IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

    Пак си неподготвен. Xiaomi си имат свой процесор surge S1. Huawei пък си имат Kirin процесора.

    Обзалагам се че ще се хванеш за операционната система. Тамън се зарадва...те пък процесори имали...от де да знаеш ти?
    Техен, техен колко да е техен

    На ARM си е, те само са взели лиценз за производството му.

    Както и всички останали производители на процесори в Азия, както и между другото Qualcomm от които са купували до сега.

    Та не обясни какво пречеше на ZTE да си купуват процесори от Самсунг или от Xiaomi или от Huawei? Нещо явно им пречи


    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
      https://www.blitz.bg/svyat/s-kakvo-o...ews262371.html
      Ама имат това дето прави целият флот на САЩ непотребно желязо
      Анимация? Това като гледам не е дори анимирано, просто поредните глупости. Интересно къде бяха великите им технологии, когато американските кораби си пускаха ракети по руски и ирански обекти в Сирия необезпокоявани?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        Пак си неподготвен. Xiaomi си имат свой процесор surge S1. Huawei пък си имат Kirin процесора.

        Обзалагам се че ще се хванеш за операционната система. Тамън се зарадва...те пък процесори имали...от де да знаеш ти?
        Ив с тоя не се спори.Просто влизаш псуваш го и толкова.

        Коментар


        • Имхотеп - нямат технология за чипове за процесори, те и американците въщност нямат. Просто хомосапиенс е странно същество, като му дадеш нещо и носа му става като камба и тръгва първо да прави глупости.
          Манипулатора който "прави" полетата на елементите в слоевете се позиционира с точност по голяма от нано милиметър и не мисля че може да се направи от хомосапиенс на този етап от развитието му. Някой обаче ги прави и то със скорост по голяма от тази с която с тези "наши" технологии се правят вафли. Обаче сме велики. Особенно с тая болест соца дето е по яка от рака.
          Last edited by supertrader; 14.05.2018, 09:17.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

            Бе те и руснаците имат процесори, но какво от това?

            Китайците не могат да развиват 5G мрежа със собствени процесори. Въобще със собствена електроника. Тяхната електроника става за ширпотреба на еФтини боклуци. И не само електрониката, всичко останало. Не познавам например някой да си е купил китайска кола. Или смартфон...
            Ти може и да познаваш такива хора, света е широк.

            Но не може да се отрече, че китайците са доста по-напред от да речем руснаците. Тяхната електроника и за еФтина ширпотреба не става.
            Не само това, но след години реване каква космическа държава са, се оказа че пак отложиха мисията до луната. И що? Защото заради санкциите не могат да купят някакъв модул, и ще трябвс сами да го го правят. Оказва се обаче, че американския тежи 1.5кг а руския... 10кг.
            Оттам вече всичко досега се проваля, защото се оказва че горивото не стига за кацане на луната...
            Но както казват руснаците - зато кръйм наш.

            https://www.blitz.bg/svyat/s-kakvo-o...ews262371.html
            Ама имат това дето прави целият флот на САЩ непотребно желязо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

              Пак си неподготвен. Xiaomi си имат свой процесор surge S1. Huawei пък си имат Kirin процесора.

              Обзалагам се че ще се хванеш за операционната система. Тамън се зарадва...те пък процесори имали...от де да знаеш ти?
              Бе те и руснаците имат процесори, но какво от това?

              Китайците не могат да развиват 5G мрежа със собствени процесори. Въобще със собствена електроника. Тяхната електроника става за ширпотреба на еФтини боклуци. И не само електрониката, всичко останало. Не познавам например някой да си е купил китайска кола. Или смартфон...
              Ти може и да познаваш такива хора, света е широк.

              Но не може да се отрече, че китайците са доста по-напред от да речем руснаците. Тяхната електроника и за еФтина ширпотреба не става.
              Не само това, но след години реване каква космическа държава са, се оказа че пак отложиха мисията до луната. И що? Защото заради санкциите не могат да купят някакъв модул, и ще трябвс сами да го го правят. Оказва се обаче, че американския тежи 1.5кг а руския... 10кг.
              Оттам вече всичко досега се проваля, защото се оказва че горивото не стига за кацане на луната...
              Но както казват руснаците - зато кръйм наш.

              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                Тука сте сменили темата гледам с друга. Да се върнем малко на китайския социализъм.

                https://www.dnevnik.bg/biznes/compan...iia_si_kolega/


                Президентът на САЩ Доналд Тръмп каза днес, че той и китайският президент Си Цзинпин работят заедно, за да може китайската телекомуникационна компания Зет Ти И (ZTE Corp) да да се върне бързо в бизнеса, предаде "Ройтерс", цитирана от БТА.

                "Твърде много работни места в Китай бяха загубени. Търговското министерство бе инструктирано да действа в тази посока!", написа Тръмп в "Туитър". По-рано този месец Зет Ти И обяви, че е "спряла основните си оперативни дейност" след санкция на САЩ, с която й се забранява да купува американски електронни компоненти.

                Зет Ти И, лидерът в развитието на инфраструктурите за 5Джи (5G) в Китай, до голяма степен зависи за бизнеса си в сектора на мобилните телефони от американски технологии като чипове и операционната система Андроид. Така че оцеляването на компанията е застрашено от ембаргото, наложено от САЩ.

                В средата на април министерство на търговията на САЩ забрани на американски компании да продават части на китайския производител на телекомуникационно оборудване Зет Ти И за срок от 7 години заради нарушения на американските санкции. Миналата година Зет Ти И се призна за виновна пред федерален съд в Тексас в тайно съглашение, целящо нарушаване на американските санкции като нелегално се доставят американски стоки и технологии на Иран.

                Компанията плати 890 милиона долара глоби, но може да й бъде наложена и допълнителна глоба от 300 милиона долара.




                Толкоз за великата китайска икономика и техните патенти и изобретения. Един телефон не могат да направят, ако не си купят процесора и ОС-а от САЩ.
                Пак си неподготвен. Xiaomi си имат свой процесор surge S1. Huawei пък си имат Kirin процесора.

                Обзалагам се че ще се хванеш за операционната система. Тамън се зарадва...те пък процесори имали...от де да знаеш ти?
                Last edited by Iv_max; 14.05.2018, 05:00.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Не си прав, Алонсо. На 67 ще ти пука за парите. 67 не е толкова много. Виж на 77 по-може да не ти пука.

                  А иначе ти Ив Макса не го слушай какви го говори за мене. Разлютил се е и пуска змии и гущери защото няма аргументи

                  То и аз за него се чудя това живот ли е да висиш по цяла нощ на покера в Интернет, спиш до късно и после цял следобед дълги и предълги постове във форума, дето не е ясно колко хора ги четат и дали има някакъв ефект писането.

                  А междувременно пица.

                  Евала...най-после нормален пост. )))

                  мойто не е живот бе...то направо е ужас...заради теб седя тука във форума...ако те няма кво ще прая аз

                  А на жена ми ще кажа...стига с тея пици Мишо каза....не може вече така

                  Важното е че ти ги четеш постовете ми...)))

                  Коментар


                  • Не си прав, Алонсо. На 67 ще ти пука за парите. 67 не е толкова много. Виж на 77 по-може да не ти пука.

                    А иначе ти Ив Макса не го слушай какви го говори за мене. Разлютил се е и пуска змии и гущери защото няма аргументи

                    То и аз за него се чудя това живот ли е да висиш по цяла нощ на покера в Интернет, спиш до късно и после цял следобед дълги и предълги постове във форума, дето не е ясно колко хора ги четат и дали има някакъв ефект писането.

                    А междувременно пица.


                    Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                    Живей сега Мишо. 20 години са много време. Аз след 20 ще съм на 67 години. Знаеш ли как ще ми пука дали имам пари или нямам ако въобще имам късмета да съм жив. Прави кинти и ги харчи. Те са затова. Като искаш заделяй 30% а с останалите 52% обикаляй света и подбирай само готините мадами. Вози се в първа класа, иначе децата ти ще се возят там, ако въобще ти остане време да правиш деца от тези сметки
                    Last edited by Money; 14.05.2018, 03:16.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Откъде реши, че това е моята кула? В моята кула, моят син е възпитан, че за да живее той, друго същество умира и че той всеки ден е длъжен да заслужи живота си на тази планета. Да учи, да мечтае, да създава, да е полезен на себе си и останлите, да обича и да не мрази и без мрън, мрън. И аз така. И така....Кинти на мен не ми трябват. Трябват ми за да създадвам разни полезни неща с тях.Демек да си заслужа живота и смърта на тези които умират за да живея аз да не е напразна. Материалната помощ е много относително нещо.Нахрани един човек с риба и ще го нахраниш за деня, научи го да лови риба го ще го нахраниш за цял живот. Чаткаш ли. Ей за това пиша в тоя форум? Ей затова нареждам измамните мажоритари на БФБ и хората обвиняващи за липсата на икономически растеж извънземните и т.н. Да ама отговорите са само от типа : " тоя на къв се праи?" Даже и за луд ме обявяваха и за духовен инвалид, че и с неизличими болести ме заплашваха
                      Рядкост, но факт. Написал си нормален пост. За луд не си луд, обаче егото ти гони галактически диаметър, или поне с такова впечатление остава публиката. А ти си в центъра на сцената, под ярки прожектори и оркестърът свири туш ...

                      Ако слизаш чат пат и на тази планета няма да те обвиняват в такива лоши работи. Не ги е срам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        То почти няма вече сиропиталища ... Селена. Има вече такива...домове дет им правят да си живеят ...но няма значение.
                        Друго....носени дрешки не взимат никъде както и счупени играчки...а който иска да събира.. Трето...домовете в България почти не можеш да намериш кво да им купиш вече. От личен опит ти казвам. Имат всичко почти. Адски много дарители има. Ще се изненадаш. Това е мит...как тея домове нямат пари. Това че не се демонстрира не означава че е като в миналото
                        Някой на другия край на Европа пак може да събира пари...ама за нова къща за себе си)))
                        Мдам. Раят на земята. Какъв ти е точно личният опит?
                        Last edited by Selena; 14.05.2018, 02:07.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                          Тука сте сменили темата гледам с друга. Да се върнем малко на китайския социализъм.

                          https://www.dnevnik.bg/biznes/compan...iia_si_kolega/


                          Президентът на САЩ Доналд Тръмп каза днес, че той и китайският президент Си Цзинпин работят заедно, за да може китайската телекомуникационна компания Зет Ти И (ZTE Corp) да да се върне бързо в бизнеса, предаде "Ройтерс", цитирана от БТА.

                          "Твърде много работни места в Китай бяха загубени. Търговското министерство бе инструктирано да действа в тази посока!", написа Тръмп в "Туитър". По-рано този месец Зет Ти И обяви, че е "спряла основните си оперативни дейност" след санкция на САЩ, с която й се забранява да купува американски електронни компоненти.

                          Зет Ти И, лидерът в развитието на инфраструктурите за 5Джи (5G) в Китай, до голяма степен зависи за бизнеса си в сектора на мобилните телефони от американски технологии като чипове и операционната система Андроид. Така че оцеляването на компанията е застрашено от ембаргото, наложено от САЩ.

                          В средата на април министерство на търговията на САЩ забрани на американски компании да продават части на китайския производител на телекомуникационно оборудване Зет Ти И за срок от 7 години заради нарушения на американските санкции. Миналата година Зет Ти И се призна за виновна пред федерален съд в Тексас в тайно съглашение, целящо нарушаване на американските санкции като нелегално се доставят американски стоки и технологии на Иран.

                          Компанията плати 890 милиона долара глоби, но може да й бъде наложена и допълнителна глоба от 300 милиона долара.

                          Толкоз за великата китайска икономика и техните патенти и изобретения. Един телефон не могат да направят, ако не си купят процесора и ОС-а от САЩ.
                          И това ще е до време. Ще се преориентират. И едните, и другите. И как да експортират, и/или и/ как изобщо да минат без американска технологив... Само да си даваше сметка Тръмпоний, колко работни места в САЩ се закриват с тези санкции...

                          Коментар


                          • Тука сте сменили темата гледам с друга. Да се върнем малко на китайския социализъм.

                            https://www.dnevnik.bg/biznes/compan...iia_si_kolega/


                            Президентът на САЩ Доналд Тръмп каза днес, че той и китайският президент Си Цзинпин работят заедно, за да може китайската телекомуникационна компания Зет Ти И (ZTE Corp) да да се върне бързо в бизнеса, предаде "Ройтерс", цитирана от БТА.

                            "Твърде много работни места в Китай бяха загубени. Търговското министерство бе инструктирано да действа в тази посока!", написа Тръмп в "Туитър". По-рано този месец Зет Ти И обяви, че е "спряла основните си оперативни дейност" след санкция на САЩ, с която й се забранява да купува американски електронни компоненти.

                            Зет Ти И, лидерът в развитието на инфраструктурите за 5Джи (5G) в Китай, до голяма степен зависи за бизнеса си в сектора на мобилните телефони от американски технологии като чипове и операционната система Андроид. Така че оцеляването на компанията е застрашено от ембаргото, наложено от САЩ.

                            В средата на април министерство на търговията на САЩ забрани на американски компании да продават части на китайския производител на телекомуникационно оборудване Зет Ти И за срок от 7 години заради нарушения на американските санкции. Миналата година Зет Ти И се призна за виновна пред федерален съд в Тексас в тайно съглашение, целящо нарушаване на американските санкции като нелегално се доставят американски стоки и технологии на Иран.

                            Компанията плати 890 милиона долара глоби, но може да й бъде наложена и допълнителна глоба от 300 милиона долара.




                            Толкоз за великата китайска икономика и техните патенти и изобретения. Един телефон не могат да направят, ако не си купят процесора и ОС-а от САЩ.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              Де го Моканина, да обясни на хъшовете, че аз не мога да обяснявам добре? Най-много да ме набият или да ми обяснят за извънземните и руснаците някви неща.
                              Е, то във Варна ни руснаци, ни извънземни има. Идилия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                                Абе да ти кажа....първите дет им купуват тока на 74 стинки 35 години....не ги знам да се оплакват)))
                                Абе то там пък самата инвестиция беше -поправи ме, ако греша - около 4,5 - 5.0, че и повече евро на ват, твърде късно спаднаха...

                                Коментар

                                Working...
                                X