IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
    Този подход на Iv_max ме провокира да го използвам в темата ни тук:
    Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?
    ....
    Въпросчета за размисъл и дискусия:

    1. WWII беше война между 3 СИСТЕМИ/идеологии.
    Най-добрата ЗА ОБЩЕСТВОТО от тях ли победи?
    Какъв ли щеше да е живота на планетата днес, ако окончателната победа беше за някоя от двете победени системи/идеологии?
    Убеждават ни, че алтернативен свят не е възможен. Така ли е?
    Всички ТИНК ТАНК-ове са техни. Случайно ли е това?
    2. Господстващата обществено икономическа система - ефективна ли е? Стабилна ли е? В чий интерес работи?
    3. Растежа на системата глобално е около 3%.
    От тях около 1% е заради по-високия дълг, друг поне 1% е от инфлация, а знаем, че има и доста кух или безсмислен растеж.
    Ако това е вярно, растем ли всъщност? Ако растем,пак въпроса е в чий интерес?
    4. Технологиите се развиват... Производителността също. Кой се облагодетелства от това?
    Подхвърлят на всеки "индианец" евтини технологични дрънкулки, докато изкусно го ограбват.
    5. СИСТЕМАТА е изградена в интерес на 1-ния % и в ущърб на поне 90% от хората на планетата.
    В ущърб на климата и природата.
    Що за успешна СИСТЕМА е тази при която 10% от планетата е витрина и 90% е заден двор /бунища, гета/?
    Лесно промиват мозъците на обществото в техен интерес.
    Как да спрем, как да променим това?
    6. Може ли да изградим ПЛАНЕТАРНА обществено икономическа система, която да е в интерес на 99% от хората?
    Как би изглеждала една такава идеология/система за която биха гласували 99% от хората?
    7. РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ. Намерили са хиляди начини да разделят стадото. Натикват ни доброволно в различни партийки, делят ни на фили, фоби и т.н. Делейки се, наливаме доброволно вода в мелницата им.
    Може ли стадото да осъзнае кой му е душманина?
    99-те процента имат еднакви интереси, коренно различни от тези на 1%!
    НО.
    1-ния % властва над 99-те%. Има ли партия която да се е опълчила срещу 1-ния%?
    Защо партиите с охота приемат олигарси за свои членове?
    Може ли стадото да се събере под знамената на една идея и 99+% от хората и да се противопоставят на 1-ия %?
    Ако може, как да стане това глобално? Защото такова развитие в отделна държава ТЕ няма да допуснат.
    8. Видимия връх на пирамидата на властта е ГЛОБАЛНАТА ФИНАНСОВА ОЛИГАРХИЯ и нейните ТНК.
    Кой/кои стоят скрити НАД видимия властови връх? Какви са целите им? На къде водят стадото си?
    Накъде ни води Глобалния Предиктор?
    Знаем ли? Интересуваме ли се? Какъв ще е света за нас, нашите деца и внуци след 30-50 години?
    ТЕ много добре знаят накъде ни водят. Правят всичко възможно стадато ИМ да не разбере това.
    Как да просветим стадото?
    9. В наши дни ТЕ експоненциално развиват 7-8 технологии които ще променят коренно живота на планетата в следващите 20-30 години.
    Хубаво.
    Обаче.
    Роботизацията и ИИ ще направят излишни около 80% от хората. Маргинали някакви. Досега поне хората за тях бяха РЕСУРС, който използваха изключително в свои интерес.. Набират ги чрез отделите си за човешки РЕСУРСИ. Скоро маргиналите ще станат излишни за тях. Бреме.
    За да няма бунтове, ТЕ лесно ще осигурят под формата на безусловен базов доход елементарните нужди на плебса от ХЛЯБ и ЗРЕЛИЩА, както в древен Рим.
    Не е ли жалко?
    2000+ години "развитие" на цивилизацията НИ, за да ни върнат отново на това жалко ниво.
    10. Храненото грижливо от тях гражданското общество. Как да го премахнем и заменим с истинско?
    Как да изградим МОНОЛИТНО граждански общество защищаващо интересите на 99-те%?
    11. Прословутата СРЕДНАТА КЛАСА не е никакъв фактор за формиране и управляване на процесите в общество днес! Защо?
    12. Малко статистика. В богатата уж Швейцария около 5% от хората имат собствено жилище.
    Още около 50% изплащат дългогодишна ипотека. Останалите са ясни.
    Колко успешна и "растежна" е системата ИМ, след като в богата Швейцария, която е като витрина на капитализма ИМ половината население са бездомници?
    13. Една глобална обществено икономическа система която има претенции да е най-добрата за обществото трябва да направи НАДЕЖДАТА ВЪЗМОЖНА, А НЕ ОТЧАЯНИЕТО СИГУРНО за 99% от хората.
    СИСТЕМАТА ИМ прави ли надеждата възможна за хората от гетата?
    След 30-40 години когато около 80% от хората се маргинализират и разчитат на безусловен базов доход, каква надежда ще им предостави СИСТЕМАТА?

    Цифрите и твъденията в т.12 са поднесени манипулативно (не знам каква е целта) https://lenews.ch/2016/10/12/swiss-f...nership-rates/
    МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

    Коментар


    • Подобни теми като тази не седят пред съвревменния свят и модерните хора . Дискусията за потенциала на социализма е вълнувал хората преди 150г (най - вероятно в момент на поердната криза на капитализма ). Днес подобна дискусия се води само в бившите соц страни , като се влага основно пропаганда, спомени от младостта, емоции, неподготвеност и чешане на езиците отколкото здрав разум, реализъм и факти. Дискусията се развива без доводи и аргументи , а се използват внушения и чужди спомени (че е било по-добре някога си и някъде си), манипулации и страхове . А дали е така - няма кой да ти каже. Не и нужно, но това е достатъчно за развитие на темата за бъдеше (нещо като каца бе дъно).
      Темите , които вълнуват съвременнте хора не са соц или капиталиъм (вече почти няма разлика между едното и другото -причините са много ,като кризата на лявото и дясното е само една от тях,друга е войната в Сирия и т.н. ) , а бинес , хуманизъм , корупция, справедливост, равни въможности за развитие и т.н.. Това са част от значимите теми на нашето време . Разбира се, че има и още много други, не споменати от мен . Никой човек със здрав разум не се съмнява в отговора на поставения въпрос тук.
      Last edited by kosuma; 15.04.2018, 22:28.
      МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Ако ти река, че е било в епохата на Птоломейте, ще ли ми повярваш!?

        П.П. Вярно, дето е дофтур, ама първо себе си трябва да прегледа. Установих, че сетивните органи му органи дават фира - обонянието му хич го няма. Представяш ли си, намирисвало му, че имам проблем с пиенето!? Грешно заключение от всякъде, щото пиенето има проблем с мен, а не аз с него.
        Тук съм съгласен с доктора. Пиенето те прави грандоманка. Това щото си преживяла социализъма, а там грандоманщината широко бе застъпена. И битовият алкохолизъм.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

          Таа па все се прави на младичка. А кога се дрънкахте с Имхотепа в коя епоха бяхте? Или ще кажеш, че момчето не е свещения дохтор. Живей по нашироко - от кога котките бяха свещени до когат мацките станаха света вода ненапита. Поне до след малко.
          Ако ти река, че е било в епохата на Птоломейте, ще ли ми повярваш!?

          П.П. Вярно, дето е дофтур, ама първо себе си трябва да прегледа. Установих, че сетивните органи му органи дават фира - обонянието му хич го няма. Представяш ли си, намирисвало му, че имам проблем с пиенето!? Грешно заключение от всякъде, щото пиенето има проблем с мен, а не аз с него.
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
            Този подход на Iv_max ме провокира да го използвам в темата ни тук:
            Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?
            ....
            Въпросчета за размисъл и дискусия:

            1. WWII беше война между 3 СИСТЕМИ/идеологии.
            Най-добрата ЗА ОБЩЕСТВОТО от тях ли победи?
            Какъв ли щеше да е живота на планетата днес, ако окончателната победа беше за някоя от двете победени системи/идеологии?
            Убеждават ни, че алтернативен свят не е възможен. Така ли е?
            Всички ТИНК ТАНК-ове са техни. Случайно ли е това?
            2. Господстващата обществено икономическа система - ефективна ли е? Стабилна ли е? В чий интерес работи?
            3. Растежа на системата глобално е около 3%.
            От тях около 1% е заради по-високия дълг, друг поне 1% е от инфлация, а знаем, че има и доста кух или безсмислен растеж.
            Ако това е вярно, растем ли всъщност? Ако растем,пак въпроса е в чий интерес?
            4. Технологиите се развиват... Производителността също. Кой се облагодетелства от това?
            Подхвърлят на всеки "индианец" евтини технологични дрънкулки, докато изкусно го ограбват.
            5. СИСТЕМАТА е изградена в интерес на 1-ния % и в ущърб на поне 90% от хората на планетата.
            В ущърб на климата и природата.
            Що за успешна СИСТЕМА е тази при която 10% от планетата е витрина и 90% е заден двор /бунища, гета/?
            Лесно промиват мозъците на обществото в техен интерес.
            Как да спрем, как да променим това?
            6. Може ли да изградим ПЛАНЕТАРНА обществено икономическа система, която да е в интерес на 99% от хората?
            Как би изглеждала една такава идеология/система за която биха гласували 99% от хората?
            7. РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ. Намерили са хиляди начини да разделят стадото. Натикват ни доброволно в различни партийки, делят ни на фили, фоби и т.н. Делейки се, наливаме доброволно вода в мелницата им.
            Може ли стадото да осъзнае кой му е душманина?
            99-те процента имат еднакви интереси, коренно различни от тези на 1%!
            НО.
            1-ния % властва над 99-те%. Има ли партия която да се е опълчила срещу 1-ния%?
            Защо партиите с охота приемат олигарси за свои членове?
            Може ли стадото да се събере под знамената на една идея и 99+% от хората и да се противопоставят на 1-ия %?
            Ако може, как да стане това глобално? Защото такова развитие в отделна държава ТЕ няма да допуснат.
            8. Видимия връх на пирамидата на властта е ГЛОБАЛНАТА ФИНАНСОВА ОЛИГАРХИЯ и нейните ТНК.
            Кой/кои стоят скрити НАД видимия властови връх? Какви са целите им? На къде водят стадото си?
            Накъде ни води Глобалния Предиктор?
            Знаем ли? Интересуваме ли се? Какъв ще е света за нас, нашите деца и внуци след 30-50 години?
            ТЕ много добре знаят накъде ни водят. Правят всичко възможно стадато ИМ да не разбере това.
            Как да просветим стадото?
            9. В наши дни ТЕ експоненциално развиват 7-8 технологии които ще променят коренно живота на планетата в следващите 20-30 години.
            Хубаво.
            Обаче.
            Роботизацията и ИИ ще направят излишни около 80% от хората. Маргинали някакви. Досега поне хората за тях бяха РЕСУРС, който използваха изключително в свои интерес.. Набират ги чрез отделите си за човешки РЕСУРСИ. Скоро маргиналите ще станат излишни за тях. Бреме.
            За да няма бунтове, ТЕ лесно ще осигурят под формата на безусловен базов доход елементарните нужди на плебса от ХЛЯБ и ЗРЕЛИЩА, както в древен Рим.
            Не е ли жалко?
            2000+ години "развитие" на цивилизацията НИ, за да ни върнат отново на това жалко ниво.
            10. Храненото грижливо от тях гражданското общество. Как да го премахнем и заменим с истинско?
            Как да изградим МОНОЛИТНО граждански общество защищаващо интересите на 99-те%?
            11. Прословутата СРЕДНАТА КЛАСА не е никакъв фактор за формиране и управляване на процесите в общество днес! Защо?
            12. Малко статистика. В богатата уж Швейцария около 5% от хората имат собствено жилище.
            Още около 50% изплащат дългогодишна ипотека. Останалите са ясни.
            Колко успешна и "растежна" е системата ИМ, след като в богата Швейцария, която е като витрина на капитализма ИМ половината население са бездомници?
            13. Една глобална обществено икономическа система която има претенции да е най-добрата за обществото трябва да направи НАДЕЖДАТА ВЪЗМОЖНА, А НЕ ОТЧАЯНИЕТО СИГУРНО за 99% от хората.
            СИСТЕМАТА ИМ прави ли надеждата възможна за хората от гетата?
            След 30-40 години когато около 80% от хората се маргинализират и разчитат на безусловен базов доход, каква надежда ще им предостави СИСТЕМАТА?


            Това беше /за мен/ - и най-същественият пост - конкретно по темата.

            Трудно се отговаря на подобни въпроси от гледна точка - кой управлява системата и кого тя облагодетелства - по причината, че същият той /всъщност - това са "те" - около 1% от същите хора, които по силата на притежаваните средства за производство/ - се явяват работодатели на 99% от наемните работници...

            Никоя от системите няма шанс да промени подобно статукво. Още повече - всяка от системите - живее само в съзнанието на тия 99% - наемни работници, а и те, самите нямат шанс да формулират някакви правила, които биха ги извадили от "калта"... Дори да можеха да формулират ново "справедливо" общество - тия 99% - не биха могли да поставят на дневен ред промените, нито пък да ги "облекат" в закони, които някак да заработят...

            Разделението е съществувало още, преди родово-общинния строй, когато по-силният самец е размазал себеподобен, защото нещо му е скимнало или пък се е почувствал "прецакан"... В тоя смисъл - 99-те % никога не биха могли да осъзнаят причините за положението, в което се намират, нито пък - дори осъзнали се - биха могли да потърсят масово своите права /вид "равенство", което реално никога няма да съществува, именно според логиката на "по-силният самец"/...

            В заключение, има някои вечни неща: трудът на наемните работници е вечен /за да има шанс живуркането на 99-те%/..., вечно е разделението..., оказва се, че вечни са и партиите, които се самовъзпроизвеждат, именно - за да мотивират необходимостта от съществуването на 1% едър капитал...

            Вероятно съотношението НЕ Е 99% към 1%, а е 99.9999999% към 0,0000001%, но съм закръглил за наше успокоение... Статистиците - и те хляб ядат! Нека се произнесат и те! ))

            Е, не е ясно, защо е отворена тая - иначе толкова готина тема... Сетих се! Трябва да почесваме езиците си, а и да мислим, че може да не сме от тоя 1%, но статистиката показва, че изобщо не живеем зле, в сравнение с...

            Поздрави!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Ние тука на село наркомани немаме и комарджии немаме имаше един двама играеха на машинките ама умряха има един се праи на лихвар ама даде пари не му ги върнат бият го и те така.Тука има некакви пияници дет се наливат с механджийско вино за лев две кила и те такива смешници
              Вий сте построили социализъма! Лев-два виното!!! И аз имам такъв колега.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Вземи се осъвремени малко. Нил не се разлива откак е направен Асуанския язовир. За последно братята от СССР го до изграждат около 70-те години на миналия век.

                П.П. Темата е готина и позволява леки отклонения. Виж, дори уважаемата модература не ни трие.
                Таа па все се прави на младичка. А кога се дрънкахте с Имхотепа в коя епоха бяхте? Или ще кажеш, че момчето не е свещения дохтор. Живей по нашироко - от кога котките бяха свещени до когат мацките станаха света вода ненапита. Поне до след малко.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                  Пропусна да кажеш ,че се превръщаме в нация от комарджии,лихвари и наркомани.Тези епидемии все по-вече ни завладяват.
                  Ние тука на село наркомани немаме и комарджии немаме имаше един двама играеха на машинките ама умряха има един се праи на лихвар ама даде пари не му ги върнат бият го и те така.Тука има некакви пияници дет се наливат с механджийско вино за лев две кила и те такива смешници

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    ......Та относно книгата, тя е структорирана така че всяка глава представлява въпрос който кара този който може или който иска да се замисли върху даден момент който за мен е структуроопределящ за успеха на всеки човек. Какво ще измисли човека на моя въпрос аз не знам....щото както казваш това зависи от много фактори....обаче поставяйки проблема и казвайки кво мисля аз...+ аргументи защо го мисля + примери....и много алтернативни варианти остава свбодата на човека да реши сам за себе си без да казвам аз кое е правилно ....кое за него е ок. Моите около 60 глави....стават нещо като "котва" ( това от НЛП )) ) в съзнанието на човек който я прочете и мисли върху нея....
                    Този подход на Iv_max ме провокира да го използвам в темата ни тук:
                    Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?
                    ....
                    Въпросчета за размисъл и дискусия:

                    1. WWII беше война между 3 СИСТЕМИ/идеологии.
                    Най-добрата ЗА ОБЩЕСТВОТО от тях ли победи?
                    Какъв ли щеше да е живота на планетата днес, ако окончателната победа беше за някоя от двете победени системи/идеологии?
                    Убеждават ни, че алтернативен свят не е възможен. Така ли е?
                    Всички ТИНК ТАНК-ове са техни. Случайно ли е това?
                    2. Господстващата обществено икономическа система - ефективна ли е? Стабилна ли е? В чий интерес работи?
                    3. Растежа на системата глобално е около 3%.
                    От тях около 1% е заради по-високия дълг, друг поне 1% е от инфлация, а знаем, че има и доста кух или безсмислен растеж.
                    Ако това е вярно, растем ли всъщност? Ако растем,пак въпроса е в чий интерес?
                    4. Технологиите се развиват... Производителността също. Кой се облагодетелства от това?
                    Подхвърлят на всеки "индианец" евтини технологични дрънкулки, докато изкусно го ограбват.
                    5. СИСТЕМАТА е изградена в интерес на 1-ния % и в ущърб на поне 90% от хората на планетата.
                    В ущърб на климата и природата.
                    Що за успешна СИСТЕМА е тази при която 10% от планетата е витрина и 90% е заден двор /бунища, гета/?
                    Лесно промиват мозъците на обществото в техен интерес.
                    Как да спрем, как да променим това?
                    6. Може ли да изградим ПЛАНЕТАРНА обществено икономическа система, която да е в интерес на 99% от хората?
                    Как би изглеждала една такава идеология/система за която биха гласували 99% от хората?
                    7. РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ. Намерили са хиляди начини да разделят стадото. Натикват ни доброволно в различни партийки, делят ни на фили, фоби и т.н. Делейки се, наливаме доброволно вода в мелницата им.
                    Може ли стадото да осъзнае кой му е душманина?
                    99-те процента имат еднакви интереси, коренно различни от тези на 1%!
                    НО.
                    1-ния % властва над 99-те%. Има ли партия която да се е опълчила срещу 1-ния%?
                    Защо партиите с охота приемат олигарси за свои членове?
                    Може ли стадото да се събере под знамената на една идея и 99+% от хората и да се противопоставят на 1-ия %?
                    Ако може, как да стане това глобално? Защото такова развитие в отделна държава ТЕ няма да допуснат.
                    8. Видимия връх на пирамидата на властта е ГЛОБАЛНАТА ФИНАНСОВА ОЛИГАРХИЯ и нейните ТНК.
                    Кой/кои стоят скрити НАД видимия властови връх? Какви са целите им? На къде водят стадото си?
                    Накъде ни води Глобалния Предиктор?
                    Знаем ли? Интересуваме ли се? Какъв ще е света за нас, нашите деца и внуци след 30-50 години?
                    ТЕ много добре знаят накъде ни водят. Правят всичко възможно стадато ИМ да не разбере това.
                    Как да просветим стадото?
                    9. В наши дни ТЕ експоненциално развиват 7-8 технологии които ще променят коренно живота на планетата в следващите 20-30 години.
                    Хубаво.
                    Обаче.
                    Роботизацията и ИИ ще направят излишни около 80% от хората. Маргинали някакви. Досега поне хората за тях бяха РЕСУРС, който използваха изключително в свои интерес.. Набират ги чрез отделите си за човешки РЕСУРСИ. Скоро маргиналите ще станат излишни за тях. Бреме.
                    За да няма бунтове, ТЕ лесно ще осигурят под формата на безусловен базов доход елементарните нужди на плебса от ХЛЯБ и ЗРЕЛИЩА, както в древен Рим.
                    Не е ли жалко?
                    2000+ години "развитие" на цивилизацията НИ, за да ни върнат отново на това жалко ниво.
                    10. Храненото грижливо от тях гражданското общество. Как да го премахнем и заменим с истинско?
                    Как да изградим МОНОЛИТНО граждански общество защищаващо интересите на 99-те%?
                    11. Прословутата СРЕДНАТА КЛАСА не е никакъв фактор за формиране и управляване на процесите в общество днес! Защо?
                    12. Малко статистика. В богатата уж Швейцария около 5% от хората имат собствено жилище.
                    Още около 50% изплащат дългогодишна ипотека. Останалите са ясни.
                    Колко успешна и "растежна" е системата ИМ, след като в богата Швейцария, която е като витрина на капитализма ИМ половината население са бездомници?
                    13. Една глобална обществено икономическа система която има претенции да е най-добрата за обществото трябва да направи НАДЕЖДАТА ВЪЗМОЖНА, А НЕ ОТЧАЯНИЕТО СИГУРНО за 99% от хората.
                    СИСТЕМАТА ИМ прави ли надеждата възможна за хората от гетата?
                    След 30-40 години когато около 80% от хората се маргинализират и разчитат на безусловен базов доход, каква надежда ще им предостави СИСТЕМАТА?
                    Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Може ли аз пак с моите 5 стинки:

                      Пичове, забелязвам, и то не от вчера, една жестока тенденция за отричане на всичко у нас, за това каква мизерия било, каква свинщина, каква корушция, пък руски подлоги, пък сороспии и т.н. Хайде да се запрете малко, а!

                      не казвам, че една не малка част от това, което казвате, не е истина, но не е и чак толкова истина и причината да мислите толкова негативно се корени основно във факта, че сте/сме мрънкачи. А сме мрънкачи по една основна причина - винаги се сравняваме с най-добрите, не ни се получава и ние се отчайваме - мечтата на българинът е немска точност и заплати, ама с бг работно време и нашите данъци, съдебна система по американски тип, ама наказания за другите, аз искам да си давам 20 лева на катаджиите и да не се разправяме, и т.н. Та това сравнение с най-добри, но на местна почва, си има исторически корени, които много от вас пренебрегват и си въртят плочата за турското робство, дето нито било турско, нито пък точно робство и с нея си обясняват всичко - що сме бедни, щото турците ни владели 500 години, що нямаме елит - щото комунистите го избили, що се вдига тока - заради гадния ЕС и т.н., и т.н.

                      А не е така - ние сме били и следва да сме ГОРД НАРОД, но не сме, щото само турци, комунисти и сорос са ни в главата. Ние сме дали буквите на над 300 млн. души, покръстили сме реално Рус, първи сме признати за царе от Източния Рим, имаме първата Патриаршия след големите 5 и т.н. - това са уникални постижения, които малко от нас асимилират. Има и още нещо - ние владеем едно от най-златните парчета земя, създали сме култура и регионална цивилизация в район, за който са се ръгали всички степни народи, но не оцелели сме ние и само ние тук! Това се забравя, предателите емигрират, всеки с оправдаанията за глобалното село и за децата си и толкова. Ако не сменим чипа, поне тези, които сме тук, не ни чака нищо добро. И зависи от нас, не от някакви масони, извънземни или рептили.

                      Има лек за всичко - разходете сами по света и скоро ще разберете, че ние сме доста добре и бихме били супер, ако се реформира съдебната система и се редуцира корупцията. Ама не по Бате Пешовски - ми няма за кой, ще гласувам за Боце - ми не гласувай бе, бахти, ако толкова няма за кого да гласуваш, да гласуваш за Боце си е национално предателство!!! Говорите за Южна Италия - супер си е, цените им са като нашите, а е вкусно, вкусно. Там проблемът не емафията, просто са отчайващо мързеливи, ама отчайващо. За Сърбия ли - поне още 20 години няма да ни настигнат! За Румъния - безкрайна бедност в селата, още са в 19 век, иначе Букурещ Чаушеску го е направил лъскав! Гърция ли - пълна с всякаква паплач и още идват! Кой, дайте ми пример за държава, дето е някаква супер яка и веднага ще ѝ намеря кусури, поне в Европа съм бил абсолютно навсякъде поне за седмица!

                      Ама не, важното е да се плюе, да се обяснява, че е кочина и т.н. Да, много от българите сме и мързеливи, и крадливи - факт, но за това трябва правоприлагане: краде - затвор, ама не можело, джендърите ще протестират. Спира неправилно - глоба, ама не можело, избиратели били. Пуска си кучето без намордник и каишка - жестока глоба, ама не можело, то и кучето било човек и хапело само лошите. Те това е проблемът, прекалената слободия и либерастия, защото ние нито имахме социализъм като хората, нито капитализмът и съпровождащата го демокрация са реални.

                      Бой по канчето, глоби до откат и до месец всичко ще се е оправило - някога за няколко месеца са изкоренили разбойничеството, което е било с вековна традиция (да не се лъжем, хайдутите са си били обикновени мутри с лек патриотичен привкус), та сегашното ли няма да можем. Дайте ми 100 паяка и ще реша проблема с паркирането за нула време - воля липсва, а липсва само по една причина - въртим сучем, плщем и накрая пак за "алтернативата" Боце. Ми честито!
                      Груец са запомни пиша ти бавно щото четеш трудно а разбираш още по трудно.През 1997г гласувах за СДС след като ми обещаха че няма да ме излъжат и няма да ме предадат...После нагло ме окрадоха.....От тогава до ден днешен съм гласувал само за кмет на село и на последните избори за Румен Радев точно за да натрия носа на Бойко.Та гледам акъл ръсиш кажи за кого да гласувам.Очаквам изборът ти

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Тая сутрин, Тръмп като обяви атаката и тука моята система за новини почна да алармира че става нещо яко....бях буден.

                        Имаме един чат...служебен дето са свързани само хора в областта на финансите...след минути в чата имаше около 400 човека при средно около 50. Това са все "богати" хора и "запознати хора" от цял свят...щатите, хонк конг, сингапур, германия, лондон, русия и т.н . Хубо че пазара не бачкаше иначе щеше да полудее всичко. 98% от хората бяха на мнение че ситуацията е много опасна и това което става е огромна глупост. Понеже в началото нямаше много инфромация кви точно са резултатите от атаката...не че някога ще има...ама... но в началото всички се притесняваха най вече от това да не са ударили някоя руска база..и руснаците да отвърнат. Въпреки че цялата информация беше че атаката ще бъде точно координирана с Русия "страха" или опасенията че една проста грешка или не съвсем грешка може да доведе до ескалация на напрежението беше у всички. Никой не подкрепяше Тръмп и Мей. С малки изключения в които няколко човека не че бяха съгласни но поставиха въпроса...че все пак....ако те принудят да заемеш страна...е по логично да се заеме страната на САЩ.

                        Което ме навежда на мисълта каква огромна пропаст има в мисленето на бизнеса или хората в ъкъла си и действията на политиците. никога не е било така. Ако изключим емоционалните пристрастия дето в тея ( нашите ) среди тотално липсват никой разумен човек не иска допълнителни проблеми.

                        А политиците създават допълнителни проблеми съвсем умишленно.

                        И се стига до там че тази генерация на проблеми вече няма контрол. Лишена е от елементарна логика което води до тотално несъгласие на бизнеса и емоционално необременените хора. Не можеш да оправдаеш риск от тотална война с мотиви зад които не стоят никакви доказателства.
                        Нито една медия сякаш не задава въпроса за къв чеп му е на Асад точно в момента в който побеждава да използва някакво химическо оръжие срещу цвилни? Никой не задава въпроса поради какъв дявол Русия след цялото напрежение и санкции ще тръгне да трови някакъв шпионин от 98 година лежал в затвора в Русия и казал всичко което може да каже на Великобритания преди 10 години да не говорим че той не знае вече нищо актуално? Че чак били го следели 5 години КГБ . За къв чеп? Никой не задава въпроса поради каква причина Русия ще организира избиването на хора на Майдана в Украйна? Никой не задава въпроса за къв дявол в разгара на войната в Украйна след като е анексирал Крим...москва ще сваля граждански самолет?
                        няма логика това да е дори отчасти вярно освен ако не допуснем че Русия сама се говтви за война с целия свят + че иска това.

                        Въпроса е що медиите не задават тези въпроси ясно?

                        Всъщност зад целия натиск над Русия стоят измисленни причини. Това е което дразни хората и бизнеса. Липсата на обосновка. Което е много притеснително. Разбирам че Надигането на Русия военно не е ок за запада.....като цяло и въобще претенциите и за намеса в световния ред.
                        Но всеки човек в ъкъла си знае че никога никого не трябва да притискаш в ъгала съвсем и винаги трябва да му дадеш възможност за изход защото този човек в ъгъла слаб или не...той става неконтролируем и може да направи абсолютно всичко колкото и неразумно и нелогично да звучи.

                        Сега ситуацията с русия е подобна. Не казвам че русия е цвете....обаче продължавайки да я притискат в ъгъла....само едно елементарно грешно движение от срана на запада може да доведе до атака над америански бази, кораби ли самолети което пък за дни да доведе до война в която няма как някой да се дръпне от нея. Положението е на крачка от това да стане необратимо. И това е на фона на разделението между хората и политиката.

                        Чудя се поемайки тоя риск САЩ и запада...дали целенасочено го поема или просто се надява на унищожи наистина русия икономически и политчески. И основния въпрос заслужава ли си? Какво е заложено на карта?
                        Щатите са една пръдня шменти капели.Мъртъвци.Нямат вече пари за нищо.Там предстои Гражданска война и Климатични промени.А Дончо е изкукуригал дъртак циркаджия

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                          Всъщност хората взеха да разбират, че медиите усърдно налагат някаква абсурдни морални закони, нямащи нищо общо с реалността. Не случайно и доверието към медиите е на рекордно ниски нива.

                          http://news.gallup.com/poll/195542/a...s-new-low.aspx

                          Т.е. това дето си ги писал - като лошо или добре го споменаваш.
                          Ма молъ ви се медиите налагали закони.Ша ма умориш от смех.Парцали налагали закони.Че то некой вярва ли им на лъжите и манипулациите

                          Коментар


                          • Прочети Библията... Това да не е роман, та да го ПРОЧЕТЕШ. Библията се чете, а не прочита. При нужда се сваля от лавицата, отваря се на определено място ..и така. А религиозното образование се получава по определен начин. Нашето поколение не е изучавало религия в училище.
                            Партия была, есть и будет есть!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                              Прочети Библията. Тя е най-издаваната книга. Всички останали книги/издания взети заедно са след нея. Както може да се сетиш Корана е втората. Освен това е над 2000 години и все още се чете. Е Изкуството на войната е по-стара, но все пак тя е само за война (не съм я чел, но ще взема да я прочета). Библията е за отношенията между хората и изграждането на обществата и дава представа кое е лошо и кое добро. Та там някъде е казано "По делата ще ги познаете". Което обяснява що никой не вярва на медиите и политиците - щото едно говорят, друго правят. А и Библията е в основата на Западното общество - включая нашто.
                              А и Библията е в основата на Западното общество - включая нашто.....Тва сериозно или още не сис е съ будил.В основата на Западната цивилизация стои грехът във всичките му проявления..Алчност убийства кражби прелюбодейство разврат...

                              Коментар


                              • Всъщност зад целия натиск над Русия стоят измисленни причини. Това е което дразни хората и бизнеса. Липсата на обосновка. Което е много притеснително. Разбирам че Надигането на Русия военно не е ок за запада.....като цяло и въобще претенциите и за намеса в световния ред.
                                ================================================== ================
                                Никога няма да се изясни какво е социализъм и какво може той. Дори целта на темата не е такава. Целта е да се славослови СССР и държавата, която го наследи. Та така - много беше хубаво като бяхме с тях и за да е пак хубаво, пак трябва да сме с тях. Дори на мен, който има силни симпатии към Русия (аз не мога да си кривя душата и признавам, че съществуването на сегашната ни държава се дължи на Русия) цялата тази соцносталгия ми идва в повече. Не по този начин, уважаеми агитпропчици!
                                Партия была, есть и будет есть!

                                Коментар

                                Working...
                                X