IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

    Детството ми на море е минало предимно на както го водеха "Чайка", между "Дружба" и "Златни пясъци". Само една година бяхме на "Почивка" на национализираната вила на министър от преди Девети. Беше излязло някакво студено течение в средата на юли, водата беше 19 гр. студена. Малко се къпехме. Преди няколко година минах в опит да го намеря. Изобщо не можах да се ориентирам. Застроено с нови резиденции (откъде ги изкараха тия пари?), но свлачище беше затворило плажа и застрашаваше крайбрежната алея. Донякъде към края й и тя беше затворена. Презастрояването може да отнесе всичките красиви вили, не, ми малки палати, както се случи на "Кабакум". А там всъщност съм прекарал детството си, та познавам района. Не им позволяваха да строят монолитно заради свлачището, ала при късния соц и демокрацията корупцията му отпусна края. Та слезнаха вилите заедно с пътя към морето. Наздраве за благоразумието!
    Дърта номенклатура.
    Наздраве, Мрънкало!
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

      Присъединявам се към пожеланията чичо, жив и здрав да си и ти и нивгаж да не пада маладежкият ти ентусиазъм Жив и здрави и именниците и всички покрай тях
      Наздраве, Прецаканото !
      Сяя, на чичо не само ентусиазма не пада но и други работи....Шъ тъ помоля да си приорентираш това пожелание към Тарантул.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
        Нещо не мога да влеза в Коронната тема. Май са ме баннали. Интересно за какво? Дали защото посъветвах Матеев да слабее? Беше приятелски съвет, за да не вземе го хореса Ковида. Или пък защото го преименувах на Кънчо? Хубаво българско име с тв-конотации за наивно и простоватичко момче. Нищо лошо няма, ако си наивен и простоват, да ти се подскаже, за да не се лъжеш и подвеждаш. Колко продължават тея необосновани банове? Здраве да е! Наздраве!
        Тоя Кънчо оня на Пенчо ли е, или друг герой? Наздраве от село, пробих блокадата, бал съм ги. Чиче, добре си го казал
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          За какво ти е да влизаш, Тарантулчо, то там дори и полит-агитката на червената "опозиция" вече се пробва да "яхне" ситуацията, със или без опорни точки Радетелите за демокрация, конспирация и ...други чисти понятия, подобни на "чистата акция"
          Да се дърляме, бе Преци. Трябва некъде се разходва енергия, да не изпушим.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

            Детството ми на море е минало предимно на както го водеха "Чайка", между "Дружба" и "Златни пясъци". Само една година бяхме на "Почивка" на национализираната вила на министър от преди Девети. Беше излязло някакво студено течение в средата на юли, водата беше 19 гр. студена. Малко се къпехме. Преди няколко година минах в опит да го намеря. Изобщо не можах да се ориентирам. Застроено с нови резиденции (откъде ги изкараха тия пари?), но свлачище беше затворило плажа и застрашаваше крайбрежната алея. Донякъде към края й и тя беше затворена. Презастрояването може да отнесе всичките красиви вили, не, ми малки палати, както се случи на "Кабакум". А там всъщност съм прекарал детството си, та познавам района. Не им позволяваха да строят монолитно заради свлачището, ала при късния соц и демокрацията корупцията му отпусна края. Та слезнаха вилите заедно с пътя към морето. Наздраве за благоразумието!

            Честит Имен ден на всички дами: цветята на Живота /НИ/!

            Ето, всички дами имат Имен ден, т.е. - ТЕ са С ИМЕН ДЕН, за разлика от мен, самият - БЕЗ ИМЕН /ден/! Не опитвам да се превърна в привлекателна сила, защото това /без да е необходимо да се съгласявате с мен/ - е част от... благоразумието... Как така? Така: едни мислят, че водят разумен /благоразумен/ живот, като отричат определен модел. Всеки е в правото си да разсъждава относно благоразумието в Живота /СИ/.

            Ако отхвърлим иронията, с която подлагаме на съмнение действията на околните, то това може да бъде пренесено и върху смисъла на проявяваното от тях благоразумие. Хора сме, именно, за да се съмняваме! Моделите са дискусионни, но не само, защото ги определяме като "модели". Те не са шаблони. Градят се през целия ни СЪЗНАТЕЛЕН живот! Е, да де - ние някак сме "манипулирани" изначално: от родители, семейна обстановка, обществени взаимоотношения, Общество /в смисъл на близкото- и по-далечно обкръжение/, а по-късно не може да не сме повлияни от ново /нашето лично/ семейство..., но и от ново общество! Да, с времето обществата се променят, както и нашумелите дискусионни "обществени строеве"...

            Какви ти "обществени строеве"! Хората - ама толкова сме крехки /независимо от "модела" на живот, който сме избрали/, че няма повече накъде...

            "ИзгорИ, за да светиш!" - имаше такъв лозунг... Има ли го - същият в 1 л.ед.ч. в минало време? "Изгорях, за да светя!" Друг е въпросът - колко време свЕти, преди да изгориш? Тук вече затънах в някакви грубо материалистични сметЧИЦИ...

            Ясно е, че 1-2 години /повече, или по-малко/ - не са "оправдание", за да изкрънкаме индулгенция за това, че аджеба - ние сме били върхът /на сладоледа, или на обществото/..., но си е отговорност, когато си някъде "горе"..., "отговорност" - такава, каквато сме си я мислили ние..., а и това се оказва разтегливо понятие... Много стават: благоразумие, отговорност...

            Възниква въпросът за скатавката, снишаването, ама и песен написаха при стартирането на т.нар. "демокрация" - за борът, който се изправя гордо срещу бурите - противно на снишаващите се храсти - подли и подмолни... Да де - в осанката на бора няма нищо благоразумно. Той поема бурите.

            Ето: той пое бурите! /да приключвам утринната си "изповед"/...

            На нас, елементарните - какво ни остава? Да влезем във /виртуалната/ кръчма и отново "инакомислещите" - да ни направят на "пет сТинки" и да бъдем низвергнати, защото употребяваме цинични думи и пожелания, като "Наздраве!"

            За нищо не съжалявам! Едит Пиаф е страхотна: https://www.vbox7.com/play:1e498ad0

            Наздраве и да бъде! Наздраве и за цветята на Живота ни - дамите!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
              Да, ама не мога влеза в коронованата тема. Пък гледам, тя си върви, не е затворена.
              За какво ти е да влизаш, Тарантулчо, то там дори и полит-агитката на червената "опозиция" вече се пробва да "яхне" ситуацията, със или без опорни точки Радетелите за демокрация, конспирация и ...други чисти понятия, подобни на "чистата акция"
              Last edited by precakanoto; 12.04.2020, 10:20.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                Добро утро !
                ЧИД на всички цветя, китки и дървета !
                Да са живи и здрави ! Короната да ги не лови !
                Да са усмихнати и слънчеви като днешния ден !

                пп Дано не сте слушали ЩАБА тази сутрин , че депресията ви е сигурна....Изредили се най-личните шефове на болници и говорят като погребални агенти - чували, ковчези, хладилни камери и т.н. ПРОСТОТИИИИИИ !!!! Човек и да е здрав ще гушне букета......
                Ето това е ДЪРЖАВНИК !
                https://dnes.dir.bg/svyat/elizabet-v...o-ne-i-otmenen
                Присъединявам се към пожеланията чичо, жив и здрав да си и ти и нивгаж да не пада маладежкият ти ентусиазъм Жив и здрави и именниците и всички покрай тях

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                  Нещо не мога да влеза в Коронната тема
                  Вжъ темата "До Инвестор".
                  Коронотемата може се чете сега, ако НЕ си логнат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                    Не си баннат бре !
                    Такова лично магаре на Форума не може току-така да бъде запрян..
                    А и няма причина - все истини си писал.

                    Ще отворят нова тема, че тази преля ..То бива мозък, но тук направо се изучихме..
                    Поне 3-4 ще обеснят по-добре от ЩАБА за какво иде реч....
                    Да, ама не мога влеза в коронованата тема. Пък гледам, тя си върви, не е затворена.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      Добро утро !
                      ЧИД на всички цветя, китки и дървета !
                      Да са живи и здрави ! Короната да ги не лови !
                      Да са усмихнати и слънчеви като днешния ден !

                      пп Дано не сте слушали ЩАБА тази сутрин , че депресията ви е сигурна....Изредили се най-личните шефове на болници и говорят като погребални агенти - чували, ковчези, хладилни камери и т.н. ПРОСТОТИИИИИИ !!!! Човек и да е здрав ще гушне букета......
                      Ето това е ДЪРЖАВНИК !
                      https://dnes.dir.bg/svyat/elizabet-v...o-ne-i-otmenen
                      Ще те арестуват, бе! Не знаеш ли, че Цветница я забраниха? И цветя вече не може си купиш. А какви цветя в тая тема? - Само алкоплевели и бурени, които някои искат да отскубят от форума. Шшшъттт... (Честита Цветница!) Под сурдинка речено.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                        Нещо не мога да влеза в Коронната тема. Май са ме баннали. Интересно за какво? Дали защото посъветвах Матеев да слабее? Беше приятелски съвет, за да не вземе го хореса Ковида. Или пък защото го преименувах на Кънчо? Хубаво българско име с тв-конотации за наивно и простоватичко момче. Нищо лошо няма, ако си наивен и простоват, да ти се подскаже, за да не се лъжеш и подвеждаш. Колко продължават тея необосновани банове? Здраве да е! Наздраве!
                        Не си баннат бре !
                        Такова лично магаре на Форума не може току-така да бъде запрян..
                        А и няма причина - все истини си писал.

                        Ще отворят нова тема, че тази преля ..То бива мозък, но тук направо се изучихме..
                        Поне 3-4 ще обеснят по-добре от ЩАБА за какво иде реч....
                        Last edited by 4i40; 12.04.2020, 10:05.

                        Коментар


                        • Нещо не мога да влеза в Коронната тема. Май са ме баннали. Интересно за какво? Дали защото посъветвах Матеев да слабее? Беше приятелски съвет, за да не вземе го хореса Ковида. Или пък защото го преименувах на Кънчо? Хубаво българско име с тв-конотации за наивно и простоватичко момче. Нищо лошо няма, ако си наивен и простоват, да ти се подскаже, за да не се лъжеш и подвеждаш. Колко продължават тея необосновани банове? Здраве да е! Наздраве!

                          Коментар


                          • Добро утро !
                            ЧИД на всички цветя, китки и дървета !
                            Да са живи и здрави ! Короната да ги не лови !
                            Да са усмихнати и слънчеви като днешния ден !

                            пп Дано не сте слушали ЩАБА тази сутрин , че депресията ви е сигурна....Изредили се най-личните шефове на болници и говорят като погребални агенти - чували, ковчези, хладилни камери и т.н. ПРОСТОТИИИИИИ !!!! Човек и да е здрав ще гушне букета......
                            Ето това е ДЪРЖАВНИК !
                            https://dnes.dir.bg/svyat/elizabet-v...o-ne-i-otmenen

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                              Като споменА за коминочистач, реших да върна лентата назад... Ретроспекцийка някаква: откога не съм виждал коминочистач по улиците...

                              Значиии: преди 8-9 години. Не бях стъпвал във Варна от близо 15 години. Командировка. И в командировка не съм ходил през "демокрацията"... Не вървеше летен сезон, така че нямах шанса да се топна в морето /нашето/... Смаях се: не познавам Варна такава, особено в околностите на спирка "Почивка", където на времето беше "дива Индия". Сега /тогава, де - преди 8-9 г./ - то, буквално непозната обстановка, ако и много добре да ми беше известен районът... Къщичките - превърнати в 3-4 етажни хотеЛИ, с басейни в дворовете...

                              Бях шашнат от неадекватността на обстановката, която не съм очаквал да видя така преобразена /това не беше промяна/...

                              И точно там видях коминочистача, с черен костюм, подобие на фрак и цилиндър, с четките и топузите през рамо. Мисля, че униформата беше по-скоро, за да припечели нещо от минаващите край него, но едва ли се занимава със същинската си дейност... Тази неочаквана среща ме отпусна и някак преодолях смущението от неочаквано натруфената обстановка около "Почивка"....

                              .............................................

                              Сега вече човек се замисля, дали в скоро време ще тръгне що-годе туризъм, когато ще дойде и времето да... сваляме /утрешните задължителни/ маски... и по-натам...

                              Големи сме късметлии, ние - тук и сега! Дано варненският коминочистач от преди време, в следващите дни да ни донесе това, на което всеки се надява!
                              Детството ми на море е минало предимно на както го водеха "Чайка", между "Дружба" и "Златни пясъци". Само една година бяхме на "Почивка" на национализираната вила на министър от преди Девети. Беше излязло някакво студено течение в средата на юли, водата беше 19 гр. студена. Малко се къпехме. Преди няколко година минах в опит да го намеря. Изобщо не можах да се ориентирам. Застроено с нови резиденции (откъде ги изкараха тия пари?), но свлачище беше затворило плажа и застрашаваше крайбрежната алея. Донякъде към края й и тя беше затворена. Презастрояването може да отнесе всичките красиви вили, не, ми малки палати, както се случи на "Кабакум". А там всъщност съм прекарал детството си, та познавам района. Не им позволяваха да строят монолитно заради свлачището, ала при късния соц и демокрацията корупцията му отпусна края. Та слезнаха вилите заедно с пътя към морето. Наздраве за благоразумието!
                              Last edited by Trakatrak; 12.04.2020, 09:25.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                                Цветята на жената успя ли да бастисаш? Ако не си, значи си късметлия и ще те гоним те пипнем. Подобно на коминочистач. Той, горкият, все пак успял да се измъкне от блокадата на жената, па макар целият чер и осажден.
                                Като споменА за коминочистач, реших да върна лентата назад... Ретроспекцийка някаква: откога не съм виждал коминочистач по улиците...

                                Значиии: преди 8-9 години. Не бях стъпвал във Варна от близо 15 години. Командировка. И в командировка не съм ходил през "демокрацията"... Не вървеше летен сезон, така че нямах шанса да се топна в морето /нашето/... Смаях се: не познавам Варна такава, особено в околностите на спирка "Почивка", където на времето беше "дива Индия". Сега /тогава, де - преди 8-9 г./ - то, буквално непозната обстановка, ако и много добре да ми беше известен районът... Къщичките - превърнати в 3-4 етажни хотеЛИ, с басейни в дворовете...

                                Бях шашнат от неадекватността на обстановката, която не съм очаквал да видя така преобразена /това не беше промяна/...

                                И точно там видях коминочистача, с черен костюм, подобие на фрак и цилиндър, с четките и топузите през рамо. Мисля, че униформата беше по-скоро, за да припечели нещо от минаващите край него, но едва ли се занимава със същинската си дейност... Тази неочаквана среща ме отпусна и някак преодолях смущението от неочаквано натруфената обстановка около "Почивка"....

                                .............................................

                                Сега вече човек се замисля, дали в скоро време ще тръгне що-годе туризъм, когато ще дойде и времето да... сваляме /утрешните задължителни/ маски... и по-натам...

                                Големи сме късметлии, ние - тук и сега! Дано варненският коминочистач от преди време, в следващите дни да ни донесе това, на което всеки се надява!

                                Коментар

                                Working...
                                X