IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на модерния свят (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добрутро!
    Мноооу ме дразни администрация от всякакъв вид да еба.
    Отивам в централата на НОИ да платя едни здравни осигуровки на жената.
    Първо на входа моля ви, охраната ме накара да изчакам някакъв костюмар. Аз им обясних да го духат.
    Влизам и питам на информация, къде в сградата могат да се платят Здравни. Тази ми казва, ама те господине са към НАП от 8 години.
    Аз и обяснявам, че прекрасно знам, че са към НАП, но щом точно в тази шибана сграда хората подават декларации от всякакъв тип за забавени здравни, търсят справки и т.н. Редно е да има една шибана каса.
    Както и да е. След малък лаф с охраната, отивам в отсрещната велика банка Експресбанк.
    На инфото един младеж и една девойка се почесват.
    - Искам да си платя едни здравни казвам, обаче нямам сметките. Случайно като сте срещу НОИ да ви се намират коректните сметки?
    -Не - отговарят ми те, като се започва един разговор, нови ли са сметките или стари.
    Най-накрая ме посъветваха да отида в клон на Сибанк.
    Представяте ли си??? Една велика банка ме праща при друга конкурентна такава, да ми вземе тя шибаните пари.
    Както и да е, казах им че са идиоти и си тръгнах.
    Отидох на работа и най-прилежно помолих счетоводителката да ми извади всички сметки. Жената ми извади една единна за София, ама аз тома неверни, продължавам да проверявам.
    Вадя от сайта една екселска таблица, където са написани сметки. Да, ама не. Въпросът е единна ли е сметката или за всяко НАП.
    Звъня на единния номер. Така и така, трябва ми сметка да набутам осигуровките на жена ми. Единна ли е сметката за София или за всяко НАП-че има отделна както преди.
    Жената най-любезно ми отговаря, че е сметката от ред 212 в таблицата.
    Аз и казах най-учтиво, че мразя Майкрософт и не ползвам платените им продукти и ако има възможност да направят елементарно показване на сметките, а не с екселска таблица, където сметката на ред 212 е в розово.
    Тъъъъй, та исках да кажа.... Сам си усложних живота, защото вместо да накарам счетито да извърши всичко за жена ми, реших да действам като нормален човек.
    Смея да твърдя, че съм от топ хай клас в данъчно, баМково и т.н. дело.

    Е как бе момче, как леля гицка ще отиде да плати осигуровките на дъщеря си от село Куртово Койнаре?????

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
      Бъдете здрави и винаги вярвайте в себе си!

      http://www.youtube.com/watch?v=DmPgYsb1jX0


      Кev, жалко че си изтрил голяма част от коментара си. Хубави неща беше написал.

      П.П.
      Добро утро, тайфата!
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • ДОБРО УТРО ЛЪВОВЕ И ЛЪВИЦИ- УСПЕШЕН ДЕН

        Коментар


        • Мотивация, труд и постоянство - трите може би най-важни неща, от които има нужда всеки от нас за да започне да сбъдва мечтите си, и да се превърне в човекът който винаги е искал да бъде!

          Бъдете здрави и винаги вярвайте в себе си!

          http://www.youtube.com/watch?v=DmPgYsb1jX0

          Last edited by kev; 20.03.2014, 10:51.

          Коментар


          • Гледам сега филм за Ванга=но правен от руснаци
            както Марандич ни дудне за българска марка
            ами ето една съвсем българска-ама вместо да я популяризираме
            чакаме друг да ни свърши работата
            наздраве за Империята
            http://milom.blog.bg/

            Коментар


            • Хубава вечер на всички!

              The Primaeval Father | Первобытный папа

              Connie Evingson - I Will Wait For You

              J. S. Bach - Erbarme Dich from the St Matthew Passion

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
                Щото не си бил дизайнер цели 30 лазарника!

                - Питай Мечето ... ил Милома, дъл ша се ожлеби, гат другио пат подритне в следващио девствен пляж --- некво синьо камиче? Нам си коку си карата.

                Бе, ай моллим ти се!

                ..................
                ТНТМ-то малко ли ги страда?
                Бат Серго чета си ника ,ама нещо не сфащам
                тия камъняци ,кво и защо
                ако ще е за прелъстяване
                аз съм скръндззза-насочил съм се към
                по йофтин и непретенциозен /още неизучили занаята'женка'/
                контингент
                http://milom.blog.bg/

                Коментар


                • ДОБРО УТРО ЛЪВОВЕ И ЛЪВИЦИ- УСПЕШЕН ДЕН

                  Коментар


                  • Ей, с тая приставка, че като ходих да питам колко е тесто-мелачката и за една пласмаса ми казаха 60 кинта и им казах да ходят да се снимат.

                    Та, с това става перфе пак тестото.
                    Attached Files

                    Коментар


                    • По принцип затова италианската кухня е превзела света, защото супер проста и може да се прави само на котлон или печка.

                      П.П. Тия шматки от Бон Апети - мога да се хвана на бас за 2 шишета Бял кон - че ще ги бия по вкус само с един котлон като им гледам изгъзицитите.

                      И то аз ще готвя макс 20 мин. - па, те да си готвят 2 дена и да мучат там - колко било 'юбаво по ТВ-то.

                      То оставаше да кажат, че не било вкусно/гнусно - че ще е смешно да'е ... ( ма, нека мучат там ).

                      П.П.П. Днес най-много се смях, че дават рецепта за камерилазиране на захар с горелка.

                      И патката вика: "Ако случайно нямате горелка у вас, може в печката, ама няма да е същото"

                      Да, бе Мило - в БГ-стан всеки си има горелка за захар у тях да'е ... - как не се сетих да ви плющя в простите тикви.

                      Пълно е с горелки - та, ръгайте такива рецепти. Баи тъпанарите ...

                      хъ-хъ-хъ ....
                      Last edited by marandi; 19.03.2014, 05:54.

                      Коментар


                      • 2-3 дни гледам от любопитство тия от Бон Апети.

                        Е, нема такива ненормалници - некви гозби с оборудване за 40 к лв. профи кухня и поне 48 часа предварителна подготовка на матр'яла.

                        П.П. Аз такива "готвачи" ще ги оритам веднага - баси "събието" някой да си сготви нещо. То техника за 40 бимберлици, то време, то чудеса ...

                        Ся ви давам една бърза рецепта за тия, които имат роботче с голямата цилиндрична купа и 2-та ножа доле.

                        Демек, не каната за компоти и шейкове, ами другата приставка по-обличката с другите ножовки доле.
                        --------------------------------------------------------

                        Та, да обясня на тия пауни от Бон Апети как се готви тесто за 2 мин. - че яко ме разсмиват като тайминг, па днес се мъчиха да правят тесто с киноа. Дали не се смях?
                        --------------------------------------------------------

                        Ръгате приставката на роботя тая по-голямката с 2-та ножа.

                        И ...:

                        1. Купа 600 мл. вода - бам 1-на мая ин витро да шупне за 30 мин. ( хладка ).
                        2. Маха се капака на роботя - изсипва се 1 пакет брашно ( бяло ) и се залива с шупналата мая и водата и се добавя малко сол.
                        3. Пуска се копчето да го омеси за 2-3 мин.
                        ------------------------------------------------------------------

                        Оставя се тесто да втаса за 1 час поне. Лепкаво е и после трудно се чисти роботя, ама имате почти 2 кила тесто ( неутрално ) кеф ти за пица, кеф ти за мекици.

                        После си скубете по 2-3 топки - мачкате с точилката и може си правите разни плънки от типа - извара, сол, яйце и прегънато като калцоне - или директен блат за пица и т.н.
                        -------------------------------------------------------------------

                        Демек - цялата стори е да се разтвори 1-на мая във вода за 30 мин. Да се изсипе 1 пакет брашно в роботя и да се залее с водатата с маята и да се пусне копчето. После да се изчака 1 час да втаса.

                        Баф' мама и "сложност" за готвене. Кесията и може и без точене с точилка, а да се вади после тестото и да се точи. Няма фрублем.

                        Ма, ку слушаш тия хаптърници от Бон Апети - едва ли не чиляк трябва да си взема отпуска 1 ден, ако реши да сготви да'е ...

                        Дали не са кухи? Я, да помисля?
                        Last edited by marandi; 19.03.2014, 05:34.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                          Къде си пияницооооуу?
                          Зациклил бях по проекта с дни, ама водката какви ли чудеса не прави да'е ....

                          Трябваше ми един преход, който 2 седмици не можех да направя при стотици варианти и се триех.

                          Добре, че ми дойде мензиса, пардон пълнолунието, че изскочих от дупката.

                          Ей, т'ва демек:

                          http://www.youtube.com/watch?v=sQghSEl0hHQ&feature=kp

                          хъ-хъ-хъ .....

                          Коментар


                          • Къде си пияницооооуу?

                            Коментар


                            • Добре, че излизат нови възрожденски песни кат' "Градил Илия килия":

                              -----------------------------

                              Slaff - Дърта пияница (Айрян с баница)

                              http://www.youtube.com/watch?v=kLPnlcEo01A
                              -----------------------------

                              Ха, наздраве да'е ..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sergo
                                И-и-и,
                                Вобще не носиш критика!!
                                Тва ти си го го измисляш! Щот ти отърва.
                                Ма лъготиш саде себе си!
                                Дон'т край фор ми, Аржентина бря

                                Дал съм ви пълен шанс да покажете колко сте проактивни и креативни. Е, не лИ?

                                П.П. За 2 години кой не се опита да ми се изсере отгоре? Кат' сте 'ноу шен и жик-так - действайте да'е ...

                                Коментар

                                Working...
                                X