IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Едно мезе да споделя...
    Кисело зеле по моя рецепта:
    Зная, че всеки е разбирател.. Зная, че гордостта на българина понякога му играе лоши шеги.. Вижте и преценете...

    Рецептата е изчистена от всякакви излишни глупости, интерпретации и изпълнения, които развалят вкуса на зелето... Всичко е сведено до санитарния минимум, необходим за получаването на стегнато чисто зеле и бистър зелев сок с отлично качество. Създадена и изпитана от мен над 3 пъти, няма да ви разочарова, гарантирам.
    Подбирате средно големи зелки от сорта "Косе", познават се по това, че са по-леки, появяват се на пазара след началото на октомври. Количеството да е толкова, че да остане една педя до гърлото на бидона. Подреждат се с кочана надолу, не се цепи на кръст, в никакъв случай. По средата на зелките се паркира един лимон, срязан от двата края. Това е единствената добавка, която накрая дори не си личи, че е участвала.. Без никакви кочани, хрянове, оризи, луци и прочее измислици, развалящи вкуса му....
    Най-важна е солта. За да втаса едно зеле, е необходима концентрация на сол от 2.5%, не повече. Не е нужно да се слагат 4% сол. Не е нужно да ядете сол.
    Вземате морска сол и я слагате в тиган и на котлона. Загрява се, за да се изпарят химичните и добавки. Сами ще помиришете за какво става въпрос, но не стойте и не дишайте това, което се отделя...
    Като се изпАри солта и се изчисти от химиите, зелето става с естествения си вкус, без допълнителни боклуци.
    И така - измит бидон, зеле, сол, вода (може и преварена), всеки решава сам колко маниашко ще го прави... сол 2.5%.
    Затиска се с ПВЦ бутилки с вода. Пълни се догоре, след това ще спадне малко..
    Две седмици се държи на по-топло, пред това време бидона се клатучка и търкаля по малко всеки ден, за да не застоява чорбата.Капака му трябва да е с добър уплътнител, за да не си миете краката по време на процедурата..
    Не се претака, продухва и прочее глупости, отново развалящи вкуса..
    След това се вади на студено и след седмица папате най-чистото и стегнато кисело зеле. Сага няма да има!!!
    Чист и неутрален съд, чисто зеле, чиста сол, чиста вода, чиста тежест - това е цаката. Хайде със здраве да ме споменавате..
    Last edited by Хайърсъзов; 17.11.2014, 14:59.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
      Ич няма значение какво ще е, важното е да е голямо питието.
      Наздраве!
      При положение, че виното вече е измислено, нема место за мислене.
      Наздраве!
      А дано не ме свие язвата.
      И това ще мине ...

      Коментар


      • Цяла седмица валя,викенда го дават студен,т.е ..... нема се 'оди по широките полета
        Значи ... е време да видя ше удържи ли на атмосферното налягане една такава бутилка ... празна

        Наздраве!

        Страхът трудно се преодолява само със знания

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
          Ич няма значение какво ще е, важното е да е голямо питието.
          Наздраве!
          Ми сипи дееееееееееее!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
            Оня ден се надишах с една студена мъгла и сега и гърлото ме боли, ... та се чудя какво/дали да пия днеска в кръчмата...
            Ич няма значение какво ще е, важното е да е голямо питието.
            Наздраве!
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
              Да изпълним желанието на Lelq, а тя ще се отблагодари с малко хубава музика:


              Наздраве!
              Оня ден се надишах с една студена мъгла и сега и гърлото ме боли, ... та се чудя какво/дали да пия днеска в кръчмата...
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Да изпълним желанието на Lelq, а тя ще се отблагодари с малко хубава музика:


                Наздраве!
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • "Виното – безценен елексир за женска красота"

                  Да мушнем 30 гр ракия за жените, които пият за удоволствие а не за разкрасяване...
                  Наздраве !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                    Че няма да си говорим за травми с кинезитерапевта!? Естествено ще споменем пиене, едене ... и прочие нужни на тялото неща.

                    П.П. То и ти толку ги чуваш петлите с тая бира у тоз студ
                    Часове мога да говоря за този тип лечители...( само трябва да попаднеш на добър..)
                    Да са живи и здрави !!!!!!
                    Вдигнаха ме на крака след двойна дискова херния, два пъти получена, в две болници лекувана, два пъти от операция бягам....
                    Сега си ходя, работя,копам и се веселя..( от време на време...)

                    пп Ако те натисне както трябва, всичко ще си кажеш....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      Ти ме разби..Нарде кинезитерапевт , нерде вино...
                      Той да не ти прави подвинен масаж, та да ти дава съвети за виното.....
                      Оказва се, че само на 10 % от хората червеното вино им помага...Свързано е с бла-бла....сложни работи....
                      Затова си пийте по една бира на обяд и ще сте весели и засмяни.....
                      Аз изчезвам , че съм закъсал с благинките - ни ядене, ни пиене, ни ....
                      Че няма да си говорим за травми с кинезитерапевта!? Естествено ще споменем пиене, едене ... и прочие нужни на тялото неща.

                      П.П. То и ти толку ги чуваш петлите с тая бира у тоз студ
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                        К'во разбира тоя другар от алкохол?!?!?....
                        Има вид на пълен трезвеник Само като ми спомена за бира и веднага разбрах, че извъобще не чува петлите
                        Наздраве!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                          Съм в потрест. Кинезитерапевта ми рече да не пия червено вино, а бира
                          Представяш ли си - сняг ша вали, а аз ще пия бира, щото виното пречело на нам си кви нервни окончания.



                          Наздраве!
                          Ти ме разби..Нарде кинезитерапевт , нерде вино...
                          Той да не ти прави подвинен масаж, та да ти дава съвети за виното.....
                          Оказва се, че само на 10 % от хората червеното вино им помага...Свързано е с бла-бла....сложни работи....
                          Затова си пийте по една бира на обяд и ще сте весели и засмяни.....
                          Аз изчезвам , че съм закъсал с благинките - ни ядене, ни пиене, ни ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                            Съм в потрест. Кинезитерапевта ми рече да не пия червено вино, а бира
                            Представяш ли си - сняг ша вали, а аз ще пия бира, щото виното пречело на нам си кви нервни окончания.



                            Наздраве!
                            К'во разбира тоя другар от алкохол?!?!?....
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Lelq
                              Бррррр , какъв е стууууддд . Тръшнах вратата ( Колчо да ме прощава) , ударих капата в земята , налях от маврудчето и казвам наздраве на всички пиянки и персонал
                              https://www.youtube.com/watch?v=kwoySbXEtGo
                              Въхх, Лелчето се появи...
                              Аз направо си помислих, че е отлетяла към топлите страни ....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                                Съм в потрест. Кинезитерапевта ми рече да не пия червено вина, а бира
                                Представяш ли си - сняг ша вали, а аз ще пия бира, щото виното пречело на нам си кви нервни окончания.



                                Наздраве!
                                То и на мене гастро енте - незнамкво си ми вика да пием бело. Леле, че ме утепа...
                                И това ще мине ...

                                Коментар

                                Working...
                                X