IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    В контекста на казаното преди това от Мъни, т.е. дали е селфстартър бутащ света напред или по-скоро бутащ собственото си шоу на колела ...
    Ми ти какво мислиш?

    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
      Много,, селфстартъри,, в България отидоха у небитието, така че и за тех се оказа не много изгодно.
      Ама па как свински си поживяха преди това. Не може и меча докрая и душата в рая.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
        В какъв смисъл?
        В контекста на казаното преди това от Мъни, т.е. дали е селфстартър бутащ света напред или по-скоро бутащ собственото си шоу на колела ...
        Last edited by Selena; 07.10.2018, 17:09.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Под въпрос ми е Елон Мъск.
          В какъв смисъл?
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Е тоя шмекер бая народ завлече и вместо да го пребият гледам му се кланят.Нема такъв смешник
            Този „Шмекер” има няколко компании и, като гледам, останалите не е като да изпитват същите проблеми. А финансовият Капитал го гази само там, където чувства застрашени Своите интереси и само дотолкова, колкото да му покаже, Кой командва. Да знае и да се кланя на Правилния Олтар.

            Коментар


            • E то стана така, сякаш г-н Мъск се срещна с "най-приятната" черта на финансовия капитал - това е нещо като Дух, - който може бързо да запълва и обитава всяка празна форма на пространството и след като я изстиска от печалба, да я изостави, и без значение, колко са прогресивни екологични и т.н. идеите които са вложени, компромиси нулеви освен към "печалбата" - изобщо финансовият капитал е нещо като дух на призрак ама без душА
              Дори и в лампата на Аладин има по-готин дух, но пък не е толкова истински

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Под въпрос ми е Елон Мъск.
                Е тоя шмекер бая народ завлече и вместо да го пребият гледам му се кланят.Нема такъв смешник

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Не му е сложно мисленето. Изказът е малко оплетен. А мисленето пък не чак толкова задълбочено

                  Само доказаните неща били наука, другите били философия. Ама как разбира кое е доказано, кое не е...

                  Кое е наука и кое не зависи предимно от методите, които се използват, а не толкова от резултатите. Защото, реално, почти нищо не е "доказано" и почти всичко "доказано" може в последствие да се окаже, че не е точно така

                  За същото говоря и аз. Хората се различават по това, което смятат за доказано и по доказаното, което не приемат за доказано Например съм забелязал, че ти приемаш за доказано почти всичко, стига да го е казало някое "светило" в икономиката. Та хората постигат успех или неуспех спрямо вярата си. Вярата за кое е доказано и кое не е доказано. Примерно за теб може и да е доказано че е имало голям взрив, защото го е казал светилото Хокинг, ама за мен въобще не е доказано, защото аз не виждам никаква логика в твърденията му. Надявам се изказът ми да не ти звучи малко или много оплетен и да ме разбереш.
                  Last edited by Alonso; 07.10.2018, 14:10.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Част от селфстартърите дърпат света напред (примерно Лари Пейдж и Сергей Брин, по-скоро дърпат напред). Други обаче го дърпат назад. И в България повечето големи селфстартъри са такива, че ако ги нямаше щеше да е по-добре за всички освен за тях самите
                    Под въпрос ми е Елон Мъск.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Част от селфстартърите дърпат света напред (примерно Лари Пейдж и Сергей Брин, по-скоро дърпат напред). Други обаче го дърпат назад. И в България повечето големи селфстартъри са такива, че ако ги нямаше щеше да е по-добре за всички освен за тях самите

                      Много,, селфстартъри,, в България отидоха у небитието, така че и за тех се оказа не много изгодно.

                      Коментар


                      • Част от селфстартърите дърпат света напред (примерно Лари Пейдж и Сергей Брин, по-скоро дърпат напред). Други обаче го дърпат назад. И в България повечето големи селфстартъри са такива, че ако ги нямаше щеше да е по-добре за всички освен за тях самите

                        Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Не точно тези. Изтълкувал си ме погрешно. При теб изслушване на човека няма. Направо присъда. Твоя воля ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Не му е сложно мисленето. Изказът е малко оплетен. А мисленето пък не чак толкова задълбочено

                          Само доказаните неща били наука, другите били философия. Ама как разбира кое е доказано, кое не е...

                          Кое е наука и кое не зависи предимно от методите, които се използват, а не толкова от резултатите. Защото, реално, почти нищо не е "доказано" и почти всичко "доказано" може в последствие да се окаже, че не е точно така
                          Не ме разбирай грешно, Михалаки. Не говоря за бандитология. Пък и къде в темата пише, че е за успеха само у нас? Вгледай се.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Викаш, те нищо не са направили освен да източват ДДС с мними сделки...

                            Добре, това е тема за успеха в България. Какво ще кажеш за Миньо тогава? Или викаш, е, какво пък толкова, някаква си незаконна фабрика за цигари, нищо работа

                            Това се все белези на успеха и както вика Селена, хей такива юнаци като тях (селфстартъри) дърпат света напред
                            Не точно тези. Изтълкувал си ме погрешно. При теб изслушване на човека няма. Направо присъда. Твоя воля ...

                            Коментар


                            • https://www.youtube.com/watch?v=-BA-5TmusBY&t=10s
                              https://www.youtube.com/watch?v=rxAO5kLX2ao
                              https://www.youtube.com/watch?v=0OqDdHzDAdc

                              Няколко идеи от Алън Уотс, може и да сте го коментирали назад в темата. Клиповете имат субтитри.

                              Коментар


                              • Не му е сложно мисленето. Изказът е малко оплетен. А мисленето пък не чак толкова задълбочено

                                Само доказаните неща били наука, другите били философия. Ама как разбира кое е доказано, кое не е...

                                Кое е наука и кое не зависи предимно от методите, които се използват, а не толкова от резултатите. Защото, реално, почти нищо не е "доказано" и почти всичко "доказано" може в последствие да се окаже, че не е точно така

                                Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Сложно мислиш ти. Е, и още, има-няма, 100 - 200 хиляди българи. Товарът на интелигентния. Останалите...ами, като има да хапне, да пийне и да ... , що му е да си задава въпроси? Особено, философски. А точните отговори, знаеш, са така обвити в ограничения и входно-изходни параметри, че да се объркаш, проблем не е. Виж, да разплетеш всички тези възли, си е постижение.

                                Коментар

                                Working...
                                X