IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
    Обаче има значение как лъже.Тоя виси тука с партийна поръчка да плюе Русия.Друго той не е написал.Путин Русия и комунисти.Откачалка
    Това вече не го знам, а и няма голямо значение, защото силите са изравнени .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

      Всъщност няма голямо значение кой къде живее, а кой как мисли. Познавам хора пътува ли и живели къде ли не, но както казваше един познат за една румънка: можем да я изведем от Румъния, но не можем да изкараме Румъния от нея . Важи и обратното. Има много мъдри доморасли философи, които безпогрешно нацелват ваксата. Много зависи.
      Обаче има значение как лъже.Тоя виси тука с партийна поръчка да плюе Русия.Друго той не е написал.Путин Русия и комунисти.Откачалка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Не се заблуждавай. И навън не е по-малко скръбно положението. Тъгата е повсеместна. Етносът може да бъде ръчкан, стига да няма интелигенция, която да мисли самостоятелно и да го води този етнос. А дълбоките причини са винаги икономически. С малки изключения. Тръби, полезни изкопаеми, вода, плодородни земи, общо взето ресурси.

        Жокер от мен. Коя тръба щеше да мине през Сирия? За какво мислиш, че е цялата патаклама и съсипаха една прекрасна държава? Ами Украйна?

        Интересно кви тръби има в Афганистан че на СССР-то и на тез зад голямата вода, съм им на сърце. Както за тръбите в Корейте и Виетнам. Не всичко е тръби. В Южна Корея стандарта е доста висок и без тръби. Поздрави, без теб и ив макс темата не е същата. Това с тръбите май повече е проклятие.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
          Ми тръбите изглежда ти прави огромно впечатление.
          Етноса обаче не е предлог, а причина. Не знам дали помниш събитията около Целувката на Местан. Бяха ги докарали с рейсове в София...
          Как ги виждаш игричките с такива? Ми любимия им професор им го каза: осемдесет процента сте дебили. То не че ме е така навсякъде, но в някои държави останалите двадесет са доста повече като абсолютно число отколкото на ... балканите.
          Не се заблуждавай. И навън не е по-малко скръбно положението. Тъгата е повсеместна. Етносът може да бъде ръчкан, стига да няма интелигенция, която да мисли самостоятелно и да го води този етнос. А дълбоките причини са винаги икономически. С малки изключения. Тръби, полезни изкопаеми, вода, плодородни земи, общо взето ресурси.

          Жокер от мен. Коя тръба щеше да мине през Сирия? За какво мислиш, че е цялата патаклама и съсипаха една прекрасна държава? Ами Украйна?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Въпросът, уви, не опира до това какво ни харесва или не ни харесва, а до реалността. Ако балканските държави най-после бъдат оставени на мира едва ще си живеят толкова зле.

            За “бъркочите” си прав. Оттам ще берем ядове. Етносът е благовиден предлог за чисто икономически игрички. Следвай пътя на тръбите ...
            Ми тръбите изглежда ти прави огромно впечатление.
            Етноса обаче не е предлог, а причина. Не знам дали помниш събитията около Целувката на Местан. Бяха ги докарали с рейсове в София...
            Как ги виждаш игричките с такива? Ми любимия им професор им го каза: осемдесет процента сте дебили. То не че ме е така навсякъде, но в някои държави останалите двадесет са доста повече като абсолютно число отколкото на ... балканите.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
              Пътя на тръбите си ги следвайте щом ви харесва.
              На балканите екстравагантни идеи каро твоята не може да има. Първо има много на брой различни етноси които дърпат чергата към себе си.
              Второ, никаква икономика няма на балканите за да издържи подобно нещо. Съюзи от този тип правят държави които могат да си го позволят. А с какво могат да повлияят балканските държави?
              А за бъркочите в САЩ и ЕС, имам наблюдения че почват да се усещат. Не само за етноса, но и икономически.
              Въпросът, уви, не опира до това какво ни харесва или не ни харесва, а до реалността. Ако балканските държави най-после бъдат оставени на мира едва ще си живеят толкова зле.

              За “бъркочите” си прав. Оттам ще берем ядове. Етносът е благовиден предлог за чисто икономически игрички. Следвай пътя на тръбите ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Предполагам, че живееш в САЩ. Донякъде и ти си прав, но следейки Балканите, разказвай ни и какво става в разломните щати, щото и там точно сега текат много подобни и доста по-мащабни процеси и то доста по-интересни от нашите. Там пък имаш подготвен от същите идеолози такъв коктейл от расова, междуполова, културна, политическа и икономическа нееднородност, че ми е бедна фантазията какво може да се случи, когато доларът спре да е световна резервна валута.

                Между другото не съм русофил, както най-вероятно си забелязъл. В Русия си текат едни съвсем отделни процеси, за които благодарение на мрежата също се процежда информация. Но да се върнем на балканите.

                Като цяло си прав за балканите и даже за България. Даже на микро ниво за форумците си прав. Пази Боже аз и Грую например да водим диалог.

                Малък полуостров и много държавици и много етноси в него и то относително политически млади, без много силни армии (без Турция и Гърция). Идеален заден двор за експерименти на “великите сили”. Обаче нали не си толкова наивен, та да не виждаш, че още от 1878 г. насам всеки голям се опитва и си разиграва коня на наш гръб? Всички велики сили до една. Балканският полуостров е разломна територия дотолкова, доколкото някоя от великите сили реши отново да дърпа дявола за опашката.

                Доколкото си спомням Тито бива намразен от руснаците, защото предлага формирането на балканска федерация от държави. Представям си каква мъка е била навремето.

                Обаче текат и обратни процеси. С технологиите светът доста отесня. Хората започват да се усещат малко по малко. Потокът е общ.

                В момента в който всички тези “разломни” държавици си осъзнаят интереса, конфигурацията може силно да се промени. А в епохата на интернет това не е никак невъзможно и процесите са много динамични. Особено ако татко (САЩ), батко (Русия) и чичо (Китай) са заети да се ритат по кокалчетата.

                Представи си една екстравагантна идея - балкански икономически съюз вместо ЕС.

                Представи си, че на някой по-далновиден държавник му хрумне подобна идея. Хайде да разиграем подобна възможност.

                Колкото до “разлома”. Какъв “разлом” какви пет лева? Просто гледай на картата къде минават големите газови тръби или къде е имало планове да минават големите газови и петролни тръби. Елементарно, Уотсън. Разломи, циливилизации, тинтири-минтири. Тръбите, приятелю, следвай пътя на тръбите ... и не визирам youtube .
                Пътя на тръбите си ги следвайте щом ви харесва.
                На балканите екстравагантни идеи каро твоята не може да има. Първо има много на брой различни етноси които дърпат чергата към себе си.
                Второ, никаква икономика няма на балканите за да издържи подобно нещо. Съюзи от този тип правят държави които могат да си го позволят. А с какво могат да повлияят балканските държави?
                А за бъркочите в САЩ и ЕС, имам наблюдения че почват да се усещат. Не само за етноса, но и икономически.
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                  Какъв САЩ тоя мушморок е жител на Долен Дъбник и лъже кат долнодъбнишка циганка врачка.Мани го не му се връзвай на номерата.И ного обича руски тираджии а и се напикава почти всяка нощ
                  Всъщност няма голямо значение кой къде живее, а кой как мисли. Познавам хора пътува ли и живели къде ли не, но както казваше един познат за една румънка: можем да я изведем от Румъния, но не можем да изкараме Румъния от нея . Важи и обратното. Има много мъдри доморасли философи, които безпогрешно нацелват ваксата. Много зависи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    Предполагам, че живееш в САЩ. Донякъде и ти си прав, но следейки Балканите, разказвай ни и какво става в разломните щати, щото и там точно сега текат много подобни и доста по-мащабни процеси и то доста по-интересни от нашите. Там пък имаш подготвен от същите идеолози такъв коктейл от расова, междуполова, културна, политическа и икономическа нееднородност, че ми е бедна фантазията какво може да се случи, когато доларът спре да е световна резервна валута.

                    Между другото не съм русофил, както най-вероятно си забелязъл. В Русия си текат едни съвсем отделни процеси, за които благодарение на мрежата също се процежда информация. Но да се върнем на балканите.

                    Като цяло си прав за балканите и даже за България. Даже на микро ниво за форумците си прав. Пази Боже аз и Грую например да водим диалог.

                    Малък полуостров и много държавици и много етноси в него и то относително политически млади, без много силни армии (без Турция и Гърция). Идеален заден двор за експерименти на “великите сили”. Обаче нали не си толкова наивен, та да не виждаш, че още от 1878 г. насам всеки голям се опитва и си разиграва коня на наш гръб? Всички велики сили до една. Балканският полуостров е разломна територия дотолкова, доколкото някоя от великите сили реши отново да дърпа дявола за опашката.

                    Доколкото си спомням Тито бива намразен от руснаците, защото предлага формирането на балканска федерация от държави. Представям си каква мъка е била навремето.

                    Обаче текат и обратни процеси. С технологиите светът доста отесня. Хората започват да се усещат малко по малко. Потокът е общ.

                    В момента в който всички тези “разломни” държавици си осъзнаят интереса, конфигурацията може силно да се промени. А в епохата на интернет това не е никак невъзможно и процесите са много динамични. Особено ако татко (САЩ), батко (Русия) и чичо (Китай) са заети да се ритат по кокалчетата.

                    Представи си една екстравагантна идея - балкански икономически съюз вместо ЕС.

                    Представи си, че на някой по-далновиден държавник му хрумне подобна идея. Хайде да разиграем подобна възможност.

                    Колкото до “разлома”. Какъв “разлом” какви пет лева? Просто гледай на картата къде минават големите газови тръби или къде е имало планове да минават големите газови и петролни тръби. Елементарно, Уотсън. Разломи, циливилизации, тинтири-минтири. Тръбите, приятелю, следвай пътя на тръбите ... и не визирам youtube .
                    Какъв САЩ тоя мушморок е жител на Долен Дъбник и лъже кат долнодъбнишка циганка врачка.Мани го не му се връзвай на номерата.И ного обича руски тираджии а и се напикава почти всяка нощ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                      Селена, освен "вас, европейците" в България, има и доста които ги влече към азия.
                      То хубаво мислиш че България не е разломна държава, но разломи се получават там където има нееднородност на ... материала, или ценностите. Огледай отгоре нещата. Целия балкански полуостров е разломна територия.
                      Предполагам, че живееш в САЩ. Донякъде и ти си прав, но следейки Балканите, разказвай ни и какво става в разломните щати, щото и там точно сега текат много подобни и доста по-мащабни процеси и то доста по-интересни от нашите. Там пък имаш подготвен от същите идеолози такъв коктейл от расова, междуполова, културна, политическа и икономическа нееднородност, че ми е бедна фантазията какво може да се случи, когато доларът спре да е световна резервна валута.

                      Между другото не съм русофил, както най-вероятно си забелязъл. В Русия си текат едни съвсем отделни процеси, за които благодарение на мрежата също се процежда информация. Но да се върнем на балканите.

                      Като цяло си прав за балканите и даже за България. Даже на микро ниво за форумците си прав. Пази Боже аз и Грую например да водим диалог.

                      Малък полуостров и много държавици и много етноси в него и то относително политически млади, без много силни армии (без Турция и Гърция). Идеален заден двор за експерименти на “великите сили”. Обаче нали не си толкова наивен, та да не виждаш, че още от 1878 г. насам всеки голям се опитва и си разиграва коня на наш гръб? Всички велики сили до една. Балканският полуостров е разломна територия дотолкова, доколкото някоя от великите сили реши отново да дърпа дявола за опашката.

                      Доколкото си спомням Тито бива намразен от руснаците, защото предлага формирането на балканска федерация от държави. Представям си каква мъка е била навремето.

                      Обаче текат и обратни процеси. С технологиите светът доста отесня. Хората започват да се усещат малко по малко. Потокът е общ.

                      В момента в който всички тези “разломни” държавици си осъзнаят интереса, конфигурацията може силно да се промени. А в епохата на интернет това не е никак невъзможно и процесите са много динамични. Особено ако татко (САЩ), батко (Русия) и чичо (Китай) са заети да се ритат по кокалчетата.

                      Представи си една екстравагантна идея - балкански икономически съюз вместо ЕС.

                      Представи си, че на някой по-далновиден държавник му хрумне подобна идея. Хайде да разиграем подобна възможност.

                      Колкото до “разлома”. Какъв “разлом” какви пет лева? Просто гледай на картата къде минават големите газови тръби или къде е имало планове да минават големите газови и петролни тръби. Елементарно, Уотсън. Разломи, циливилизации, тинтири-минтири. Тръбите, приятелю, следвай пътя на тръбите ... и не визирам youtube .
                      Last edited by Selena; 11.07.2018, 17:33.

                      Коментар


                      • Не съм казал само, но ако икономически нещата не вървят, подкрепата за Ердоган и за "традициите" ще отслабне, а влиянието на тези които са върли противници на Ердоган и на традициите (които никак не са малко и не са за подценяване) ще се засили

                        Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                        Хайде, пак се започна.
                        Ердоган е успешен най-вече, заради икономическия успех. След това идва ред на традициите. За младите хора изглежда, двете неща вървят ръка за ръка.


                        Чувал съм няколко пъти англичани да казват it's hard to make predictions, especially about the future. Така че не си само ти. И анализаторите са така

                        Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                        Не съм анализатор и не смятам, че умея да правя дългосрочни прогнози.


                        Мене лично това не ме притеснява много, погледнато в близко бъдеще. Те са прекалено разединени религозино (сунити, шиити) и етнически (араби, тюрки, кюрди, перси и др.). След като арабите се мразят един друг и то не само на основа (шиити, сунити), какво да говорим. Примерно сирийците, йорданците и египтяните недолюбват палестниците и ги смятат за втора категория араби. Добре че общия враг Израел ги сплотява, иначе не могат да се понасят. На всичкото отгоре границите там са разчертани по един съвсем изкуствен начин, според както са били границите на колониите, без никакво съобразяване с етноса и религията. А това поддържа напрежението

                        Мисля, че такова сплотяване около един център е нереалистично за сега

                        Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                        За мен обаче е факт, че голяма част от ислямските държави са в подем, но нямат изявен лидер, който да "удря по масата". Все някога ще го излъчат, но за нас Турция не е печелившата карта.

                        П.П. Както правилно си забелязал теорията на Хънтънгтън е теория. Допуска се разминаване с практиката
                        Last edited by Money; 11.07.2018, 16:57.

                        Коментар


                        • Селена, освен "вас, европейците" в България, има и доста които ги влече към азия.
                          То хубаво мислиш че България не е разломна държава, но разломи се получават там където има нееднородност на ... материала, или ценностите. Огледай отгоре нещата. Целия балкански полуостров е разломна територия.
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Имам две болки. Едната ще я изокам днес. Хънтингтън и класификациите му. Дори навремето като му я четях книжката не можех да повярвам, че някакъв американец поставя люлката на западната цивилизация (разбирай Гърция) в отделна “православна” група от групата на “западните държави”.

                            Оттам и на всичките му останали изводи гледам с лек скепсис. Най-обичам някакъв американец от колония да ме класифицира мен европейката и принципно нас европейците. Така че, нещата могат и да не се развият по неговия “сценарий” и “класификации”. Сори. Колкото повече информация получавам специално за англосаксонските колонии, толкова повече скепсис ме напада. Не съм убедена, че господинът не е писал тази книжка като конкретна национална стратегия и доктрина тип разделяй и владей, за да подпомага специфичните вътрешни и външни цели на републиканската партия към онзи времеви момент. Имаше там някакъв републикански политик Нют Гингридж, на който той изказваше 1100 благодарности в предговора на книжлето.

                            Освен това, следвайки собствената му класификацийка, България не беше “разломна” държава. Доколкото помня в книжлето имаше и карта на “разлома” между “цивилизациите”.

                            Изобщо поредните теорийки, които много лесно понякога животът опровергава. От около 15 години му имам карез на тоя автор и на теорийките му обслужващи изцяло чужди нам интереси.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Именно. Много вода изтече, но светската традиция в Иран не е изчезнала въпреки, че Иран мина през една крайна форма на религиозен "тоталитаризъм" и то за един доста дълъг период.

                              Ердоган според мене е успешен не само заради "традициите", а и заради икономическия успех. Ако икономиката тръгне на зле, традициите ще остнат малко по- на заден план. И ще се окажа, че в Турция има и една друга силна традиция - кемализмът

                              И тогава какво става с теорията на Хънтингтън..?

                              Хайде, пак се започна.
                              Ердоган е успешен най-вече, заради икономическия успех. След това идва ред на традициите. За младите хора изглежда, двете неща вървят ръка за ръка.

                              Не съм анализатор и не смятам, че умея да правя дългосрочни прогнози. За мен обаче е факт, че голяма част от ислямските държави са в подем, но нямат изявен лидер, който да "удря по масата". Все някога ще го излъчат, но за нас Турция не е печелившата карта.

                              П.П. Както правилно си забелязал теорията на Хънтънгтън е теория. Допуска се разминаване с практиката
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                                Това са момчета, които мислят с амигдалата на мозъка си. Сиреч като момичета
                                Само да не се окаже, че е необходимо за да бъдеш "успешен"

                                Коментар

                                Working...
                                X