IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добра вечер,и наздрве!
    СръПска плеска, и вИно.
    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Пак се замислих... Вероятно само микробиолозите стажуват във винпромите... Късно е, за да мисля какво съм пропуснал... Но вече си зная най-важното - за техниката и за масата, на която се вика "наздраве!"... ))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Сложи, за да стигне необходимата захарност. Мери я с два захаромера. Всичко е у ред, ама той се притеснява да не се издъни. Ще рече човек, че за първа година прави вино. Просто миналите години се случиха топли, кога го слагаше и то започваше да ферментира още на следващия ден.
        Сега ходи и разпитва де що срещне и събира информация. Утре щял да ходи за дрожди. Няма лошо, нека да се забавлява. Два месеца с виното, после още два с материала за ракията ... Те така са пенсионерите, да ми е жив и здрав!
        Наздраве!
        На хладно тръгва по бавно, но щом е завито, отвътре трябва си вдигне температурата като закипи. На третия ден трябва да запука. Да не бърза много с интервенциите, че да не спре процеса.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

          Малко эахарчица, разтворена в топла водичка също би свършила работа, ала човекът вероятно винен пуритан. Но в краен случай може се наложи се спаси продукцията.
          Точно! Захарчицата е необходима: кльопат я дрождите, размножават се, акат си - и правят ферментацията... Сега пък да не отвърнем някого от пиеньето...

          Ми те - и биолозите не ни казват механизмите за ферментация... Нарочно! Ма, ние си ги знаемЕ... ))

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

            Малко эахарчица, разтворена в топла водичка също би свършила работа, ала човекът вероятно винен пуритан. Но в краен случай може се наложи се спаси продукцията.
            Сложи, за да стигне необходимата захарност. Мери я с два захаромера. Всичко е у ред, ама той се притеснява да не се издъни. Ще рече човек, че за първа година прави вино. Просто миналите години се случиха топли, кога го слагаше и то започваше да ферментира още на следващия ден.
            Сега ходи и разпитва де що срещне и събира информация. Утре щял да ходи за дрожди. Няма лошо, нека да се забавлява. Два месеца с виното, после още два с материала за ракията ... Те така са пенсионерите, да ми е жив и здрав!
            Наздраве!
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
              гледайте да не изпортите и тая тема. Наздраве

              Не се притеснявай, щом има "наздраве" - всичко е според канона. Така ме е учила мъъъъдрата "Амстердаммм"... ВЕрно, бе - къде се изгуби тВа момиче? Да не е родила близнаци? Кой пък ти казва! Всичко се държи в тайна...

              Такова име - Лалка - не се среща така често...

              Спомних си едно стихотворенийце:

              Неотседнал още във мотел "Кория" -
              телефонА грабва Рикардо Делия.
              Трепетно държи си с две ръце слушалка
              и си виком - вика: "Бона сера, Лалька..."

              - Кой си, бе? - отвръща Лалка на слушалка...
              - Зер да ми не готвиш някаква пързалка?...
              - Прего, тук е Рики, Рики от Торино,
              с теб въльшебен обич - преди 3 години...

              Другого ще си го спомня по-нататъкА...

              Наздраве, преди да са ме баМнали за спам... ))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                Благодаря за съветите! Най ми хареса използването на трилитровите бутилки с топлата вода. Смятам да подметна нещо в тая насока на тати. Дано да прегърне идеята, инак ще разнасяме духалки или газови печки.
                Наздраве!

                П.П. А за бъркането - не е спрял да го бърка туй мерло вече 4 дни, ама няма резултат, та затова се нерви човека.
                Малко эахарчица, разтворена в топла водичка също би свършила работа, ала човекът вероятно винен пуритан. Но в краен случай може се наложи се спаси продукцията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                  Веднага скача, я. Кога й се спи. Или много къркана. Така че материалът требва се приспи.
                  Ма, нямам спомен да съм се някога забързвала - туй скачане, тичане, бързо ходене и прочие енергоизискващи дейности са ми съвършено непознати.
                  Наздраве!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • гледайте да не изпортите и тая тема. Наздраве

                    Коментар


                    • Ехххх, късно се сетих! Женският род на "юнак" е... най-вероятно "ТНМ"..., но това пък няма връзка с никове, представени във форума.

                      Коментар


                      • Аз така..., без всякаква причина..., не зная защо..., но се замислих върху един казус...

                        Значи, да споделя, де... Затруднен съм в намиране правилното решение на един въпрос...

                        Помагайте, де: съществува ли женски род на съществителното "юнак"?

                        Откъде пък ми дойде наум в тая тема, ли? Не зная. Вероятно ми е щукнала поговорката: "Ахмак лозе копае, юнак - вино пие..."

                        Но, отново да повторя, че това - за юнака в женски род, както и определението за "въоръжено око" - нямат отношение към никого от форума...

                        Наздраве, де!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                          Благодаря за съветите! Най ми хареса използването на трилитровите бутилки с топлата вода. Смятам да подметна нещо в тая насока на тати. Дано да прегърне идеята, инак ще разнасяме духалки или газови печки.
                          Наздраве!

                          П.П. А за бъркането - не е спрял да го бърка туй мерло вече 4 дни, ама няма резултат, та затова се нерви човека.


                          Не разбирам - какъв резултат чакаш от бъркането???

                          Разбъркването се прави само в началото. То помага за размножаване на дрождите.

                          За да кажеш, че "няма резултат" - би трябвало да вземаш проби, за ги следиш под микроскоп, а ти това не правиш, нали?

                          Резултатът го има, без да е видим с просто око. /да не кажеш, че обиждам сега с това "просто око" - зная, че твоето винаги е било- и ще бъде - умно!!! /

                          И да допълня: разбъркването /в подходящата среда и температура/ - не е необходимо да е дни наред. Защо? Защото пък това влияе /казват/ на алкохолния градус - но ти пробвай - може да се получи нещо, с което да смаеш света и да ме опровергаеш...

                          Наздраве!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                            Чекай сега да ти го обясня по народному....( като след 2х30гр ...)

                            Ти веднага ли скачаш между чаршафите или ти трябва малко ондурма.....???

                            Те така са и дрождите на алкохолната ферментация ...И на тях им трябва време да се понастроят за плодене при таз температура, благинка, среда. въздух и т.н.

                            Наздраве !

                            пп Младежа ако има известни затруднения с ...пиенето , да се обади на чичо у голямото село....



                            Това подвеждащ въпрос ли или събираш информация, че да си подготвен в даден момент /хипотетично/!?
                            Наздраве!
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Благодаря за съветите! Най ми хареса използването на трилитровите бутилки с топлата вода. Смятам да подметна нещо в тая насока на тати. Дано да прегърне идеята, инак ще разнасяме духалки или газови печки.
                              Наздраве!

                              П.П. А за бъркането - не е спрял да го бърка туй мерло вече 4 дни, ама няма резултат, та затова се нерви човека.
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                                Убаво предположение...Но кът си кротък, културен и толерантен, как за бога си го помисли....?
                                Това в различни стадии съм така. Кротък съм преди да ми сипят, но обещават. Културен съм кога ми сипват, не отказвам, даже викам "Сипи, сипи, а така!" А толерантен съм кога вече са ми сипали - казвам да сипят и на другите. Ще намажеш покрай мен.

                                Коментар

                                Working...
                                X