IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    И ако някой и се замисли в текста на песентта....
    Малко ме стресна външността на изпълнителя, та бързо го изключих. Пак ще се пробвам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Вярно са ни освободили но с едно 500 години закъснение, доста са се туткали.
      Да...в Лондон пък са си правили метро...по времето на априлското въстание и хич не им е било до нас.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Ама Селена....като е дошъл техния патриарх...можем ли ние пък да пренапишем историята за 5 години...и да излезем и да кажем че сме благодарни и на полша и на другите...дето страната няма ниаккво отношение към това че поляци са се били под руско командване за нашта свобода. Може да сме благодарни...на който искаме но да принезяваме ролята на Русия поради политическа конюктура....целенасоченно е много долно.
        Не казвам че Русия е дошла тук да ни освободи и не е гонила нейните си интереси..това е естественно. Но резултата е освбождението ни което ако не беше станало едва ли анлгичаните щяха да ни освободят. Тва е да кажеш на черното - бяло...обаче да защитиш позицията си ЗАЩО. Кво значение има защо...след като черното си е черно а не бяло.
        Хммм ни мъ настъпвай по мазола таз вечер. Като чуя как видите ли дължим благодарност на тази държава, винаги се питам доколко благодарни са ни те въобще за съществуването си. А иначе благодарността към останалите етноси участвали в руско-турската война си е фраза, която се изричаше и по социалистическо време, та не знам що мнимият патриарх чак толкоз се бъзна. Колкото до великото освобождение 77 ти намекна нещо, а пък аз ще ти припомня как ни изоставят по време на съединението и как насъскват сърбите срещу нас, въобще, не ме настъпвай по мазола, че и други работи ще разкажа... В случая не си съвсем прав и смесваш реалност със симпатии.

        За твое успокоение прочети по-долу какво пиша за всички имперски нации. Недолюбвам ги накуп, защото са прасета. Толкоз.
        Last edited by Selena; 15.05.2018, 23:54.

        Коментар


        • Вярно са ни освободили но с едно 500 години закъснение, доста са се туткали.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Този път наистина лайка за проявеното чувство за хумор на твоя пост от мен. И няма да си го взема обратно.
            Поздрав.
            https://www.youtube.com/watch?v=kMs7SLDFZdI
            И ако някой и се замисли в текста на песентта....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Тук си прав. Отношението е обидно пренебрежително. Последната издънката беше посещението на техния патриарх. Но американците не са по-различни.
              Ама Селена....като е дошъл техния патриарх...можем ли ние пък да пренапишем историята за 5 години...и да излезем и да кажем че сме благодарни и на полша и на другите...дето страната няма ниаккво отношение към това че поляци са се били под руско командване за нашта свобода. Може да сме благодарни...на който искаме но да принезяваме ролята на Русия поради политическа конюктура....целенасоченно е много долно.

              Не казвам че Русия е дошла тук да ни освободи и не е гонила нейните си интереси..това е естественно. Но резултата е освбождението ни което ако не беше станало едва ли анлгичаните щяха да ни освободят. Тва е да кажеш на черното - бяло...обаче да защитиш позицията си ЗАЩО. Кво значение има защо...след като черното си е черно а не бяло.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                Руснаците може да не са ни съюзници, но пък ние на тях сме
                Къде по-важно е, да не са ни врагове. Щото, тогава вече, съвсем я вапцахме. Един какъв-да-е неутралитет е за предпочитане, преди /и натях/ да станем трън в очите. В зад.ника не можем да сме им, /твърде е загрубял той, и твърде сме кьопави ние/ - поне в очите да не сме им. Нито чичо /Сам, нито ЕС ще тръгнат да ни вадят от калта, и за тях сме никои. Ето защо, най-добре, да си вършим своята работа, с опора на соствените интереси пък, каквото стане.
                ...И много пъти вече, съм казвал: Който докара /откъдето и да е/ по-изгодноот руския газ за БГ икономика, добре е дошъл.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  За боклуците втора ръка изтребители - никой не ни кара насила да взимаме втора ръка.

                  С руския газ е по-различно. Първо нямаме избор. Второ, нямаме избор, защото приятели на Газпром в България вече 20г. правят така, че да не диверсифицираме доставките.



                  Как да нямаме избор ....естестественно че имаме...терминал за втечнен газ от САЩ...нищо че ще е по скъп 3 пъти...важното е че ще сме диверсифицирани. И като плащаме по скъпо ще ни е хубаво....щото плащаме на приятели а не да развиваме гадната икономика на Русия.

                  Значи нямаме избор....ама не че просто нямаме избор...а нямаме избор ЗАЩОТО ))

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                    Не така пристрасно , де.... бъди по - балансиран. Ив примерно ще те контрира, за скъпата енергия от американските централи- Мариците, може и за боклуците втора ръка - изтребителите. Все пак те са ни съюзници, докато руснаците не са ни такива в момента.
                    Няма да го контрирам. Щото неговото изречение казано по такъв начин носи достатъчно информация за да се откаже някой да го контрира.

                    Но ще кажа едно нещо дет е неизвестно кат каза за боклуците втора ръка изтрибители. Преди 7-8 години може и повече не помня кога понеже имам някакво отношение към оръжията и знам щото лично съм участвал в предложението...имахме предложение американците да ни подарят стари Ф16 дет сега бяха на дневен ред - да ги купим - а ние да плащаме само подръжката. Което беше много добро решение. Правителството го отказа. Поради това кой ще прави подръжката. Щото американците искаха точно определена схема.

                    Ето сега казвам...и американците са искали да ни помогнат....но тогава конюктурата беше друга.

                    Друг е въпроса че и без самолети и със самолети бойната ни готовност е 0 на практика. И ако не става въпрос само за срам че нямаме 5 самолета за пред хората....хич не ни трябват никакви самолети.

                    Коментар


                    • Мислих, че най-накрая ти е просветнало, че от лични нападки и заяждане няма полза.

                      Но явно смяташ, че има


                      Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                      Въпроса обаче е кое е повикало..и кое се е обадило. И дали това което се е обадило...има капацитета да прай нещо по различно освен да се оправдава и цитира вестници и избирателно "авторитети" до като си е заровило главата в пясъка живеейки си в зоната на комфорт.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Нашият интерес е да плащаме като попове скъп руски газ, заради вечната дружба

                        И да може Русия да генерира по-голям растеж.
                        Виждаш ли до къде ти стигат възможностите? Едва ли.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Има една приказка - каквото повикало, такова се обадило



                          Въпроса обаче е кое е повикало..и кое се е обадило. И дали това което се е обадило...има капацитета да прай нещо по различно освен да се оправдава и цитира вестници и избирателно "авторитети" до като си е заровило главата в пясъка живеейки си в зоната на комфорт.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Уффф!!! Как мразя да си разбутвам сивото вещество и да излизам от летаргията, де ме държи целогодишно.

                            Виждам, ползвал си фадромата с голямата кофа. Изсипал си голямо количество "чакъл" и аз сега трябва да прегледам дали добре отъпкал пътя или като сложа камъка на платно под валяка, ще потъне, наместо да се пръсне.

                            Моят коментар беше провокирам от твърдението ти , че се чувстваш силен и по тази причина подсъзнателно защитаваш слабите. Думичката "подсъзнателно" ме заинтригува. Защото някои качества на човешкия характер, точно така се проявяват. Ако в теб го няма това чувство за милосърдие, ще ли въобще в теб да се пръкне тази потребност за закрила и защита!?

                            Достойнството и гордостта, пак във връзка с милосърдието ги написах. Не когато става въпрос за спор или сключване на договор и човекът седнал срещу теб е е твой опонент. Никой не може да те принуди да бъдеш милосърден и състрадателен, но решиш ли се на тази стъпка - налага се да съобразиш с чувствата на другите.

                            Аз например съм изваждала семейство, затрупано от сняг. Мъжът силен физически, като канара. Но колкото и да беше силен, няма как да свърши работата на багера, който копа 2 часа, за да стигне при тях. За мен този човек беше безсилен и слаб, да оставим настрана, че и не беше достатъчно разумен. Че кой ли разумен би тръгнал за Балкана в края на октомври с летни гуми!? Но, те от анклава ВарБург /Варна и Бургас/, сняг рядко виждат. Стигнахме до тях, помогнахме и дума не му казахме за безразсъдството му.

                            Колкото до работната ти среда ... Мдъъъ, човек се чувства сигурен, когато се движи по утъпканите си професионални коловози. Няма голямо значение дали си успял или не успял. Знанията и уменията ти осигуряват този комфорт.

                            Във форума действително положението е друго. Различните мнения го правят интересен и забавен. На мен специално ми става скучно, когато всичко тече във ведър унисон и свежа хармония.

                            Наздраве!
                            Не помня дали съм казал ЗАЩИТАВАМ. Няма да се връщам. вероятно не съм го казал щото не го мисля. Казах "заставам на старната на по слабия в дадена теза подсъзнателно" ...което не означава помагам. А от тук натам...няма никаква потребност за закрила и защита в този случай.

                            Това е също подсъзнание....когато кажа "силен" - кой кво приема? дали силен на ум..дали силен на възможности или силен като личност. Аз говоря за силна личност....и в тоя ред на мисли...дали си силен физически няма значение както в твоя случай със снега....няма значение дали човека като канара в снега...може да изрине снега....а има значение дали ще падне духом...и дали ще загуби самообладание за да защити себе си и семейството си в критична ситуация. Ей за таква сила говоря.

                            Щото точно слабите личности пак ще кажа...застават на страната на тея които изглеждат силни бе значение дали силните не ги водят в пропастта като твоя човек - канара - дето колкото и да е силен физически не може да изрине снега. Слабите личности се характеризират с неспособност да мислят самостоятелно. Самостоятелното мислене изисква да поемаш лична отговорност за действията си. А отговорността при слабите води до страх....

                            Чуй ги тука някой екземпляри....за страха....към риска например.

                            Коментар


                            • Не са само прашки, стреляно е по израелските войници и един е ранен с шрапнел. Това защото сред “мирните” протестиращи с прашките е имало и едни дето са били съвсем “мирни”, кадри на Хамас.

                              Хамас са хитри като лисици.

                              Ама не чак толкова хитри. Египтяните ги предупредиха да не вършат глупости, защото Израел като нищо пак ще влезе в Газа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Трябва да се разследва, но също и ролята на Хамас.



                                Ей го на пак.

                                Това е като...да запишат с някоя камера как престъпник краде...и някой кат тебе да излезе и да каже...така ама някой го е записал незаконно и не само че не се признава и няма да осъдят крадеца ами дай да осъдим само тоя дет е записал видеото щото доказано е нарушил закона.

                                Значи...някой подобен на твойте "момчета" ще дойде с една бухалка у вас....ще пребие жена ти и на теб ще ти счупи главата и ще каже...от утре ще живееш само в кухнята аз се нанасям в хола и ти ще живееш кво да прайш след като си 60 кила а оня 150. . Ще мине една година...и ти беснейки в кухнята...ще го издебнеш и ще го спънеш белкем и той си счупи главата. Да ама на него нищо няма да му стане...а ще дойде и ще ти счупи двете ръце. Ще дойде полицията и ще каже...ама чакай сега...той не е виновен ...щото ти си го спънал преди това. Добре ли ще се чустваш?

                                Честно казано и Хамас не е цвете за мирисане - това е вярно. Както и Иран. Аз говорех за положителните неща в Иран но има много отрицателни.
                                Обаче пробелма ми с теб е че ти не казваш кво си е...и плюсове и минуси за да водиш конструктивен диалог....кат всеки човек..а си правиш избирателна позиция..спрямо .....аз лично не знам спярямо кво. Когато се налага да спориш до безкрай с някой....за глупости....очевадни...не остава време за конструктивно вникване в проблема и изграждане на позиция.

                                Затова написъх онея неща за слабия и силния опонент.

                                Коментар

                                Working...
                                X