IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И в Япония го има, ама там кабели не се крадат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Алонсо, бъзикам се Искам да ви провокирам да покажете уменията си на risk-taker-и и предприемачи тук пред всички, ако може и със снимков материал

      Тази идея ако беше толкова добра до сега да е тръгнала. Като гледам тези шамандури ги използват само за захранване на петролни сонди в морето. Как точно ще пренесат енергията до сушата? Без нищо да разбирам, това ми се вижда проблем.

      Хаха. То няма кой една соларна система да си сложи. Как ги виждаш хъшовете да тръгнат от вълните да добиват енергия Тука имаме едни хъшове в моето село. Като приближавам към магазина се чудя дали гледам картина или живи хора. като статуи са с по една бира в ръката. Трябва да взема да ги открехна да ходят в морето да слагат шамандури
      Тези вятърни паркове там в северно море, как я пренасят? Това не е проблем. Проблем е колко % годишно ще връща и с какъв риск. Пълним цяло черно море със шамандури и след 2-3 години ще направим цяла европа енергийно зависима от нас. После ще мисли световната политика и как да управляваме света. Ето ти план. Отивам да кажа на хъшовете да отказват алкохола и почваме
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Алонсо, бъзикам се Искам да ви провокирам да покажете уменията си на risk-taker-и и предприемачи тук пред всички, ако може и със снимков материал

        Тази идея ако беше толкова добра до сега да е тръгнала. Като гледам тези шамандури ги използват само за захранване на петролни сонди в морето. Как точно ще пренесат енергията до сушата? Без нищо да разбирам, това ми се вижда проблем.

        ))))

        Ами енергията не знам..ама тока ще го пренесеш с кабели))) и без да разбираш))

        Страшна провокация обаче се получи...особенно аз бях много провокиран около 0.001 секунда)) особенно кат предложи в черно море енергия от вълни....)))

        Това го има бе....аз съм го виждал лично в южна африка. Те се слагат близо до бряг или риф...щото там вълните са най силни и съвсем елементарно се опъва един кабел до брега))

        Ти кво си го представи...че го слагаш на средата на океана ли?))) Ама нали ще го откраднат бе Мишо бе....кой ще го пази на майната си....и как ще го пази....да не говорим че чисто ефективно е най добре до брега щото вълните са най силни

        Коментар


        • По жицата, ама Алонсо не е фен на Моканина

          А и тази жица пари струва. Да мине някой, я Моканин, я Андрешко или Хитър Петър, да я задигне...

          Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          Ъъ, по жица?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Алонсо, бъзикам се Искам да ви провокирам да покажете уменията си на risk-taker-и и предприемачи тук пред всички, ако може и със снимков материал

            Тази идея ако беше толкова добра до сега да е тръгнала. Като гледам тези шамандури ги използват само за захранване на петролни сонди в морето. Как точно ще пренесат енергията до сушата? Без нищо да разбирам, това ми се вижда проблем.

            Ъъ, по жица?
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Алонсо, бъзикам се Искам да ви провокирам да покажете уменията си на risk-taker-и и предприемачи тук пред всички, ако може и със снимков материал

              Тази идея ако беше толкова добра до сега да е тръгнала. Като гледам тези шамандури ги използват само за захранване на петролни сонди в морето. Как точно ще пренесат енергията до сушата? Без нищо да разбирам, това ми се вижда проблем.

              Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

              Морето ни е черно заради постоянните вълни. Хем винаги има вълни, хем никога няма огромни вълни урагани, цунами и други такива, та може да не е толкова лоша идеята на Мишо Само дето с институциите ще е проблем. По-добре в Румъния

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                За бомбите, няма ли застраховки? Просто разхода за застраховка ще е по-висок, но високата изкупна цена ще ти компенсира многократно.
                За военни събития няма застраховка. Има решения...ама не прави сметката без кръчмаря)) Кво ще компенсира коя цена.

                Вероятно няма да вляза в тая бира но ме облъчват още.

                Не може всичко.

                Иначе ако има застраховка за война...аз се сещам за по голяма далавера)) Финансираш...правиш...пускаш...застраховаш...плаща ш на някой да пусне една ракета...взимаш парите от застраховката на + и почваш следващия))))
                Last edited by Iv_max; 13.05.2018, 19:47.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                  в българия вече няма далавера със соларните паркове. Сега на мода е Украйна...щото там е като тука преди 10 години. Държавата изкупува гарантирано на по висока цена.

                  Е риска е да не ти пуснат някоя бомба върху парка но...))
                  За бомбите, няма ли застраховки? Просто разхода за застраховка ще е по-висок, но високата изкупна цена ще ти компенсира многократно.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    Валутният риск също не е за пренебрегване. Той върви комплект с бомбите.
                    няма валутен риск. Европейската банка за въстановяване и развитие стои зад това ...договора е в евро с държавата.

                    Финансираш ...изграждаш....пускаш...на първата сметка банката ти отпуска заем 70% от стойността на проекта...взимаш кинтите и правиш следващия...

                    виж как се бърка човек кат разсъждава без точна информация...а по принцип

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Според теб защо, Черно море се нарича черно.
                      абе колкото и да е черно...няма таква ефективност кат в окена...заеби ти.....

                      ела ми на гости на едно място до океана да ти покажа кво е вълна....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                        Ако си забравил...черно море не е океан. Там няма големи вълни за енергия.Така че, не е за варненци тая работа.
                        Морето ни е черно заради постоянните вълни. Хем винаги има вълни, хем никога няма огромни вълни урагани, цунами и други такива, та може да не е толкова лоша идеята на Мишо Само дето с институциите ще е проблем. По-добре в Румъния
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Съвременните деца четат всичко стига да бъдат насочвани правилно. Те четат и “Том Сойер” и “Хитър Петър” и “Хъшове”. Те са прекрасни. Разбират много и повече, отколкото си мислим ние. Няма драма. Затова не съм фен на изкуствените драми. Тъп бил народът, ами ти там на планетата Венера какъв принос имаш към този народ? Там в твоята кула от кинти и слонова кост? Пламъчета и замъчета...Мрън мрън мрън мрън. И така...

                          Междувременно някъде, на другия край на Европа в началото на зимата и по коледа се събират пари, за да се заплати отоплението не едно сиропиталище във Видин. Събират се счупени детски играчки и носени дрешки...
                          То почти няма вече сиропиталища ... Селена. Има вече такива...домове дет им правят да си живеят ...но няма значение.

                          Друго....носени дрешки не взимат никъде както и счупени играчки...а който иска да събира.. Трето...домовете в България почти не можеш да намериш кво да им купиш вече. От личен опит ти казвам. Имат всичко почти. Адски много дарители има. Ще се изненадаш. Това е мит...как тея домове нямат пари. Това че не се демонстрира не означава че е като в миналото.


                          Някой на другия край на Европа пак може да събира пари...ама за нова къща за себе си)))
                          Last edited by Iv_max; 13.05.2018, 19:28.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                            в българия вече няма далавера със соларните паркове. Сега на мода е Украйна...щото там е като тука преди 10 години. Държавата изкупува гарантирано на по висока цена.

                            Е риска е да не ти пуснат някоя бомба върху парка но...))
                            Валутният риск също не е за пренебрегване. Той върви комплект с бомбите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                              Ако си забравил...черно море не е океан. Там няма големи вълни за енергия.Така че, не е за варненци тая работа.
                              Според теб защо, Черно море се нарича черно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Първо, благодаря за отговора.
                                ...
                                Трето, именно към бизнес принципите съм се насочил. Вярно, не мога „да накарам колегите от Албена да монтират 10000 бройки”, както каза през 2011-та, на среща между мен, съпругата и детето си на центъра на Лясковец, един наш общ познат. Не мога, все още. Имам вече и за въпросните какво да „сложат” но, нали първо трябва да се произведе. Този наш общ познат, когато го каних отново тази година, исках да му покажа всичко, което съм наработил оттогава, именно, и „следвайки бизнес принципите”.Така и не разбрах защо, приятелят ни ...не намери време. Щеше да види, ако бе дошъл но... Не знам. Такива работи. Бъди здрав.
                                Как защо , вече е получил информация защо да си губи времето, пък тези с много пари всеки ги дърпа за нещо и имат алергия към досадници. И въобще не казвам че ти си досадник и че информацията му е вярна.Поздрави.

                                Коментар

                                Working...
                                X