IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
    Не искам да влизам в ролята на дежурен учител, но много лошо впечатление правят правописните грешки. И то на хора, които казват че са чели, чели...
    Като са чели, защо пишат свещеННа, искреННо, структОрна и т.н. От личен опит знам, че при много прочетени книги, дори не е нужно да знаеш каквито и да е правила за правопис. Ако четеш много от дете, (а моето поколение беше такова) няма как да допускаш грешки при писане. Тук не издребнявам и не се хващам за случайни грешки, а за многократно повторяеми в мненията на определени хора. Май няма как да са толкова начетени, след като и една страница не могат да напишат без куп груби грешки. Извинявам се, ако съм засегнал някого.
    Бе ти да не си некой даскал

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
      Изяснихте ли що туй животно “социализъма“? Май не сте успели. То и затуй темата се отклони и разля като Нил през дъждовния период.
      В духа на Дао
      Който няма страсти, вижда безпределното.
      Който има страсти вижда пределното

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Слагаш пръст в раната. За пълен и непълен член не смея и да споменавам, хеле пък за други подробности, но тук ми бе обяснено, че това нямало никакво значение за инвестиционната дейност. Затова просто наблюдавам.
        Това е положението ... "човек без паре е лайно , лайно со паре е личност" !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
          Изяснихте ли що туй животно “социализъма“? Май не сте успели. То и затуй темата се отклони и разля като Нил през дъждовния период.
          Вземи се осъвремени малко. Нил не се разлива откак е направен Асуанския язовир. За последно братята от СССР го до изграждат около 70-те години на миналия век.

          П.П. Темата е готина и позволява леки отклонения. Виж, дори уважаемата модература не ни трие.
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
            Не искам да влизам в ролята на дежурен учител, но много лошо впечатление правят правописните грешки. И то на хора, които казват че са чели, чели...
            Като са чели, защо пишат свещеННа, искреННо, структОрна и т.н. От личен опит знам, че при много прочетени книги, дори не е нужно да знаеш каквито и да е правила за правопис. Ако четеш много от дете, (а моето поколение беше такова) няма как да допускаш грешки при писане. Тук не издребнявам и не се хващам за случайни грешки, а за многократно повторяеми в мненията на определени хора. Май няма как да са толкова начетени, след като и една страница не могат да напишат без куп груби грешки. Извинявам се, ако съм засегнал някого.
            Слагаш пръст в раната. За пълен и непълен член не смея и да споменавам, хеле пък за други подробности, но тук ми бе обяснено, че това нямало никакво значение за инвестиционната дейност. Затова просто наблюдавам.

            Коментар


            • Не искам да влизам в ролята на дежурен учител, но много лошо впечатление правят правописните грешки. И то на хора, които казват че са чели, чели...
              Като са чели, защо пишат свещеННа, искреННо, структОрна и т.н. От личен опит знам, че при много прочетени книги, дори не е нужно да знаеш каквито и да е правила за правопис. Ако четеш много от дете, (а моето поколение беше такова) няма как да допускаш грешки при писане. Тук не издребнявам и не се хващам за случайни грешки, а за многократно повторяеми в мненията на определени хора. Май няма как да са толкова начетени, след като и една страница не могат да напишат без куп груби грешки. Извинявам се, ако съм засегнал някого.
              Партия была, есть и будет есть!

              Коментар


              • Изяснихте ли що туй животно “социализъма“? Май не сте успели. То и затуй темата се отклони и разля като Нил през дъждовния период.

                Коментар


                • Money- те ако щяха да нападат преди 25 години направо можеха да влязат в СССР като "освободители", но трябваше да си носят и риска да бъдат моментално ошушкани и инвентара да излезе на битака за продан. Между другото съм разработил технология с която една ел.кола с 3 литра водка може да изминава 100 км., но ме е страх да я разпространя че много ще ме намразят. Съвсем сериозно направихме горивни клетки за спирт с 90 процента ефектиност и не са скъпа технология, спирта е като течен ток.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                    Чел съм Библията...отчасти корана и цялата Брахавад Гита ..дали така се произнасяше не знам и други съм чел. Т.е съм запознат с повечето религии...имам специално отношение към религиите + собствена теория за БОГ......но това е друга тема....и то много дълга тема. Мога да кажа много шокиращи неща на тая тема ...дето ще ви изненадат дори. И като казвам чел съм ги ...разбирай наистина съм ги чел и мислил върху това ..а не преглеждал. Наистина не искам да влизам в темата БОГ и религия щото мога да говоря една седмица....без прекъсване. нямам нищо напротив дори ще ми е прятно но с някой който е подготвен по темата.

                    Тая работа с лошото и доброто също е предмет на много дълга тема. Съвета ми е гледай веднага ако не можеш на английски да отделиш повече време да прочетеш книгата поне филма по книгата - Колибата. Това е филма....който дори и е елементарно да звучи ми отговори на въпроса защо на пръв поглед изглежда че БОГ е несправедлив.

                    Пак казвам ако те влече...провокирай ме на тема БОГ и религия......)))
                    Бхагавадгита се произнася всъщност. Коя от трите свещенни книги ти се стори най-дълбока? За мен това е Бхагавадгита. Не мога да повярвам, че тук в този момент ти я споменаваш, тъй като в момента съм точно на тази вълна. Синхроничност. Ако някой е запознат с темата за синхроничността нека сподели опит.

                    Коментар


                    • Ив макс ми ти как си натрупал милиончетата, къща тук , къща там, с нещо държавно по време на прехода или някой стартъп който си основал и който си продал на някоя компания, за толкова малко години по време на прехода, може и да си споделял де не съм чел.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Интересно, повечето от форумците сме слушали ежедневно по радиото как американците се готвят да ни атакуват с ракети Пършинг 2. И въпреки това повечето не са претръпнали. Останала е само безрезервната любов към великия съветски народ
                        Това що го казваш просто нямам идея

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Напоследък се занимавам основно с магьосничество. Мисля помага във финансите


                          Яко. и все пак ми стана любопитно какво се крие зад твоето магьосничество.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Далеч съм от това усилие.
                            Моралният закон от коментара ти всъщност е Пътят /Дао/ За владетелите и пълководците е било важно да са стъпили на Праведния път /как звучи само/, защото това е условието да увлекат хората след себе си. Конфуцианци, какво да ги правиш - "добродетелна никога не е самотна, тя винаги ще си намери съратници".




                            Винаги е приятно когато срещнеш запознат в дълбочина с такива теми. Ще се подготвя за следващия разговор с теб)))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                              Прочети Библията. Тя е най-издаваната книга. Всички останали книги/издания взети заедно са след нея. Както може да се сетиш Корана е втората. Освен това е над 2000 години и все още се чете. Е Изкуството на войната е по-стара, но все пак тя е само за война (не съм я чел, но ще взема да я прочета). Библията е за отношенията между хората и изграждането на обществата и дава представа кое е лошо и кое добро. Та там някъде е казано "По делата ще ги познаете". Което обяснява що никой не вярва на медиите и политиците - щото едно говорят, друго правят. А и Библията е в основата на Западното общество - включая нашто.
                              Чел съм Библията...отчасти корана и цялата Брахавад Гита ..дали така се произнасяше не знам и други съм чел. Т.е съм запознат с повечето религии...имам специално отношение към религиите + собствена теория за БОГ......но това е друга тема....и то много дълга тема. Мога да кажа много шокиращи неща на тая тема ...дето ще ви изненадат дори. И като казвам чел съм ги ...разбирай наистина съм ги чел и мислил върху това ..а не преглеждал. Наистина не искам да влизам в темата БОГ и религия щото мога да говоря една седмица....без прекъсване. нямам нищо напротив дори ще ми е прятно но с някой който е подготвен по темата.

                              Тая работа с лошото и доброто също е предмет на много дълга тема. Съвета ми е гледай веднага ако не можеш на английски да отделиш повече време да прочетеш книгата поне филма по книгата - Колибата. Това е филма....който дори и е елементарно да звучи ми отговори на въпроса защо на пръв поглед изглежда че БОГ е несправедлив.

                              Пак казвам ако те влече...провокирай ме на тема БОГ и религия......)))

                              Коментар


                              • Напоследък се занимавам основно с магьосничество. Мисля помага във финансите

                                Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                                Мъней, я се инициирай.

                                На кво си фен ти?

                                Всъщност кво работиш?

                                Коментар

                                Working...
                                X