IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=Money;n3363666]
    Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

    Реално любителите на диктатурата нищо конкретно не предлагат освен бла-бла. Но когато критикуват либерализма излагат доста от тези "религиозни" аргументи за липсата на чувство за принадлежност и смисъл на живота...
    А ти, Ми'але, си пълен со ценности, гледам? И со Смисълъ...

    Коментар


    • Моля пишете по темата.
      Аз лично мисля, че социализма създаде много по-бърз растеж в някой сфери на икономиката.
      1. Бихме капиталистите по брой административен персонал. На 100 заети. над 45 човека административен персоал непроизвеждащ нищо освен бумащина и разходи.
      2. Бихме ги по корупция и за всяко нещо се изискваха връзки дори и за набавяне на дефицитни стоки.
      3. Бихме ги и по свръхпроизводство на некачествени (нискотехнологични) стоки с които загубихме международните пазари.
      4. Бихме ги по кражби на кавото ни трябва и каквото не ни трябва от държавните заводи.
      Няма да забравя как много от работниците в цеха си крадяха готова продукция и я продаваха на черно, а на края на месеца излизаше заповед липсите да се заплащат от цялата бригада солидарно. Удържаха ми пари без да съм откраднал нищо. Вместо да хванат крадците, поощряваха честните работници и те да откраднат за да си избият загубите от неправомерно спряните пари от заплатите им. Социализъм ......какво можехме да направим на директорите партизани???? Спират ти от заплатата и по този начин те сочат с пръст , че и ти си крадец без да си взел нищо!
      Last edited by Krum Sokolov; 29.07.2018, 07:22.

      Коментар


      • [QUOTE=majnata;n3363662]
        Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Ето тука една готина атака срещу либерализма. Проблемът е, че е доста неубедителна, защото е базирана на някаква идея за религиозност





        Ала бала ... не зная за какво си постнал това , тук ти предлагат религията като алтернатива ,когато хептен я окъсаш с либерализма и минеш основно на духовна храна .
        Реално любителите на диктатурата нищо конкретно не предлагат освен бла-бла. Но когато критикуват либерализма излагат доста от тези "религиозни" аргументи за липсата на чувство за принадлежност и смисъл на живота...

        Коментар


        • [QUOTE=Money;n3363656]
          Ето тука една готина атака срещу либерализма. Проблемът е, че е доста неубедителна, защото е базирана на някаква идея за религиозност





          Ала бала ... не зная за какво си постнал това , тук ти предлагат религията като алтернатива ,когато хептен я окъсаш с либерализма и минеш основно на духовна храна .

          Коментар



          • Ето тука една готина атака срещу либерализма. Проблемът е, че е доста неубедителна, защото е базирана на някаква идея за религиозност



            Finally, a cardinal fact about liberal society is that it disappoints. It offers no radiant tomorrows, no redemption, no salvation. The most that the social democratic variants of liberalism have promised is a welfare state that seeks the slow reduction of unmerited suffering, the gradual diminution of injustice, and the increase of prosperity and individual flourishing. These public goals are what Western liberalism at its best has had to offer since Franklin Roosevelt, but they leave many people yearning for deeper collective belonging and stronger ties to tradition and community. This dissatisfaction leaves a void, which is constantly being filled by nonliberal doctrines.

            Instead of seeing religion as a vestigial tradition inexorably fated to fade away, it makes more sense to see it as an eternally vital response to the problems of human experience. Since some of these problems—suffering and death, for example—cannot be cured by politics, we all stand in need of consolation, and here religion finds its ongoing role in providing believers with words and rituals that address these existential questions.


            https://www.nybooks.com/articles/201...lism-religion/

            Коментар


            • Изеров, препоръчвам ви да четете RT и други руски сайтове. Западната преса е упадъчна...



              «Газпром» согласился снять ограничения на реэкспорт газа Европе

              https://www.rbc.ru/business/13/03/20...7947c9e0693c75



              Gazprom agrees to reduce natural gas prices for Eastern & Central Europe


              https://www.rt.com/business/427632-g...astern-europe/


              Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

              Този е платено клакьорче.
              Ако му задаваш въпрос, все едно че питаш радиоприемника си.
              Не се излагай пред себе си да разговаряш с радио.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Помисли обаче ако ЕС въобще го нямаше дали нашия транспортен отрасъл щеше изобщо да може да джитка каботаж в Западна Европа
                Ок, а какво става с четирите свещени крави на свободното движение в ЕС? Капитали, стоки, хора и услуги?
                или тези работи са за определени държави членки?

                Иначе и на мен предствителите на този сектор са ми леко неприятни, но въпросът е какъв доход вкарват в хазната и колко семейства изхранват?
                Сега им чета аргументите за “почивките” ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Не знам защо си си въобразил че съм против Бг в ЕС ?
                  Напротив, смятам че сме където трябва.
                  Или може би понеже ме имаш за тръмпоид и понеже оня рече че ЕС е враг трябва по презумпция да съм винаги съгласен с него ? Да, ама не

                  Аче ЕС си има мнооого трески за дялене си е баш така.
                  На 1во време много ще помогне ако спре да си навира гагата там дето хич не му е работа.
                  Този е платено клакьорче.
                  Ако му задаваш въпрос, все едно че питаш радиоприемника си.
                  Не се излагай пред себе си да разговаряш с радио.
                  Last edited by П.Ф.Изеров; 17.07.2018, 18:01.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Пауър, все си много краен, бе човек. Кога ще доживея да видя едно балансирано мнение от тебе



                    Иначе, да, тия са голяма мафия

                    И на мене не ми е жал, че ги карат да спазват някакакви правила
                    Когато зависи животът ми и този на хората които обичам съм меко казано краен..даже мога да действам брутално.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Братя ? Някаква рода да, ама чак пък....
                      Ти брате да не си србин....
                      Явно не си схванал иронията. Никаква рода не сме с руснаците.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Говоря хипотетично

                        Ако Пип има предвид колко безсмислено е че сме в ЕС...
                        Не знам защо си си въобразил че съм против Бг в ЕС ?
                        Напротив, смятам че сме където трябва.
                        Или може би понеже ме имаш за тръмпоид и понеже оня рече че ЕС е враг трябва по презумпция да съм винаги съгласен с него ? Да, ама не

                        Аче ЕС си има мнооого трески за дялене си е баш така.
                        На 1во време много ще помогне ако спре да си навира гагата там дето хич не му е работа.

                        Коментар


                        • Пауър, все си много краен, бе човек. Кога ще доживея да видя едно балансирано мнение от тебе

                          Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Aз от все сърце желая всичката наша тираджийска сган да гушне букета и тировете завинаги да се разкарат от пътищата.Така че да удря и макрон и той удри.Високи данъци винетки тотален контрол пълно тарашене през границите докато пукнат.Постоянни проверки и глоби за неправилмо дишане и гледане.Фабрична забрана да вдигат повече от 70.
                          Иначе, да, тия са голяма мафия

                          И на мене не ми е жал, че ги карат да спазват някакакви правила
                          Last edited by Money; 17.07.2018, 17:18.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Стига бе кой беше тоя дет прогнозира да не е случайно един дъртак дет се е насрал сабалем и си е бръкнал с един пръст у гъзо а другия заапал...Ти гледай американския пророк Едгар Кейси какво пророкува че ми настръхват косите за нашите глупаци дет отидоха тама да лапат негърски пищови
                            Тоя вече попа го опя.

                            Коментар


                            • Говоря хипотетично

                              Ако Пип има предвид колко безсмислено е че сме в ЕС, защото като ходим на Запад да правим автомобилен каботаж трябва да спазваме високи изиквания, въпросът е каква е алтернативата? Да сме вън и изобщо да нямаме право на каботаж ли?


                              Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Защо мислиш, че ЕС скоро няма да го има? Тези с дълговете няма да имат желание да се махат. А и другите също ще търсят връщането на дълга. Мисля, че "пашкулът" ЕС май ще се задържи повече, отколкото американците го чакат. (прави ми впечатление, че откъм океана най-много го "сугестират") По-скоро към 2024-5 друго "интересно" "събитие" може да се случи (пу пу да не се случва, но това си е мое странно мнение.)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                                Разпад на Русия? Това не е само твое виждане, отдавна е дадена такава прогноза от Бжежински и някои други.
                                Стига бе кой беше тоя дет прогнозира да не е случайно един дъртак дет се е насрал сабалем и си е бръкнал с един пръст у гъзо а другия заапал...Ти гледай американския пророк Едгар Кейси какво пророкува че ми настръхват косите за нашите глупаци дет отидоха тама да лапат негърски пищови

                                Коментар

                                Working...
                                X