IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добър ден на Кръчмата !

    Бях на кратък обяд и сега ужасно ми се спи....
    От бирата ми се разтреперват кунките и само хоризонталното положение помага.....
    Гледам 2 мин 3 метровата си маса и се чудя, ако махна папките, дали мога да полегна...
    Сладкото го намалих, че имам да свалям 3 кила ....
    Много го обичам пущината...Едно бурканче със смокини или боровинки на един път....
    Жената само мрънка, че нямало за торти....Сега надигам един буркан с мед..

    Наздраве !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
      Бяло сладко ли? Ммммм, сладък шок, обожавам, но избягвам. Добре че по Софето не се намира лесно. Навремето реших да се правя на майстор сладкар и кога в бачкането черпих май за имен ден беше, тръгнах да правя торта. Блатовете напоих сладникаво и намазах с крем, сложих мехду тях преузрели банани на колелца омешани със сладко от смокини и понеже случайно бях открил бяло сладко, рекох с него да залея отгоре.На водна баня поразтопих доколкото става, с лъжица пльосках върху тортата, а то застиваше и не се мажеше. Като поднесох тортата колегите се оцъклиха кви са тия кръпки и парцали отгоре, а аз важно заявих, че това е легендарното бяло сладко. После разрезохме парчета доколкото се удаваше и зачаках гордо отзиви. Но понеже съм лаком за сладко веднага омахах една голяма хапка. Божествен удар на сладко в устата и на аромата на бяло сладко в ноздрите. Почти веднага горчивина, горчивина, толку сладко, че направо горчеше. Нададоха се колегиални вопли, каква е тая сладка гнусотия, какво е това сладостно разхищение. Май никой, освен мен, не успя да си дояде парчето. впоследствие малко по малко я хапнах тая торта за няколко дни, но горчивината си остана. Провалът на кулинара. Наздраве!
      П.п. Не се смейте и подигравайте. Чувам ви.


      Как да не се смея!? Заради тази горчива сладост бялото сладко се поднася в малка лъжичка за кафе, сложена в чаша със студена вода
      Пийваш малко от кафето, отхапваш от сладкото и по желание - глътка студената вода.
      Наздраве!
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
        Добро утро, Lelq!
        За мен турско кафе с много каймак, бяло сладко и чаша вода.
        Наздраве!
        Бяло сладко ли? Ммммм, сладък шок, обожавам, но избягвам. Добре че по Софето не се намира лесно. Навремето реших да се правя на майстор сладкар и кога в бачкането черпих май за имен ден беше, тръгнах да правя торта. Блатовете напоих сладникаво и намазах с крем, сложих мехду тях преузрели банани на колелца омешани със сладко от смокини и понеже случайно бях открил бяло сладко, рекох с него да залея отгоре. На водна баня поразтопих доколкото става, с лъжица пльосках върху тортата, а то застиваше и не се мажеше. Като поднесох тортата колегите се оцъклиха кви са тия кръпки и парцали отгоре, а аз важно заявих, че това е легендарното бяло сладко. После разрезохме парчета доколкото се удаваше и зачаках гордо отзиви. Но понеже съм лаком за сладко веднага омахах една голяма хапка. Божествен удар на сладко в устата и на аромата на бяло сладко в ноздрите. Почти веднага горчивина, горчивина, толку сладко, че направо горчеше. Нададоха се колегиални вопли, каква е тая сладка гнусотия, какво е това сладостно разхищение. Май никой, освен мен, не успя да си дояде парчето. впоследствие малко по малко я хапнах тая торта за няколко дни, но горчивината си остана. Провалът на кулинара. Наздраве!
        П.п. Не се смейте и подигравайте. Чувам ви.
        Attached Files

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
          Виждам, пускаш парчета все от твоята тийнмладост. Чалготеките нямат нищо общо с диското и дори с техното. Имаше по едно чалговреме ретровълна в такива заведения и се пълнеха яко на тематичните сбирки, но вече повечето нощни клубове в София изобщо не пускат чалга (с изключение на най-популярни парчета), ами си карат на поп. Само дето младежките компании се разпаднаха и вече трудно се организираме. Навремето съботата беше задължителна и когато може другите вечери. А сега масата, чашката, лакърдията, ако има с кого. Пък днешната младеж не знае колко е ограбена с чалгоуниформата, която им навлякоха.
          Явно в прованса все още изоставаме с тез промени. Щото освен в хабитата, аз се натъквам на такива музики като отида и у други местообитания - Търново, Стара Загора, Варна, Сливен...
          У Русе ходих само на кръчма и пих убаво мерло от местна изба - Левент му пишеше на етикета.
          Наздраве!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Lelq
            Добро утро , Кръчма ! Слагам кафето . Успешен ден!
            Добро утро, Lelq!
            За мен турско кафе с много каймак, бяло сладко и чаша вода.
            Наздраве!
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
              Не знам дали си ходил скоро на дискотека, но музиката от 60 години е за предпочитане пред чалгата, която сега се лее там.
              По ми допада да гася фаса на цигарата с пръстите на крака, вместо да хвърлям салфетки по дансинга
              Наздраве!
              https://www.youtube.com/watch?v=FPtJtpTuMdI
              Виждам, пускаш парчета все от твоята тийнмладост. Чалготеките нямат нищо общо с диското и дори с техното. Имаше по едно чалговреме ретровълна в такива заведения и се пълнеха яко на тематичните сбирки, но вече повечето нощни клубове в София изобщо не пускат чалга (с изключение на най-популярни парчета), ами си карат на поп. Само дето младежките компании се разпаднаха и вече трудно се организираме. Навремето съботата беше задължителна и когато може другите вечери. А сега масата, чашката, лакърдията, ако има с кого. Пък днешната младеж не знае колко е ограбена с чалгоуниформата, която им навлякоха.

              Коментар


              • Тнм е права (дори и ако в момента е полегнала ) ! Чалготеките не могат въобще да стъпят и на малкия пръст на рокаджийниците от ено време. Не че съм ги заварил де, но и хард-рок и ъндърграунд клубовете които имах щастието да посещавам, сега много много ми липсват След закриването на поредния такъв в града преди години не съм попадал на реклама на някой нов, но май-трябва да се поогледам и поразпитам старите авери които са останали тука

                А иначе ето едно доказателство че и най-големите мачовци си падат яко по рок ен' рола, а не по кънтрито например :

                https://www.youtube.com/watch?v=SmZ67LwU2lw



                П.П. Бих бил доволен да разбера че съществува дори едно рок-кафе наблизо
                Last edited by kev; 11.02.2016, 21:03.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                  Така като те чета ще взема да реша, че 1962-а си ги минала тези увлечения.
                  Не знам дали си ходил скоро на дискотека, но музиката от 60 години е за предпочитане пред чалгата, която сега се лее там.
                  По ми допада да гася фаса на цигарата с пръстите на крака, вместо да хвърлям салфетки по дансинга
                  Наздраве!
                  https://www.youtube.com/watch?v=FPtJtpTuMdI
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                    Ще вземе да изляза с едно предложение, срядата да бъде премахната като ден от седмицата.
                    Ся му правя обосновката на това предложение и гледам да е полузаконово и стилистично издържано
                    Днес попаднах на клип, в който руски евреин казваше, че Сталин щял да въвежда 30-часова работна седмица, за да може социалистический човек да се самоусъвършенства. Много мечти и проекти е имало 20-те и 30-те на миналия век, но реалностите се оказаха по-жестоки. Иначе при 30 часа цялата сряда, че и от петъка два часа отпадат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                      И на дискотеки ме мързи да ходя. Пък и музиката вече не ми понася ... мъка, мъкааа
                      Наздраве!
                      Така като те чета ще взема да реша, че 1962-а си ги минала тези увлечения.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                        бебенце влезе в болница с ротавирус,не можахме на време да евакиураме болната кака
                        Ужас! Успешно лечение!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Lelq
                          Сипете едно силно и бързо . Изглежда мойта "сряда" се е преместила в четвъртък .
                          Ще вземе да изляза с едно предложение, срядата да бъде премахната като ден от седмицата.
                          Ся му правя обосновката на това предложение и гледам да е полузаконово и стилистично издържано
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                            Танцувалната дейност може да мине за тежък физически труд. Така че си събери дискотеките и купоните и сложи на масата кутията с фактурите колко си се трудила и как си цялата отрудена. Все някой ще се сети да почерпи за отмора.
                            И на дискотеки ме мързи да ходя. Пък и музиката вече не ми понася ... мъка, мъкааа
                            Наздраве!
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • бебенце влезе в болница с ротавирус,не можахме на време да евакиураме болната кака
                              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Lelq
                                Сипете едно силно и бързо.
                                Аз от седмица съм на бира и флорина! Много яко Брули Навън и не предразполага към пиене ,а по скоро към други работи ...
                                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                                Коментар

                                Working...
                                X