IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    То и сега да завършиш МЕИ май няма да научиш много, което да е полезно в практиката. Предполагам, че сега там преподават същото, което и '89 година


    Ит катедрите са добре, за другите не знам.
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар



    • То и сега да завършиш МЕИ май няма да научиш много, което да е полезно в практиката. Предполагам, че сега там преподават същото, което и '89 година

      Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Ъхъм, повечето завършили меи по милост осемдесетте години и край. Нема повече какво да се научи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Да щото са образовани и много по кадърни от калпазаните дето са назначили там
        Ъхъм, повечето завършили меи по милост осемдесетте години и край. Нема повече какво да се научи.

        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          Верно, за атомните централи треа а питат плевенските ... земеделци.

          Да щото са образовани и много по кадърни от калпазаните дето са назначили там

          Коментар


          • Абсолютно си в крачка с модата си, съвсем сам си стигнал до най-дълбоката истина

            Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Ми то между Комсомолка Правда тогава и Блумбърг и Файнеишъл Таймс сега много разлика нема. Затова аз основно гледам .NG. , Дискавари и Хистори. Не говоря за куфар за края на света.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Този който седи и си гледа кефа зад лъскавата витрина в скъпия ресторант е доста невероятно да започне конфликт с озлобения бездомник с тухла в ръка отвън...



              Малко ми се губи логиката в твоите аргументи... /имаш цитат и доказваш нещо/

              Както и да е - ще използвам част от мнението ти. Какъв е тоя озлобен бездомник с тухла в ръка? Вероятно не е олигархът, за който става дума по-долу... Сега се замислих пък - този олигарх, който има някакви средства - вероятно над онова, което е реално в представите ни - не е ли придобил тези средства по законен път? Предприемач някакъв, със свежи идеи за бизнес и търговия..., за производство или услуги, търсени от населението?

              Как го определихме като олигарх? Това не се ли вписва в представите ни за предприемчив бизнесмен според - да го наречем - постулатите на демокрацията? Значи - казват - имал незаконно едни /големи/ пари... Разследването и доказването на подобни твърдения - не е ли в правомощията на разни служби, които работят в условията на същата тая демокрация, която сам-сами си създадохме? Ето на: демокрация - служби - законност! Не е ли това основата на новият /демократичен/ процес в тая страна?

              Защо продължава разсипията в тая страна? Това демократично ли е? Какво говоря и аз? Къде я виждам тая разсипия? Навсякъде кипи градивен труд!

              Та, къде са тия озлобени бездомници, ако повече от хората стоят "зад лъскавата витрина на скъпия ресторант"? Какво му пречи на озлобения - и той да поседи зад лъскавата витрина и да не се вее така - бездомен? Не мога да разбера защо се опитваме да компрометираме този нов, демократичен строй?

              Не е ли точно това демокрацията? Друго ли сме си мислили, че трябва да бъде? Те ти ново двайсе! Стига сме се опитвали да търсим под вола теле! Стига сме опитвали нови прийоми за достигането на лелеяната демокрация! Защо си мисля, че подобна формула си е чиста разсипия? Е - да - и тук има разногласия - дали тази разсипия е почнала преди 30 години или си е от по-рано?

              По-рано не съществуваше разсипията, наречена "ликвидация". След 30 години се сетихМЕ, че нямало адекватен следприватизационен контрол?!? Ми те вече повече от конкурентните производства съвсем целенасочено бяха ликвидирани, при което ние се превърнахме от производител в определени области - в пазар за чужди стоки. КАК и КОЙ сега ще потърси сметка за ликвидираните производства - именно в този "следприватизационен" контрол. Чувам ли се и аз? Повечето нам си кВо били ликвидирани! Няма такава работа. Всичко си е на шест!

              Не е ли това демократичното общество, за което всички СА бленували?

              Предложение: нека зачеркнем тия близо 30 години, да възстановим всичко и да започнем отначало. Сигурни ли сме, че ще се получи "оная" /хубавата/ демокрация? Олигарсите също ще махнем, но кои бяха те? Дали не се размесиха с ония, които проявиха своята предприемчивост или и тяхното си беше една "предприемчивост" - мани, мани... СмЕх!

              Не мисля, че имаме основания да сме недоволни. Всичко си е ОК и нямаме основания да сме черногледи...

              Накрая, представете си тоя: "който седи и си гледа кефа зад лъскавата витрина в скъпия ресторант" - той пък е най-неопрпавдан! Всеки ден - едно и също! Скука и еднообразие! В Холандия, около обяд не може да се намери свободно място в заведенията, приборите чукат по опразващите се чинии и ехото разнася звука..., всички плюскат! Откъде имат доходите си? Имали били производства? Предлагам да утвърдим схемата, по която вече работим: да ликвидираме всички производства, за да имаме! Това ще бъде нов вид демократичен процес - алтернатива на досегашният. Все пак от досегашният има много недоволни, нали? При новият демократичен /български/ процес всички ще скучаят зад витрините на скъпи ресторанти...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                А джиографика и он лъже яко.А когато дават за атомни централи са пълни смешници
                Верно, за атомните централи треа а питат плевенските ... земеделци.

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Спарте ми и ти си некав келеш - магураджия, по тогавашните стандарти, ако ти се проследи последния успешен трейд по канала на евро долара. Кажи сега кога ще сме дълги на рубла щот аз се ослушвам. за в бъдеще.
                  Остави го Спарт, според руски финансисти трябва да сте в къси рубли,

                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    Ми то между Комсомолка Правда тогава и Блумбърг и Файнеишъл Таймс сега много разлика нема. Затова аз основно гледам .NG. , Дискавари и Хистори. Не говоря за куфар за края на света.
                    А джиографика и он лъже яко.А когато дават за атомни централи са пълни смешници

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Според мене слушаш, но само това което ти изнася. Аз слушам всички и анализите си ги правя сам


                      Ми то между Комсомолка Правда тогава и Блумбърг и Файнеишъл Таймс сега много разлика нема. Затова аз основно гледам .NG. , Дискавари и Хистори. Не говоря за куфар за края на света.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                        Комсомола докато го имаше до края 1989 г. , не приемаше келеши - за тях имаше отделни структури! "Акаунтите" 1990 - 97 г. ги занулиха съвсем други хора нямащи нищо общо с това за което писах одеве в друга тема!
                        Спарте ми и ти си некав келеш - магураджия, по тогавашните стандарти, ако ти се проследи последния успешен трейд по канала на евро долара. Кажи сега кога ще сме дълги на рубла щот аз се ослушвам. за в бъдеще.

                        Коментар


                        • Този който седи и си гледа кефа зад лъскавата витрина в скъпия ресторант е доста невероятно да започне конфликт с озлобения бездомник с тухла в ръка отвън...

                          Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                          P.S.Колкото до ракетите Пършинг....,в днешно време очакваме да ни запукат с ракети от Изток и да унищожат света и себе си барабар с нас,мамицата им мръсна....Каква ирония,а?!

                          Коментар


                          • Не знам дали съм те разбрал, но като бях на 10 г. се учех на BASIC на един Правец 8Д. Наречи ме нърд ако искаш, но това ме кефеше тогава и до сега нищо не се е порменило. Кефи ме да разучавам нови неща във всякакви области

                            Което не значи, че на 13-14 години не почнах да се интересувам от момичета

                            Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            Мъней,или не си прочел между редовете,какво искам да кажа,или си го интерпретирал ,както ти изнася....

                            Коментар


                            • Разликата между нас е, че ти си от адаптивните, пък аз не искам да се адаптирам, а нещата да се променят. Което означава промяна на начина на мислене

                              Иначе, реално, аз съм доста приятно изненадан, че нащата не са чак толкова зле и че всъщност има признаци на подобрение. Понеже живея в чужбина от близо 15г. ми прави по-силно впечатление. И често споря с хора, които живеят в България и твърдят, че става все по-зле. Гледам предимно София, разбира се

                              Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                              А ти разочарован ли си действителността в България,а Мъней?!Щото ,ако си,значи си просто един неадекватен многознайко....

                              Коментар


                              • Според мене слушаш, но само това което ти изнася. Аз слушам всички и анализите си ги правя сам

                                Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                                Сега съм апокалиптик и не слушам никого, анализите си ги правя сам.

                                Коментар

                                Working...
                                X