IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да, повлиян съм от Пърсиг

    Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
    Ракетите Пърсиг бият ракетите Пършинг.

    Коментар


    • Ракетите Пърсиг бият ракетите Пършинг.

      Едит: Само рублата е вечна!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Кое обаче е това нещо? Ти понеже си вярващ и от там следва, че Бог е Творецът и той е като нас и мисли като нас. И следователно ние разгадаваме някаква загадка зададена ни от един друг "човек", като постепенно разкриваме вече съществуваща човешка мисъл, план и дизайн. Това ти така си го мислиш, защото си човек и мислиш 100% антропоцентристки

        Обаче Бог може и да не е някакъв мъдър старец, който мисли като нас. А и вселената може да не е това, което си мислим че е. И ако изобщо има разумен творец, той може да мисли по съвсем различен начин от нас. Също, и като следствие от това, неговият план и дизайн на света може да е съвсем различен от физиката, която се преподава в МЕИ или MIT. И е възможно ако той "чуе" нашите обяснения за света, да му се видят толкова примитивни и плоски, че да падне под масата от смях... образно казано

        В този случай, законите на природата са наши човешки мисловни конструции, които на дадения етап ни вършат работа. И които са измислени от нас. И които не са съществували в природата преди ние да си ги измислим

        Изобщо, идеята, че нашите мисловни конструции a priori същствуват в природата на мене ми звучи очевидно абсурдна

        Но истината е, че аз мисля малко по-различно от средностатистическата рожба на МЕИ. Защото там ти дават буквар, ти учиш наизуст, колкото да избуташ и така

        ,,Когато ние си правим планове. Господ се смее,,
        Last edited by Todor Sabev; 01.08.2018, 22:40.

        Коментар


        • Кое обаче е това нещо? Ти понеже си вярващ и от там следва, че Бог е Творецът и той е като нас и мисли като нас. И следователно ние разгадаваме някаква загадка зададена ни от един друг "човек", като постепенно разкриваме вече съществуваща човешка мисъл, план и дизайн. Това ти така си го мислиш, защото си човек и мислиш 100% антропоцентристки

          Обаче Бог може и да не е някакъв мъдър старец, който мисли като нас. А и вселената може да не е това, което си мислим че е. И ако изобщо има разумен творец, той може да мисли по съвсем различен начин от нас. Също, и като следствие от това, неговият план и дизайн на света може да е съвсем различен от физиката, която се преподава в МЕИ или MIT. И е възможно ако той "чуе" нашите обяснения за света, да му се видят толкова примитивни и плоски, че да падне под масата от смях... образно казано

          В този случай, законите на природата са наши човешки мисловни конструции, които на дадения етап ни вършат работа. И които са измислени от нас. И които не са съществували в природата преди ние да си ги измислим

          Изобщо, идеята, че нашите мисловни конструции a priori същствуват в природата на мене ми звучи очевидно абсурдна

          Но истината е, че аз мисля малко по-различно от средностатистическата рожба на МЕИ. Защото там ти дават буквар, ти учиш наизуст, колкото да избуташ и така

          Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Това че науката не е открила нещо до сега то не означава че нещото не съществува.Както съм казвал ного пъти Светът се управлява от Закони такива за физическия и такива за духовният свят.Те са неизменни и ги боли хея дали ние ги знаем или пък дали ни харесват.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            М да като за човек от УНСС направо гениално....Не знаех че преди 1989 математиката физиката механиката електротехниката и електрониката били други а и Природните закони се променили.Казвал съм ти ного пъти че сички демократи седерасти сте идиоти ама ти не ми вярваш
            Преди раждането на Айщаин, времето също се е смятало за абсолютно. Дори самия Айщаин грешно смята вселената за статична система.

            И всъщност въобще не сигурно дали няма множество от вселени. И някаква връзка между тях. И въобще още няма единна теория описваща голямото и малкото. Има много противоречия.
            Last edited by Todor Sabev; 01.08.2018, 22:31.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Виж сега, аз не казвам, че на вечеря като си изпуснеш вилицата както си седиш вкъщи и тя може да полети нагоре и да залепне за тавана...

              Но не е ясно какви неподозирани неща може науката да открие за вселената в бъдеще. И тогава много от абсолютните истини, които сега знаем може да станат малко по-относителни. Както веднъж давах пример със събирането на скоростта на влака и на човек, които върви вътре във влака, за да се получи скоростта на човека спрямо земята; както и ситуацията когато влакът се движи със скоростта на светлината...

              Та тази абсолютна и очевидна истина, че събираш двете скорости не е напълно вярна, а само приблизително...
              Това че науката не е открила нещо до сега то не означава че нещото не съществува.Както съм казвал ного пъти Светът се управлява от Закони такива за физическия и такива за духовният свят.Те са неизменни и ги боли хея дали ние ги знаем или пък дали ни харесват.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                Най-смешни са с руските коли

                A ти с руските тираджии

                Коментар


                • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                  Топ гиър си правят гаргара с всякакви коли .
                  Най-смешни са с руските коли

                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                    В момента по Топ гиър си правят гаргара с руски коли.
                    Топ гиър си правят гаргара с всякакви коли .

                    Коментар


                    • В момента по Топ гиър си правят гаргара с руски коли.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Да, да, с тях може да стане работата на постоянно обновление и приложение на иновативни постижения защото са особено креативни и възприемчиви.
                        И са много умни.

                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Няма проблем с това. Ще сложим едни по-гениални хора като Майната и Пинокио в ЦК и те ще дадат "ускоряващият се темп на технологично обновление"




                          Да, да, с тях може да стане работата на постоянно обновление и приложение на иновативни постижения защото са особено креативни и възприемчиви.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                            Всички природни науки, в различна степен, се градят на основата на математиката. Когато са възникнали първите университети (някои съществуват и днес), математиката е била задължителен предмет. Не излизаш от университета без нея.
                            Всичко тече и се променя, ускорението при свободно падане все си е 9.8 м/с, пътя е равен на скоростта по времето, законите за запазване на енергията си важат, физичните константи не са се променили, Менделеевата таблица не се е променила (само се разширява по малко), все още 1 + 2 = 2 + 1 (една от аксиомите в математиката), да продължавам ли?
                            За разлика от "човешките закони и теории" природните важат без изключение - при еднакви изходни условия и параметри, всичко става винаги по един и същи начин.
                            Ако законите на природата се променяха, както променяме нашите си, човешки идеи, теории, науки и закони, Земята отдавна щеше да е загинала.
                            Верно е, че има природни константи, но и те са относителни и обвързани с други стойности, понятия и въобще с цялата парадигма.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                              В "развитите" държави какво възприеха ?! Щото туй което са "възприели" е всичко друго , но не капитализъм ... капитализмът умре с премахване на златния стандарт , господа !
                              В развитите държави възприеха особена форма на елитаризъм, при която умните изобретяват, работливите произвеждат, а хитрите им ги измъкват постиженията от ръцете и ги пращат на към Дивия Запад да се оправят как могат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Хмммм... не ти говоря за механика, бе човек...

                                Не видя ли, че споменавам скоростта на светлината. Това не беше случайно


                                Това, което е най-притеснително е, че леви, десни, черени, зелени, сини или бембени... всичките българи сме от един дол дренки и реагираме по един абсолютно стандартен начин


                                Ще пропусна политиката "леви, десни..." в конкретният пример, който ти ни даваш, защото политиканстването няма да ти даде отговор на въпроса, по който нямаш минимумът от знания, за да го развиваш пред хората тук... Това е казано с най-добри намерения, а не с желанието да се губя в безпредметни спорове...

                                Да те попитам все пак: кое не е случайно? Че си споменал скорост - споменал си я! Никакво значение няма дали това е скоростта на светлината, както и - дали тя отчетена /измерена/ във вакуум...

                                Скоростта, независимо как ще я наречеш е предмет на физиката, техническата механика - а също и на други частни науки. Оттук следва изводът, че науката, както и да я наречем - се крепи на постулати, които ние задължително отчитаме, че са приложими за планетата Земя. Тук!

                                Не напразно горе съм ТЕ допълнил - "във вакуум".

                                А ПА ти пак не ми говори за механика! Е, за какво ми говориш, когато споменаваш понятието "скорост на светлината"? За фармация, за икономика, за политика...., ли?

                                Скоростта е предмет на изучаване от физика, механика, динамика. Също няма общо с никакви червени, зелени или сини...Ако щеш ми вярвай.

                                Коментар

                                Working...
                                X