IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Money - съветската империя рухна защото падна добива на петрол и не знаеха че ще се открие нова технология чрез която от старите петролни залежи да може да се извлича още петрол и то дори повече отколкото преди са изсмукали. Но така им е добре и спарите от петрола могат да си купят най високотехнологичните стоки сега каквито не можаха да произведат преди а все догонваха технологично лошия запад. Обаче сега идва момента на изненадата - и други почнаха да добиват много петрол и ще трябва да се преборват с тях за пазара, защото така се получава накрая.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Нищо не им ликвидират, маржовете на печалбите на фирмите в щатите са на рекордни нива. В Китай възвръщаемостта е ниска, неефективността е висока, човек не може да има вяра на годишните отчети, работната ръка вече не е толкова евтина и самата дръжава там мачка чуждите фирми... Така че инвестициите в китай стават все по-малко изгодни




      Чуждите инвестиции. Ала ми се струва че сега, китайците ще си стегнат протекционизма и, благодарение на профицитната си икономика, дори да забавят или даже временно да изкарат рецесия, само ще вдигат дела си в световната икономика. Ядец за щатите, осъдени са да изгубят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Така е.Вървиш ли срещу закона си понасяш последствията.
        Много закони сега направо се тълкуват според както дойде. По целесъобразност. Това НЕ ги прАви морални. И понасяш щети.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Пауър, добре де, а защо Бог нареди така, че съветската империя да рухне... Явно не е спазвала божествения закон и ги е сполетял божият гняв




          Така е.Вървиш ли срещу закона си понасяш последствията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Нищо не им ликвидират, маржовете на печалбите на фирмите в щатите са на рекордни нива. В Китай възвръщаемостта е ниска, неефективността е висока, човек не може да има вяра на годишните отчети, работната ръка вече не е толкова евтина и самата дръжава там мачка чуждите фирми... Така че инвестициите в китай стават все по-малко изгодни




            Като те слуша човек, все едно китайците ще отпрашат към шумерските хроники. Не съм им фен, но трябва да им се признае постигнатото. Как се става от феодална държава втора сила в света, ако не и първа - с ниска възвръщаемост, висока неефективност и лъжливи отчети ли? Ама вече били налице тези проблеми - на китаеца ще му разбереш проблема, чак когато на банкнотата от един долар му се дръпнат очите на Джордж Вашингтон от изненада.
            Last edited by pinoccio; 20.02.2019, 15:47.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Пауър, добре де, а защо Бог нареди така, че съветската империя да рухне... Явно не е спазвала божествения закон и ги е сполетял божият гняв




              Господ подлага на най-големи изпитания тези дето обича най-много. Е, стават и сакатлъци понякога.

              Коментар


              • Пауър, добре де, а защо Бог нареди така, че съветската империя да рухне... Явно не е спазвала божествения закон и ги е сполетял божият гняв



                Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Ха ха съгласен с мен за повечето неща ма рядко се случвало.Ей тва е готин лаф....Аз съм реалист и нещата не опират до това дали си съгласен с мен или не реалността в която живеем е такава а ти дали я приемаш или не не вярвам да се трогне и да ти се извини за неудобствата които ти причинява.

                Коментар


                • Нищо не им ликвидират, маржовете на печалбите на фирмите в щатите са на рекордни нива. В Китай възвръщаемостта е ниска, неефективността е висока, човек не може да има вяра на годишните отчети, работната ръка вече не е толкова евтина и самата дръжава там мачка чуждите фирми... Така че инвестициите в китай стават все по-малко изгодни




                  Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Money - и къде ще изтече този капитал, нещо не се връзва. В Китай са защото нищо не плащат, на запад ще ги уморят от данъци и ще им ликвидират бизнеса, то са данъци, то са регулации а в Китай организацията на държавата в това отношение няма да повярваш но е много слаба и трябва да ти кажа че нищо не плащат ..може да не е за вярване. Запада за да си върне бизнеса и капиталите трябва да стане като Китай, иначе системата на китайците в тоя и вид се явява желязна - никъде няма такава свобода. Може да си пишат глупости колкото искат ама като ги видя само как бият бизнеса с данъци и са ми ясни че говорят глупотевини. Затова системата на Тръмп за възтановяване на Америка вятър я вее на бял кон. Какво може да се очаква от нея - да се изпокарат още с всички държави и то със себеподобните си най вече, да направят ново преразпределяне на пазарите но Ейпъл няма да почнат производство в щатите щото нямало откъде да си набавят винтчета, а в Китай имало много специалисти също което е абсолютна лъжа. Защото в Китай кьорав специалист няма грамотен, те са зле образовани и това не става с магическа пръчка пък и не им е силното място..те са си открили формулата като за тях и повярвай са непобедими със всякакви други средства освен с тяхната схема ако ги почнат ще им изпомпят всичкия бизнес. Това обаче няма да стане защото със зъби и нокти кастата която лапа от тези данъци и разрешителни режими в социалистическия запад ще се бори за статуквото и хората дори не знаят какво реално се случва и какъв е проблема и защото живота им е толкова труден и несигурен. Ако погледнем от друг ъгъл запада бълва брилянтно подготвени специалисти точно защото живота е адски труден се получава това напрежение което да ги провокира. И така специалистите от нас а от тях средата да се прави бизнес който не да върви а направо да лети.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Бронебойни патрони за телешка вяра не са открити.
                    Абе, гледам, работи се яко по въпроса. От самите телета и краваристанската „Общност”.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      Вате, нагледал съм се на бачкатори дето много ги разбират нещата, ако бяха те, ехеее. Ми да си станал инженер да вземаш кинти и да им покажеш как става, вместо да се надлъгваш със работните часове, а?
                      Ми ватето има две виши.
                      И е полиглот.
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        Вате, нагледал съм се на бачкатори дето много ги разбират нещата, ако бяха те, ехеее. Ми да си станал инженер да вземаш кинти и да им покажеш как става, вместо да се надлъгваш със работните часове, а?
                        Бронебойни патрони за телешка вяра не са открити.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                          Вате, нагледал съм се на бачкатори дето много ги разбират нещата, ако бяха те, ехеее. Ми да си станал инженер да вземаш кинти и да им покажеш как става, вместо да се надлъгваш със работните часове, а?
                          Ами аз ти казах сложи ме в игнора и ще си много добре

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            А бе супертрейдъре къде живееш,къде ги видя тези брилянтни специалисти на запада- в завода където работя всичките инджинери са немци- един проект го преправят по амнайсе пъти, бедна ти е фантазията за какви неустойки става дума, ама ти- брилянтни специалисти били, бягай спасявай се. Мога да ти разправям с часове за брилянтните специалисти в няколко завода, само кажи
                            Големината на човек се определя и от грешките му. Ти какво мислиш, на брилянтните, всичко им е паднало от небето с вълшебна пръчица? Ще те разочаровам ли, ако ти кажа, че далеч не е така? Отделно, че днешните, не са вчерашни...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              А бе супертрейдъре къде живееш,къде ги видя тези брилянтни специалисти на запада- в завода където работя всичките инджинери са немци- един проект го преправят по амнайсе пъти, бедна ти е фантазията за какви неустойки става дума, ама ти- брилянтни специалисти били, бягай спасявай се. Мога да ти разправям с часове за брилянтните специалисти в няколко завода, само кажи
                              Вате, нагледал съм се на бачкатори дето много ги разбират нещата, ако бяха те, ехеее. Ми да си станал инженер да вземаш кинти и да им покажеш как става, вместо да се надлъгваш със работните часове, а?

                              Коментар


                              • А бе супертрейдъре къде живееш,къде ги видя тези брилянтни специалисти на запада- в завода където работя всичките инджинери са немци- един проект го преправят по амнайсе пъти, бедна ти е фантазията за какви неустойки става дума, ама ти- брилянтни специалисти били, бягай спасявай се. Мога да ти разправям с часове за брилянтните специалисти в няколко завода, само кажи

                                Коментар

                                Working...
                                X