IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дубрутру.
    Много Ангаже работата бре,пфуу,не остава време за едно питиенце,ама в петък,малиииии.....
    Как шса напрая. ...
    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Добро утро!
      https://m.youtube.com/watch?v=EYVcGoo3Eko

      Коментар


      • Нали знаеш за щъркела - каквото донесе )))) Но да се благодарим, че все пак носи, за да има кой пише из форума)))
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          Да, точно, имах предвид товарът ако е с нестандартна форма ,може практично да се сведе до стандартна (равномерно или неравномерно разпредлена)
          И това - да - в моя случай много много полезни )))
          хммм, на тоя татко - Чичо Щъркел май много добра дъщеря му е донесъл...

          ама - един друг /лош/ чичко пък твърди, че няма понятия като "нестандартна форма" на товара, защото няма две еднакви натоварвания - както по големина, така и по посока на действие на създаваните от товара сили, нито пък по направление..., възможностите клонят към безкрайност, затова са и коефициентите на сигурност, с които преоразмеряваме конструкциите и елементите, които ги съставят в пространствената схема, както и подбираме подходящите сечения в зависимост от натоварването..., ама...

          ...за тия неща вече говорих, а не ми се влиза в дълбочина на понятия от техническата механика и от съпромата.

          Може да има много добра дъщеря /таткото/, ама е и много вироглава /от типа "малка латернИЧКА/... ))..., така де - влюбила се в някакви "нестандартни форми" и все за тях "меле", а с тях механика не се обяснява...

          Нестандартните форми - като понятие - се дефинират в едни други области, касаещи междуполовите отношения, но това е тема, по която тати още не се е сетил, че вече трябва да пооткрехне поотрасналата си /предполагам/ - добра дъщеричка... ))

          Поздрави! /и на тати - от друг един тати!/ ... и лека нощ, че вече е време и другият тати да си ляга... ))

          Коментар


          • Да, точно, имах предвид товарът ако е с нестандартна форма ,може практично да се сведе до стандартна (равномерно или неравномерно разпредлена)
            Татковците понякога могат и да са полезни...
            И това - да - в моя случай много много полезни )))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              Потвърждавам, че не нужно интегр. макар че в мн.редки случаи нали товарът може да е нестандартно разпредлен и се сумира .т. е. по-точно и интегрира, или когато има нужда от център на масите например!? ))) Но пък за практично решение може да се сведе до по-лесно определяема фигура в полза на сигурността)))) Баща ми беше стр.инженер и затова помня по нещо )))))
              Да взема все пак отношение. Ако почнат да протестират - ще имат право. Май виртуалната кръчма се превръща във виртуален университет... Усещам, че ще има протести... ))

              1. Всеки товар е "нестандартно" разпределен. Терминът е неравномерно разпределен товар. Такива задачи се решават постоянно.
              2. Когато има необходимост от център на масите - има начин да бъде еднозначно определен.
              3. Ако разделим конструкцията на отделни фигури - това помага много, защото на стандартните фигури лесно могат да бъдат определени - както центърът на тежестта, така и отстоянието му от някаква начална точка /или от опорите на конструкцията/ - зависи как работим и какво търсим, както и - дали правим якостни изчисления, подбираме профил /оразмеряваме/ или нещо друго...
              4. В полза на сигурността, след изчисленията /горе/ - се взема коефициент на сигурност, който най-често служи за преоразмеряване на конструкцията в зависимост от предназначението ѝ, както и от вида и интензивността на натоварването /статично, динамично, знакопроменливо.../.

              Татковците понякога могат и да са полезни...

              Поздрави!

              п.п. При мен е време за наздраве!

              Коментар


              • Няма да казвам наздраве,)))) защото тр. да се става след малко ((((
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                  Всъщност, в последния си пост намесваш гредите, а това не съм коментирал. Там обикновено смятаме, като търсим опорите, вътрешните сили и определяме съпротивителните моменти за дадено сечение, след което сравняваме с допустимите напрежения в зависимост от действието на силите. За това не е необходимо решаването на двойни или друг вид интеграли...
                  Потвърждавам, че не нужно интегр. макар че в мн.редки случаи нали товарът може да е нестандартно разпредлен и се сумира .т. е. по-точно и интегрира, или когато има нужда от център на масите например!? ))) Но пък за практично решение може да се сведе до по-лесно определяема фигура в полза на сигурността)))) Баща ми беше стр.инженер и затова помня по нещо )))))
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                    Съжалявам Безимен, едно време много ми беше трудно да смятам греди ( нещо елементарно за конструкторите)....
                    Не е важно дали мога да сметна елементарен интеграл или греда на две опори.....
                    Мисленето остава и възможността да вземаш решения основани на технически познания !

                    пп Надявам се не те засегнах с тез обратни на твоето мислене слова....


                    Не мисля, че си казал нещо в противовес на казаното от мен, за да съм засегнат, просто, след поста си излязох, върнах се за малко и отново излизам... Не следя дискусията от телефона си /само това ми оставаше/ - от време на време поглеждам тук-там, неангажиращо...

                    Всъщност, в последния си пост намесваш гредите, а това не съм коментирал. Там обикновено смятаме, като търсим опорите, вътрешните сили и определяме съпротивителните моменти за дадено сечение, след което сравняваме с допустимите напрежения в зависимост от действието на силите. За това не е необходимо решаването на двойни или друг вид интеграли...

                    Това казвам долу: че математиката в нейните подробности /интеграли - правилни и неправилни, двойни и тройни.../ - не се ползва навсякъде в инженерните изчисления.

                    Иначе - логическото мислене може да се развива и с други методи. А съм сигурен, че дори самите математици по професия - се затрудняват с доста задачи - говоря за чисто теоретичните задачи в математиката, а за инженерните - просто нямат необходимата подготовка, където се вкарват и много знания от механика, съпромат, технология на материалите и много други съпътстващи дисциплини...

                    Айде, че стана много обемисто - не е като за кръчмата, в която е достатъчно да е уютно и да има добрите приятели, които по някое време ще си кажат - "а ти мен уважаАш ли ме?" - и дълго ще останат замислени над същността на приятелството пред полупълната чаша..., докато не дойде оная келнерка, с големите очи и не им намекне, че почват да метат... )

                    Наздраве, при мен си е късният следобед, та - преди отново да изляза - мога да пожелая лека нощ на все още незаспалите по вашите географски ширини! Наздраве!

                    Коментар


                    • Наздраве, Кръчма ! И лека нощ https://m.youtube.com/watch?v=x38hAY7DTJ4

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                        стига де чичо това са статично решими неща, не са от динамиката или от еластичността)))) Шегувам се, може вече и аз да забравям подробностите
                        Ах ти умното и еластичното.....Нещо се бъзикаш със едва крепяш се на две опори ( и един отвес ) чичка....

                        пп Айде отивай да пиеш едно малко и да дремнеш 2-3 ч в колата.....
                        Last edited by 4i40; 22.08.2017, 21:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          стига де чичо това са статично решими неща, не са от динамиката или от еластичността)))) Шегувам се, може вече и аз да забравям подробностите
                          С голямо удоволствие констатирах, че съвсем съм забравила подробностите. Къде е сега
                          Trakatrak, та да ме поздрави за избирателната памет!?
                          Наздраве!
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • стига де чичо това са статично решими неща, не са от динамиката или от еластичността)))) Шегувам се, може вече и аз да забравям подробностите
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Съжалявам Безимен, едно време много ми беше трудно да смятам греди ( нещо елементарно за конструкторите)....
                              Не е важно дали мога да сметна елементарен интеграл или греда на две опори.....
                              Мисленето остава и възможността да вземаш решения основани на технически познания !

                              пп Надявам се не те засегнах с тез обратни на твоето мислене слова....

                              Коментар


                              • Драмнах, пийнах една ракия с вечерята и вместо да предложа на Леля шоколадов сладолед и едно силно кафе, за да не си помисли да спи,
                                аз се правя на умен....

                                Наздраве !

                                Коментар

                                Working...
                                X