IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

    Мога да ти го покажа и нагледно как става
    Интересно ти е защото или си обграден с хора за които писах,че не могат да си купят и не вярваш или се опитваш да правиш плоска пропаганда.
    Ти си знаеш кое от двете е ,но строителството в София и цените доказват единствено ,че съм права
    да не говорим въобще и изобщо ... ново строителство , 90 квадрата , квартал средна хубост / по твой избор / , заплата ...също средна хубост ...айде топката е у тебе ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
      Днес, 19:29
      Този коментар от v_tin е изтрит от Andi11
      Причина: Заяждане.

      Анди кое е заяждане- ти луд ли си - дури лъже за световно, а ти триеш моят пост- да повторя поста си до дури- какво мислиш в светлината на изказаното от теб твърдение че в цивилизования свят няма бандитизъм и рекет за случаят Безос- изнудване/ рекет/ за да спре определени разследвания

      И да не пропусна- копи-пейст на поста- ако го изтриете ще го пусна пак
      Успокой се и да ги изтрият ще ти отговоря ,вече прочетох въпроса ти В цивилизования свят има всичко естествено ,хората не сме различни по своята същност .Разликата е ,че това в руския свят е държавна политика и не се наказва,а в цивилизования свят ако те хванат ще ти съдерат четиристишието.
      Не разбрах с какво лъжа за като за световно ?

      Коментар


      • Днес, 19:29
        Този коментар от v_tin е изтрит от Andi11
        Причина: Заяждане.

        Анди кое е заяждане- ти луд ли си - дури лъже за световно, а ти триеш моят пост- да повторя поста си до дури- какво мислиш в светлината на изказаното от теб твърдение че в цивилизования свят няма бандитизъм и рекет за случаят Безос- изнудване/ рекет/ за да спре определени разследвания

        И да не пропусна- копи-пейст на поста- ако го изтриете ще го пусна пак

        Коментар


        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

          Ше ми е много интересно да видя варианта за 25 години ...за 5 години още повече ...
          Мога да ти го покажа и нагледно как става
          Интересно ти е защото или си обграден с хора за които писах,че не могат да си купят и не вярваш или се опитваш да правиш плоска пропаганда.
          Ти си знаеш кое от двете е ,но строителството в София и цените доказват единствено ,че съм права

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Да,но само ако поколенията са зле образовани и мързеливи Останалите ги изплащат за от 5 до 25 год. без проблем
            Ше ми е много интересно да видя варианта за 25 години ...за 5 години още повече ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

              Мдаа ...за новите тухлени сгради ше трябва вече три поколения да работят докат ги изплатят на бамките .
              Да,но само ако поколенията са зле образовани и мързеливи Останалите ги изплащат за от 5 до 25 год. без проблем

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                Мислех,че съм ти отговорила на този въпрос. Както и да е пак ще опитам. Не се учудвам,че никой не връща ключовете защото са изстрадани да ти кажа.Първо на предците им са окрадени имотите по селата,после или в текезесето или в градовете ама и там ти трябва някой да помогне,че има жителство.Когато това стане се завират цялото семейство в една стая и с десетилетия чакат ключовете за заветната панелка.Вече са се родили децата в София,мама и тате се бъхтят от сутрин до вечер в заводите и предприятията,а баба и дядо "чуват" по нЕкоя свиня ,кравичка, кокошчици за зимата да имат.Събота и неделя,вместо да почиват отиват при бабата и дядото,че да помогнат с каквото могат ама децата трябва да "учат за да не работят" ,чувал си го и ти предполагам Така живееха много семейства,че пречеха и на други и чакаха с десетилетия,а някой и повече за заветния ключ от панелката.И идва един ден,оооо прекрасен ден получават ключа Започват да търсят връзки за плочки,печки,паркети,телевизори,канапета,ааа да не забравя и прословутите секции След известно време всичко е готово и започват да изплащат пустата панелка с години Отделно са досаждали на други семейства като са били настанени в къщите им,на трети пък са им ограбили отново земите,че да се построят тези панелни квартали.
                От всичко това се вижда само едно,страхотна зависимост от политическата система и ужасен начин на живот !!! Кажи ми наследниците на тези хора как да върнат ключовете дори и да отчитат това,че живеят на заграбени терени ?!!!
                Стигнахме до днешно време и въпроса защо струва 100 000 евро,отговора ми е защото все още има недостатъчно количество изградени нови тухлени сгради и защото сегментацията на пазара е едва в началото.
                Мдаа ...за новите тухлени сгради ше трябва вече три поколения да работят докат ги изплатят на бамките .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Дури не се прави на умряла лисица когато са взели бащините им землища това са били земеделски земи...Днес обаче са в рамките на София и наследниците искат баснословни пари за кирливите си ниви....А твоите съкварталци партизани като взеха на дедите ми нивите и ливадите построиха голям завод върху тях но после вместо акции от завода ми дадоха тоалетна хартия наречена компесаторен запис която най нагло изкупуваха на 10% от стойността за да откраднат с нея лошите некачествени комунистически заводи...Защо и за тия земи не дадоха компенсаторни записи?Твоите съкварталци.....дет се имате за елит
                  Никога не се правя на умряла лисица Прав си,че когато са ги окрали земите са били земеделски и така е в цял свят.Разликата е,че са ги ограбили и не са ги платили ,както написа сам всичко е било кражби,кражби и отново кражби ! Моите "съкварталци" които са ограбили старите ми съкварталци са същите крадци,създали социализма !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    ...
                    Колкото до бандитизма и рекета,те не съществуват в цивилизованите държави,но за жалост са факт в страните от тъй наречения руски свят !!!
                    ...към който спада все още и България за съжаление!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Нямам ама никакво намерение да ходя в Париж нито в Женева.Виж в Рим ми се ходи Флоренция Милано в Италия винаги ми се ходи.И в Москва и в Ленинград ми се ходи жалко че го нема влака на дружбата.Бандитизма и рекета за мен не са цивилизация
                      Отиди,а в Женева те поканих и обещах да те запозная с едни френски "баби" да си хортувате на тема земеделие Ходила съм във всички изброени от теб градове,Питер,стария град е прекрасен,влюбена съм в него,Париж е още по-красив,италианските градове са чудесни не харесах единствено Москва,та нея последна я гледай
                      Колкото до бандитизма и рекета,те не съществуват в цивилизованите държави,но за жалост са факт в страните от тъй наречения руски свят !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Дури най лошото е оркестъра да свири една песен а певеца да пее друга.Защо се опитваш да ме лъжеш айде младежите може ма мене не се опитвай.Пак питам защо никой не връща ключа от гадната комунитическа панелка?И защо не се връща на село е върнаха земята да земе да бачка.Защо за такива некачесвтвени според тебе жилища се искат по 100000 евро?
                        Мислех,че съм ти отговорила на този въпрос. Както и да е пак ще опитам. Не се учудвам,че никой не връща ключовете защото са изстрадани да ти кажа.Първо на предците им са окрадени имотите по селата,после или в текезесето или в градовете ама и там ти трябва някой да помогне,че има жителство.Когато това стане се завират цялото семейство в една стая и с десетилетия чакат ключовете за заветната панелка.Вече са се родили децата в София,мама и тате се бъхтят от сутрин до вечер в заводите и предприятията,а баба и дядо "чуват" по нЕкоя свиня ,кравичка, кокошчици за зимата да имат.Събота и неделя,вместо да почиват отиват при бабата и дядото,че да помогнат с каквото могат ама децата трябва да "учат за да не работят" ,чувал си го и ти предполагам Така живееха много семейства,че пречеха и на други и чакаха с десетилетия,а някой и повече за заветния ключ от панелката.И идва един ден,оооо прекрасен ден получават ключа Започват да търсят връзки за плочки,печки,паркети,телевизори,канапета,ааа да не забравя и прословутите секции След известно време всичко е готово и започват да изплащат пустата панелка с години Отделно са досаждали на други семейства като са били настанени в къщите им,на трети пък са им ограбили отново земите,че да се построят тези панелни квартали.
                        От всичко това се вижда само едно,страхотна зависимост от политическата система и ужасен начин на живот !!! Кажи ми наследниците на тези хора как да върнат ключовете дори и да отчитат това,че живеят на заграбени терени ?!!!
                        Стигнахме до днешно време и въпроса защо струва 100 000 евро,отговора ми е защото все още има недостатъчно количество изградени нови тухлени сгради и защото сегментацията на пазара е едва в началото.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Попитай тези които са купували комунистическите крадени боклуци защо не върнат заграбеното !!!
                          Защо не питаш хората на които са били бащините им землища,а ?!!!
                          Ето ти и крадците и тези които са се продали за една панелка !!!
                          Седнал си тука да оправдаваш едни доказани крадци и убийци не те е срам,а си мислиш,че си много честен и достоен човек !!!
                          Е,този път яхнах метлата,не когато си помисли
                          Дури не се прави на умряла лисица когато са взели бащините им землища това са били земеделски земи...Днес обаче са в рамките на София и наследниците искат баснословни пари за кирливите си ниви....А твоите съкварталци партизани като взеха на дедите ми нивите и ливадите построиха голям завод върху тях но после вместо акции от завода ми дадоха тоалетна хартия наречена компесаторен запис която най нагло изкупуваха на 10% от стойността за да откраднат с нея лошите некачествени комунистически заводи...Защо и за тия земи не дадоха компенсаторни записи?Твоите съкварталци.....дет се имате за елит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Не,не си на 20 години и това е жалкото,че не си разбрал още за какво иде реч
                            Още ли ти се ходи в Москва,вместо в Париж,Рим,че и дори една Женева за да видиш как се развива цивилизацията ?!
                            Нямам ама никакво намерение да ходя в Париж нито в Женева.Виж в Рим ми се ходи Флоренция Милано в Италия винаги ми се ходи.И в Москва и в Ленинград ми се ходи жалко че го нема влака на дружбата.Бандитизма и рекета за мен не са цивилизация

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                              еми то излезе точно обратното особено за наща колония или ти си кьорав ?!? Най вече си набор от оня ден праен на некое ретро Чалга парти в бързината .... Я ми посочи една асфалтирана улица или нещо произведено от България за населението което да му влезе в полза дори и ядене да е от то друго немеме вече ммм ?! И в кой магазин пазаруваш неграмотний, в коя банка житкаш, в какви коли се возиш, в какъв транспорт, какви застраховки, перални, телевизори, ладилници ако щеш ммм ?!? .....
                              Не е могъл ама явно е могъл особено дома, кат гледам и Сашш колко са развити от Капитализма майкат си ебало, 20 млн. житкат на шмъркотици у нас 89та 80% от населението беха със собствени жилища са кура ми дедов секи при техните с апартаменто от гадния Цоциализъм, Китай как е и там ли си кьорав или не е Комунизъм, а било Капитализъм как каат другите шестици ... добре партията що не се казва Китайска Капиталистическа Партия ?!? ...
                              Норвегия, Германия, Австрия, Швейцария кво са не са Социализъм тъй ли ?!?! .....
                              Вместо да ръсиш дивотии айде свободно почеши коня, пали, гаси и тръгвай как викаха в казармата едно време ....
                              Мишка тук се обърка.Не е той а тя кака Дури не е правена на ретро чалга парти в бързината.Кака дури е интелигентна жена но се е нашмъркала с евроатлантически шмъркотици попрекалила е с дозата...Иначе е готина и има доста знания за имотите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                                Такааа,чудя се от къде да започна. Интересуваш се кога съм родена Е,родена съм,учила съм и съм работила във времето за което пиша,та мен не можеш да ме лъжеш колкото и да искаш
                                Когато бай Тоше започна магистралата за морето бях дете,а когато магистралата се завърши съм възрастен човек и виждам още такива и няколко в перспектива.Дали са направени за доброто на хората ами да,направени са и се вижда чудесно кои региони вървят напред и кои още са замръзнали във времето ! Асфалта не се ядял ама без него и просперитет няма Не разбрах обърканата ти мисъл с "ладилниците","банките" и т.н. ,съмнявам се и ти самия да си разбираш мисълта,но пробвай отново да ми обясниш ако можеш Знам,че сте ужасно комплексирани от американците и определено има защо човек и държава с нисък доход и никакъв интелектуален потенциал да се комплексира от най-технологичната и иновативна страна ,но не е необходимо да го показваш все едно е някакво качество Колкото до апартаментите ,които за да ги имат хората от провинцията,първо ги обраха тях като им взеха всичко което са имали ,после ограбиха и хората от градовете като и на тях им взеха всичко за да ги построят. Накрая напъхаха първите в едни панелни гета ,а хората със заплати от по 120-160 лв. в по-късния цоциал им ги плащаха м/у 8-15000 лв. Страшна далавера като се има предвид и колко чакаха за тях ,че и какво друго са давали !!! Китай, ако е цоциализъм ,то ти явно изобщо не разбираш разликата между едното и другото. Партията може да се казва както си иска и да няма нищо общо с него.Нашата като се казва социалистическа да не би да не е начело една капиталистка,приватизирала на 28 г. едно от най-големите ни търговски дружества,а ?!!! Всичките от върхушката и да не би да не си разпределиха чрез червените куфарчета индустрията която имахме ама понеже са крайно некадърни я съсипаха не,че не беше съсипана от преди,но станаха новите капиталисти
                                Още един който се пробва да ми обясни ,че там където е вторият ми дом е социализъм ама не е живял и един месец там Е,не само,че не е ,а дори и е много далеч от него !
                                Последно ако в социализма имаше нещо напредничаво нямаше да загуби Студената Война да фалира и да се разпусне Варшавският договор и СИВ !
                                Нямаше и "великото" СССР-е да се разпадне,източният блок да фалира и държавите от него да тръгнат по нов път
                                Дури най лошото е оркестъра да свири една песен а певеца да пее друга.Защо се опитваш да ме лъжеш айде младежите може ма мене не се опитвай.Пак питам защо никой не връща ключа от гадната комунитическа панелка?И защо не се връща на село е върнаха земята да земе да бачка.Защо за такива некачесвтвени според тебе жилища се искат по 100000 евро?

                                Коментар

                                Working...
                                X