IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
    А спомняш ли си от къде внасяхме кинескопите, и защо трудно се намираха ако нямаш връзки. В телевизора Велико Търново само името беше българско. всичко друго западно, но ни пробутваха вече остарели технологии за по-евтинко.
    Плановата икономика не може да просперира, когато всички институти за научноразвойна дейност, бяха държавни и там се назначаваха , секлецарки, сол тОшаци, шуробаджанаци, шуренайки и каквото се сетите. няма как тези хора да произведат новости, когато кадърните хора бяха изхвърляни от тази система, защото са врагове на народа или защото не са имали партизани в родата.
    Някой знаел ли Русия дали имат телескоп като Хъбъл? Може ли САЩ да разглеждат вселената а Русия, таз велика сила да не може да гледа по-далече от носа си? Те и в завладяването на МАРС май изостават. Нищо не обаждат.....Мъчно ми е, че изостават сериозно в надпреварата. А дали са изследвали Х бозона????
    Бе ти голем капацитет ше излезеш?Явно си далтонист и ви ждаш нещата само черни или бели.Разбрахме за тебе това време е лошо няма смисъл повече да спамиш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
      А спомняш ли си от къде внасяхме кинескопите, и защо трудно се намираха ако нямаш връзки. В телевизора Велико Търново само името беше българско. всичко друго западно, но ни пробутваха вече остарели технологии за по-евтинко.
      Плановата икономика не може да просперира, когато всички институти за научноразвойна дейност, бяха държавни и там се назначаваха , секлецарки, сол тОшаци, шуробаджанаци, шуренайки и каквото се сетите. няма как тези хора да произведат новости, когато кадърните хора бяха изхвърляни от тази система, защото са врагове на народа или защото не са имали партизани в родата.
      Някой знаел ли Русия дали имат телескоп като Хъбъл? Може ли САЩ да разглеждат вселената а Русия, таз велика сила да не може да гледа по-далече от носа си? Те и в завладяването на МАРС май изостават. Нищо не обаждат.....Мъчно ми е, че изостават сериозно в надпреварата. А дали са изследвали Х бозона????
      Сега, да те открехна, шуробаджанащината спъва и в капитализма. Яко. Много яко. Обаче, при него - когато бизнесът е твой - спокойно можеш да изхвърлиш негодния елемент. И никакви окръжни комитети и общински съвети, нямат неограничена власт да ти налагат тоя, оня, или там, третия. Обаче, у нас, рекетът върви по друга линия. И...язък ни за меда, при толкова жило.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Това не е вярно.Велико Търново 84 ли 85 си бяха много добри за времето.Аз имах такива и едно Сони.Нашите имаха по хубава картина от сонито
        А спомняш ли си от къде внасяхме кинескопите, и защо трудно се намираха ако нямаш връзки. В телевизора Велико Търново само името беше българско. всичко друго западно, но ни пробутваха вече остарели технологии за по-евтинко.
        Плановата икономика не може да просперира, когато всички институти за научноразвойна дейност, бяха държавни и там се назначаваха , секлецарки, сол тОшаци, шуробаджанаци, шуренайки и каквото се сетите. няма как тези хора да произведат новости, когато кадърните хора бяха изхвърляни от тази система, защото са врагове на народа или защото не са имали партизани в родата.
        Някой знаел ли Русия дали имат телескоп като Хъбъл? Може ли САЩ да разглеждат вселената а Русия, таз велика сила да не може да гледа по-далече от носа си? Те и в завладяването на МАРС май изостават. Нищо не обаждат.....Мъчно ми е, че изостават сериозно в надпреварата. А дали са изследвали Х бозона????
        Last edited by Krum Sokolov; 02.09.2018, 02:46.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Забрави да споменеш социалистически москивичи и останалата социалистическа техника.

          Оф, сегашната шестица по математика се равнява на едновремешната три и половина, ама ти продължавай да си играеш на плажа с лопатка и гребълце

          Коментар


          • Гледам, че ссловесния фастфууд специалист се е кротнал малце. Може ли определения за туй що е капитализъм и що е социализъм... ако иде реч за плановата икономика срущу пазарната икономика, темата е мъртвородена и не може да роди истина... плановата икономика си поставя за цел определени резултати, докато пазарната икономика е средство за постигането на целта... не може да противопоставяш целта на средството за постигане на целта... или невидимата ръка на пазара няма глава, смех... става въпрос за структурно управление срещу безструктурно управление, давал съм примери за безструктурно управление

            или става въпрос за частната срещу държавната собствеността върху средствата за производство... твърдим че частния монопол е за предпочитане пред държавния монопол... смех

            пазарната икономика е лабораторен модел, който си няма нищо общо с действителността
            Last edited by Макс; 30.08.2018, 21:06.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

              кой набор си, бате,
              шеесе и първи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Това не е вярно.Велико Търново 84 ли 85 си бяха много добри за времето.Аз имах такива и едно Сони.Нашите имаха по хубава картина от сонито
                Ние имахме Електрон и беше гола вода, не можех да си гледам детските като хората. После си взехме Sharp (малък) и беше съвсем друго.
                Наскоро по ТВ разказваха как моралът през 80-те години е съвсем различен от днешния, във връзка със сватбата на Хари и Мегъм.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Кой от кво е пострадал от тва се оплаква. Ти се радвай че не си бил дете на врагове на народа че тогава че пееш друга песен. Пък ако си бил близък до ЦК или ДС съвсем друга.
                  Виж са пич аз лично съм пострадал от комунистите без да имам никаква вина но не ги мразя.Навремето исках да ставам пилот и един тъп партиен секретар написа в характеристиката на майка ми че има роднини зад граница и мен ме изритаха.Но не ги мразя.Оценявм и хубавото и лошото на онова време.Искам да се оценява реално а не аз искам беемве и значи сичко западно е хубаво и сичко руско лошо гадно и тъпо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    За да съм учтив ще ти отговоря. Бях в армията.
                    В коя армия си бил в оная истинската или в гейската?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Телевизорите бяха отврат, но в края на 80-те започнаха и западни да навлизат.
                      А пък Франческа Делера се води за секссимвол, който е вдигал самолета на нашите бащи и дядовци,
                      И на тези, кото са били войници тогава.
                      Това не е вярно.Велико Търново 84 ли 85 си бяха много добри за времето.Аз имах такива и едно Сони.Нашите имаха по хубава картина от сонито

                      Коментар


                      • Я ми отговорете е на тоя въпрос?:
                        https://www.youtube.com/watch?v=UDc7b3kKC2E
                        Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                          И още как ...
                          кой набор си, бате,

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Не съм бил, защото го отмениха, ти бил ли си?
                            И още как ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                              Ми ако си бил в казармата ... ...
                              Не съм бил, защото го отмениха, ти бил ли си?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                                Е аз това знам какво е,
                                Ми ако си бил в казармата ... ...

                                Коментар

                                Working...
                                X