IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Честит 2-ри юни.Ходих до паметника на Ботев в 12:00 ,обидно малко хора имаше,виж в кафенетата няма места.
    Топим се духовно....
    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
      Добро утро !

      Мноо съм изнервен...

      Свири сирена и на пътя хората спрели....Две патки продължават да ходят и си говорят на високо...

      " Госпооци, имали нещо свято за вас ? " - им казвам като стигат до мен ....
      Никаква реакция ( сигурно не са чували за кво става реч).....
      - Тъпи и прости ....( да не пиша какво им рекох на висок глас...)
      Едната се обърна и ме погледна учудено, почти обидена....

      Хванах се за главата....офффффф....

      Пие ми се.....

      Наздраве !
      Как хубаво прозвуча "Хванах се за главата." Всеки си намира повод за пиене, но ти го превръщаш в обществено-нравствен проблем. Все едно аз да се запия от мъка, че Доналда излиза от климатичната конвенция. А защо пък не?

      Коментар


      • Добро утро !

        Мноо съм изнервен...

        Свири сирена и на пътя хората спрели....Две патки продължават да ходят и си говорят на високо...

        " Госпооци, имали нещо свято за вас ? " - им казвам като стигат до мен ....
        Никаква реакция ( сигурно не са чували за кво става реч).....
        - Тъпи и прости ....( да не пиша какво им рекох на висок глас...)
        Едната се обърна и ме погледна учудено, почти обидена....

        Хванах се за главата....офффффф....

        Пие ми се.....

        Наздраве !

        Коментар


        • Освен окъсняла Леля и сънен кръчмар Колчо, никво друго движение. Жегата ли ви залупи? Преди три дена тамън да открия с пререзване на лентичка на Кръчмата Градината и се оказа, че слаботелесен и не мога кача фотото на градинката. Нищо. Връщам се в цивилизация и довечера мога пробвам пак. Да има къде да пиете на ладина.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Lelq
            Колчо трябва да смаже пантите на вратата, че като се опитвам да се вмъкна тихо посред нощ в тъмното, така скърцат , че сигурно будя и умрелите.
            Та, масата в ъгъла, до прозорецът .. Голямо кехлибарено и тиха музика. И шоколад ! https://m.youtube.com/watch?v=6EA-MIYY1bg Не мога да заспя , заради усещане, че нещо е отпътувало . За кратко Наздраве !
            Масата въгъла е Ваша, Уважаема...
            Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Lelq
              Колчо трябва да смаже пантите на вратата, че като се опитвам да се вмъкна тихо посред нощ в тъмното, така скърцат , че сигурно будя и умрелите.
              Та, масата в ъгъла, до прозорецът .. Голямо кехлибарено и тиха музика. И шоколад ! https://m.youtube.com/watch?v=6EA-MIYY1bg Не мога да заспя , заради усещане, че нещо е отпътувало . За кратко Наздраве !
              ???
              ТОВА, НЕ Е случайно...
              Панта, с такъв тембър се намира МНОГО трудно.. Но пък заменя дзвънчето на вратата. Ноо ме дразнат здвЪнци на врата.
              Само в аптека, евентоално..
              Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

              Коментар


              • Тихо като на ракетна площадка преди пуск! Тука е Кръчмата, а не Байконура на БФБ. Гълчава трябва да има, наздравици, прегръщания, целувки, пощипвания и шамари, ругатни, попържни и вербален кютек. Мълчанието е боклук и за него ни сливи, ни сливова ще дадат. Гарсон, пет халби бира, моля!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Lelq
                  Добро утро Кръчма ! Честит празник на всички запазили детето в себе си !
                  Честит децки ден! Днес е позволено инфантилизирането, особено на напредналите във възрастово отношение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Убаво, ама да си знаеш кога свие стомаха, поради что ти се случават тез неприятности.
                    Като чета Чичин от горния пост, вече усещам как на теб ти се свива стомахчето - гааааааа.... Прати му една стограмка да не жалей или да жалей. Ако пък съвсем ти се свиди, може също го метнеш, че клоните на кайсиите се изпочупили от многото плод. А при мен една няма!!! Само сливи, нектарини и ямайски череши. Последните не съм ги опитвал още и не знам ще стават ли за кусане. А, вишни също има, дори на японската има една, но не знам яде ли се. Квото не става за ядене ще го пратя в замяна на кашоните с кайсиева и с кайсии, дето ще пращаш на пияндетата от кръчматата, хах.

                    Коментар


                    • Оказа се, че съм БОЛЕН.
                      Клаустрофоб !!!
                      Клаустрофобията е страх от затворени пространства.
                      Отивам към пивницата, и се страхувам да не е затворено.
                      Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                      Коментар


                      • Добро утро !
                        Да станеш в 5 ч си е направо дъртофелско....
                        Приятен и успешен ден !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение



                          Дядото на по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието беше занаятчия - бъчвар. Леля ми /чумата да я тръшне/ взе, че му дари майсторското свидетелство в музея в Добрич, наместо да го пази в семейния архив, ама да не се отклонявам от темата.
                          Та значи къщата на дядо беше пълна с бурета, каци, кадуси, бъчви и прочие дървении, на които не им помня името. Аз, като типично градско момиче, което е виждало питие само в чаша, трудно се справях с предназначението на всеки един съд.
                          Имаше едно около 50 литрово, което много ми харесваше и исках дядо него да ми напълни с вино. Човекът, лека му пръст не знаеш как да ми откаже, добре се включи по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието, за да ми обясни, че бурето е за бира и ако се налее вино в него, ич няма да става за пиене. Чак тогава разбрах, че дядо освен вино и ракия, е правел и бира.
                          Наздраве
                          Ей, значи, върна ме в спомените - дядо не беше бъчвар, но си имаше доста бъчви, буренца, каци, качета и т.н. - едни за кисело зеле (не като съвременната градска селяния, дето го прави в пластмасов бидон), други за сирене, трети за осолено месо, четвърти за вино, пети за пращина и т.н. Та и за мен беше запазил едно буренце - много малко, около 80 литра или нещо от сорта, като ми правеше в него сладко вино, т.е. не му позволяваше да ферментира и то си беше директно гроздов сок Та това буренце го беше купил от някакъв, дето си държал бирата в него - спомени, спомени. После това буренце, като разчиствахме веднъж на село, стана на саксия за цветя в Пловдив, където сестра ми си построи къща, а след това я продаде, та с нея и саксията от буренцето, спомените за което имам само аз, а за купувача е просто една вещ в градината - ехххххх, от сутринта ме хванала носталгията по детството....

                          Наздраве за най-хубавите спомени - детските, аз в умственото си развитие съм си останал там де Не е нашенско, но пак Наздраве
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            Дремнах му 2 часа, пих един джин с тоник, хапнах нещо вкусно, което жената успя да приготви набързо като се върна от работа и сега мисля пак да му полегна...Труден, отруден живот....

                            Наздраве !
                            Чиче леля Слава Севрюкова казва,че щом ти.е лесен живота,никаква полза няма,не чистиш карма,не.се развиваш.....

                            П.С. много.е жега бре,или имам сланинка да ме топли,или.стана жега вече,с едно розе тука се потя......
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • Начи Тянка има излишни бурета а доколкото се разбра ще има и огромна реколта от кайсии. ( Господ чу неспирните ми молби за тонове материал..)
                              Като се разшетам в спомените си, виждам бачонки кайсиева ракия пратени по пощата....

                              Наздраве !

                              пп Още една надежда, дето ще умре предпоследна....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                                Драга Како, народът е рекъл, по-добре млада баба отколкото дърта бабичка. За успокоение бих те черпил сом с ром (щото не си отиват), ама ми слаба връзката. Пък и съм почнал да ставам циция като теб. С квито се събереш, такъв и ставаш.
                                Убаво, ама да си знаеш кога свие стомаха, поради что ти се случават тез неприятности.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X