IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    Добро образование и западна европа не могат да съществуват в едно изречение- това е нон сенс. Дъщеря ми учи тук- в Германия и виждам разликата много добре, дори и тя я вижда и го обяснява на приятелките си - говоря за средно образование- сега е първи курс и ще мога по късно да споделя и за висшето
    Е ти си нЕкъв вид мазохист бе вате!!!!

    Как може да обричаш нещастното дете на такова нерадостно бъдеще с образование от Германия????

    Я веднага я прати в лесотехническия в магадан!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

      Toва нещо можеш ли да го докажеш, защото аз най вероятно ще мога да докажа това за България- че тази фирма която не се е отчела се преследва- и това в 21 век в страна от ЕС
      Колкото за България, толкова и за раззия може да го докажеш. Все пак и съдебната ни система, която трябва да го "докаже" официално, заедно с чайките и цаците е тяхно маленкое копие. То затова и страната е последна в Европа и прилича на раззийската кочина.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Споко, Dury. С тея комунета на глава няма за излезеш, а ИЗверов и майната са чисти тролове и на тях дори няма смисъл да им обръщаш внимание

        А децата ако са израсли в западна Европа и са получили добро образование там, много ме съмнява, че ще дойдат в България. Честно казано, не съм чувал да има такъв случай. Връщат се само хора които са заминали вече като възрастни хора

        Добро образование и западна европа не могат да съществуват в едно изречение- това е нон сенс. Дъщеря ми учи тук- в Германия и виждам разликата много добре, дори и тя я вижда и го обяснява на приятелките си - говоря за средно образование- сега е първи курс и ще мога по късно да споделя и за висшето

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          За разлика от цивилизования свят в Русия се хваща само опозиционната или тази която не се е отчела подобаващо !!!
          Така,че изобщо не лъжа Там това е държавна политика !!!
          Toва нещо можеш ли да го докажеш, защото аз най вероятно ще мога да докажа това за България- че тази фирма която не се е отчела се преследва- и това в 21 век в страна от ЕС

          Коментар


          • Не спори, а ги дразни, точно както те правят

            Коментар


            • Споко, Dury. С тея комунета на глава няма за излезеш, а ИЗверов и майната са чисти тролове и на тях дори няма смисъл да им обръщаш внимание

              А децата ако са израсли в западна Европа и са получили добро образование там, много ме съмнява, че ще дойдат в България. Честно казано, не съм чувал да има такъв случай. Връщат се само хора които са заминали вече като възрастни хора

              Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              А,някой от тях обичат да измъчват и нечии дядовци ,справка младока Крум Зарков
              Last edited by Money; 12.02.2019, 13:43.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение

                Михаил Восленски, "Номенклатурата"; ако ти падне, прегледай я.
                Отвътре е описана и анализирана съветската номенклатура, а за мен още по-ценното е, че е написана обобщаващо така, че важи въобще за всякакъв вид политическа номенклатура, не само съветска социалистическа. Явлението е повсеместно.
                Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                Майк,
                аз съм забелязал, че децата на старата номенклатура (внуците на старите дядовци от БКП) използват стари връзки и дори се нареждат на работа в структурите на ЕС. И дори не вярват в комунизма, както дядовците и бабите си. И си живеят добре на запад с големи заплати.
                ми аз и тех ги разбирам, да си на върха и в един красив момент кат останеш без идеи и си обрал всичко, треа слезеш от престола и да върнеш грабежа щот ората са гладни и ше си получаваш тупаницата в мутрата, оттам слизаш или с добро или консервиран за зимата .... В Англия са разбрали тоя феномен и за тва им дават повечко на раята т.е. си плащат за да виреят и са живи и до днес както и в Белгия, Холандия и т.н.обаче у Франция не го разбират тоя феномен, там революцийки и заклани има през 200г. в Русия също, царе, болшевики, Елцинисти, са некви олигарси, наще бунаци в Булгаристана те си мислят, че ше са довеки с правнуците ама ако погледне човек историята при всеки един променен курс в световната политика, падат глави дома, дори и навънка да избягат и там ше бъдат стигнати .... Не знам наще дебили не четат ли, не глеат ли, не виждат ли, Костовистите, Евроатлантиците и мутрите на прехода ше берат доста ядове ама наистина доста ядове .... наще кат праят смяна на властта са наистина безпощадни ....
                Last edited by michaelis12; 12.02.2019, 11:23.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Дури успакой ся изпусни парата.И не давай акъл на децата ти без да са ти го поискали...Големи хора са все пак ще решат сами къде и как да живеят.Ти имаш и разум и съвест ама все някак си тая съвест заобикаля и все клони към кинтата имотеца материалното.Наште куманяги и твои съседи са чавдарчета в сравнение с тия дет ги наричаш цивилизация.Че искаш и децата ти да се учат от тях.Е аз не искам моите да се учат от такива.По добре по бедничко отколкото с бандити и убийци.Са аз къде ходя по лична малка и голяма нужда не е тука мястото да обяснявам...Но ако реша мога и в Оборище да го направя насред прехвалената и повяхнала Докторска градина.Та викаш как си позволявам да пиша така.Ами позволявам си и ще си позволявам когато някой се опитва да ме поучава как да мисля и какво е цивилизация.И с чувство на превъзходство да ми обяснява къде бил ходил и колко получавал.Еми аз за мен си получавам много повече отколкото харча.Другите не ме интересуват.Каквото ми трябва имам го.Ние нецивилизованите сме възпитани да не взимаме от Природата повече отколкото ни трябва за да живеем.Лакомията не е ценност за нас.Не се дръвчим с материални придобивки и не демонстрираме превъзходство над другите хора.Сега се успокой и си допии каквото пиеш а утре се замисли.
                  +1

                  Нали султан Сюлейман е казал, че "дори владетелят на света (имал е предвид себе си) си отива от този свят с празни ръце".

                  Също така младите българи в София са завладяни от комерсиализъм, in cultural and moral terms. Все не им стига и имат нереални представи.

                  Коментар


                  • Аман, като почна да чета за номенклатура и корупция!
                    Тва го има във всички строеве от робовладелството насам. И пак така, от памтивека насам, опозицията е била мачкана навсякъде и всякога.
                    Империализъм лъха от всички строеве също. Но става по различен начин през различните епохи.
                    Кажете още нещо, каквото и да е, и ще го видите по някакъв начин във всички строеве досега.
                    Човекът в своята същност не се е променил през последните 10 000 години. Ква промяна в строевете чакате?
                    Нищо ново под слънцето.
                    Алчността, егоизма и страха движат всичко. От време оно.
                    Last edited by Kildirim_Bei; 12.02.2019, 10:42.
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Майк,
                      аз съм забелязал, че децата на старата номенклатура (внуците на старите дядовци от БКП) използват стари връзки и дори се нареждат на работа в структурите на ЕС. И дори не вярват в комунизма, както дядовците и бабите си. И си живеят добре на запад с големи заплати.
                      А,някой от тях обичат да измъчват и нечии дядовци ,справка младока Крум Зарков

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                        чета са една книжка на тоз професорчвто И.Христов. "Пред пепелището на нестаналото българско общество" Мноо добра дат кажа, обяснява как номенклатура 3то поколение, за да остане на власт иаме това което е сега и в целия бивш Соц., а в Западното общество създадената средна класа как има претенции за властта и веднага демонтаж ..... Мхм народо требе да се държи прос кат мотика, за да не му знае много гагата и тия тва и праят, отсекъде мнооо добре и в двата лагера ....
                        Майк,
                        аз съм забелязал, че децата на старата номенклатура (внуците на старите дядовци от БКП) използват стари връзки и дори се нареждат на работа в структурите на ЕС. И дори не вярват в комунизма, както дядовците и бабите си. И си живеят добре на запад с големи заплати.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Ето за това лъжеш- навсякъде корупцията се наказва- когато я хванат
                          За разлика от цивилизования свят в Русия се хваща само опозиционната или тази която не се е отчела подобаващо !!!
                          Така,че изобщо не лъжа Там това е държавна политика !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Разликата е ,че това в руския свят е държавна политика и не се наказва,а в цивилизования свят ако те хванат ще ти съдерат четиристишието.
                            Не разбрах с какво лъжа за като за световно ?
                            Ето за това лъжеш- навсякъде корупцията се наказва- когато я хванат

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение

                              Ааа, край. Таа вече ше я прескачам.
                              То бива лъжи, ама 1200 заплата за касиерка във "Фантастико"...
                              Нека зимат, аз съм "за", ма сигурно момата има предвид бруто за 60 часова работна седмица.
                              Има и възможност да ме блокираш и въобще да не виждаш мненията ми
                              На мен също не ми се вярваше,но ми се похвали самата касиерка,нито съм питала за колко часа работа още по-малко пък ме интересува.
                              Помислих като теб,аз съм "за" щом им ги плащат това е чудесно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                                чета са една книжка на тоз професорчвто И.Христов. "Пред пепелището на нестаналото българско общество" Мноо добра дат кажа, обяснява как номенклатура 3то поколение, за да остане на власт иаме това което е сега и в целия бивш Соц., а в Западното общество създадената средна класа как има претенции за властта и веднага демонтаж ..... Мхм народо требе да се държи прос кат мотика, за да не му знае много гагата и тия тва и праят, отсекъде мнооо добре и в двата лагера ....
                                Михаил Восленски, "Номенклатурата"; ако ти падне, прегледай я.
                                Отвътре е описана и анализирана съветската номенклатура, а за мен още по-ценното е, че е написана обобщаващо така, че важи въобще за всякакъв вид политическа номенклатура, не само съветска социалистическа. Явлението е повсеместно.

                                Коментар

                                Working...
                                X