IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 허 세-jose Разгледай мнение
    Поздрави от бургаския плаж!
    След три години пълна почивка най-накрая започнах работа.От пет дена съм нощен пазач на едно заведение на бургаския плаж.Заведението е страхотно и цяла вечер е само мое.В допълнение към това нощното море също е само мое,звездите и луната и те са само мои.Въобще в момента притежавам всичко най-ценно на света,дори изгрева.
    Преди време бях писал,че съм напуснал високоплатената си работа която работих 22 години и която междувпрочем също беше на морето.Работех на Нефтопристанище-Росенец на сравнително отговорна позиция.
    Нефтобазата е едно от трите най-стратегически места за България заедно с АЕЦ-Козлодуй и Тецовете Марица-изток.
    За сандартите на страната работата беше много добре платена.Вземах 3000-3500лв. чисто след всички възможни данъци и осигуровки,2-ра категория труд,14 работни дни,два месеца платен годишен отпуск.Живеех в най-добрите апартаменти на най добрите локации в Бургас,обиколих света,няма нещо което да съм искал да си купя и да не съм го купил.
    Но с изненада установих,че не всичко може да се купи с пари.Едно от тези неща например е щастието.Света омръзва,луксозните мезонети в супер центъра омръзват а в същото време работата с времето става все по психически и физически натоварваща.Докато идва един момент в който трябва да решиш,дали да продължиш да работиш нещо което бавно те убива или да започнеш живота си наново.Е,аз избрах второто и благодарение на това съм все още жив.
    Сега живея съвсем нов живот.Без скъпи екскурзии в чужбина,без луксозни мезонети но много по-хубав и по-пълноценен.От всички пари които минаха през мене една част давах на баща ми за ремонт на старата ни семейна къща в един от най-хубавите квартали на Бургас.Сега се оказа,че това са най-добре похарчените ми пари.Къщата стана срахотна а от две години и аз живея в нея и съм много по-щастлив отколкото когато живееех в СЦ на големия град.
    Та на хората от темата за успеха мога да кажа.Хубаво е да си успешен,но още по-хубаво е да си щастлив.

    Междувременно докато си почивах и се разхождах по бургаския бряг написах една книжка с две кратки разказчета и 24 стихотворения.Книжката вече излезе и както бях обещал ето едно ктихотворение.

    Колко струва щастието

    Колко струва да купиш щастието
    с алкохол?
    Толкова колкото можеш да си
    позволиш.
    Колко струва да си купиш щастието
    с мечти?
    Толкова,колкото мечти имаш.
    Колко струва да купиш щастието
    с лъжи?
    Струва много.
    Колко струва да купиш щастието
    с безразличие?
    Срува повече от тебе.
    Колко струва да умреш щастлив?
    Не струва нищо!
    Мдаа, криза на средната възраст. По-точно осъзнаване, че животът бега и е добре да га фанеш за гърлото и придърпаш към себе си. Радвай се, че си открил нов смисъл и хоризонти. Вече може да си спокоен, че си бил и на двата бряга. Кютай си кротко и се кефи на спокойствие душевно. Наздраве!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 허 세-jose Разгледай мнение
      Поздрави от бургаския плаж!
      След три години пълна почивка най-накрая започнах работа.От пет дена съм нощен пазач на едно заведение на бургаския плаж.Заведението е страхотно и цяла вечер е само мое.В допълнение към това нощното море също е само мое,звездите и луната и те са само мои.Въобще в момента притежавам всичко най-ценно на света,дори изгрева.
      Преди време бях писал,че съм напуснал високоплатената си работа която работих 22 години и която междувпрочем също беше на морето.Работех на Нефтопристанище-Росенец на сравнително отговорна позиция.
      Нефтобазата е едно от трите най-стратегически места за България заедно с АЕЦ-Козлодуй и Тецовете Марица-изток.
      За сандартите на страната работата беше много добре платена.Вземах 3000-3500лв. чисто след всички възможни данъци и осигуровки,2-ра категория труд,14 работни дни,два месеца платен годишен отпуск.Живеех в най-добрите апартаменти на най добрите локации в Бургас,обиколих света,няма нещо което да съм искал да си купя и да не съм го купил.
      Но с изненада установих,че не всичко може да се купи с пари.Едно от тези неща например е щастието.Света омръзва,луксозните мезонети в супер центъра омръзват а в същото време работата с времето става все по психически и физически натоварваща.Докато идва един момент в който трябва да решиш,дали да продължиш да работиш нещо което бавно те убива или да започнеш живота си наново.Е,аз избрах второто и благодарение на това съм все още жив.
      Сега живея съвсем нов живот.Без скъпи екскурзии в чужбина,без луксозни мезонети но много по-хубав и по-пълноценен.От всички пари които минаха през мене една част давах на баща ми за ремонт на старата ни семейна къща в един от най-хубавите квартали на Бургас.Сега се оказа,че това са най-добре похарчените ми пари.Къщата стана срахотна а от две години и аз живея в нея и съм много по-щастлив отколкото когато живееех в СЦ на големия град.
      Та на хората от темата за успеха мога да кажа.Хубаво е да си успешен,но още по-хубаво е да си щастлив.

      Междувременно докато си почивах и се разхождах по бургаския бряг написах една книжка с две кратки разказчета и 24 стихотворения.Книжката вече излезе и както бях обещал ето едно ктихотворение.

      Колко струва щастието

      Колко струва да купиш щастието
      с алкохол?
      Толкова колкото можеш да си
      позволиш.
      Колко струва да си купиш щастието
      с мечти?
      Толкова,колкото мечти имаш.
      Колко струва да купиш щастието
      с лъжи?
      Струва много.
      Колко струва да купиш щастието
      с безразличие?
      Срува повече от тебе.
      Колко струва да умреш щастлив?
      Не струва нищо!
      Добре де, нищо не спомена за наквасените туристки които се търкалят нощно време по песака.

      Коментар


      • Поздрави от бургаския плаж!
        След три години пълна почивка най-накрая започнах работа.От пет дена съм нощен пазач на едно заведение на бургаския плаж.Заведението е страхотно и цяла вечер е само мое.В допълнение към това нощното море също е само мое,звездите и луната и те са само мои.Въобще в момента притежавам всичко най-ценно на света,дори изгрева.
        Преди време бях писал,че съм напуснал високоплатената си работа която работих 22 години и която междувпрочем също беше на морето.Работех на Нефтопристанище-Росенец на сравнително отговорна позиция.
        Нефтобазата е едно от трите най-стратегически места за България заедно с АЕЦ-Козлодуй и Тецовете Марица-изток.
        За сандартите на страната работата беше много добре платена.Вземах 3000-3500лв. чисто след всички възможни данъци и осигуровки,2-ра категория труд,14 работни дни,два месеца платен годишен отпуск.Живеех в най-добрите апартаменти на най добрите локации в Бургас,обиколих света,няма нещо което да съм искал да си купя и да не съм го купил.
        Но с изненада установих,че не всичко може да се купи с пари.Едно от тези неща например е щастието.Света омръзва,луксозните мезонети в супер центъра омръзват а в същото време работата с времето става все по психически и физически натоварваща.Докато идва един момент в който трябва да решиш,дали да продължиш да работиш нещо което бавно те убива или да започнеш живота си наново.Е,аз избрах второто и благодарение на това съм все още жив.
        Сега живея съвсем нов живот.Без скъпи екскурзии в чужбина,без луксозни мезонети но много по-хубав и по-пълноценен.От всички пари които минаха през мене една част давах на баща ми за ремонт на старата ни семейна къща в един от най-хубавите квартали на Бургас.Сега се оказа,че това са най-добре похарчените ми пари.Къщата стана срахотна а от две години и аз живея в нея и съм много по-щастлив отколкото когато живееех в СЦ на големия град.
        Та на хората от темата за успеха мога да кажа.Хубаво е да си успешен,но още по-хубаво е да си щастлив.

        Междувременно докато си почивах и се разхождах по бургаския бряг написах една книжка с две кратки разказчета и 24 стихотворения.Книжката вече излезе и както бях обещал ето едно ктихотворение.

        Колко струва щастието

        Колко струва да купиш щастието
        с алкохол?
        Толкова колкото можеш да си
        позволиш.
        Колко струва да си купиш щастието
        с мечти?
        Толкова,колкото мечти имаш.
        Колко струва да купиш щастието
        с лъжи?
        Струва много.
        Колко струва да купиш щастието
        с безразличие?
        Срува повече от тебе.
        Колко струва да умреш щастлив?
        Не струва нищо!
        Състраданието не е добродетел

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Е, как "Е, и"!? Бива ли така да си зяносваш малгабровската репутация!?
          Наздраве!
          Репутацията е боклук за подвеждане на околните. Само действието има висока пробивна стойност. Ако е достатъчно остро, настойчиво, интензивно. Здраве да е и екшън!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение



            Е, и?
            Е, как "Е, и"!? Бива ли така да си зяносваш малгабровската репутация!?
            Наздраве!
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Вай, вай, захарче ... То, от толку изтъкване, изброените от теб качества клонят към изтъркване.
              Наздраве!
              Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Вай, вай, захарче ... То, от толку изтъкване, изброените от теб качества клонят към изтъркване.
              Наздраве!
              Е, и?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение



                Благородството, великодушието и наширокоскроенността требва се изтъкват. Особено от малкогабровци. Че иначе нема им ги забележат. Здраве да е и берекет!
                Вай, вай, захарче ... То, от толку изтъкване, изброените от теб качества клонят към изтъркване.
                Наздраве!
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Благородният ми, той!!!
                  Наздраве!
                  Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Благородният ми, той!!!
                  Наздраве!
                  Благородството, великодушието и наширокоскроенността требва се изтъкват. Особено от малкогабровци. Че иначе нема им ги забележат. Здраве да е и берекет!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Благородно ти го отстъпвам да не вземе се задавиш от напрежение покрай големото разхищение на общинския бюджет. Току-виж Габроу обявило фалит покрай една почерпка. И ти рекох да мигрираш към полето. Тях и да ги ощетиш надълбоко, все ще преживеят с некоя и друга тиква. Наздраве с червеното винце отпуснато на Кръчмата от община Габроу (цела чаша... на 2/3 пълна... или пък с 1/3 празна)!
                    Благородният ми, той!!!
                    Наздраве!
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Забравяш червеното вино. Освен към подаграта ти, аз се отнасям отговорно и към язвата, де те мори периодически.
                      Наздраве, Мрънкало!
                      Благородно ти го отстъпвам да не вземе се задавиш от напрежение покрай големото разхищение на общинския бюджет. Току-виж Габроу обявило фалит покрай една почерпка. И ти рекох да мигрираш към полето. Тях и да ги ощетиш надълбоко, все ще преживеят с некоя и друга тиква. Наздраве с червеното винце отпуснато на Кръчмата от община Габроу (цела чаша... на 2/3 пълна... или пък с 1/3 празна)!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Благодаря за сланинката и райската ябълка. Мазничко хапвам по всякое време. А заслужената почерпка ме възрадва и удовлетворява. Всеки ден така да раздаваш. От габровка на севлиевка да станеш. Здраве да е.... за тиквите и тиквичките!
                        Забравяш червеното вино. Освен към подаграта ти, аз се отнасям отговорно и към язвата, де те мори периодически.
                        Наздраве, Мрънкало!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                          Добро утро, Мрънкало!
                          Днес го дават жълт код за опасно високи температури.


                          Наздраве!
                          Благодаря за сланинката и райската ябълка. Мазничко хапвам по всякое време. А заслужената почерпка ме възрадва и удовлетворява. Всеки ден така да раздаваш. От габровка на севлиевка да станеш. Здраве да е.... за тиквите и тиквичките!

                          Коментар


                          • За другата част от уважаемата клиентела на Кръчмата:


                            Някой да донесе чашите и да сипва!
                            Наздраве!
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              Никой те не жали. Ше трябва сама да се изръсиш.
                              Добро утро, Мрънкало!
                              Днес го дават жълт код за опасно високи температури.


                              Наздраве!
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Смятам, че след толку години взаимно пиене и писане у Кръчмата, с твойте нерви сме, ако не друго, то поне добри приятели.
                                Наздраве, Мрънкало!

                                П.П. Някой да сипе питие, че да оставя в чашата си един гълток на мрънкащия.
                                Никой те не жали. Ше трябва сама да се изръсиш.

                                Коментар

                                Working...
                                X