IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Mоето мнение е малко по-различно. САЩ точно са я докарали до кривата круша от криворазбран индивидуализъм. Британия е друга бира. Настъпва векът на обществата с културни натрупвания от поне хиляда години зад гърба си. Американските индианци не ги броя. Ще просперират общества с общи цели, със солидарност и далновидни силни лидери. Общества в, които няма разяждаща конфронтация на всяко ниво, до където след толкова експерименти докараха и нашето. Когато спрем да се дърляме за всяко нещо ще дойдат и постиженията. Прави ли ти впечатление, че се дърляме за всяка глупост и тук? Дали е случайно?

    Сам по себе си и в нужните дози индивидуализмът не е лошо нещо. Лошо става ако се прекали.
    Според мен бъркаш нещата. Американците се обединяват за общи цели. През цялата им история е било така. С изключенив ма гражданската им война (условно).
    Обаче след постигането на общите цели, отново се връща индивидуализма... До следващия път когато е нужно обединение. И интересното е че това обединение е безусловно. И не са на първо място глобалните такива. Всеки ден, на най-ниско ниво може да се види това.
    Колкото до културите и други натрупвания за които говориш, то това е в бъдеща пожелателна форма. Китайците имат културни натрупвания от хиляди години, но не са спечелили нито една битка досега?
    Last edited by Имхотеп; 13.07.2018, 19:33.
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      Какъв ти скрит!? Баш открит си е

      П.П. И не мога да разбера, що се оплакваш!?
      Да...На там отиват нещата у некои теми.

      Коментар


      • Ако 200 години си пробвал един модел, моделът се е изродил, а ресурсът се е изчерпал, е време да пробваш нещо различно. В дивия му вариант специално американският стереотип за успех е елементарен. Мачкаме и тъпчем всички, не пазим околната среда и лапаме до повръщане. Всеки, който не е с нас е против нас. И така повтаряме до втръсване една и съща експанзия. Да, де, ама на планетата взе да й писва...

        Руският модел. Същата работа, но с по-малко експанзия и повече образованост.

        Немците - видяхме ги немците.

        Франсетата - претенции, претенции, претенции и стари лаври.

        Англия ми харесва. Един от най-далновидните и гъвкави играчи.

        Останалите не са и за споменаване.

        Ако нещо ново не я разтресе западната цивилизация от летаргията, в която е изпаднала, изтокът ще ни открадне поничката.

        Коментар


        • Бъдещето определено е в етнически чистите, монолитни, стереотипно “мислещи” нации, състоящи се от хора-роботи, водени от вождове, тип фюрери...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
            Селена мнението ми е че първо трябва човек да е силен индивидуалист - на който да не му се пречи - и след това групата.
            Като аргумент - сравни САЩ отпреди 200-300 години с останалия свят и най-ввчв Британската империя. Едните са оставени да действат сами, а другите си следват начертания път. И двете са създадени от един народ...
            Традиционализма е добър от една страна, но от друга е спирачка.
            Mоето мнение е малко по-различно. САЩ точно са я докарали до кривата круша от криворазбран индивидуализъм. Британия е друга бира. Настъпва векът на обществата с културни натрупвания от поне хиляда години зад гърба си. Американските индианци не ги броя. Ще просперират общества с общи цели, със солидарност и далновидни силни лидери. Общества в, които няма разяждаща конфронтация на всяко ниво, до където след толкова експерименти докараха и нашето. Когато спрем да се дърляме за всяко нещо ще дойдат и постиженията. Прави ли ти впечатление, че се дърляме за всяка глупост и тук? Дали е случайно?

            Сам по себе си и в нужните дози индивидуализмът не е лошо нещо. Лошо става ако се прекали.

            Коментар


            • В смисъл, че майната се кефи на Сергей...




              Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Мълчанието е злато мажната, иначе само се излагаш.
              Използваш думи на които не им знаеш значението.

              И не тези за които си мислиш са виновни за това. Педали има навсякъде. Пе..растията е причината.

              Ти по-скоро кажи нещо по темата ако имаш какво.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                Намалиха дозата традиционализъм и веднага поникнаха като отровни гъби 33 вида джендъри ...
                Мълчанието е злато мажната, иначе само се излагаш.
                Използваш думи на които не им знаеш значението.

                И не тези за които си мислиш са виновни за това. Педали има навсякъде. Пе..растията е причината.

                Ти по-скоро кажи нещо по темата ако имаш какво.
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                  Селена мнението ми е че първо трябва човек да е силен индивидуалист - на който да не му се пречи - и след това групата.
                  Като аргумент - сравни САЩ отпреди 200-300 години с останалия свят и най-ввчв Британската империя. Едните са оставени да действат сами, а другите си следват начертания път. И двете са създадени от един народ...
                  Традиционализма е добър от една страна, но от друга е спирачка.
                  Намалиха дозата традиционализъм и веднага поникнаха като отровни гъби 33 вида джендъри ...

                  Коментар


                  • Селена мнението ми е че първо трябва човек да е силен индивидуалист - на който да не му се пречи - и след това групата.
                    Като аргумент - сравни САЩ отпреди 200-300 години с останалия свят и най-ввчв Британската империя. Едните са оставени да действат сами, а другите си следват начертания път. И двете са създадени от един народ...
                    Традиционализма е добър от една страна, но от друга е спирачка.
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • [QUOTE=Tkilata;n3358461]
                      Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      haha, не
                      нямам в предвид слуз, газ и ток, а обществена енергия
                      Точка 3. Тоже го има .

                      Коментар


                      • [QUOTE=Selena;n3358459]
                        Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                        Тези неща, които си споменала - дават му темпо, посока, някое и друго още качество.
                        Но не могат дори да го помръднат.
                        За да мръдне му трябва енергия.

                        Споменато е. Виж точка 4. Там си е. Ама лошо няма добавяйте каквото Ви е по душа .
                        haha, не
                        нямам в предвид слуз, газ и ток, а обществена енергия

                        Коментар


                        • [QUOTE=Tkilata;n3358452]
                          Тези неща, които си споменала - дават му темпо, посока, някое и друго още качество.
                          Но не могат дори да го помръднат.
                          За да мръдне му трябва енергия.

                          Споменато е. Виж точка 4. Там си е. Ама лошо няма добавяйте каквото Ви е по душа . Важното е да нагодим манджата. Пък по-долу споменах тубите вече.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Аз не давам конкретен пример. Май отговаряш на някой друг по невнимание. И на мене ми е интересно. Адски. А “строй” в чист вид не виждам никъде. Виждам хибриди. Затова ми се струва, че е по-важна социалната спойка и културните натрупвания, както споменава и тракатрак.

                            И тук леко ще разширя дискусията. Кое движи човечеството и в частност държавите напред, независимо от “строя”?

                            Според мен няколко основни фактора:

                            1. Добра организация и способност за работа в група;
                            2. Икономическа ефективност - оставям детайлите на вас, не съм тесен специалист - изберете си кеф ви социализъм, кеф ви капитализъм, кеф ви смесена система, важното е да работи;
                            3. Общи цели на дадено общество, силен дух (в този ред на мисли е възможно Хърватия да стане световен шампион в неделя);
                            4. Достъп до ресурси;
                            5. Мъдрост, т.е. натрупванията на Тракатрак;
                            6. Технологии (тук поствам нещо забавно като за уикенда:
                            http://www.dailymail.co.uk/sciencete...nds-miles.html



                            Тези неща, които си споменала - дават му темпо, посока, някое и друго още качество.
                            Но не могат дори да го помръднат.
                            За да мръдне му трябва енергия

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                              "Строят" е повече културни натрупвания през времето. И "особености" на културното развитие.
                              Любим пример са ми арабите. Дали на света арабските цифри, намерили начин да използват барута за военни цели...
                              Останаха в средновековието на менталното си развитие.
                              С любимия ти Китай пък има друго - поради отдалечеността си от останалия свят са се изградили като отделна цивилизация с абсолютно различен начин на мислене. От няколко века насам (Тракатрак?) изостават от Европа. Те сами не могат да постигнат това до което достигнаха. Трябва доземи да се кланят на алчни американски компании решили да забогатеят от почти безплатна работна ръка. И все още зависят от волята на западния свят. (Интересно е дали сега ще има приземяване).
                              Така че с примерите по-внимателно. Не всичко е на повърхността.
                              Аз не давам конкретен пример. Май отговаряш на някой друг по невнимание. И на мене ми е интересно. Адски. А “строй” в чист вид не виждам никъде. Виждам хибриди. Затова ми се струва, че е по-важна социалната спойка и културните натрупвания, както споменава и тракатрак.

                              И тук леко ще разширя дискусията. Кое движи човечеството и в частност държавите напред, независимо от “строя”?

                              Според мен няколко основни фактора:

                              1. Добра организация и способност за работа в група;
                              2. Икономическа ефективност - оставям детайлите на вас, не съм тесен специалист - изберете си кеф ви социализъм, кеф ви капитализъм, кеф ви смесена система, важното е да работи;
                              3. Общи цели на дадено общество, силен дух (в този ред на мисли е възможно Хърватия да стане световен шампион в неделя);
                              4. Достъп до ресурси;
                              5. Мъдрост, т.е. натрупванията на Тракатрак;
                              6. Технологии (тук поствам нещо забавно като за уикенда:
                              http://www.dailymail.co.uk/sciencete...nds-miles.html




                              Last edited by Selena; 13.07.2018, 15:49.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Какъв ти скрит!? Баш открит си е

                                П.П. И не мога да разбера, що се оплакваш!?
                                Ха-ха, давам ти лайк

                                Коментар

                                Working...
                                X