IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Червените кхмери и икономиката на СССР не бяха фейк...

    Само корпоративна америка е фейк

    Икономиката на СССР беше хипер яка и произвеждаше неща от които да ти падне капата...

    Ех, как съм се затъжил за тези три думи: "Сделано в СССР"



    Капата падаше кат посетиш Корекома.
    Перверзията стигаше до там че можеше да си купиш тъй желаната лада без чакаш с долари от Корекома

    Коментар


    • Червените кхмери и икономиката на СССР не бяха фейк...

      Само корпоративна америка е фейк

      Икономиката на СССР беше хипер яка и произвеждаше неща от които да ти падне капата...

      Ех, как съм се затъжил за тези три думи: "Сделано в СССР"




      Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

      Комунизмът и пазарната икономика не си противоречат, но първо трябва да бъдат уточнени понятията. Не може със сбъркан понятиен апарат да се водят дискусии. Хората разбират под комунизъм - червените кхмери в Камбоджа, а под пазарна икономика - корпоративна Америка. Така няма как да се получи. И двата случая са пълен фейк.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Ето тука, ако някой не се сеща кое олицетворява комунизъма и кое е пазарната икономика да ми пише на лични


        https://twitter.com/ntvru/status/1095015951358144512?s=21


        Комунизмът и пазарната икономика не си противоречат, но първо трябва да бъдат уточнени понятията. Не може със сбъркан понятиен апарат да се водят дискусии. Хората разбират под комунизъм - червените кхмери в Камбоджа, а под пазарна икономика - корпоративна Америка. Така няма как да се получи. И двата случая са пълен фейк.

        Коментар


        • Хайде марш в Русия, комунетата! Марш в Русия!

          В Германия ще ми ходят, комунета с комунета...



          Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Какво значение има дали е прието след като има такова предложение ! Това е чутовна безпомощност пред корупцията която властва в държавата.
          Никак не е една жена казала,а Русия,каза ,че е безпомощна пред корупцията и се опитва да я узакони след като не може да я изкорени.
          Това не можеш да го оправдаеш не се опитвай дори,а си представи какво ще се случи в Германия / до колкото разбрах живеете със семейството там/ ако се намекне за нещо такова Ужас !!!

          Коментар


          • Ето тука, ако някой не се сеща кое олицетворява комунизъма и кое е пазарната икономика да ми пише на лични


            https://twitter.com/ntvru/status/1095015951358144512?s=21


            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Уф , на долния пост няма да ти отговоря и не защото не мога,а защото е безмислено. На този ще го направя само с един въпрос :
              Защо смяташ,че Путин или другаря Си,имат някакво право да разрешават каквото и да било ? Същото като да не могат другите ?
              Най-богатата на петрол държава в Латинска Америка,да има огромна инфлация,да е пред фалит и да са избягали над 5 000 000 човека в последната година от глад и нищета е тогава определено има нещо много гнило !!!
              Нека не забравяме, че случилото се във Венецуела не е заради Чавес и Мадуро и разбиранията им за социализъм с латинска специфика. САЩ наложиха страшни санкции именно в сектора на добив на петрол и провалиха възможностите за развитие на Венецуела в тази област. Петрол не се копае с кирки и лопати. ако ще да извира във всеки двор. Откъде накъде САЩ са въвели санкции, по силата на какъв международен ред? Остави това, но санкциите са провалили и опитите на Венецуела за диверсификация на икономиката да не е толкоз зависима от петрола - всичко, което е било необходимо, е било под запор. Всичко е било насочено в посока да бъде провалена тази държава. Така постъпиха навремето и с Алиенде - създават грозен проблем и после предлагат ефикасно решение. Това не са някакви глупави хора, които просто са стигнали до просешка тояга. Сега Мадуро се опъва, защото иска ясно да бъде разбрана вината на американците. Лошото е, че всичко е за сметка на обикновените хора. Защо Саудитска Арабия е в цветущо състояние, където няма и грам разбиране за човешки права и демокрация, а пък е след Венецуела по наличие на петрол? Защото САЩ не им пречат, кралят не търгува с боливари и не им разправя за Маркс.

              Коментар


              • Ехе, продължава да има безотговорни личности, поддържащи духа на Истанбулското съглашение. Е, повечето такива са жени или, ако не са, то не са и мъже...

                Духът на Истанбулското съглашение изкривява много неща, свързани с нормалния човешки живот, основан на природната същност на човека. Примерът по-долу с авиаторката е един от многочислените, обрисуващи и подтвърждаващи думите ми.

                Момичета, ако дойде вашата, самите вие ще сте много недоволни, но ще бъде късно, няма да има мъже в сегашното, истинското му разбиране, срещу което най-късогледо се борите.

                Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                След като всеки сам си избира как да живее и да не се налага мнението на другите,защо скачате като ужилени с/у Истанбулската Конвенция от къде е страха ?! Защо не уважаваш избора на различните от теб ? Защо се опитваш да се присмиваш и да демонстрираш превъзходство ?!

                !!!
                По удебеленото:
                -- защото, например, изборът на "различните" бива налаган със сила (защо ли?). И това е само едно от многото възражения на здравия разум, формално възражение. Тези по същество не засягам, защото пак ще ми изтрият поста, както ми заключиха и темата, свързана с Истанбулското съглашение. От което вие сте много доволни, разбира се.

                -- ако има превъзходство, кой е казал, че трябва лицемерно да се крие? Фактите са факти и признаването им е в основата на рационалността на човешкия мозък - това, което ни отличава от животните или от тези, които искат да живеят като животни. Но животните оцеляват благодарение на вложения инстинкт, докато нерационалният човек е обречен на бърза смърт, ако няма кой да се грижи за него.
                Изтъкването на превъзходството също така има практичен смисъл, защото в човешката дейност (а тя е обобществена) по-ефективно е тя да се възлага на по-умеещия, превъзхождащия.
                В изтъкването на собствено превъзходство също няма лошо, стига да е подплатено и да не е прекалено. То означава, освен друго, и поемане на отговорност за бъдеща възложена дейност.

                За съжаление горните азбучни истини са изфирясали от нечии глави или никога не са били там, та се налага повтарянето им.
                - - - - -

                Зоя Котник, първата жена-водач на демонстрационното крило на Ф 16 Пепелянка, не е издържала и месец на тази позиция (интересно кой е предположил, че ще се справи - некоя безотговорна феминистка или джендър на високо отговорно ниво?).
                https://www.bbc.com/news/amp/world-us-canada-47219253

                Освободена е поради "загуба на доверие във възможността ѝ да води и командва".
                Ми разбира се. Има дейности, с които мъжете по рождение се справят по-добре. Мъжете в истинския смисъл, не в истанбулско-джендърския.
                За горната дейност на командир на самолетно крило с най-високи изисквания (а и за много други) просто трябва повече тестостерон в тялото. А и трябва да си се родил с него в кръвта, за да знаеш как да се справяш и да се контролираш при повишаването му.
                Природа, биология; срещу тях само малоумници могат да скачат; и го правят...

                И сега, девойки...
                Ако духът на Истанбулската конвенция възтържествува в човешкия живот, вашите защитници в небето ще бъдат крехки чупливи объркани същества - в името на равенството на нивото на най-слабия елемент, в името на емпатията и розово бленуване, в името на изкривената социална справедливост човечеството ще се спусне до ниво под животинското.



                Красива снимка, розов блян!
                ​​​

                ​​Капитан Зоя Котник​​ води и командва.
                Last edited by И.Зверов; 13.02.2019, 12:38.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Проблема на Запада е че се опитва да направи цялата планета прекрасна за своите граждани повтарям цялата планета.Е ми нема да им се получи.Путин и другаря Си не разрешават.Ето в Сирия не им се получи.Ще видим дали във Венецуела ще им се получи но не ми се вярва.На светът му писна от гадостите на Запада...
                  Уф , на долния пост няма да ти отговоря и не защото не мога,а защото е безмислено. На този ще го направя само с един въпрос :
                  Защо смяташ,че Путин или другаря Си,имат някакво право да разрешават каквото и да било ? Същото като да не могат другите ?
                  Най-богатата на петрол държава в Латинска Америка,да има огромна инфлация,да е пред фалит и да са избягали над 5 000 000 човека в последната година от глад и нищета е тогава определено има нещо много гнило !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    Евго,определено няма място на планетата което да е прекрасно за всички,но поне Запада е наясно с това и се опитва демократично да го направи за максимално голям брой свой граждани. Как се обличал кмета на Брюксел когато не е на работа, не е работа на жителите на Брюксел, а какво прави когато е на работа !!! И точно защото тези жители разбират прекрасно това след като са го избрали,аз казвам,че са много по-цивилизовани от нас българите и ние трябва само да се поучим от тях. За моя голяма изненада се оказа,че сърбите са научили този урок след като имат премиер с обратна сексуална връзка от приетото в не толкова цивилизованите общества
                    Проблема на Запада е че се опитва да направи цялата планета прекрасна за своите граждани повтарям цялата планета.Е ми нема да им се получи.Путин и другаря Си не разрешават.Ето в Сирия не им се получи.Ще видим дали във Венецуела ще им се получи но не ми се вярва.На светът му писна от гадостите на Запада...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Ама нямаш представа колко си прав,че разбирам какво казваш и не ме устройва това. След като всеки сам си избира как да живее и да не се налага мнението на другите,защо скачате като ужилени с/у Истанбулската Конвенция от къде е страха ?! Защо не уважаваш избора на различните от теб ? Защо се опитваш да се присмиваш и да демонстрираш превъзходство ?! Защо искаш да убедиш хора,които живеят и виждат кое е хубаво и кое не без сам да си отишал и видял за какво става дума,а ми отговаряш : Аз неги харесвам и ще извършвам личните си нужди в/у тях без дори да можеш да се обосновеш защо го правиш ? Грешка,обяснението е ,че са крадци и убиици което не само,че не е истина,а показва и лошо възпитание и нрав !
                      Никой не се държи като "насъскано куче" към Русия,когато тя не анексира чужди територии, не се меси в изборите и решенията на други хора в техните им държави и не се опитва да ни убеждава,че има нещо добро с което да ни изненада !!!
                      Относно цивилизационния избор на всеки,да нека да си го решава сам,но той е ясно изразен какво е,а не е някакво имагинерно понятие !!!
                      Това дето го пишеш просто пак е пречупено през каквото ти харесва на теб.Аз съм категорично против каквото и да е насилие над жени и деца да не говорим за бой.Не съм против педалите и подобните им.Нека си завират където искат и каквото искат по дупките.Против съм да правят паради да се афишират да сключват брак да осиновяват деца.Да не говорим за създаване на Политбюро върху което собствената ми държава няма власт и което наказва всеки който не им осигурява каквото искат и където го искат.Категорично не желая педали и боклуци да ми налагат начин на живот.За поведението си отговарят пред Бога..Ясно е с тебе няма да се разберем.То и затова Светът се е разделил на две и скоро ще се стигне до кой кого.Безсмислено е ти просто си решила че добрият живот е този в който си се нажабал с имоти пари коли лукс охолство и няма никакво значение върху колко трупа и колко кръв е изграден.Важното за теб е да живееш така и всеки който ти помага да живееш така според теб е цивилизован...Думите при теб са едни а делата други.Не случайно всички вероизповедания в България са против Истанбулската конвенция.А ти няма да казваш на внучките си че са момичета а ще чакаш да порастнат и те да ти кажат какво са.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        +1
                        Брей, че хубаво мнение,
                        И аз смятам, че на запад не са цъфнали и вързали.
                        И там има много сбъркан народ. Кметът на Брюксел през уикендите се обличал като възрастна дама, с голяма шапка, с червило и обикалял улиците.
                        Ми не е нормално според мен?
                        И в Люксембург имаше още един сбъркан. с половинка мъж.
                        Евго,определено няма място на планетата което да е прекрасно за всички,но поне Запада е наясно с това и се опитва демократично да го направи за максимално голям брой свой граждани. Как се обличал кмета на Брюксел когато не е на работа, не е работа на жителите на Брюксел, а какво прави когато е на работа !!! И точно защото тези жители разбират прекрасно това след като са го избрали,аз казвам,че са много по-цивилизовани от нас българите и ние трябва само да се поучим от тях. За моя голяма изненада се оказа,че сърбите са научили този урок след като имат премиер с обратна сексуална връзка от приетото в не толкова цивилизованите общества

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Ти продължаваш да не искаш да разбеш какво пиша.Просто не искаш или по лошо разбираш ама не те устройва.Чичо от село дето кара москвич и зема 200 лева отдавна не съществува в реалността нито пък в София са красиви умни и богати.Всеки сам си избира как да живее и другите трябва да уважават изборът му.Но не бива да налага неговия избор на другите или пък да ги поучава да им се присмива да демонстрира превъзходство и други такива неща.И най взжното не се държи като насъскано куче срещу Русия.Хубаво харесвай си Франция и Швейцария радвай се на изборът си и остави Русия и руснаците на мира да си правят каквото си искат в държавата.А кое е цивилизация нека всеки си решава сам.
                          Ама нямаш представа колко си прав,че разбирам какво казваш и не ме устройва това. След като всеки сам си избира как да живее и да не се налага мнението на другите,защо скачате като ужилени с/у Истанбулската Конвенция от къде е страха ?! Защо не уважаваш избора на различните от теб ? Защо се опитваш да се присмиваш и да демонстрираш превъзходство ?! Защо искаш да убедиш хора,които живеят и виждат кое е хубаво и кое не без сам да си отишал и видял за какво става дума,а ми отговаряш : Аз неги харесвам и ще извършвам личните си нужди в/у тях без дори да можеш да се обосновеш защо го правиш ? Грешка,обяснението е ,че са крадци и убиици което не само,че не е истина,а показва и лошо възпитание и нрав !
                          Никой не се държи като "насъскано куче" към Русия,когато тя не анексира чужди територии, не се меси в изборите и решенията на други хора в техните им държави и не се опитва да ни убеждава,че има нещо добро с което да ни изненада !!!
                          Относно цивилизационния избор на всеки,да нека да си го решава сам,но той е ясно изразен какво е,а не е някакво имагинерно понятие !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Чакай чакй кой ти е казал че искам да живея като американец и европеец?И кой ти е казал че само американците и европейците взимат големи заплати.Първо това изобщо не е вярно.Ама изобщо.Не искам да превръщаме темата в политика.Как живее руският народ мен не ме интересува интересува ме как живе българският народ и за това не са ни виновни нито руснаците нито европейците нито американците.Дури казах ти живееш в някакъв свят в който всичко е подредено според някакви клишета за топло и студено хубаво и лошо но този свят не е в реалността а само в главата ти.Чичо на село кара москвич и зема 200 лева в София всички са умни богати красиви земат по 2000 лева.на Запад са още по умни и красиви там няма болести безработни бедни всичко е шест образование бе въобще фърст.В Русия са мужици не знаят да четат и пишат пияндурници нямат пътища умират от глад...Да де ама в реалността е по друго....Искам да се мери с еднакъв аршин.И никога няма да опрвдая убийци крадци бандити рекетьори видиш ли щото имали пари.За мен парите и имотите не са толкова важни неща.За мен са важни хората особено близките ми.Не може да се гради щастие върху нещастието на други хора
                            +1
                            Брей, че хубаво мнение,
                            И аз смятам, че на запад не са цъфнали и вързали.
                            И там има много сбъркан народ. Кметът на Брюксел през уикендите се обличал като възрастна дама, с голяма шапка, с червило и обикалял улиците.
                            Ми не е нормално според мен?
                            И в Люксембург имаше още един сбъркан. с половинка мъж.

                            Коментар


                            • Голяма патардия се вихри тук за този социализъм. А, то - социализъм никога не е имало. Социализмът е в производствените отношения, а не в държавната собственост. Държавната собственост, в която припознахме социализма и живяхме десетилетия наред, е държавен капитализъм. И експлоатацията на човека се е запазила, само че не от човека, а от държавата. Държавният капитализъм е естествено по-непродуктивен, защото капиталът има своите уникални свойства, които не може да прояви в подобна система. Колкото лъвът в клетка е лъв, толкоз и капиталът при държавния капитализъм е капитал. Китайците са на път да поправят тази догматична идеологическа грешка и действат на терена на производствените отношения. По уникален начин отдават дължимото и на Мао, и на Дън Сяо Пин - двама политически врагове и велики реформатори. Един грандиозен пример е HUAWEI, който е собственост на всички, работещи в него - това е класически кооператив. Вероятно затова е обект и на такава яростна атака освен приписваните му обвинения за подслушване. Все едно американските джаджи само пиукат. Имат и милиардери от западен тип, но с инструментариума на съвета на мъдреците от политбюрото на ККП, те работят за общото благо. Милиардерът в САЩ е недосегаем, има лоби и подчинява политиката, а в Китай това е невъзможно - политиката подчинява капитала. Капиталът има мощна деструктивна сила наред с творческо-съзидателната. Това е следствие от неговата експанзивна природа. Деструкцията и творческото съзидание съществуват в единно цяло. Тук е ролята на държавата - да се занимава именно с тази деструктивна сила и затова държавата трябва да е силна и от авторитарен тип. И никаква демокрация - демокрацията е дъвка за наивници. Затова трябва да имаме едно наум, когато биват атакувани държавността, атрибутите й и самата държава - нещо, което е много познато днес.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                national power - да ама тези днешните в Кремъл са много прости, най простите в Русия са в Кремъл. Ти да дадеш на Тръмп пари и сега иска да им вземе и петролните пазари, ами като са тръгнали да дават да му дадат всичко. Знаеш ли колко е кофти за нас да станем пазар на американски петрол а може и газ, ще ни направят климата като на Аляска. Тъпите немци трябва да се откажат да им продават коли, французите почти нищо не им продават.
                                Франсетата няма нужда да продават нищо, те направо дават една купчина манги и толкова- за справка погледни каубоите дали не удариха една френска банка и тя колко пари им снесе

                                Коментар

                                Working...
                                X