IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

    Не, не, там заболяванията произлизат от малките общности, в които се възпроизвеждат включая с наследствените си болести и тези рискове са известни. Аз говоря за евентуални генетични увреждания от замърсители в храната, водата, въздуха. Там няма изследвания или се крият.
    А, това ли!? Епигенетиката се занимава точно с тези проблеми, но на мен, признавам си, не ми е силната страна.
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
      Пиша с екранна клавиатура, та не си падам по дълги писания. Показалецът ми се износи вече.
      Бягаш от отговорност и вече видимо предпочиташ кръчмарските почерпки и изяви пред чистата наука

      Иначе сериозно - всичко, което е за казване тук, вече е казано.
      Дори отидохме зад здравословния хоризонт. Изяснихме съдържателно темите за соц и кап, че и за растежа. Хвана ни, обаче, инерцията и се отплеснахме в източните феодални сатрапии от 19-ти век, които имат индиректна връзка с извънземното присъствие от 21-ви.
      Дето викате с тнм - типични прояви на генотипа чрез фенотипа.
      И аз усещам, че ме налазва отчаянието.

      Дъл ша мога да ви запитам, господине, откъде би се намерило едно приглашение за кръчмата. Чух, че там хубавите хапване и пийване са гарантирани, а компанията е добра.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Но имаш подозрения, нали!? Предполагам, можеш да си набавиш информация за процента новородени от малцинствата / по-конкретно от едно/
        А там знаеш - близкородствено кръстосване, раждане в млада възраст, последваща липса на грижи ...
        Съвсем се отплеснахме от тематиката на темата.
        Не, не, там заболяванията произлизат от малките общности, в които се възпроизвеждат включая с наследствените си болести и тези рискове са известни. Аз говоря за евентуални генетични увреждания от замърсители в храната, водата, въздуха. Там няма изследвания или се крият.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Всъщност аз реших да се включа воден от благородно подкокороснически мотиви, които да доведат до твоето подмолно провокиране.
          Въпросът някога е бил икономически и финансов, въпрос на стратегия и интереси, но отдавна е предимно исторически.
          След като чух въпроса на 77, спомних си на прима виста, че линията е "английско" дело, след спорове с австро-унгарците. Всички подробности по жепейските проблеми и аз научих от материала в линка.
          Е-ех, бедна ти Екзархийска Българио! Няма такава страна.

          Виж, що се отнася до темата с английските политики и визии относно някаква бъдеща, хипотетична България, положението е коренно различно. Там по някакво стечение на обстоятелствата знам разни неща, но нито им е мястото тук, нито имам намерение да влизам в такъв форумен разговор, че да злепоставяме нашите съюзници и приятели.
          Пиша с екранна клавиатура, та не си падам по дълги писания. Показалецът ми се износи вече.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

            Начев, нямам сили надълго и нашироко да те коментирам, щото ще стане интересно и отиде сутринта. А аз се подготвям да се излюпя от леглото и да се преместя към малката стаичка. Но като историк съм длъжен да поправя грешката на статията от линка, че да не се заблуждава публиката. Първата жп линия в българските земи е построена 1860 г. между Черна вода и Кюстенджа в централната част на Северна Добруджа, която ни бе отнета през 1878 г., възвърнахме си я 1918, но на следващата година пак ни я взеха. Паралелно на тази линия Чаушеску прокара едноименния канал от Долен Дунав до Черно море.
            Всъщност аз реших да се включа воден от благородно подкокороснически мотиви, които да доведат до твоето подмолно провокиране.
            Въпросът някога е бил икономически и финансов, въпрос на стратегия и интереси, но отдавна е предимно исторически.
            След като чух въпроса на 77, спомних си на прима виста, че линията е "английско" дело, след спорове с австро-унгарците. Всички подробности по жепейските проблеми и аз научих от материала в линка.
            Е-ех, бедна ти Екзархийска Българио! Няма такава страна.

            Виж, що се отнася до темата с английските политики и визии относно някаква бъдеща, хипотетична България, положението е коренно различно. Там по някакво стечение на обстоятелствата знам разни неща, но нито им е мястото тук, нито имам намерение да влизам в такъв форумен разговор, че да злепоставяме нашите съюзници и приятели.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Някои външни въздействия увреждат и генните конфигурации, та не е ясно доколко сме се осакатили. Май има завишаване на такива увреждания при новородените, но не смея да твърдя откъде произлизат.
              Но имаш подозрения, нали!? Предполагам, можеш да си набавиш информация за процента новородени от малцинствата / по-конкретно от едно/
              А там знаеш - близкородствено кръстосване, раждане в млада възраст, последваща липса на грижи ...
              Съвсем се отплеснахме от тематиката на темата.
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                Със сигурност е повлияло много, но по-скорошното руско робство, което за разлика от турското си е било истинско без кавички има по-голямо непосредствено влияние. Достатъчно е да погледнем примерно Гърция, която не е била под руско робство, и въпреки че никога не са се славили със стабилност и работливост са доста по-добре и в момента, след финансовата криза.
                Няма "руско робство", не си в час. Има руска протективна доминация 1879-1885 г., но бързо се измъкваме от нея. После има съветска доминация 1944-1987 (1990), когато сме васали на Москва и донейде наподобява на монголската (татарската) доминация от 1241-1300 г. Гръцкият пример е неудачен за сравняване. Те са много по-отворени географски от нас, докато ние през Дунав и Черно море сме твърде обвързани с Германия и Русия. За Турция да не говоря, че с нашите идиоти в политиката следващата доминация ще да е пак турска и да се завтичаме отново към Цариград.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Не съм ви проследил закачките с Пешо Електриката, но ми прозвуча малко наивно твоето писание, а то било иронично. Похвално! Обичам иронизирането дотам, та чак съм издигнал лозунга "В иронията е спасението!" Ама рядко ме разбират. Особено жените. Колкото до партидите, това са актюерски сложни изчисления и не може тука ги разясните. НОИ си има екип за тея работи. А "турското робство" на Пешето е просто популярен простонароден израз, но съдържанието на това робство има много общо с темпа ни на развитие, защото при нашата изостаналост има мегдан за догонване на понатежалите. Но дали именно заради него не успяваме да догоним. Това обаче звучи като оправдание.
                  Със сигурност е повлияло много, но по-скорошното руско робство, което за разлика от турското си е било истинско без кавички има по-голямо непосредствено влияние. Достатъчно е да погледнем примерно Гърция, която не е била под руско робство, и въпреки че никога не са се славили със стабилност и работливост са доста по-добре и в момента, след финансовата криза.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Прав си, но все пак в цялата тази отврат има един светъл лъч. Физиологично, подрастващите може и да имат проблеми, но генът си остава и дреме някъде скрито в ДНК-то им. И при по-добро стечение на обстоятелствата ще се прояви и ще има водеща роля.

                    П.П. Естествено, че нямаш нищо напреко на миньочетата. Високите мъже харесват финни дами. Този поведенчески модел си има своето еволюционно обяснение, разбира се
                    Някои външни въздействия увреждат и генните конфигурации, та не е ясно доколко сме се осакатили. Май има завишаване на такива увреждания при новородените, но не смея да твърдя откъде произлизат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Миньончетата са супер и са ми любимки, особено ако имат и азиатски черти, дума да не чувам в тази посока. Иначе моята жена е висока, така се случи

                      За другото - беше ирония - и учеността ни, и най-красивите жени, просто това са фундаменти на нашата народопсихология, които е невъзможно да изкореним. Кръчмарска гордост.

                      Кажи и на Бате Пешо за "робството", че той е убеден в него и за руската помощ му кажи, ако му го кажа аз, пак ще почне да лее тиради за тока и т.н. Аз от ток не разбирам и не си вра гагата там, където не знам, но пък много други хора разбират от всичко - и от пенсии, и от партиди, и от робства, и от хубави жени, и са толкова пълни със стереотипи, че и да ги блъсне истината, пак ще кажат, че е лъжа.
                      Не съм ви проследил закачките с Пешо Електриката, но ми прозвуча малко наивно твоето писание, а то било иронично. Похвално! Обичам иронизирането дотам, та чак съм издигнал лозунга "В иронията е спасението!" Ама рядко ме разбират. Особено жените. Колкото до партидите, това са актюерски сложни изчисления и не може тука ги разясните. НОИ си има екип за тея работи. А "турското робство" на Пешето е просто популярен простонароден израз, но съдържанието на това робство има много общо с темпа ни на развитие, защото при нашата изостаналост има мегдан за догонване на понатежалите. Но дали именно заради него не успяваме да догоним. Това обаче звучи като оправдание.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Мъжете в България са убити отвсякъде, но това е друга тъжна тема. Ако си нагаждач или нагъл псих няма как да изглеждаш хармонича личност..... като Митето Пищова.
                        П.п. Нямам нищо против миньонцетата, но това указва за неизползван човешки потенциал и увредено поколение.
                        Прав си, но все пак в цялата тази отврат има един светъл лъч. Физиологично, подрастващите може и да имат проблеми, но генът си остава и дреме някъде скрито в ДНК-то им. И при по-добро стечение на обстоятелствата ще се прояви и ще има водеща роля.

                        П.П. Естествено, че нямаш нищо напреко на миньочетата. Високите мъже харесват финни дами. Този поведенчески модел си има своето еволюционно обяснение, разбира се
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                          Мъжете в България са убити отвсякъде, но това е друга тъжна тема. Ако си нагаждач или нагъл псих няма как да изглеждаш хармонича личност..... като Митето Пищова.
                          П.п. Нямам нищо против миньонцетата, но това указва за неизползван човешки потенциал и увредено поколение.
                          Миньончетата са супер и са ми любимки, особено ако имат и азиатски черти, дума да не чувам в тази посока. Иначе моята жена е висока, така се случи

                          За другото - беше ирония - и учеността ни, и най-красивите жени, просто това са фундаменти на нашата народопсихология, които е невъзможно да изкореним. Кръчмарска гордост.

                          Кажи и на Бате Пешо за "робството", че той е убеден в него и за руската помощ му кажи, ако му го кажа аз, пак ще почне да лее тиради за тока и т.н. Аз от ток не разбирам и не си вра гагата там, където не знам, но пък много други хора разбират от всичко - и от пенсии, и от партиди, и от робства, и от хубави жени, и са толкова пълни със стереотипи, че и да ги блъсне истината, пак ще кажат, че е лъжа.
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Това важи и за мъжете. Някъде наскоро мернах статистика, в която бяха изнесени данни за ръста на поколението 18 - 25 годишните. Оказва се, че децата заченати в годините на най-голямата криза 1996, 1997, 1998 година са с около два до три см по-ниски от тези, които са родени след 2000 година.
                            Порових малко из физиологията и отчасти биохимията и си дадох обяснение за този те факт, ама е доста дълго и просторно, а аз както знаеш, съм мързелив човек и мразя да пиша
                            Обаче, Арахна ..., фенотипът ни е готин и най-вече разнообразен, бре!!! Какво от туй, че дамите са влезли в категорията на миньончетата.
                            Мъжете в България са убити отвсякъде, но това е друга тъжна тема. Ако си нагаждач или нагъл псих няма как да изглеждаш хармонича личност..... като Митето Пищова.
                            П.п. Нямам нищо против миньонцетата, но това указва за неизползван човешки потенциал и увредено поколение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                              Интересно е да те чете човек. Дързък и изненадващ си.
                              По принцип знам, че изборът на това трасе е английски "принос". Съвсем скоро в темата "История" иимах предложение по повод на отминалия ни национален празник да си поговорим за ролята на ГБ в нашите български дела. Не стана разговор, аз тогава бях на вълна да изкажа някои доста директи виждания по въпроса, но после ми мина. Нямаше желаещи да разменим няколко приказки. И аз вече не го желая.
                              По-долу ще пусна един кратък материал, който намерих и той доста събрано дава представа за събитията по повод на този транспортно-комуникационен въпрос.
                              Кримската война показва много работи - не само изостаналостта на османците във военно дело, транспорт и комуникации и каквото още се сети човек. Става ясно за стратегически мислещите хора, че са назряли и неизбежни политически промени. Специално "българският" въпрос е бил най-належащ, доколкото по същото време гърци, сърби и румънци вече са доста напреднали в решаването на техните национални въпроси. И тук има крайно интересни исторически факти, които масово не се познават или се подценяват.
                              Британия е имала много ясни и категорични виждания относно някаква бъдеща и потенциална България. Каква да бъде, къде да бъде, какво да представлява. Отвратителни виждания, апропо!
                              Не искам да разводнявам повече темата, пък и тази страница от историята ни откровено ме дразни.

                              Първата жп линия в България
                              Начев, нямам сили надълго и нашироко да те коментирам, щото ще стане интересно и отиде сутринта. А аз се подготвям да се излюпя от леглото и да се преместя към малката стаичка. Но като историк съм длъжен да поправя грешката на статията от линка, че да не се заблуждава публиката. Първата жп линия в българските земи е построена 1860 г. между Черна вода и Кюстенджа в централната част на Северна Добруджа, която ни бе отнета през 1878 г., възвърнахме си я 1918, но на следващата година пак ни я взеха. Паралелно на тази линия Чаушеску прокара едноименния канал от Долен Дунав до Черно море.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                                Груич, това че сме най-учени отдавна не е верно. Това ти мнение е трагично погрешно. Българските жени може да са генетично убави, но лошото хранене и квазихраните придонесоха много от тях да не дораснат и са като кампучийчета, а други така пораснаха, че заприличаха на оядени американки. От Бронкс, ако ме разбираш. Колкото до съвременните типове робство, трябва да помним първата си конституция и да не се примиряваме със завоалираните форми на заробване практикувани от разни психопати. Редута явно е на високо и не се вижда добре какво става из низините. - Изражда се българската нация. Поради това не успяваме да постигнем задоволителен догонващ икономически растеж. И бързо си деградираме.
                                Това важи и за мъжете. Някъде наскоро мернах статистика, в която бяха изнесени данни за ръста на поколението 18 - 25 годишните. Оказва се, че децата заченати в годините на най-голямата криза 1996, 1997, 1998 година са с около два до три см по-ниски от тези, които са родени след 2000 година.
                                Порових малко из физиологията и отчасти биохимията и си дадох обяснение за този те факт, ама е доста дълго и просторно, а аз както знаеш, съм мързелив човек и мразя да пиша
                                Обаче, Арахна ..., фенотипът ни е готин и най-вече разнообразен, бре!!! Какво от туй, че дамите са влезли в категорията на миньончетата.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X