викате майките си че ви се ака да донесат гърнето.Тебе ако те вкарам в оная казарма дет аз съм служил ти ще умреш за една седмица.И от мен да знаеш към 1986 младите специалисти почваха с 240 кинта.Това е.Парното било 70 лева ха ха ха и затова хората са пропищели от Топлофикация и се чудят как да се махнат...Да не говорим че по онова време пенсионерите ходеха по санаториуми баба ми всяка година ходеше на Вършец или на Шипково я ми кажи днес колко пенсионери могат да си го позволят.По ония години не съм виждал пенсионирани учители да ровят в кофите за боклук и пенсионеите не миришеха на пот и пикня като днешните софийски пенции...
                    Остави го за малко, не го атакувай. Нека видим реакцията му на моя пост. Горещите днес глави, ще ги охладят обективни фактори. Даже по-бързо, отколкото предполагаш. Максимум 15 години.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Да не казвам примерно колко повече и по-хубави маратонки може да се купат с 1000 лв. в сравнение с комунизма със 160лв. и Ромика на 30лв.

                      Една Лада за 5500лв. я взимаш с 34 заплати и е трошка отвсякъде.

                      Кой сега ще предпочете да даде 34 заплати за лада при положение, че с 18 заплати може да си купи Тойта Айго?

                      Кой изобщо от вас си е купил Лада сега? Има ли такива?
                      160 лв заплата ???????
                      Ако си бил у ''Чистотата'' със 5 клас - може .......................
                      На лятна ученическа бригада за 15 дена , в консервен комбинат , взех 170 лв .
                      10 дена , разцепихме с приятели ''Златните '' - квартира , всека вечер '' мешани скари '' , какички - чехкини и полякини - въобще , никакво лишение ,.....................

                      По синьото -
                      Въпроса е неуместен .............
                      Би ли си купил колело ''Балканче '' , ролери с 4-те железни колелета или видео '' БетаМах ''.......................
                      И трите , бяха супер ............... но за времето си ........................
                      Не смесвай периодите ...............

                      пп. А , да ........... мръсниците бяха скрили и Интернета .... и жиесемите ............ тогава ........... тцтцтцтцтцттцтцтцтцт

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Да не казвам примерно колко повече и по-хубави маратонки може да се купат с 1000 лв. в сравнение с комунизма със 160лв. и Ромика на 30лв.

                        Една Лада за 5500лв. я взимаш с 34 заплати и е трошка отвсякъде.

                        Кой сега ще предпочете да даде 34 заплати за лада при положение, че с 18 заплати може да си купи Тойта Айго?

                        Кой изобщо от вас си е купил Лада сега? Има ли такива?
                        Извинявай ама ти глупав ли си??Или се напъваш да изглеждаш така?И може ли да разбереш че живота не е маратонки касетофон телефон и дваесе годишна трошка.Не сравнявай живота от преди 40-50г с днешния по този начин.Можеш ли да разбереш че има по хубави неща от маратонките и телефоните...По хубаво е да имаш семейство деца да живеете заедно да ходиш на работа със служебен транспорт да има училища детски градини за всички лекарите да са лекари а не търговци.По ония години Доган беше в затвора а не си купуваше тецове за 3500 лева.Разбери и проумей че тоя ламтеж да материални работи затрива живота на земята...Вашето поколение е с промити мозъци на 30 г изглеждате като жени ходите по улиците все едно сте извънземни въртите дупарите играете си на компютърни игри жените не ви интересуват още викате майките си че ви се ака да донесат гърнето.Тебе ако те вкарам в оная казарма дет аз съм служил ти ще умреш за една седмица.И от мен да знаеш към 1986 младите специалисти почваха с 240 кинта.Това е.Парното било 70 лева ха ха ха и затова хората са пропищели от Топлофикация и се чудят как да се махнат...Да не говорим че по онова време пенсионерите ходеха по санаториуми баба ми всяка година ходеше на Вършец или на Шипково я ми кажи днес колко пенсионери могат да си го позволят.По ония години не съм виждал пенсионирани учители да ровят в кофите за боклук и пенсионеите не миришеха на пот и пикня като днешните софийски пенции...

                        Коментар


                        • Няма да се разпростирам но, още, ПОТРЕБЛЕНИЕТО - въпреки, че е показател, подмножество на определящите, НЕ Е "качество на живота". Последното, е много по-съществен показател и, някои от неговите признаци, са количеството и смехът на децата, броят /т.е., отношението напускащи/завръщащи се в страната, раждаемост, смъртност, качество на образованието и т.н. Визите и свободното придвижване са вторичен показател.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Простотия е да сравняваш средния доход в малък град с цените на апартамените в центъра на София. В малките градове двустайните апартамени са по 50 000 лв.
                            Я кажи сега кое е по-хубаво, да плащаш 20 000 със заплата 160лв. или 50 000 със заплата 650. Хъм?
                            Парното и топлата вода излизат средно по 70лв. на месец и всъщонст това е сравнимо със сметките от едно време по 15лв.
                            Моля те, не ни разочаровай.
                            Неизвестно защо, всичко, пречупваш през себе си и не разбираш, че нито София днес е България, нито някога е била. А и в София, не всичко е толкова лъскаво, пък и "лъскаво", не значи непременно, по-добро. Подобно на твоето "обобщаване" с разпростиране виждането на индивида върху частен случай, над "виждането" му /без да е видял, усетил и изпробвал на свой гръб/ ВСИЧКИ параметри на средата, е свойствено на нискочелите индивиди, с които, не бих искал да се сравнява уж умен, образован и интелигентен, мислещ млад човек. Казвам "уж", щото...
                            Доказано, с много прости сметки, ПОВЕЧЕТО БЪЛГАРИ сега, с 1000 лв, могат да постигнат по-нисък жизнен стандарт отколкото, ПОВЕЧЕТО БЪЛГАРИ в онези времена със160 лв (ТОГАВА). Казах, че мога и още неща да извадя, пък и не само аз. Едно от тях е че, тогава, да "имаш ТЕЦ" се броеше не само модно, ами МНОГО изгодно, което, вдигаше цената на жилещата. ДНЕС, почти 70% от българите, са пропищели от "Топлофикация"...Цени на храти, лекарства, горива, енергия, ако щеш, билетчетата в градския транспорт и какво ли още не, бяха в пъти по-достъпни. Е, интернет и мобилни телехони нямаше но, какво ли още, ще има след само 30 години?
                            Накратко, изваждането на главата от задното междубузие, единствено, ще подобри "имиджа" ти /на български, "възприемането ти от околните"/. Виж, ако си фанатичен малоумник или тролец като Импетеция, Доматов и С-ие, спасение , явно, няма да има.
                            По-здрав.
                            Last edited by Pyramid; 14.09.2018, 09:00.

                            Коментар


                            • Дет вика Ив Макс, тогава един млад инженер е взимал 350лв.

                              Ми не, родителите ми като млади инженери през 1975г. са взимали по 105лв. и двамата. Живели са на много широка нога Това е положението

                              Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              Не знам на кое викаш малък град.Плевен в тая категория ли е?Заплати по 160 лева викаш...Ще намеря фишове на баща ми от 1985 мисля че са, да видиш какви са заплатите...ного е далече от 160.с 50000 ново жилище не знам къде мое си купиш..Ела в Плевен и пробвай да видим с 50000 какво ще си купиш...С тия пари евентуално некой 50г панел в плачевно състояние...Навремето една панела струваше 7000-8000 кинта

                              Коментар


                              • Да не казвам примерно колко повече и по-хубави маратонки може да се купат с 1000 лв. в сравнение с комунизма със 160лв. и Ромика на 30лв.

                                Една Лада за 5500лв. я взимаш с 34 заплати и е трошка отвсякъде.

                                Кой сега ще предпочете да даде 34 заплати за лада при положение, че с 18 заплати може да си купи Тойта Айго?

                                Кой изобщо от вас си е купил Лада сега? Има ли такива?

                                Коментар

                                Working...
                                X