IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

    Не е доказано, че грешиш, но това, на което исках да се обърне внимание е, че пари насила могат да ти вземат, но могат ли да ти дадат насила?
    Последен пример е причината за кризата от 2007-2008.
    Направо са се подарявали пари за покупка на жилища. На хора, дето по никакви критерии не са могли да вземат заем.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

      Съгласен съм с теб.

      Друго исках да кажа. Много съм си мислил защо лихвата е била забранена.
      Има математически основания за това, но може би по-важното е, че парите сами по себе си са нищо, и имат смисъл само ако се направи нещо полезно с тях. Т.е. забранявало се е да се прави бизнес от нищото, и още повече да начисляваш лихва върху него.

      Може и да греша в съжденията си.
      Не е доказано, че грешиш, но това, на което исках да се обърне внимание е, че пари насила могат да ти вземат, но могат ли да ти дадат насила?
      Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
        Нерде успех, нерде антисемитизъм...
        В заглавието има още "Всичко е по темата !!!!!!!!". Предполагам, че Ив-макс го е направил, за да не трият модитата с най-често използваното си обяснение "не е по темата".




        Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
        Банките са станали това, което са, защото някога богатите хора са оставяли парите си на съхранение при едновремешните чейнчаджии. От съображения за сигурност. А чейнчаджиите са се усетили, че едва около 10% от оставените пари са в активен оборот. И останалото са взели да дават назаем. С лихви.
        Чел съм, че е било по времето на кръстоносните походи. Рицарите-тамплиери са предложили такава услуга на войнството: даваш си парите (или ценности – сандъци сребро, кюлчета злато, породисти коне, земя със селяни – кой каквото има) тук, февропа – получаваш съответстващи им там, в земята на сарацините, срещу определен процент за нашия труд и риск. Това били първите банки, и те са се занимавали с наистина сериозна и полезна за войнството, богоугодна финансова логистика. Делото се разраства след това, дори и крале се обръщат към тамплиерите за финансова помощ, рицарите вземат процент за труда и риска си; докато най-накрая един от кралете, с помощта на Светия престол, им резва главата, за да им вземе богатствата.
        След това евреите превземат банковото дело... и сега поне 98% от собствениците и управляващите световните банки са евреи. И парите се превърнаха от средство за икономиката в лихвена самообслужваща се самоцел, спъваща най-накрая икономиката.
        Last edited by R1a1; 23.11.2018, 14:47.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
          Всички ние сами си проектираме някакъв измислен враг извън себе си, но най- голямата борба, която водим в живота си е борбата с нашето Его.
          Егото, което ни заслепява и пречи видимостта на цялостен пейзаж. То също така ни пречи и да се опитаме да влезем в обувките на опонента.
          Ето например аз може да имам противоположно на твоето мнение в момента, но не го отричам а приемам, защото дълги години и аз търсих виновници за мои неудачи извън моя разум.
          Съгласен съм с теб.

          Друго исках да кажа. Много съм си мислил защо лихвата е била забранена.
          Има математически основания за това, но може би по-важното е, че парите сами по себе си са нищо, и имат смисъл само ако се направи нещо полезно с тях. Т.е. забранявало се е да се прави бизнес от нищото, и още повече да начисляваш лихва върху него.

          Може и да греша в съжденията си.
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар


          • Всички ние сами си проектираме някакъв измислен враг извън себе си, но най- голямата борба, която водим в живота си е борбата с нашето Его.
            Егото, което ни заслепява и пречи видимостта на цялостен пейзаж. То също така ни пречи и да се опитаме да влезем в обувките на опонента.
            Ето например аз може да имам противоположно на твоето мнение в момента, но не го отричам а приемам, защото дълги години и аз търсих виновници за мои неудачи извън моя разум.
            Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

            Коментар


            • Нерде успех, нерде антисемитизъм...
              И въобще, тръгна се от банките и се отиде до евреите.

              И кои са виновни? Тези, които са забранили лихвите в свещените си книги, или тези, които са ги разрешили?
              Банките са станали това, което са, защото някога богатите хора са оставяли парите си на съхранение при едновремешните чейнчаджии. От съображения за сигурност. А чейнчаджиите са се усетили, че едва около 10% от оставените пари са в активен оборот. И останалото са взели да дават назаем. С лихви.

              А лихвата разказва играта на системата. Отнякъде трябва непрекъснато да идват нови пари, щото иначе задълженията нямат изплащане.
              С копане из златните рудници само не става. По-често е ставало чрез войни.
              Войната обаче е сложна работа с много мъки и не винаги известен край. Затова от милосърдие се премахва златният стандарт, а пред хартията няма спирка. Хеле пък откакто компютрите и нета се намесиха, работата стана изключително бърза и лесна. Щрак на клавиатурата, и някъде се появява число с необходимия брой нули.

              Тва е накратко работата. Но тая работа продължава прекалено дълго, а времето е определящ фактор при изчисляването на лихвите.

              И като говорим за Айнщайн, той също е казал, че капитализираната лихва е по-мощно оръжие от атомната бомба.
              Прав е бил човекът.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
                Кой е виновен?

                ...Алберт Айнщайн публикува статия в списание "Колиерс", озаглавена "Защо мразят евреите?"
                Статията преразказва една стара басня:

                Айнщайн използва тази притча като илюстрация за силата и убедителността на лъжата..
                ...
                Понякога се предаваме на самозаблуди, за собствената си значимост. Друг път оправдаваме поведението си, като обвиняваме всеки или всичко за проблемите си, защото не желаем да поемем отговорност за това, което ни се случва.
                Виждаме себе си като невинни хора, а злодеите се множат във въображението ни. Винаги, когато сме в това състояние, можем да бъдем сигурни, че играем ролята на коня от баснята на Айнщайн."

                Из Едгар Кейси
                Ето какво казва през 1918–1922 година един известен историк на древността, Соломон Яковлевич Лурие, евреин с проционистски възгледи, в увода към научния си труд "Антисемитизмът в древния свят":

                "Както вече казах, аз определено спадам към групата на учените, които, излизайки даже само от факта, че навсякъде, където се появят евреи, избухва и антисемитизъм, правят извод, че антисемитизмът е възникнал не вследствие на някакви временни или случайни причини, а вследствие на едни или други свойства, винаги присъщи на еврейския народ. Затова трябва да се отхвърли обяснението на антисемитизма със случайни икономически, религиозни или политически конюнктури."

                В оригинал:
                "Как я уже сказал, я определенно примыкаю к той группе ученых, которые, исходя хотя бы из одного того, что везде, где только ни появляются евреи, вспыхивает и антисемитизм, делают вывод, что антисемитизм возник не вследствие каких-либо временных или случайных причин, а вследствие тех или иных свойств, постоянно соприсущих еврейскому народу. Поэтому необходимо отвергнуть об'яснение антисемитизма случайными экономическими, религиозными или политическими коньюнктурами."
                http://flibusta.is/b/203695/read


                Става въпрос за древния свят от няколко века преди Христа до 10-ина века след.
                Книгата е пълна с множество исторически факти, документи относно антисемитизма по това време. Това е научен труд. Самият автор се оплаква от съвременния му антисемитизъм.
                Прочетох книгата, видях, че се старае да "оправдае" отрицателните черти на евреите в диаспора с враждебното обкръжение. Но не успява, колкото повече документи цитира, толкова по-ясно става, че е обратното – причината за антисемитизма са тези отрицателни черти. За съжаление, книгата не е довършена.

                Кейси и Айнщайн е трябвало повечко да четат, преди да дават мнение по въпроса. Въобще чуе ли се "антисемитизъм", веднага автоматично изскача пропагандната пачка "национализъм, нацизъм, Хитлер, холокост" и се започва едно говорене наизуст.

                ПП. Цъкването на препратката не води към текста по някаква причина; трябва допълнително да се цъкне "(читать)" на страницата.

                Но ако се копира като текст и се пусне в нов таб, тогава се отива направо към четенето.
                Last edited by R1a1; 23.11.2018, 14:11.

                Коментар


                • Кой е виновен?

                  "Какво е лъжа?
                  Това може да е действие, изказване, а в някои случаи и мълчание, съпътстващи намерението за измама.Често тази съзнателна измама цели постигането на власт над другия.
                  През 1928 година, когато Хитлер предледва евреите и изгражда своята военна машина, Алберт Айнщайн публикува статия в списание "Колиерс", озаглавена "Защо мразят евреите?"
                  Статията преразказва една стара басня:

                  Пастирчето казало на коня : "Ти си най- благородното животно, което ходи по земята. Заслужава да ходиш в безоблачно блаженство. И щеше да се радваш на тази съдба, ако не беше онзи ужасен елен. Той и неговият род крадат от тебе това, което ти се полага по право, защото стигат до местата за водопой по- бързо от теб.Той и племето му изпиват всичката вода, а ти и децата ти оставате жадни. Позволи ми да те водя, и ще те избавя от това несправедливо положение."
                  Заслепен от собствената си омраза и завист, конят позволил на момчето да му сложи юзди.
                  Така загубил свободата си и станал роб.

                  Айнщайн използва тази притча като илюстрация за силата и убедителността на лъжата.. Овчарчето е алегоричен образ нагрупата или кликата, която използвала ласкателства и обвинения, за да получи власт над немския народ, символизиран от коня.
                  Еленът в приказката символизира евреите.. Но всеки човек или група може да играе ролята на изкупителна жертва.. С дуги думи, еленът представлява жертвата на лъжата. А виновници са и овчарчето, и конят!
                  Момчето прошепва думите, а конят позволява завистта и страхът да го подтикнат да приеме лъжата за истина.

                  Лъжата не е нещо, което причиняваме единствено на дугите, чрез нея лъжем и себе си. Понякога се предаваме на самозаблуди, за собствената си значимост. Друг път оправдаваме поведението си, като обвиняваме всеки или всичко за проблемите си, защото не желаем да поемем отговорност за това, което ни се случва.
                  Виждаме себе си като невинни хора, а злодеите се множат във въображението ни. Винаги, когато сме в това състояние, можем да бъдем сигурни, че играем ролята на коня от баснята на Айнщайн."

                  Из Едгар Кейси



                  Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                    Боже, боже... Не, този свят вече не е мой. А вие си продължавайте...


                    Да ги нямаме тези. Щеш не щеш си точно толкова в кюпа, колкото и всички останали. Като почне някой да ми приказва във второ лице множествено число искрено ме развеселява.

                    Надявам се да не ме изтълкуват неправилно. За мен планетата си е игрално поле с играчи. По-ловки, по-тромави, но всички сме играчи. Така, че позицията, “а не аз не играя, аз съм наблюдател от моята кула” е меко казано смешна. Просто си пасивен играч. Сега дали си активен или си пасивен играч си е лично твой избор, но няма как да спрем планетата, за да слезеш.

                    Няма рецепти.
                    Викат Рабинович (събирателно име за еврей в съветските вицове) в КГБ, казват му "Разрешаваме ти да емигрираш, избирай в коя страна искаш да живееш" и му дават един глобус. Рабинович почва да го върти насам-натам и си мърмори: "Тук евреите не ги обичат... и тук не ги обичат... тук пък има само евреи, не ми харесва... тук пак не ги обичат...". Връща глобуса с въздишка и пита: "Извинете, да имате друг глобус?".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Да започнем деня с един виц:

                      Две планети си говорят:

                      - Как си, мила, еволюираш ли в ритъм.

                      - Ох, какво да ти кажа, завъдих цивилизация.

                      - А, споко, след два-три милиона години ще ти мине.

                      .

                      da готин виц,
                      едно шеговито сръчкване на пластовете из темата, нека донася и добър старт на деня

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        +
                        А знае ли се ..!? Хората сме с неподозирани "божествени" възможности, не са рекли, не са спрели и земята. (шегувам се )
                        Понеже по-надолу стана дума за трупането на пари, - та покрай планетата си спомних онази приказка "земята се върти, а ний се возим без пари" т.е. дали не трябва и нещо да й върнем !? А не сме я питали и за нейната гледна точка, какво ли мисли за нейния и нашия успех!?? ами ако й писне от нас-човеците (доколкото сме такива) и за разтуха рече, ей така да си спретне някой "карнавал" !?
                        Ще стане "язък" за планината от пари (най-малкото за планината) ))) Човечеството може да натрупа такива планини, че не само да промени гравитацията или изкриви земната ос, )) а и да иновира мисълта на архимед - "С лост и опорна точка може да се повдигне земята, ...но може и без тях" Неподозирани вселенски възможности!
                        Шегувам се добронамерено като за добро утро, или като за черен петък
                        И приятни занимания на всички трудещи.
                        Утрото е хубаво, а колко ли по-хубав ще бъде денят
                        Да започнем деня с един виц:

                        Две планети си говорят:

                        - Как си, мила, еволюираш ли в ритъм.

                        - Ох, какво да ти кажа, завъдих цивилизация.

                        - А, споко, след два-три милиона години ще ти мине.

                        .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                          .... но няма как да спрем планетата ...
                          +
                          А знае ли се ..!? Хората сме с неподозирани "божествени" възможности, не са рекли, не са спрели и земята. (шегувам се )
                          Понеже по-надолу стана дума за трупането на пари, - та покрай планетата си спомних онази приказка "земята се върти, а ний се возим без пари" т.е. дали не трябва и нещо да й върнем !? А не сме я питали и за нейната гледна точка, какво ли мисли за нейния и нашия успех!?? ами ако й писне от нас-човеците (доколкото сме такива) и за разтуха рече, ей така да си спретне някой "карнавал" !?
                          Ще стане "язък" за планината от пари (най-малкото за планината) ))) Човечеството може да натрупа такива планини, че не само да промени гравитацията или изкриви земната ос, )) а и да иновира мисълта на архимед - "С лост и опорна точка може да се повдигне земята, ...но може и без тях" Неподозирани вселенски възможности!
                          Шегувам се добронамерено като за добро утро, или като за черен петък
                          И приятни занимания на всички трудещи.
                          Утрото е хубаво, а колко ли по-хубав ще бъде денят

                          Коментар


                          • Боже, боже... Не, този свят вече не е мой. А вие си продължавайте...


                            Да ги нямаме тези. Щеш не щеш си точно толкова в кюпа, колкото и всички останали. Като почне някой да ми приказва във второ лице множествено число искрено ме развеселява.

                            Надявам се да не ме изтълкуват неправилно. За мен планетата си е игрално поле с играчи. По-ловки, по-тромави, но всички сме играчи. Така, че позицията, “а не аз не играя, аз съм наблюдател от моята кула” е меко казано смешна. Просто си пасивен играч. Сега дали си активен или си пасивен играч си е лично твой избор, но няма как да спрем планетата, за да слезеш.

                            Няма рецепти.

                            Коментар


                            • Не споделям, че евреите са виновни за всичко на всички, както и онова, дето всеки за всичко сам, и никой друг. Истината е „някъде там”, по средата щото, знайно е, всички взаимодействаме, има както /не/достатъчни способности, така и Форсмажор, и Заговор, и Късмет и т.н. Да „имат” пари, казва 4d. Браво. Ако това „имане”, е в следствие почтена игра, ОК. НЕ завиждам. Ако до „нямане” е довела глупост, мързел и нежелание /да си размърдат задника/ - НЕ съчувствам. Носът на „онези”, НЕ Е „вина” или (ѝ) „свободен избор на тези”. А успех...доволен ли си, щастлив ли си, признат и ценЕн ли се чувстваш - ами, успял си.
                              Другото е шума и талаш.
                              Last edited by Pyramid; 23.11.2018, 15:06.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                R1a1, след като съзнателно си избрал да харчиш парите а не да ги имаш защо мразиш тези, които имат? Единствената причина да нямаш е твоя съзнателен избор да нямаш. Следователно ако се чувстваш неудовлетворен от избора си вината е в теб а не в тези, които са направили другия избор. Имаш свободна воля. Те също. Всеки си носи последствията и си плаща цената. Никой друг не му е виновен.
                                Изборът ми не е да ги харча. Няма избор тук, парите по определение са за оборот.
                                Не мразя богатите; не обичам бедните.
                                Не съм от богатите, не съм и от бедните.

                                Просто указах, че ролята на парите, едно много добро човешко изобретение за икономическо взаимодействие, е изкривена и опорочена от нехората (с едни такива дълги сополиви еврейски носове) и, освен това опорочаване, тези носове са ги превърнали в инструмент за власт над хората без никакво право или заслуга. С удоволствие бих се подчинил на човек по-умен и по-можещ от мен, но на тези двукраки, импотентни във всякакъв смисъл същества - не.
                                ​​​​​​​Парите са добър слуга, но лош господар.

                                Относно "харчене - събиране" на парите виж Силвио Гезел.

                                Послепис: погледнах, за всеки случай, какво може да се намери на "Силвио Гезел", както препоръчах...
                                Боже-господи! Всякакви коментари, каквито имаше преди, за успешния опит с отрицателна лихва на парите, са премахнати, изтрити. Тук нещо едвам промънкват уикирастите
                                https://en.m.wikipedia.org/wiki/Wörg...rgl_Experiment (иди на "The Wörgl Experiment")
                                и тук малко може нещо да се усети
                                https://imadrugpat.org/GESELL.htm

                                Боже, боже... Не, този свят вече не е мой. А вие си продължавайте под вещото ръководство на еврейчетата.

                                Last edited by R1a1; 23.11.2018, 04:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X