IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

    не знам дали това е верно каквото пише тази, а ако е вярно от къде аджаба такива суми у нас ?!? Нашия външен дълг е 40 млрд. начи само 4г. ако се върздържат да не гепат и сме на чисто ....

    Елена Йончева: Проблемът на България не е корупцията, а огромният грабеж - 11 млрд. евро на година!
    Click image for larger version

Name:	45861920_10212211945321217_370666565386895360_n.jpg
Views:	2
Size:	61.7 КБ
ID:	3436192

    Коментар


    • Имхотеп - точно в момента се решава дали да почнат нещата да се пооправят, китайците бяха най ентусиазирани от избора на Тръмп и вече си го получиха, но Путин какво го чака дори не може да си го представи.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
        Брех!
        Абсолютно вярно. Това нещо го говорим няколко човека тук от години, ама не та не, САЩ са ни виновни.
        Защо изкривяваш? Не съм видял някой да твърди тук, че у нас не се краде.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

          нешо не разбрах, кой получил пари и кво треало да напрай ?!? Ако е Рассия мисля вече казах, че при Капитализма там са същите пумпали кат у нас, трупат милиарди на сметки за кво са им неам идея ..... Само че у руския, украйнския и българския капитализъм са така наречените готови капиталисти дет са на държавната софра .... тва е соц разбирането за капитализма, аз взиам нещо т.е. си го присвоявам, открадвам, приватизирам дет го е напрайл Соца и каам аз съм капиталист и всичко за мене останалите да го духат и фалит нема никога .... да ама тва е робовладелско-феодален строй не е никкъв капитализъм
          Брех!
          Абсолютно вярно. Това нещо го говорим няколко човека тук от години, ама не та не, САЩ са ни виновни.
          Те САЩ са виновни и на руснаците за всичко.
          А модела и в България и Русия е един и същ.
          И не Иван Костов е виновен. Той просто е част от цялата картина.
          Хубавото е че след 2007 нещата малко по малко, бавно и с много мъка се пооправят.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Виж сега какъв парадокс - с парите от пенсиите си, които са пари от събрани данъци в Кауфланд пълно с пенсионери да си пазаруват изгодно стоки които са евтини защото няма да им се плати ддс-то и за капак и печалбата на веригата от дейността и ще се изнесе извън България..т.е. тези пари умират за българската икономика. Никой дребен търговец не може да не си внесе ддс защото неговия касов апарат на момента го праща в нап, той не може да се уреди с лоша връзка..но за едрия търговец не е проблем защото тя връзката минава през частни големи компании и през едни софтуери както вече се разбра.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • michaelis12 - по принцип големите чуждестранни търговски вериги у нас крадат ддс и затова при тях същите стоки са по евтини отколкото при всеки дребен търговец който би се страхувал да не си плати ддс-то, с тази кражба обаче не виждам как може да се изплати външния дълг - те откраднатото един вид го подаряват на техните клиенти. Проблема с ниския ни външен дълг е че няма кредитори които да имат доверие да са ни заели повече пари на държавата, но това според мен не е проблем от голямо значение защото не важно държавата да се къпе в пари а хората да имат достатъчно пари и спокоен и нормален живот.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                michaelis12 - не знам може това да е таен план на ГД (генералските дочки) за превземането на Европа с тези пари тези държави са на тяхна хранилка един вид, стават зависими. Ето ти отговора защо там е така а в Русия и България не е такъв хубав социализъма за хората като в Холандия, Дания....защото друго е да ти влязат едни 30-40 милиарда в банките и друго да ти излязат едни 7 за енергоносители всяка година. Този Тръм обаче сега иска парите на ГД и става сложно, Европа да си взема петрола от Америка с пари или да продължи да си го взема от ГД от където и идва без пари един вид направо. Може да се обзаложим че еврогейските политици яко ще му се опънат, ще ги боли кръста ще ги лови лумбагото и няма да могат да проведат важни срещи по тоз въпрос по медицински причини разбира се.
                не знам дали това е верно каквото пише тази, а ако е вярно от къде аджаба такива суми у нас ?!? Нашия външен дълг е 40 млрд. начи само 4г. ако се върздържат да не гепат и сме на чисто ....

                Елена Йончева: Проблемът на България не е корупцията, а огромният грабеж - 11 млрд. евро на година!

                Коментар


                • michaelis12 - не знам може това да е таен план на ГД (генералските дочки) за превземането на Европа с тези пари тези държави са на тяхна хранилка един вид, стават зависими. Ето ти отговора защо там е така а в Русия и България не е такъв хубав социализъма за хората като в Холандия, Дания....защото друго е да ти влязат едни 30-40 милиарда в банките и друго да ти излязат едни 7 за енергоносители всяка година. Този Тръм обаче сега иска парите на ГД и става сложно, Европа да си взема петрола от Америка с пари или да продължи да си го взема от ГД от където и идва без пари един вид направо. Може да се обзаложим че еврогейските политици яко ще му се опънат, ще ги боли кръста ще ги лови лумбагото и няма да могат да проведат важни срещи по тоз въпрос по медицински причини разбира се.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • не са 70 -100 а по 3
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      michaelis12 - ами руските компании са ги получили тези пари според еврогейските търговски баланси, там се виждат точно и не се виждат в балансите на компаниите пък което значи че са ги откраднали някои олигарси и в държавата не са влезли..обаче някъде ги има не са се изпарили. В сметките на генералските дочки са, те растат постоянно в онея хубавите социалните държави дето Пешката ги изрежда и дето много работели.
                      Затова в Русия няма пътища а е продала суровини за пари с които може да стане само с автобани.
                      не знам кво са получили тия и кво не, те поне има кво да продадат суровини бол, а ние неаме толко и сме много по-малки ..... ми ше се изпарят парите, са не знам колко е верно ама от Русия според некои анализатори изтичат годишно 70-90 млрд. в $ и тва е сека година вече бая време, слуги и роби кат нас плащат си рекета само дет имат бомби и уж са нещо мърдат не щат повече да плащат рекети как вече писах ама ше видиме дали ше стане .....

                      Коментар


                      • Сега Тръмп решил за неговите хора там с петрола да са тези пари, еврогейските да купуват тоя петрол от тях ако искат да продават коли в Америка. Това обаче не е същото като да внасяш от Русия пък парите дето се плащат да остават при теб а ще отидат в джебовете на ония в Америка, после те с тях пари ще искат да купят разни неща от тез хубавите социалните държави и ще им се наложи да бачкат да ги направят тез неща..ама няма страшно де тях много ги бивало да бачкат казва Пешката.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • michaelis12 - ами руските компании са ги получили тези пари според еврогейските търговски баланси, там се виждат точно и не се виждат в балансите на компаниите пък което значи че са ги откраднали някои олигарси и в държавата не са влезли..обаче някъде ги има не са се изпарили. В сметките на генералските дочки са, те растат постоянно в онея хубавите социалните държави дето Пешката ги изрежда и дето много работели.
                          Затова в Русия няма пътища а е продала суровини за пари с които може да стане само с автобани.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            michaelis12- ти виж колко пари са получили те за енергоносители и суровини от еврогейския, има ги в търговския баланс на еврогейците, с тия пари джуджаро не пътища да им беше направил ами да са със златна маркировка..обаче парите ги няма и там те не са влезли.
                            нешо не разбрах, кой получил пари и кво треало да напрай ?!? Ако е Рассия мисля вече казах, че при Капитализма там са същите пумпали кат у нас, трупат милиарди на сметки за кво са им неам идея ..... Само че у руския, украйнския и българския капитализъм са така наречените готови капиталисти дет са на държавната софра .... тва е соц разбирането за капитализма, аз взиам нещо т.е. си го присвоявам, открадвам, приватизирам дет го е напрайл Соца и каам аз съм капиталист и всичко за мене останалите да го духат и фалит нема никога .... да ама тва е робовладелско-феодален строй не е никкъв капитализъм
                            Last edited by Andi11; 28.01.2019, 08:37.

                            Коментар


                            • michaelis12- ти виж колко пари са получили те за енергоносители и суровини от еврогейския, има ги в търговския баланс на еврогейците, с тия пари джуджаро не пътища да им беше направил ами да са със златна маркировка..обаче парите ги няма и там те не са влезли.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Мишо ядене мое си произведем ама ни мързи и смятаме че е обидно да се занимаваш със земеделие.Всяка проста лейка като Дъбнишкия и подобните му смята че земеделието за прости хора и че всеки го може а те са родени за велики дела нищо че на връзано куче леб не мое да дадат а тоя Дъбнишкия ако застане пред кравата кога напъва да се тели тя ше спре да се напъва щот кат го види ше разбере че се е отелила вече
                                еми сори байка у всички останали не ги мързи е Cargill у американско и у руско не ги мързи за тва са и водещи у зърнените култури .... сааа вече ако е за мързел тука и Господ не мое ни помогне дори и да слезе у нас по пантофи ....

                                Коментар

                                Working...
                                X