IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Остави ги хъшовете... Вие с Макса сте акулите. Хъшовете са планктон...
    ...и що ги чета някои неща с такова закъснение? Кефиш

    Коментар


    • Money - по принцип в енергийната ефективност е революцията в енергетиката, номера е да произвеждаш 10 пъти по малко енергия и да ти върши същата работа Първото нещо което се случи е диодните лампи с консумация 10 пъти по малка от тази на нажежаема жичка. Сега идва ред на транспорта - автомобилите, защо да харчиш 150 киловата за час за 100км след като може да изминеш 100 км само с 10 киловата за час. Забелижителното е че ще се произведат и толкова пъти по малко емисии от въглероден диоксид. И най якия удар е в строителството на отопляеми сгради, там където сезонните температури предполагат сериозен разход на енергия за отопление. Обаче в България за да се постигне приличен резултат направо трябва да се събаря ново строителство.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Бягаш от въпроса на Имхотеп

        Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

        Кой знае руски...знае...евала...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Нищо не сме видели до сега, само голи приказки


          Пък аз на голи приказки от теб се радвам....когато освен голи са и твои....


          Върнах се да редактирам....бях написъл "умни" на края...ама осъзнах че най якото ще е да са "твои"..че и рима има))
          Last edited by Iv_max; 13.05.2018, 20:20.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            "море" с ударение на о

            Ама то на русский се пише пак с "е" - Черное. Онова "е" с двете точки отгоре.

            Кой знае руски...знае...евала...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Не ги кори. Не забравят. Просто, пропускат да забележат. То и аз по едно време, се бях юрнал на перки и панели, ама после се сетих, че значително по-висок кпд, устойчив и без влияние от времето, е у дома...както и маржът на печалбата. Замисли се: който купува перки и панели, плаща на производител и т.н, докато му ги инсталират, след което, на държава и корумпЕта и, едва накрая, АКО не му натресат още такси, макси, „застраховки”, след като плати за един куп, от наложителни, до съвсем не, дивотии, Я излезе на скромна печалба, я-НЕ.
              За подобни разкрития, ме избаняха фор евър от соларния форум. Неудобно е, някак, да се разкриват определени неща...
              Абе да ти кажа....първите дет им купуват тока на 74 стинки 35 години....не ги знам да се оплакват)))

              Коментар


              • "море" с ударение на о

                Ама то на русский се пише пак с "е" - Черное. Онова "е" с двете точки отгоре.

                Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                Тая тема е доста забавна понякога.
                в тази връзка да питам Ив-Макс, как е по-правилно да се каже, Черно море, или Чорное море?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                  Тая тема е доста забавна понякога.
                  в тази връзка да питам Ив-Макс, как е по-правилно да се каже, Черно море, или Чорное море?

                  Естественно че Чорное Море....Моята фамилия е руска все пак...Да живее Русия....Само Русия...Слава на другаря Путин....за кво съм тука аз ако не....направя пропаганда...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                    Ко приказваш....само за това го има в япония..щото не се краде там))) То япония.,...майката си е ебало...там са едни такива висши хора...нито крадат нито убиват....гледал си някой филм сигурно))
                    То и в Германия хич не се краде. Нашите тарикати като оряха навремето и вадеха плуговете да чешат отгоре земята. Защото така сваля разхода и краде горивото. Ама в Германия, дето хич не се краде, незнайно защо слагат датчици да мерят колко е бил забит плуга та умря далаверата с кражбата на нафта. Ние където отиваме да пикаем ...... нали знаете
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                      Ако си забравил...черно море не е океан. Там няма големи вълни за енергия.Така че, не е за варненци тая работа.
                      Не ги кори. Не забравят. Просто, пропускат да забележат. То и аз по едно време, се бях юрнал на перки и панели, ама после се сетих, че значително по-висок кпд, устойчив и без влияние от времето, е у дома...както и маржът на печалбата. Замисли се: който купува перки и панели, плаща на производител и т.н, докато му ги инсталират, след което, на държава и корумпЕта и, едва накрая, АКО не му натресат още такси, макси, „застраховки”, след като плати за един куп, от наложителни, до съвсем не, дивотии, Я излезе на скромна печалба, я-НЕ.
                      За подобни разкрития, ме избаняха фор евър от соларния форум. Неудобно е, някак, да се разкриват определени неща...

                      Коментар


                      • Тая тема е доста забавна понякога.
                        в тази връзка да питам Ив-Макс, как е по-правилно да се каже, Черно море, или Чорное море?

                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          По жицата, ама Алонсо не е фен на Моканина

                          А и тази жица пари струва. Да мине някой, я Моканин, я Андрешко или Хитър Петър, да я задигне...


                          Де го Моканина, да обясни на хъшовете, че аз не мога да обяснявам добре? Най-много да ме набият или да ми обяснят за извънземните и руснаците някви неща.
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Остави ги хъшовете... Вие с Макса сте акулите. Хъшовете са планктон...

                            Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Хаха. То няма кой една соларна система да си сложи. Как ги виждаш хъшовете да тръгнат от вълните да добиват енергия Тука имаме едни хъшове в моето село. Като приближавам към магазина се чудя дали гледам картина или живи хора. като статуи са с по една бира в ръката. Трябва да взема да ги открехна да ходят в морето да слагат шамандури
                            Тези вятърни паркове там в северно море, как я пренасят? Това не е проблем. Проблем е колко % годишно ще връща и с какъв риск. Пълним цяло черно море със шамандури и след 2-3 години ще направим цяла европа енергийно зависима от нас. После ще мисли световната политика и как да управляваме света. Ето ти план. Отивам да кажа на хъшовете да отказват алкохола и почваме

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              И в Япония го има, ама там кабели не се крадат.
                              Ко приказваш....само за това го има в япония..щото не се краде там))) То япония.,...майката си е ебало...там са едни такива висши хора...нито крадат нито убиват....гледал си някой филм сигурно))

                              Коментар


                              • Нищо не сме видели до сега, само голи приказки

                                Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                                ))))

                                Ами енергията не знам..ама тока ще го пренесеш с кабели))) и без да разбираш))

                                Страшна провокация обаче се получи...особенно аз бях много провокиран около 0.001 секунда)) особенно кат предложи в черно море енергия от вълни....)))

                                Това го има бе....аз съм го виждал лично в южна африка. Те се слагат близо до бряг или риф...щото там вълните са най силни и съвсем елементарно се опъва един кабел до брега))

                                Ти кво си го представи...че го слагаш на средата на океана ли?))) Ама нали ще го откраднат бе Мишо бе....кой ще го пази на майната си....и как ще го пази....да не говорим че чисто ефективно е най добре до брега щото вълните са най силни

                                Коментар

                                Working...
                                X