IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

    Някъде третата третина на ХХ век, шефа, габровец, обяснява на колежка, шопкиня, какво е шоп.
    Пита я, знаеш какво е трънчанин - тя, ужас, това ни се кара ни се води.
    Така а знаеш ли какво е кютук -?!?... - Кютукът е най здравата част от дървото - първото разклонение на клоните, не както си мислят за корена. От него се правят основи за наковалните.
    И тя - и какво?
    - Ами, шопът е трънчанин, присаден на кютук.
    Наздраве! Да се поливаме, че да се разлистим!
    Аа, това ми хареса - да се наливаме, за да се раззеленим.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      Нема нужда да се оди до реката , поне далече пък и требва да се работи, пък тепавици само у Етаро. Може едно генераторче у реката . То все пак у хабита освен и циции и занаятчии. Кога не перат, че продават на енергото.
      Не им давай идеи, че ще вдигнат цената на тока двойно зарад габроското ВЕИ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        На мен бяло вино, че не пия бира.

        У оная тема настанала такава мъка, манииии.
        Наздраве, Вълчо-34!
        Еми то кво - останало само траминерче откъм КанКрум, сипвам..... и неква пъстървичка, мъкааа...
        Тепавица имаше по пътя некъде за към Видима - след Стойките, некъде Батошевски монастир.... мани мани.... красота, немаше ора, само ние....ама беше пусната водата ....върти, бурляе, разправя приказки за самодиви и агнета ... и те така...
        И това ще мине ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
          Така се заредих със семки и биричка, а тази вечер няма Матриктористи....
          Айде за всички по едно шуменско, добре охладено!
          На мен бяло вино, че не пия бира.

          У оная тема настанала такава мъка, манииии.
          Наздраве, Вълчо-34!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Нема нужда да се оди до реката , поне далече пък и требва да се работи, пък тепавици само у Етаро. Може едно генераторче у реката . То все пак у хабита освен и циции и занаятчии. Кога не перат, че продават на енергото.
            Върна ме далеч в детските години, кога ходехме да перем китениците, одеялата и килимите в перило/тепавица/. Имаше ги на няколко места у хабитатя, сега май само едно работи.
            Наздраве, сър Събев!

            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Ни съм дървен шоп, а съм смеска между лозов чирпанлия (от Омурово) и маслинен ксантиец (от Малко Габрово). Пък дървеният шоп обикновено е направен от некоя стара, разклатена, прогнила маса. Или вратня. Може и от корито. Наздраве, Дрънцерке!
              Не си пън, кютюк си / благодарско на Вълчо за уточнението/. Що не си живял ни у Чирпан, ни у Малко Габрово, а у Голямо село.
              Наздраве!
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Така се заредих със семки и биричка, а тази вечер няма Матриктористи....
                Айде за всички по едно шуменско, добре охладено!
                И това ще мине ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Дори не се пускат, щото ток се аби. Е, де е реката!
                  Нема нужда да се оди до реката , поне далече пък и требва да се работи, пък тепавици само у Етаро. Може едно генераторче у реката . То все пак у хабита освен и циции и занаятчии. Кога не перат, че продават на енергото.
                  Last edited by Todor Sabev; 07.06.2020, 13:52.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Ни съм дървен шоп, а съм смеска между лозов чирпанлия (от Омурово) и маслинен ксантиец (от Малко Габрово). Пък дървеният шоп обикновено е направен от некоя стара, разклатена, прогнила маса. Или вратня. Може и от корито. Наздраве, Дрънцерке!
                    Някъде третата третина на ХХ век, шефа, габровец, обяснява на колежка, шопкиня, какво е шоп.
                    Пита я, знаеш какво е трънчанин - тя, ужас, това ни се кара ни се води.
                    Така а знаеш ли какво е кютук -?!?... - Кютукът е най здравата част от дървото - първото разклонение на клоните, не както си мислят за корена. От него се правят основи за наковалните.
                    И тя - и какво?
                    - Ами, шопът е трънчанин, присаден на кютук.
                    Наздраве! Да се поливаме, че да се разлистим!
                    И това ще мине ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

                      И тук следват благодарностите - ще изчистя един път допълнително храма, че като се заоливате не моа си намера бастуня!
                      Наздравенце!
                      Не се връзвай на Тянка, че аз съм го скрил. Гепих го да си помагам за проговането й. Що много досадна. И само риве да я черпят. Ше ти го върна като изпълня величавата мисия. Наздраве за бастуните, дет ни подпомагат!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        Ти си пън, бре!!! Щот си дървен шоп.
                        Наздраве, Мрънкало!
                        Ни съм дървен шоп, а съм смеска между лозов чирпанлия (от Омурово) и маслинен ксантиец (от Малко Габрово). Пък дървеният шоп обикновено е направен от некоя стара, разклатена, прогнила маса. Или вратня. Може и от корито. Наздраве, Дрънцерке!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Се си мисля, че у хабитата пералните се пускат по принцип след мръкване.
                          Наздраве кака.
                          Дори не се пускат, щото ток се аби. Е, де е реката!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Чакам да се мръкне, че да пусна пералнята.
                            Наздраве, Преци!
                            Сякаш чук ме беше ударил. Цял ден съзерцавах и подреждах спомени, докато мързелувах юнашки. Ако беше жива баба ми, за да разсее носталгично настроение, щеше да ме подгони да свърша нещо полезно От утре мисля да й върна вярата, да види у мен готовност за саможертва към труда, ей така от добро сърце дет се вика, без да търся някаква изгода Наздраве

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              Се си мисля, че у хабитата пералните се пускат по принцип след мръкване.
                              Наздраве кака.
                              Мдаа, дебне се нощната тарифа. Ама сега освен тарифата, спазвам и ритуала. Мама от два дни ме предупреждавам, че било Черешова задушница.
                              Наздраве, сър!
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Чакам да се мръкне, че да пусна пералнята.
                                Наздраве, Преци!
                                Се си мисля, че у хабитата пералните се пускат по принцип след мръкване.
                                Наздраве кака.
                                Last edited by Todor Sabev; 06.06.2020, 20:49.

                                Коментар

                                Working...
                                X