IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Всъщност, при наличие на добра държавническа мисъл и традиции дали въобще “строят” има някакво значение?
    "Строят" е повече културни натрупвания през времето. И "особености" на културното развитие.
    Любим пример са ми арабите. Дали на света арабските цифри, намерили начин да използват барута за военни цели...
    Останаха в средновековието на менталното си развитие.
    С любимия ти Китай пък има друго - поради отдалечеността си от останалия свят са се изградили като отделна цивилизация с абсолютно различен начин на мислене. От няколко века насам (Тракатрак?) изостават от Европа. Те сами не могат да постигнат това до което достигнаха. Трябва доземи да се кланят на алчни американски компании решили да забогатеят от почти безплатна работна ръка. И все още зависят от волята на западния свят. (Интересно е дали сега ще има приземяване).

    Така че с примерите по-внимателно. Не всичко е на повърхността.

    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

      Самият факт , че по време на соца нямаше как да надигат глава елементи като тебе , е предостатъчен за да ме убеди в предимствата му .
      E - соца е отдавна там, в миналото, където всъщност си и ти, и като следствие мнението ти няма абсолютно никаква стойност.

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Не беше точно подигравка. Винаги надценявам умението на хората да мислят логически

        Всеки мери другите според собствения си аршин и аз не спирам да се учудвам колко малко е реалното мислене и логиката и колко силно е женското начало и емоциите сред целокупното население. Ние май винаги сме били в един скрит матриархат

        Какъв ти скрит!? Баш открит си е

        П.П. И не мога да разбера, що се оплакваш!?
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

          Зависи как работи множеството, роякът. Култура, образованост, сплотеност, а не простотия и конфронтация спомагат за стопанския просперитет. И късмет трябва да си нацелил подходящите отношения, насоки, съотношения и параметри между отраслите, институциите и общностите. Не е толкова простичко, с две-три умни глави да оправиш проста държава. Натрупвания трябват.
          Само ти си ме разбрал .

          Коментар



          • Не беше точно подигравка. Винаги надценявам умението на хората да мислят логически

            Всеки мери другите според собствения си аршин и аз не спирам да се учудвам колко малко е реалното мислене и логиката и колко силно е женското начало и емоциите сред целокупното население. Ние май винаги сме били в един скрит матриархат

            Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
            Май никой не е схванал подигравката в заглавието. Всъщност изобщо не е и въпрос, а присмех. Колко много се изписа, колко много се вързаха, да вадят "аргументи" за величието на соца...

            Коментар



            • Всъщност, при наличие на добра държавническа мисъл и традиции дали въобще “строят” има някакво значение?
              След като Китай е едниствения пример за успяла "социалистическа" държава и успехът там е постигнат с постепенно намаляване на планирането и регулацията на цените, както и с това, че двигателят на растежа там са фирми, които оперират в условията на глобална капиталистическа конкуренция... значи явно има значение

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                Май никой не е схванал подигравката в заглавието. Всъщност изобщо не е и въпрос, а присмех. Колко много се изписа, колко много се вързаха, да вадят "аргументи" за величието на соца...
                Самият факт , че по време на соца нямаше как да надигат глава елементи като тебе , е предостатъчен за да ме убеди в предимствата му .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Всъщност, при наличие на добра държавническа мисъл и традиции дали въобще “строят” има някакво значение?
                  Зависи как работи множеството, роякът. Култура, образованост, сплотеност, а не простотия и конфронтация спомагат за стопанския просперитет. И късмет трябва да си нацелил подходящите отношения, насоки, съотношения и параметри между отраслите, институциите и общностите. Не е толкова простичко, с две-три умни глави да оправиш проста държава. Натрупвания трябват.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    ...пък то не било толкова до неговото „величие”, колкото до значително по-високите образование и професионална компетентност на управлявалитежпо онова време, в сравнение с днешните. Детайл но, изключително важен. Колкото и строят да е дефектен, по-високите резултати са именно да подготвени кадри и държавническа мисъл. За разлика от сега.
                    Всъщност, при наличие на добра държавническа мисъл и традиции дали въобще “строят” има някакво значение?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                      Май никой не е схванал подигравката в заглавието. Всъщност изобщо не е и въпрос, а присмех. Колко много се изписа, колко много се вързаха, да вадят "аргументи" за величието на соца...
                      ...пък то не било толкова до неговото „величие”, колкото до значително по-високите образование и професионална компетентност на управлявалитежпо онова време, в сравнение с днешните. Детайл но, изключително важен. Колкото и строят да е дефектен, по-високите резултати са именно да подготвени кадри и държавническа мисъл. За разлика от сега.

                      Коментар


                      • Май никой не е схванал подигравката в заглавието. Всъщност изобщо не е и въпрос, а присмех. Колко много се изписа, колко много се вързаха, да вадят "аргументи" за величието на соца...
                        The strongest stand last.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                          Всичко му беше "много хубаво" на социализма, но защо ни заграждаха с мрежи и гранични бразди и убиваха всеки опитал се да пресече границата незаконно? Е па като не ще хубавото да ходи да живее в лошия загниващ империализъм.
                          Щото ти лично си си за '' заграждане '' и сега даже

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                            Всичко му беше "много хубаво" на социализма, но защо ни заграждаха с мрежи и гранични бразди и убиваха всеки опитал се да пресече границата незаконно? Е па като не ще хубавото да ходи да живее в лошия загниващ империализъм.
                            Мибова ........... а тоя коментар по темата ли е ????
                            Тук се говори за социализъм и капитализъм като икономически модели ............
                            Не е тема за плаченето на всеки неудачник преди 10.XI
                            Ама отговора ми към тоя си го изтрила .............. А ???
                            Last edited by Kondora; 12.07.2018, 14:42.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm

                              Щот се майтапя, Пешо. От толкова години си разменяме коментари във форума и вероятно си забелязъл, че рядко да съм сериозна, дори в сериозните теми.
                              Хубав ден и от мен!

                              П.П. Това с глупостта ... Размечтах се, да знаеш
                              Хитруша си ти голяма хитруша и затова ще ходиш с капела....А за глупостта ше си замълча за да си мечтаеш...Браво момичета след малко отивам в лошето да кърша колтуци и да го напръскам.Ще ми е весело.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena

                                Страхотни хора са севлиевци и троянци, въобще целия този край. Миналото лято се наложи да съм по тези райони. Умни, красиви, готини хора.
                                Aз бих го разширил до Тетевен.Габрово е много хубаво Боженцци Дряново Търново.Много обичам да ходя там..Имам колеги от Габрово и напълно съм съгласен с теб

                                Коментар

                                Working...
                                X