IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ив-макс, всички знаят за любовта ви към русия (?) , но ако не ви представлява проблем, да ви върна малко към темата...

    Бихте ли дали аргументи за това че социалистическата държава може да генерира по-голям ръст от пазарната (капиталистическа) такава?

    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

      Съвсем си почнал да изперкваш.....с тея жълти "новини".

      Ето точно това което си публикувал се нарича "пропаганда". Новини които са манипулирани така че да защитват официалната позиция на правителството.

      Ще ти обясня що:

      В първата новина която си публикувал заглавието е : " Rusia tried to BAN..........film Western PROPAGANDA" Не е случано че BAN и PROPAGANDA са написани с главни букви....да фане такива кат теб....дет четат и не мислят....и чак тука да го публикуват. Защото Мишо...едва ли някой ще прочете малкия текст по надолу дето казва че всъщност това е на база на закон от 2 години в русия с който може да се спират чужди филми ако датата на представянето им съвпада с филми местно производство ...Т,е закон който подкрепя местната филмова продукция пред чуждите. Което би трябвало да се аплодира. Ако и в България в същата седмица в която излиза нов български филм излезе и Умирай Трудно 85....и аз ще забавя премиерата на Умирай Трудно 85. За да може да се гледа Българския филм...той да събере повече приходи и съответно да се инвестират в други филми и нашто кино стане по добро. Това се нарича национално отговорна политика.

      та във въпросната новина най вероятно истината е че русия е спряла тая премиера не поради това че има западно влияние а в резултат както гласи закона на премиера на местно кино. Само че новината ако е такава няма да е новина......за Жълтия вестник Сандей Експресс който ти е източник на информация на теб. И чак възкликваш..." това не е шега" . Да Мишо това не е шега...това е лъжа....и пропаганда на която ти се връзваш кат пенсионер на новина в Жълт Труд или в Блитц. Да смяташ че в Русия има цензура при наличието на хиляди западни филми и стоки и т.н...е толкова глупаво че оставам без дъх.

      Втората "новина"...с невероятния твой коментар...затвърждава състоянието ти...подкрепено от неделното ти четиво. Гардиян....са невероятни журналисти които са открили внезапно в неделя....че чужди самолети летят е МЕЖДУНАРОДНОТО въздушно пространство. Напълно законно точно по същия начин както американски кораби щъкат в черно море и натовски самолети летят покрай въздушното пространство на русия и на китай и т.н.

      Ето точно това е пропаганда която е по силна и от нашта по време на социализма скъпи ми европейски Мишо.

      И ако сега аз не обърна внимание на тея детайли които не са детайли а са най важните факти...следващия като тебе европеец....който предпочита да не мисли а да чете големи заглавия....ще приеме за чиста монета пропагандата в медиите целяща да затвърди политиката в случая на UK.

      Много ти поздрави.
      Много добър пост ......
      + 100

      Коментар


      • Това което пусна Мишо...показва нагледно и на практика как се формира общественно мнение. Показва защо някаква част от хората мразят Русия. Хора които не мислят....четат новини ...формират наложено мнение без да си задават въпроса ЗАЩО това е така и стават такива разпалени разбирачи по всичкология...чак даже инвеститори с претенции да разбират пазара кат не са виждали никога в живота си кво е пазара но пък са редовни читатели на CNBC където разбирача Крамър....ви казва всичко което ви е нужно да прайте кинти.

        Това е положението....то е тъжно но необратимо.

        Казвам ви...няма човек който е в акъла си...да съм срещал американци...швейцарци...богати хора...и т.н. който да сподели мнението че Русия е най голямото зло или проблем в света.

        Майната и на Русия - няма значение русия ..не ми пука за русия...но въпроса е принципен.....в случая е русия...утре ще е някой друг или нещо друго....мислете бе момчета и момичета....то е за вас бе...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Министерството на културата на Русия забранява Падингтън 2, безобидно комедийно филмче за деца за едно мече. Обосновката била, че се насаждали западни ценности сред руските деца. Заповедта за спиране на филма е отменена след протести и хиляди петиции.

          И това съвсем не е шега:

          https://www.google.co.uk/amp/s/www.e...propaganda/amp


          Другарки и другари, така трябва да се подхожда към прогнилата западна култура. Срещу културния империализъм на Великобритания трябва да се борим неуморно. Правилно каза другарят по-долу, че Пинк Флойд трябва да се забрани. Не се заблуждавайте, това е упадъчна музика изпълнена със западни ценности и либерастия.


          Отровата на западната култура трябва да бъде спирана по всякакъв начин, включително с руски стратегически бомбардировачи в непосредствена близост до въздушното пространство на Великобритания.

          https://www.google.co.uk/amp/s/amp.t...ar-uk-airspace


          Я другой такой страньi не знаю где так вольно дьiшит человек.
          Съвсем си почнал да изперкваш.....с тея жълти "новини".

          Ето точно това което си публикувал се нарича "пропаганда". Новини които са манипулирани така че да защитват официалната позиция на правителството.

          Ще ти обясня що:

          В първата новина която си публикувал заглавието е : " Rusia tried to BAN..........film Western PROPAGANDA" Не е случано че BAN и PROPAGANDA са написани с главни букви....да фане такива кат теб....дет четат и не мислят....и чак тука да го публикуват. Защото Мишо...едва ли някой ще прочете малкия текст по надолу дето казва че всъщност това е на база на закон от 2 години в русия с който може да се спират чужди филми ако датата на представянето им съвпада с филми местно производство ...Т,е закон който подкрепя местната филмова продукция пред чуждите. Което би трябвало да се аплодира. Ако и в България в същата седмица в която излиза нов български филм излезе и Умирай Трудно 85....и аз ще забавя премиерата на Умирай Трудно 85. За да може да се гледа Българския филм...той да събере повече приходи и съответно да се инвестират в други филми и нашто кино стане по добро. Това се нарича национално отговорна политика.

          та във въпросната новина най вероятно истината е че русия е спряла тая премиера не поради това че има западно влияние а в резултат както гласи закона на премиера на местно кино. Само че новината ако е такава няма да е новина......за Жълтия вестник Сандей Експресс който ти е източник на информация на теб. И чак възкликваш..." това не е шега" . Да Мишо това не е шега...това е лъжа....и пропаганда на която ти се връзваш кат пенсионер на новина в Жълт Труд или в Блитц. Да смяташ че в Русия има цензура при наличието на хиляди западни филми и стоки и т.н...е толкова глупаво че оставам без дъх.

          Втората "новина"...с невероятния твой коментар...затвърждава състоянието ти...подкрепено от неделното ти четиво. Гардиян....са невероятни журналисти които са открили внезапно в неделя....че чужди самолети летят е МЕЖДУНАРОДНОТО въздушно пространство. Напълно законно точно по същия начин както американски кораби щъкат в черно море и натовски самолети летят покрай въздушното пространство на русия и на китай и т.н.

          Ето точно това е пропаганда която е по силна и от нашта по време на социализма скъпи ми европейски Мишо.

          И ако сега аз не обърна внимание на тея детайли които не са детайли а са най важните факти...следващия като тебе европеец....който предпочита да не мисли а да чете големи заглавия....ще приеме за чиста монета пропагандата в медиите целяща да затвърди политиката в случая на UK.

          Много ти поздрави.
          Last edited by Iv_max; 06.05.2018, 17:01.

          Коментар


          • Министерството на културата на Русия забранява Падингтън 2, безобидно комедийно филмче за деца за едно мече. Обосновката била, че се насаждали западни ценности сред руските деца. Заповедта за спиране на филма е отменена след протести и хиляди петиции.

            И това съвсем не е шега:

            https://www.google.co.uk/amp/s/www.e...propaganda/amp


            Другарки и другари, така трябва да се подхожда към прогнилата западна култура. Срещу културния империализъм на Великобритания трябва да се борим неуморно. Правилно каза другарят по-долу, че Пинк Флойд трябва да се забрани. Не се заблуждавайте, това е упадъчна музика изпълнена със западни ценности и либерастия.


            Отровата на западната култура трябва да бъде спирана по всякакъв начин, включително с руски стратегически бомбардировачи в непосредствена близост до въздушното пространство на Великобритания.

            https://www.google.co.uk/amp/s/amp.t...ar-uk-airspace


            Я другой такой страньi не знаю где так вольно дьiшит человек.
            Last edited by Money; 06.05.2018, 09:57.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
              Предпразничен поздрав за всички от другия голям албум.
              Ако някога....някой тръгне да прави революция...трябва да пусне точно тази песен.....

              Обаче да не забравя.....

              But it was only fantasy..the wall was too high ss you can see....no matter how he tried..he could not break free

              Пък аз преди да тръгна да се напия с 4 мацки от които се надявам да се пробера поне с две...... и да разхлабя стреса))) ...ще ви споделя...че с Пинк Флойд се сблъсках 80 те...в един театър в родния ми град..когато ми пуснаха ей тая песен....

              https://www.youtube.com/watch?v=HZD3r0-i8Fc

              и се влюбих......

              Коментар


              • Бих казал доста елементарен прочит на Пинк Флойд, но кой до където е стигнал

                Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                Житейския опит си казва думата....Естествено,че се бъзикам....Дано някои схванат и какво искам да кажа..За теб съм сигурен ,че знаеш...

                Коментар


                • Предпразничен поздрав за всички от другия голям албум.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                    Щото се бъзика в поста.
                    Житейския опит си казва думата....Естествено,че се бъзикам....Дано някои схванат и какво искам да кажа..За теб съм сигурен ,че знаеш...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Ретро, ти защо си си сложил картинка от албум на Пинк Флойд?

                      (Лошо няма, защото са най-великата група на всички времена и за винаги, но някак не ти се връзва с приказките.)
                      Щото се бъзика в поста.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                        Колеги ,искам да споделя нещо с вас...Снощи,за трети пореден път се сблъсках на живо с музиката на Пинк Флойд(1994 -концерт на Пинк Флойд без Роджър Уотърс,
                        2013 -концерт на Роджър Уотърс без Пинк Флойд,
                        2018 -концерт на Роджър Уотърс без Пинк Флойд),и посланията,които отправят,за мен са вече крайно възмутителни ....

                        Сега....Ще се направя,че все едно не съм забелязал, как на концерта от 1994 г., почти за всички големи световни лидери от последните стотина години,беше намекнато ,че са лунатици....Айде,за някои източни(пък и не само) сатрапи съм съгласен...Ама да определиш,като лунатици,някои уважавани западни лидери, -това леко ми дойде в повече...Ето и доказателствен материал..

                        https://www.youtube.com/watch?v=1Z39KZAryzk

                        Много в повече ми дойде(2013г.),когато бай ти Роджър,надрънка куп глупости в едно интервю пред БНТ, критикувайки Америка...По време на концерта ,с парчетата си непрекъснато критикуваше западния свят, а по някое време взе да критикува и нашто правителство,че и с цялата си наглост даже изписа на шибаната си стена - "Оставка",което го възприех ,като явен
                        опит за намеса във вътрешните работи на суверенна страна...Веднага заподозрях,че най -вероятно е агент на КГБ и е на пряко подчинение на Решетников,или както там му беше името(Тоя,беше ли известен тогава?!)

                        Подозренията ми напълно се оправдаха (че Роджърс Уотърс е агент на КГБ и е на пряко подчинение на Решетников) на снощния му концерт...То не бяха прасета на които е изтипосан Тръмп,то не бяха куп карикатури,уронващи престижа на Тръмп.....То не бяха измишльотини ,че видите ли ,западните политици и СМИ развихрили някаква истерия срещу Росия...То не бяха въпроси от рода : Вие готови ли сте да се биете срещу руската мечка?!Ми чи как, готови сме я,ха!Той не бил готов!А бе дъртак,що не си гледаш старините,па да оставиш голямата игра на нас!

                        Върхът на наглостта му беше,когато пак -на шибаната си стена,на чист български изписа : Тръмп е свиня.....Ееееееее!!!Ееееееее!

                        Така!Тъй като е пределно ясно ,че Пинк Флойд са отявлени врагове на демократичния свят,а Роджър Уотърс е путинофил,русофил и следователно - Българомразец,редно е да се вземат крути мерки по въпроса!

                        Да се унищожи цялата музика на Пинк Флойд витаеща из интернетпространтството!
                        Да се открият и изгорят всичките видове носители, на които е записана музика на Пинк Флойд!
                        Да си изгори на клада и самият Роджър Уотърс!
                        Да се осъдят на доживотен затвор останалите членове от групата Пинк Флойд!(Без Ричард Райт....Мир на душата му!)

                        Към враговете на демокрацията трябва да сме безпощадни!






                        Както казах снощи на една позната....да не си съгласен с политиката на запада срещу Русия не означава да обичаш Русия.

                        Коментар


                        • Ретро, ти защо си си сложил картинка от албум на Пинк Флойд?

                          (Лошо няма, защото са най-великата група на всички времена и за винаги, но някак не ти се връзва с приказките.)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                            Колеги ,искам да споделя нещо с вас...Снощи,за трети пореден път се сблъсках на живо с музиката на Пинк Флойд(1994 -концерт на Пинк Флойд без Роджър Уотърс,
                            2013 -концерт на Роджър Уотърс без Пинк Флойд,
                            2018 -концерт на Роджър Уотърс без Пинк Флойд),и възмущението ми от посланията,които отправят,за мен са вече крайно възмутителни ....

                            Сега....Ще се направя,че все едно не съм забелязал, как на концерта от 1994 г., почти за всички големи световни лидери от последните стотина години,беше намекнато ,че са лунатици....Айде,за някои източни(пък и не само) сатрапи съм съгласен...Ама да определиш,като лунатици,някои уважавани западни лидери, -това леко ми дойде в повече...Ето и доказателствен материал..

                            https://www.youtube.com/watch?v=1Z39KZAryzk

                            Много в повече ми дойде(2013г.),когато бай ти Роджър,надрънка куп глупости в едно интервю пред БНТ, критикувайки Америка...По време на концерта ,с парчетата си непрекъснато критикуваше западния свят, а по някое време взе да критикува и нашто правителство,че и с цялата си наглост даже изписа на шибаната си стена - "Оставка",което го възприех ,като явен
                            опит за намеса във вътрешните работи на суверенна страна...Веднага заподозрях,че най -вероятно е агент на КГБ и е на пряко подчинение на Решетников,или както там му беше името(Тоя,беше ли известен тогава?!)

                            Подозренията ми напълно се оправдаха (че Роджърс Уотърс е агент на КГБ и е на пряко подчинение на Решетников) на снощния му концерт...То не бяха прасета на които е изтипосан Тръмп,то не бяха куп карикатури,уронващи престижа на Тръмп.....То не бяха измишльотини ,че видите ли ,западните политици и СМИ развихрили някаква истерия срещу Росия...То не бяха въпроси от рода : Вие готови ли сте да се биете срещу руската мечка?!Ми чи как, готови сме я,ха!Той не бил готов!А бе дъртак,що не си гледаш старините,па да оставиш голямата игра на нас!

                            Върхът на наглостта му беше,когато пак -на шибаната си стена,на чист български изписа : Тръмп е свиня.....Ееееееее!!!Ееееееее!

                            Така!Тъй като е пределно ясно ,че Пинк Флойд са отявлени врагове на демократичния свят,а Роджър Уотърс е путинофил,русофил и следователно - Българомразец,редно е да се вземат крути мерки по въпроса!

                            Да се унищожи цялата музика на Пинк Флойд витаеща из интернетпространтството!
                            Да се открият и изгорят всичките видове носители, на които е записана музика на Пинк Флойд!
                            Да си изгори на клада и самият Роджър Уотърс!
                            Да се осъдят на доживотен затвор останалите членове от групата Пинк Флойд!(Без Ричард Райт....Мир на душата му!)

                            Към враговете на демокрацията трябва да сме безпощадни!








                            То понеже Тръмп е един отявлен ,, Демократ,, ако погледнем как действа и последните му назначения. Руснаците те пък са едни върли противници на Тръмп и лекинко го побутнаха, за да се озове там където е сега. Мисля че подхождаш доста емоционално. И в твоето последно изречение не лъха особена демократичност. Мисля че някои от колегите ще те насолят. Поздрави.

                            Коментар


                            • Колеги ,искам да споделя нещо с вас...Снощи,за трети пореден път се сблъсках на живо с музиката на Пинк Флойд(1994 -концерт на Пинк Флойд без Роджър Уотърс,
                              2013 -концерт на Роджър Уотърс без Пинк Флойд,
                              2018 -концерт на Роджър Уотърс без Пинк Флойд),и посланията,които отправят,за мен са вече крайно възмутителни ....

                              Сега....Ще се направя,че все едно не съм забелязал, как на концерта от 1994 г., почти за всички големи световни лидери от последните стотина години,беше намекнато ,че са лунатици....Айде,за някои източни(пък и не само) сатрапи съм съгласен...Ама да определиш,като лунатици,някои уважавани западни лидери, -това леко ми дойде в повече...Ето и доказателствен материал..

                              https://www.youtube.com/watch?v=1Z39KZAryzk

                              Много в повече ми дойде(2013г.),когато бай ти Роджър,надрънка куп глупости в едно интервю пред БНТ, критикувайки Америка...По време на концерта ,с парчетата си непрекъснато критикуваше западния свят, а по някое време взе да критикува и нашто правителство,че и с цялата си наглост даже изписа на шибаната си стена - "Оставка",което го възприех ,като явен
                              опит за намеса във вътрешните работи на суверенна страна...Веднага заподозрях,че най -вероятно е агент на КГБ и е на пряко подчинение на Решетников,или както там му беше името(Тоя,беше ли известен тогава?!)

                              Подозренията ми напълно се оправдаха (че Роджърс Уотърс е агент на КГБ и е на пряко подчинение на Решетников) на снощния му концерт...То не бяха прасета на които е изтипосан Тръмп,то не бяха куп карикатури,уронващи престижа на Тръмп.....То не бяха измишльотини ,че видите ли ,западните политици и СМИ развихрили някаква истерия срещу Росия...То не бяха въпроси от рода : Вие готови ли сте да се биете срещу руската мечка?!Ми чи как, готови сме я,ха!Той не бил готов!А бе дъртак,що не си гледаш старините,па да оставиш голямата игра на нас!

                              Върхът на наглостта му беше,когато пак -на шибаната си стена,на чист български изписа : Тръмп е свиня.....Ееееееее!!!Ееееееее!

                              Така!Тъй като е пределно ясно ,че Пинк Флойд са отявлени врагове на демократичния свят,а Роджър Уотърс е путинофил,русофил и следователно - Българомразец,редно е да се вземат крути мерки по въпроса!

                              Да се унищожи цялата музика на Пинк Флойд витаеща из интернетпространтството!
                              Да се открият и изгорят всичките видове носители, на които е записана музика на Пинк Флойд!
                              Да си изгори на клада и самият Роджър Уотърс!
                              Да се осъдят на доживотен затвор останалите членове от групата Пинк Флойд!(Без Ричард Райт....Мир на душата му!)

                              Към враговете на демокрацията трябва да сме безпощадни!







                              Last edited by retro_69; 05.05.2018, 20:56.

                              Коментар


                              • Между другото ако ти прави впечатление вече присъствието на американските самолетоносачи там не е оправдано, СК и ЮК са в супер взаимотношения, ракети няма да се правят а ще се правят само дрони.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X