IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

    Какво значение има дали е прието след като има такова предложение ! Това е чутовна безпомощност пред корупцията която властва в държавата.
    Никак не е една жена казала,а Русия,каза ,че е безпомощна пред корупцията и се опитва да я узакони след като не може да я изкорени.
    Това не можеш да го оправдаеш не се опитвай дори,а си представи какво ще се случи в Германия / до колкото разбрах живеете със семейството там/ ако се намекне за нещо такова Ужас !!!
    Никога не съм разбирал как се коментира държава която е на 2000км от българия и се познава само по картинка. Защо не коментираш българската корупция, а си тръгнала да пишеш за руската- хайде подсказка- джи пи груп ще строи тунел- ами че те се оляха като изтрепаха 17 човека, как смяташ колко ще изтрепят в тунела

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 888 Разгледай мнение
      И ти ли стана част от намаляващото семейства на капитан грант ? И репресирана ли си била преди 10 ноември 1989 г или просто липсата на банани по магазините тогава се е отразила фатално на психиката ти?
      Нямам проблеми със социализма освен моралното ми отвръщение от него Фатално на нечии психики се отрази свободата на мисълта и невъзможността да се дерибейства над голям кръг хора

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Ама разбира се,че ще ме гоните от тема в която не ви харесва да се дискутира корупцията в Русия или защо социализма фалира
        Нямам нищо против да се "излагам" дискутирайки тези проблеми !
        И ти ли стана част от намаляващото семейства на капитан грант ? И репресирана ли си била преди 10 ноември 1989 г или просто липсата на банани по магазините тогава се е отразила фатално на психиката ти?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Излетели от А, вятърът ги пратил във В.
          Истинската цел е Б.
          От В са поели към Б ли?
          Ти пишеш, че от В са се върнали в А.
          Иначе си се получава а един равностранен триъгълник, три ъгъла по 60 гр. Вместо 50, прелетели 100.
          Да. Правилно си разбрал задачата, àко и да не съм я постановил верно с необходимите и достатъчни условия.

          Както виждаш, всеки внимателен ученик от средното образование на соцвремето я решава за полвин минута.

          Но аспирантите на Запад се надали, че калкулаторът (две по три е равно на шест, например) ще мисли вместо тях. Това ми е тезата. И тя все повече се подтвърждава от живота.

          До скоро, хер Начев, се борех да доказвам на гмежта.
          Отскоро вече ми е по-лесно и по-кеф да ѝ кажа: Е, казахме ви, сега да гледам, че падате в пропастта, нито ми е кеф, нито ми е неприятно. Падайте си, както сте избрали, без да знаете, че нямате избор по свой избор.

          ​​​​​​​https://m.youtube.com/watch?v=6xJW7foStBY

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 888 Разгледай мнение
            Какво ще се случи там ? Има ли компания участваща в DAX 30 незамесена в корупционен скандал през послдните 75 години ? Ще ти отговоря няма такава.Предлагам ти да се преместиш в силната ти тема за имотите , че тук се излагаш.
            Ама разбира се,че ще ме гоните от тема в която не ви харесва да се дискутира корупцията в Русия или защо социализма фалира
            Нямам нищо против да се "излагам" дискутирайки тези проблеми !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Какво значение има дали е прието след като има такова предложение ! Това е чутовна безпомощност пред корупцията която властва в държавата.
              Никак не е една жена казала,а Русия,каза ,че е безпомощна пред корупцията и се опитва да я узакони след като не може да я изкорени.
              Това не можеш да го оправдаеш не се опитвай дори,а си представи какво ще се случи в Германия / до колкото разбрах живеете със семейството там/ ако се намекне за нещо такова Ужас !!!
              Какво ще се случи там ? Има ли компания участваща в DAX 30 незамесена в корупционен скандал през послдните 75 години ? Ще ти отговоря няма такава.Предлагам ти да се преместиш в силната ти тема за имотите , че тук се излагаш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Прието ли е? До 08.02 е трябвало да се обсъжда и има ли такъв случай? Иначе е малко една жена каза
                Какво значение има дали е прието след като има такова предложение ! Това е чутовна безпомощност пред корупцията която властва в държавата.
                Никак не е една жена казала,а Русия,каза ,че е безпомощна пред корупцията и се опитва да я узакони след като не може да я изкорени.
                Това не можеш да го оправдаеш не се опитвай дори,а си представи какво ще се случи в Германия / до колкото разбрах живеете със семейството там/ ако се намекне за нещо такова Ужас !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  Руснаците сами го правят и не чакат друг да им го каза

                  https://www.capital.bg/politika_i_ik...akoniavane_na/

                  И ако това не е държавна политика не знам какво е
                  Прието ли е? До 08.02 е трябвало да се обсъжда и има ли такъв случай? Иначе е малко една жена каза

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    Toва нещо можеш ли да го докажеш, защото аз най вероятно ще мога да докажа това за България- че тази фирма която не се е отчела се преследва- и това в 21 век в страна от ЕС
                    Руснаците сами го правят и не чакат друг да им го каза

                    https://www.capital.bg/politika_i_ik...akoniavane_na/

                    И ако това не е държавна политика не знам какво е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение

                      Това вероятно не е приложимо към всички, но към мнозинството - най-вероятно.

                      Цитирам по спомен извадка от книгата "Феминизмът, или с какво жената е различна от маймуната" на Александър Никонов, руснак.

                      Там е описано разочарованието, меко казано, на руски професор по математика, дошъл във Франция за по-добър живот от Съветския Съюз.
                      Разочарование от знанията и алгоритъма, педагогиката на Франция.
                      ​​​​​Поемайки аспирантите втора година на национално френско висше академично училище, той им пуска опознавателно контролно със задачата:
                      Дадено: Един въздушен балон (монголфие му викат) с пътешественици в кошницата, е трябвало да стигне от точка А до т.Б по права линия речи 50 километра, но заради вятъра се отклонил на 60 градуса към точка В, стигнали по права линия до нея, откъдето вятърът духнал към т.А, те се отклонили пак на 60 градуса към нея и стигнали по права линия в точката А.
                      Пита се: какво разстояние е изминал балонът?

                      Аспирантите наизвадили електронните калкулатори, но никой не решил задачата.

                      После е имало оплаквания от аспирантите за трудната нестандартна задача, които оплаквания били приети за меродавни от управата на университета.

                      Докато четях задачата в книгата, се усетих, че е чиста и проста планиметрия от седми-осми клас, "реших" си я за половин минута (заедно със смеха, че ми спомни младостта и с оценяването на хумора на руснака) и... бях срутен от "резултатите" на френските аспиранти.

                      ​​​​​П.п: тази история е публикувана в научно списание, четох я и там.
                      Излетели от А, вятърът ги пратил във В.
                      Истинската цел е Б.
                      От В са поели към Б ли?
                      Ти пишеш, че от В са се върнали в А.
                      Иначе си се получава а един равностранен триъгълник, три ъгъла по 60 гр. Вместо 50, прелетели 100.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        Добро образование и западна европа не могат да съществуват в едно изречение- това е нон сенс. Дъщеря ми учи тук- в Германия и виждам разликата много добре, дори и тя я вижда и го обяснява на приятелките си - говоря за средно образование- сега е първи курс и ще мога по късно да споделя и за висшето
                        Това вероятно не е приложимо към всички, но към мнозинството - най-вероятно.

                        Цитирам по спомен извадка от книгата "Феминизмът, или с какво жената е различна от маймуната" на Александър Никонов, руснак.

                        Там е описано разочарованието, меко казано, на руски професор по математика, дошъл във Франция за по-добър живот от Съветския Съюз.
                        Разочарование от знанията и алгоритъма, педагогиката на Франция.
                        ​​​​​Поемайки аспирантите втора година на национално френско висше академично училище, той им пуска опознавателно контролно със задачата:
                        Дадено: Един въздушен балон (монголфие му викат) с пътешественици в кошницата, е трябвало да стигне от точка А до т.Б по права линия речи 50 километра, но заради вятъра се отклонил на 60 градуса към точка В, стигнали по права линия до нея, откъдето вятърът духнал към т.А, те се отклонили пак на 60 градуса към нея и стигнали по права линия в точката А.
                        Пита се: какво разстояние е изминал балонът?

                        Аспирантите наизвадили електронните калкулатори, но никой не решил задачата.

                        После е имало оплаквания от аспирантите за трудната нестандартна задача, които оплаквания били приети за меродавни от управата на университета.

                        Докато четях задачата в книгата, се усетих, че е чиста и проста планиметрия от седми-осми клас, "реших" си я за половин минута (заедно със смеха, че ми спомни младостта и с оценяването на хумора на руснака) и... бях срутен от "резултатите" на френските аспиранти.

                        ​​​​​П.п: тази история е публикувана в научно списание, четох я и там.
                        Last edited by И.Зверов; 12.02.2019, 16:46.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Хайде пак за несполуките на България е виновна русия и това след колко - 4-5 години санкции и около 30 години демокрация
                          Не бе вате, пак не си разбрал. Не е виновна раззия, виновни са си бугарите, че от България направиха една маленкая раззия!

                          Иначе азиатската сатрапия има вина за дереджето на България, толкова, колкото и за всички други свои бивши колониии. НО, само в България проказата се оказа толкова устойчива и невехнеща!

                          "И да знаеш, Минке, че последният комунист на планетата ще умре в България. Даже когато в Съветска Русия няма да има нито един жив комунист."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Има и възможност да ме блокираш и въобще да не виждаш мненията ми
                            На мен също не ми се вярваше,но ми се похвали самата касиерка,нито съм питала за колко часа работа още по-малко пък ме интересува.
                            Помислих като теб,аз съм "за" щом им ги плащат това е чудесно
                            Дури ние на хвалби сме се наслушали но реалността е по друга

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                              Колкото за България, толкова и за раззия може да го докажеш. Все пак и съдебната ни система, която трябва да го "докаже" официално, заедно с чайките и цаците е тяхно маленкое копие. То затова и страната е последна в Европа и прилича на раззийската кочина.
                              Хайде пак за несполуките на България е виновна русия и това след колко - 4-5 години санкции и около 30 години демокрация

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Не спори, а ги дразни, точно както те правят
                                а ние с кво те дразниме ако мое попитам ?? Ако преди беше по-зле от ей са, щех да постна фактите и щех да съм си у държавата не в Диарбекир ама те са точно обратното, добре аз ко да напрая в случая ?! .... Треа обезателно да каа че, НЕ са под Американско робство е по-добре от Съветското или Турското робства с нашия бесен Феодализъм тъй ли ?!? .... ем да ама не е как да ти го обясним по некакъв друг начин ?! Е снимки, факти, статистики, лични преживявания и т.н. каат че с "Англоговорящите братя" не стаа и не върви никак .... е да си цъкаме на техните борси хуу, стаа, но да са си там и да не ни дават акъл.... ако искаш ти го каем и на майчин ви език,че техния economy model is not applicable/appropriate for us and our territory ....

                                Коментар

                                Working...
                                X