IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това е картинката отпреди 3 години.
    https://scontent.fsof10-1.fna.fbcdn....0c&oe=5ED4E18C
    Last edited by Trakatrak; 04.05.2020, 14:42.

    Коментар


    • https://scontent.fsof10-1.fna.fbcdn....39&oe=5ED5BB69

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        То пък щот кедърът голям не става, нали? Вярно, всички форми пендула /плачещи/ са по-ниски от нормалните форми. Сал плачещата върба си и голяма, ма тя ней форма, а си директно вид.
        Наздрнаве, Мрънкало!

        П.П. Най-хубавото дърво у хабитатя е една изящна плачеща черница. Като започнаха да правят кръгово на кръстовището, където се намира, бях се притеснила, че ще й играят балтия, но добре някой светна местния ландшафтен архитект за ценността на растението, та дръвчето спаси кожата /кората/
        Щях да слагам плачуща черница, но тя е акцент и се чудя къде да я сбутам. Друга сложих, дано не стане много голяма. Наздраве РазДрънкало!
        Last edited by Trakatrak; 04.05.2020, 14:26.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
          Добре де. до тук само приказки нема ли да оплакнем окото. Или само свенливи дървественици.
          Абе, трябва да преформатирам снимките, щото тук големи не се хващат. Пък съм мързелив.
          Ей, ти тука манджурската вишничка едва цъфнала. Отзад се виждат юката и японската черешка е вдясно. По в дъното е ренглота.
          https://scontent.fsof10-1.fna.fbcdn....9b&oe=5ED515CC
          Last edited by Trakatrak; 04.05.2020, 14:26.

          Коментар


          • Добре де. до тук само приказки нема ли да оплакнем окото. Или само свенливи дървественици.
            Last edited by Todor Sabev; 04.05.2020, 13:55.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Ма, кво ти разбира главата, ма? Аз съм ландшафтен анархист. Долу правилата! Важното е да ми е гот. А то ми е гот.
              П.п. Секвоя ли съм писал? Грешка, кедър плачущ е. Секвоята много голяма става. Има един тук в селото, само от нея губи към 50 кв. м. Но пък е величествена.
              То пък щот кедърът голям не става, нали? Вярно, всички форми пендула /плачещи/ са по-ниски от нормалните форми. Сал плачещата върба си и голяма, ма тя ней форма, а си директно вид.
              Наздрнаве, Мрънкало!

              П.П. Най-хубавото дърво у хабитатя е една изящна плачеща черница. Като започнаха да правят кръгово на кръстовището, където се намира, бях се притеснила, че ще й играят балтия, но добре някой светна местния ландшафтен архитект за ценността на растението, та дръвчето спаси кожата /кората/
              Last edited by tnm; 04.05.2020, 13:42.
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                Е, кво му е лошото на паяжинната структура? Разни мушици попадат в нея и се оплитат. Мястото ми извън постройките и инфраструктурата е над 600 кв. м. и засега побира всичко прекрасно. Като пораснат дръвчетата, ще ги подрязвам в една плоскост и ще ги разминавам. Хич се не боя да подрязвам, особено заварените стари. Малко е неудобно да са близко едно до друго, щото повече пръскане иска, но се справям с пет-шест пръскания на година, не се престаравам. И макар да е на гъсто дръвенийката, имам и малка зарзават градинка. Така че все още нещата са под контрол.
                Щот освен водопроводчик и еколог съм малко и проектант, та мога да ти кажа, че за проектиране на тез 600 м2 ще ти поискат като на приятел точно 3 К лв.....Така че, вземай химикалката и си записвай съветите на Тянка.....
                Ако искаш пояснение, приготви пиенето и еденето. Аз ще ти дам пояснение, ноо Тянка ще ме светне за подробностите...

                пп В края на краищата, всеки си има собствено усещане за красотата на градината....( като с жените - един харесва една, друг - друга, а трети Гошко от съседния вход.... )

                пп Наздраве !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Нощеска изглежда съм писала в просъница. Гледам, тавтология ми се е получило.

                  По-добре си вземи една права лопата наместо резачка и го накарай да откопава и закопава дръвчетата на други места. Тормоз трябва да има!
                  Наздраве, 4i40!
                  Таа па съвсем се овъртоглави! Кога се налага ги местя, ама е опасно, що не могат се хванат. Реших да правя навес над масата на двора и преместих два шмака, добре че тръгнаха. Оня ден едно годжи бери местих, засега е оклюмало. Освен това при мен разположението е оптимизирано и не може много се мести. Ти си мести мушкатата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                    Добро утро !

                    Даже като четох по диагонал ( след 2-3 часа ще си прая записки и анализи...) ми се замая главата от лъхащия професионализъм...
                    Едно не разбирам...Как можа да си хвърлиш 3 бона на вятъра, минимум ? На вятъра, щот на Тарантул, вятър му вее между ушите.....Ще му отида на гости с голямата ножица и резачката....

                    Наздраве, tnm !
                    Благодаря за признанието! Чак пък три бона! Може би 2.5 к. Всъщност бая загуби имам от неприхванали и изсъхнали. Магнолия стелата и желязно дърво ги уморих погрешка с торене, ама нейсе. Все пак тая градина я правя от 11 години. Не става без разходи и те се натрупват. А ти ела с резачката. Ама като ми доставят дърва. Малко да се развъртиш и едно добро тимуровско дело да свършиш като стар човек, който не се свени като разни каки да поработи на чуждо за едната ракия. Голема. 15 грама.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Мани, манииии... В главата му такава каша, полвина болтове на гредореда му ич ги няма ... еклектика пълна

                      Ся, няма да навлизам в подробности относно ландшафтната архитектура на двора му, но нито един от четирите елемента не е спазен. Според мен, ни линията ми е линия, ни формата му е форма, за цветове и текстура - дума да не става. Хакал от всичко де му се мерне пред окото и дори се фали, че направил дворчето си кат некоя тропическа горичка. Мъка.

                      Според мен трябва да си избере една отправна точка - червеният дъб или лировото дърво от там да започне с подредбата на всички други дървееа, храсталаци и бурени. Много е важно да нагоди цветовете, щото те са най-красивият, но най-нетраен елемент. Трябва да има стъпаловиден цъфтеж през пролетта, който по възможност да продължи и през лятото - например коприненото дърво /албицията/, а през есента окото да се радва на багрите на листа - японски клен, червен дъб, керия, а между тях - секвоята.

                      Ако е старателен червените плодчета на калината и офиката могат да се запазят дълго време върху клонките и заедно с някое иглолистно в близост да са основното цветно петно в белоснежния зимен пейзаж ...

                      Наздраве, 4i40!
                      Ма, кво ти разбира главата, ма? Аз съм ландшафтен анархист. Долу правилата! Важното е да ми е гот. А то ми е гот.
                      П.п. Секвоя ли съм писал? Грешка, кедър плачущ е. Секвоята много голяма става. Има един тук в селото, само от нея губи към 50 кв. м. Но пък е величествена.
                      Last edited by Trakatrak; 04.05.2020, 12:41.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                        Аз гледам да спазвам следния принцип за дърветата.
                        Колкото е високо, да има толкова свободно място наоколо и ги режа толкова високи, че да мога да стигна върха с пръскачката 2.5 - 3 м. ( не успявам напълно, но поне се опитвам да ги държа в това положение )

                        пп И аз се замислих, че на Тарантул му трябват поне 5 декара място....Всичко му е паяжина на тоз Човек....

                        Наздраве, tnm !
                        Е, кво му е лошото на паяжинната структура? Разни мушици попадат в нея и се оплитат. Мястото ми извън постройките и инфраструктурата е над 600 кв. м. и засега побира всичко прекрасно. Като пораснат дръвчетата, ще ги подрязвам в една плоскост и ще ги разминавам. Хич се не боя да подрязвам, особено заварените стари. Малко е неудобно да са близко едно до друго, щото повече пръскане иска, но се справям с пет-шест пръскания на година, не се престаравам. И макар да е на гъсто дръвенийката, имам и малка зарзават градинка. Така че все още нещата са под контрол.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                          Мрънкало, това де си го изброил му трябват поне 2 ха място, че да изглеждат горе доле скопостно. Инак, сичкото ще ти изглежда набутано кат лонгозната гора край Балтата.
                          Наздраве!
                          Аз си имам собствен градински стил. Всичко накуп и да радва окото със своята съмкупност. Въпреки това не изглежда баш претрупано като сравня с професионални градини. Вса още има въздух, а дръвчетата ги държа скромни и като тревата нисички. Дори старите овошки, които заварих, подрязах над петте метра. Като ми пораснат новите овошки ще се посгъсти, но това беше търсено решение за сянка, щото бая напича през летото, съхне тревата, пръстта се спича и не мога да се разхождам под жаркото слънце. до пет години, живот и здраве, ще стане горичка с различни просвети. Например хинапът, който забравих вчера да отбележа, ще е по-рехав на сянка. Колкото до офиката и калината, те са от северната страна на новата къща. Офиката на входа за късмет се слага.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Пука й на Кака дали саКурата ти ще тръгне нагоре. Виж заради лиродендрон тулипиферата имам лека завист. Винаги съм си представяла малорните в Лотлориен като това дърво. Обаче става голямо и ще фърля сянка връз техническите култури като картофи, например.
                            Колкото до дивия рожков - ама не ми са фали, бре!!! Това по-лошо от троскот. Имам си микрогоричка от него у Чужденеция, ама по-едрата 1/3-та пълноправен член на домочадието не дава да го завъдя у хабитата.
                            Наздраве!


                            Малеййй, Кака се е тръшнала и бере душа. Въпрозът е от свойта душа ли бере или чуждите души обира. Дръвчетата по-високи са около къщите, сенка да пазят. Забравих да пиша, че и айлант имам, който по-досаден от пауловнията. Рожковия ми е един храст красив, а не като твойте храсталаци и горички. Технически култури неам. Дори коноп.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                              Добро утро !

                              Даже като четох по диагонал ( след 2-3 часа ще си прая записки и анализи...) ми се замая главата от лъхащия професионализъм...
                              Едно не разбирам...Как можа да си хвърлиш 3 бона на вятъра, минимум ? На вятъра, щот на Тарантул, вятър му вее между ушите.....Ще му отида на гости с голямата ножица и резачката....

                              Наздраве, tnm !
                              Нощеска изглежда съм писала в просъница. Гледам, тавтология ми се е получило.

                              По-добре си вземи една права лопата наместо резачка и го накарай да откопава и закопава дръвчетата на други места. Тормоз трябва да има!
                              Наздраве, 4i40!
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Мани, манииии... В главата му такава каша, полвина болтове на гредореда му ич ги няма ... еклектика пълна

                                Ся, няма да навлизам в подробности относно ландшафтната архитектура на двора му, но нито един от четирите елемента не е спазен. Според мен, ни линията ми е линия, ни формата му е форма, за цветове и текстура - дума да не става. Хакал от всичко де му се мерне пред окото и дори се фали, че направил дворчето си кат некоя тропическа горичка. Мъка.

                                Според мен трябва да си избере една отправна точка - червеният дъб или лировото дърво от там да започне с подредбата на всички други дървееа, храсталаци и бурени. Много е важно да нагоди цветовете, щото те са най-красивият, но най-нетраен елемент. Трябва да има стъпаловиден цъфтеж през пролетта, който по възможност да продължи и през лятото - например коприненото дърво /албицията/, а през есента окото да се радва на багрите на листа - японски клен, червен дъб, керия, а между тях - секвоята.

                                Ако е старателен червените плодчета на калината и офиката могат да се запазят дълго време върху клонките и заедно с някое иглолистно в близост да са основното цветно петно в белоснежния зимен пейзаж ...

                                Наздраве, 4i40!

                                Добро утро !

                                Даже като четох по диагонал ( след 2-3 часа ще си прая записки и анализи...) ми се замая главата от лъхащия професионализъм...
                                Едно не разбирам...Как можа да си хвърлиш 3 бона на вятъра, минимум ? На вятъра, щот на Тарантул, вятър му вее между ушите.....Ще му отида на гости с голямата ножица и резачката....

                                Наздраве, tnm !

                                Коментар

                                Working...
                                X